Šta je novo?

Nec prezentovao blue ray/red ray uredjaje

filipenko

Znamenit
VIP član
Učlanjen(a)
16.12.2001
Poruke
11,720
Poena
1,020
Japanska Elektronska Kompanija je prezentovala citace i pisace koji koriste po dve glave - crvenu i plavu - za pisanje i citanje po potrebi, svaka za svoj standard. Na taj nacin je elegantno resen problem kompatibilnosti blue ray-a sa trenutnim medijima.

Jos samo da padne cena ,,:)
 
otkad CD/DVD-i imaju glave?
 
vamosalaplaya je napisao(la):
Da li si ikada otvorio CD?
Jok, ti si!
Poenta moje opaske je u tome da opticki uredjai imaju "nosace lasera", a HDD-ovi imaju glave...
Ali, svejedno...
 
Nedjo je napisao(la):
Jok, ti si!
Poenta moje opaske je u tome da opticki uredjai imaju "nosace lasera", a HDD-ovi imaju glave...
Ali, svejedno...

Izem ti opasku :laugh:
 
Dobro, nosace lasera :) Nema frke. Nego vidim da se svi uzbudise oko teme :(, a ovamo svi kukaju kad ce blue ray, a ostali kukaju sto blue ray uredjaji po najavama nisu bili kompatibilni sa danasnjim medijima, a ovim elegantnim dvoglavim/dvonosnim nacinom je i to prevazidjeno
 
Nedjo je napisao(la):
Jok, ti si!
Poenta moje opaske je u tome da opticki uredjai imaju "nosace lasera", a HDD-ovi imaju glave...
Ali, svejedno...

Ndjo je u pravu, optichki uredjaji imaju nosache lasera iliti pick-up head. Nemoguce je u jedan uredjaj staviti dva nosacha, ali se zato 8 lasera moze staviti u jedan nosach.
 
Puno ! :d
 
Bane je napisao(la):
Ndjo je u pravu, optichki uredjaji imaju nosache lasera iliti pick-up head. Nemoguce je u jedan uredjaj staviti dva nosacha, ali se zato 8 lasera moze staviti u jedan nosach.

A "pick-up head" sta znaci? Ovo head je valjda glava? Ne treba se hvatati za reci, svi znamo sta se htelo reci, a mislim i da rec "glava" ne treba direktno vezivati strogo za magnetne medije.
 
Nazad
Vrh Dno