Šta je novo?

Nece da pali iz prve

domcale

Slavan
Učlanjen(a)
18.04.2009
Poruke
2,142
Poena
230
Pozdrav! :bottle:
Imam problem sa ovim krshom iz potpisa :D. Naime, posto sam zavrsio sa DLom sadrzaja sa neta, poceo sam da gasim masinu svako vece, i tu se ispoljio jedan problem. Nekada masina nece da pali, vec ili upadne u restart loop, ili pisti VGA error (1 dugo, 2 kratka). 1~3 pritiska na restart dugme resavaju problem, i masina uspesno prolazi POST i nastavlja da bootuje u win.

CPU radi na 3GHz, i downvoltovan je na 1.2v (1.18v je stabilno za gaming, ali ne i za linx). Interesantna stvar je sto se, izgleda, ovo desava samo kad je masina hladna (ujutru u sobi zna da bude ispod 20C). Probao sam da je ostavim ugasenu 15min i da je upalim, i proslo je iz prve. Ne desi se bas svaki put, ali sad mi se zaredalo 3 jutra da nece da pali :D.

Sta da radim? Nervira me, desilo mi se par puta da ja samo stisnem power dugme i odem iz sobe, i kad se vratim sa dorucka a ono se masina resetuje svaki sekund :wall:.

Zaboravih reci, cpu je rock stable na 3GHz, 1.2v, imate sliku u attach-u.

Unapred zahvalan na odgovorima.
 

Prilozi

  • 1.2v 6h run.jpg
    1.2v 6h run.jpg
    548.3 KB · Pregleda: 65
Poslednja izmena:
nesto je to malo Gflopsa ? ili tripujem ... nisam siguran za tacnu cifru ali moj quad ide oko 50 naklokovan ... cudno mi da je tvoj duplo losiji ... da ti to malo ne throtluje procesor .... vidi mislim da ima tema sa Gflopsima na AMD masinama .... pa uporedi.

hm evo gledam onu temui ... cak si i ti tamo postovao ... i imas 33Gflopsa ...
 
Poslednja izmena:
Kod mene je to normalna pojava zadnje tri godine.... Upalim ujutru kad je hladnije u sobi, i popijem BSOD... Upalim i pritisnem pauzu na BIOS Logo-u (povuchem sauh :) ), posle par minuta nastavim butovanje i komp radi normalno....

Ako problem bas pocne da ti smeta, kreni od napajanja.
 
@Smarac
Mogu ja i vise da izvucem, ali ovo je bilo sa jednim stapom 2GB memorije (single channel), i 32bit win. U dual channel i 64bit winu izvlacim skoro duplo vise (42.5 Gflops) :)

@Chupo
Znaci da iskuliram i da se naviknem na to? Nije to neki problem, samo se zadrzim u sobi malo duze da vidim je l' 'oce il' nece :D.
 
Poslednja izmena:
Mozes probati pazljivo iscimati memorijske module i graficku karticu (ima i takvih glupih slucajeva, da ponekad moduli gube kontakt, ili graficka u slotu), pogotovo sto je bakar podlozan korodiranju (iz vlage u vazduhu) - nije drasticno, u vidu tanke patine, ali ako neki od onih silnih kontakta u slotovima nemaju potreban pritisak, dovoljno je jedno labavo mesto. Imao sam par puta takvih slucajeva sa memorijskim modulima, pisti, ne dize sistem, jednom sam menjao drugaru graficku, ukljucimo, a ono beeeeep, ... da se us..es, (UGASIS - OBAVEZNO) malo sam procimao i pritisnuo mem module, i sve ok posle, isto se moze dogoditi i sa grafom... Ne moras raditi nista drasticno, rastavljati, kontakt sprej i tome slicno, samo lagano iscimaj levo/desno, i pritisak u slot... ako posle isto radi, nije los kontakt u pitanju, nego nesto drugo.
 
sto obozavam ove teme sa naslovom "out of place" .. :) prosto mi dodje da kazem coveku da kupi kurblu, ili zameni svecice :d

eno ga i onaj shto pita "kako da organizuje muziku", pa nek pozove cigane! :p
 
Možda ipak da probaš da pozajmiš od nekoga neko drugo napajanje i probaš sa njim, jer skoro sam imao kod drugara takav sličan problem i promenom napajanja je rešeno. Imam isto LC 6550 v2.2 i za sada me ovo napajanje korektno služi, ali ko bi ga znao, možda ti zapao neki loš primerak.
 
Od koga bre, kad svi furaju kineze... imam i ja jednom MS industriala od 300W, ne treba ni od koga da pozajmljujem, i nema sanse da kacim masinu na to :D. Ma napajanje radi odlicno (pustao sam i linx i furmark zajedno 30min, nikakvi problemi), samo neznam zasto nece da krene iz prve. Mozda nije do napajanja? :trust:

@Igoritza
Majku mu, je l' ovo IT ili auto-moto (a moze i burek? :d) forum? :D. Legendo :D
 
Ma napajanje radi odlicno
Tako sam i ja mislio kod drugara na računaru u slučaju koji sam pomenuo. On je isto pravio problem kod uključivanja, a kad se uključi onda je radio bez problema. Samo sam ti naveo slučaj s problematičnim napajanjem na koji sam ja naleteo, a koji podseća na taj tvoj slučaj, ništa drugo.
 
Najverovatnije da ti odlaze kondenzatori na napajanju na godišnji odmor.
(ili na ploči)
Kada se malo rade - PRORADE :lupko:
 
Samo ti njega rastavi (Kablovi, grafička i memorija), malo očisti kontakte (gumicom) i malo ih razdrmaj i to će najverovatnije rešiti problem. Sledeće je da probaš sa drugim napajanjem. A i downvoltovanje može biti problem kod startovanja.
 
Nevezano za napajanje, mem,....
meni se desavalo da je sata (data) kablic imao slab kontakt na systemskom disku i palio je iz drugog treceg puta (restart je radio normalno).
Zamenom kablica je otklonjen kvar.
 
Pokusacu ovo sa cupanjem memare i graficke, a drugi sata kabl nemam, posto je prosli riknuo (hdd je proizvodio zvuke kao da je crko, i nije se mogao podici nijedan os na njega).
 
Danas sam ostavio muziku da svira i legao na krevet, i posto je bila tiha, a i spavalo mi se, zaspao sam :d. Kad sam se probudio, rekoh ajd da odem malo do bencha, kad ono ne reaguje nista, da bi na kraju i mis zakucao. Muzika je i dalje svirala :). Nakon jedno minut lupanja ctrl+alt+delete, masina se odmrzla i nastavila da radi normalno :trust:. Sve ovo je na 1.18v cpu naponu.

Zasad je sto se tice boota sve ok, pred gasenje stavim 1.36v napon za cpu, ugasim masinu, sutra je upalim i spustam napon. Evo vec dva dana tako radim. Probacu tako jos par dana, da vidim da l' je problem sto je cpu undervoltovan.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno