Šta je novo?

Ne dolaze mi 2FA SMS poruke od Google, Paypal, itd. [A1]

max9998

Čuven
Učlanjen(a)
26.12.2002
Poruke
979
Poena
620
Da li se nekome desavalo da mu rade SMS poruke sa drugim ljudima, ali da ne dolaze poruke sa SMS 2FA kodovima od raznih servisa? Presao sam na A1 mrezu, i od tada mi me dolaze takve poruke od Google, Apple i Paypal. Cak ne dolaze ni pozivi od Google sa 2FA kodovima.

Da li mozda A1 ima neki filter koji po default blokira takve poruke?
 
Ranije je bilo tako, moguće da je i dalje tako. Kada je ta vrsta servisa u pitanju, za neke domaće banke je bilo bitno koja je mreža (mts/telenor/vip) i kod prenosa broja je bilo potrebno obavestiti ih o promeni operatera.

Probaj da resetujes uslugu/ponovo verifikujes broj ili kontaktiraj korisničke službe kod kojih ti ne stižu poruke i obavesti ih da si promenio operatera.
 
Kad si preneo broj, nekad je potrebno malo vremena da sve dođe na svoje, nekad je potrebno ručno rešiti, a nekad i ne proradi.
Ja se već deset dana ganjam sa mts-om (za broj koji nije iz prenosa), ne stiže verifikacioni kod za prijavu na samsung nalog.
Inače je sve radilo bez problema.
Sva sreća pa sam imao još jedan broj registrovan i mogao da pristupim.
Pokušao sam posle da dodam još tri mts broja, probe radi, i nijedan nije prošao.
Na jetel i neki američki broj stiže za nekoliko sekundi.
 
Da li se nekome desavalo da mu rade SMS poruke sa drugim ljudima, ali da ne dolaze poruke sa SMS 2FA kodovima od raznih servisa? Presao sam na A1 mrezu, i od tada mi me dolaze takve poruke od Google, Apple i Paypal. Cak ne dolaze ni pozivi od Google sa 2FA kodovima.

Da li mozda A1 ima neki filter koji po default blokira takve poruke?
Uglavnom ako nije prošlo vise od 3 dana. Sve se samo nsmesti. Meni se na tri broja, treci dan izgubio signal. Resetovao telefon i vise nikad nisam imao problema. (Doduse jedan broj je koristilla starija osoba pa je trebalo jos dva dana da skontamo da nema signala...) Ali posle toga je i taj proradio 😁
Eto moje iskustvo sa prenosima...
 
Isti problem imao od kad sam prešao u Globaltel, nije mi stizalo ništa od banke. Kontaktirao sam Globaltel podršku i rešili su problem i meni i ukućanima sa istom situacijom.
 
Kako su ti resili problem? Evo danas ceo dan nikako da mi stigne kod za verifikaciju.
 
Nazad
Vrh Dno