Šta je novo?

ne vide se PCI kartice?

Vojkan

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
12.01.2002
Poena
48
Problem je sledeci: sta god bilo ubodeno u PCI slotove (tj donja dva, gornji blokira graficka) se ne vidi ni u BIOS-u ni u windowsu. Probano sa 3 modema i jednom tv kartom. Probano i bez onog lima na karticama da eliminisem mogucnost da kartice ne leze lepo.

Ideje?

Leopoldk

Flash Drive
Učlanjen(a)
15.03.2006
Poena
16
Nema lepog nacina da se ovo kaze :(. Po mom neskromnom misljenju postoje dve mogucnosti:

1. Ne valjaju kartice, a to ces proveriti tako sto ces ih probati na drugoj masini.
2. Ne valjaju PCI slotovi na ploci ili sama ploca. Posto jedna mogucnost iskljucuje drugu, probanjem kartica na drugoj masini utvrdices sta je u pitanju.

P.S.
Da li si instalirao korektne drajvere za plocu? Da li si probao ClearCMOS?

Poslednja izmena:

nidza

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
16.07.2004
Poena
83
Najverovatnija mogućnost od navedenih je da je ploča riknula, tj. PCI kontroler. Dešava se, posebno da je žonglirano po kućištu bez gašenja 220v prekidača na napajanju ili vađenja 220v kabla.

Jedino izvanrednim sticajem okolnosti da su sve PCI karte neispravne, i to toliko da ih sistem čak ni ne prepoznaje - malo verovatno.

Vojkan

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
12.01.2002
Poena
48
Clear CMOS je uradjen, drajveri su tu, ali su nebitni, jer se kartice ne vidi ni u tabeli PCI uredjaja tokom boota.
Ako su kartice ispravne (a jesu 100%, provericu sutra), nema sta drugo osim ploce da bude? I meni mirise na to...
Nidzo to je inace ona ploca koju sam ti pominjao, sto je stigla sa jumperom na CCMOS :trust:

Vojkan

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
12.01.2002
Poena
48
Tv karta radi, ostalo me mrzelo da probam ali rade i modemi sigurno...
Delovalo mi je glupo i nemoguce da crknu pci slotovi/kontroler ali eto izgleda da je moguce :)

Vrh Dno