Šta je novo?

Ne radi Telenor 4G

Ziclasi

Cenjen
Učlanjen(a)
09.11.2015
Poruke
603
Poena
135
Moja oprema  
Mobilni telefon
iphone 10
imam jednu konfuznu situaciju... Padne na pamet ortaku i meni da uporedimo brzine neta dve mreže: Mts i Telenor. Moj fon iphone 6 i čita lte (oznaka je takva zbog starijeg softvera 8.1.2 i jailbreak-a koji ne želim da izgubim) i radi kako treba u mts-u. Njegov iphone SE telenorova katica, čita 4G i radi kako treba. Zamenimo kartice i ubacim njegovu karticu u moj fon. Tel ne čita lte (4G) nego samo 3G. Zašto?
Bitno mi je to da namestim...
 
Poslednja izmena:
Možda da postaviš i u iphone temi pitanje. Možda brže dobiješ odgovor ako je neko već imao slično iskustvo...

RN3Pro SE
 
Mislim da je do softvera.
Znam neke primere kod Iphone-a gde tel nije hteo da cita novije kartice jer je bio na njima stariji softver.Posle update-a iOS-a sve je bilo ok.Lici mi da je tu negde problem, na bazi kartica - verzija iOS-a.

Sent from my RN3 Pro
 
Tako i ja mislim ali ako podignem ios na najnoviju verziju gubim jailbreak koji mi znaci puno...pa mi zato treba pouzdana informacija da li bi mi ta novija verzija upalila 4G..
 
Poslednja izmena:
Telefon podrzava 800mhz i 1800mhz 4g frekvencije, tako da ako 4g radi na MTS-u, ne vidim zasto ne bi i na Telenor-u...
Jeste da Telenor ima vise 4g baznh stanica na 800mhz, ali cisto sumnjam da tvoj Iphone ima problem sa 800mhz frekvencijom.


Sent from my RN3 Pro
 
Dakle na mts-u je non stop na 4G-u a sa Telenorom karticom nikad (iako sam u centru grada)...a sa istom tom Telenorovom karticom covek pored mene cita 4G lagano..
 
Poslednja izmena:
On ima IOS 10, a ti IOS 8. Noviji softver ima drugi(noviji) modem... 99% je u modemu problem, modem na tvom telefonu ne cita tu Telenor karticu kako treba.


Sent from my RN3 Pro
 
Dakle problem je u telefonu i novija verzija softvera ne bi rešila problem. To si hteo da kažeš?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne, problem je u softveru...Ovo je moj zakljucak na osnovu tvog opisa problema, nekog mog ranijeg iskustva i iznetih informacija.

Sent from my RN3 Pro
 
i to je nešto ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za S5 i Note 3 je bilo poznato da mora da se updateuje na 5.0 da bi radio LTE na VIPu, a cini mi se i MTSu (siguran sam da isto vazi i za Telenor, ali nemam iskustva ni licnog ni blizeg da ovo potvrdim, u pitanju je bespotreban limit samog softvera, nista bukvalno drugo, i za Samsunge je bilo i moguce zbudziti da radi na 4.4.2. ko je hteo, ali to je glupo cimanje)

Isto tako, nebitno za modem, softver mozda u toj verziji zna da treba da radi LTE na provideru MTS u Srbiji, dok nije jos uvek za Telenor znao. Samo zato ce ti trebati update. Ako je do toga, nemas drugog izbora, moraces update za iOS. Da je Android, u zavisnosti od modela, mogao si i nesto srediti.
 
Ja mislim da mora update. Jedino ako postoji mogucnost da se napravi samo update carrier-a bez prelaska na noviji iOS. Mislim da moze to. Na apple sajtu pise da ides u settings>general>about i trebalo bi th da vidis update za carrier.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Očigledno ne ;)

37938b13847ddee9986e382c99a0427c.png



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno