Šta je novo?

NBS IPS QR Kod placanje - iskustva ljudi koji su ga implementirali u svoj biznis?

statusquo

Zapažen
Učlanjen(a)
09.09.2022
Poena
2
Specificno me zanima kako da se maksimalno olaksa kupcima koji nisu nikada placali putem ovog metoda.

Trenutno kako proces izgleda za kupce:

Osoba koja nije nikada placala ovim putem niti zna sta je to, ali zna sta je QR kod:
1. Otvara kameru i skenira QR kod
2. Dobija neki "besmisleni" tekst
3. Odustaje od placanja jer ne razume kako se to radi

Osoba koja zna sta je i placala je ranije ovim putem:
1. Otvara aplikaciju banke
2. Bira opciju IPS placanja
3. Kuca svoj PIN kod
4. Skenira QR kod
5. Izvrsava placanje

Cilj mi je da osobi koja nije nikada placala ovim putem maksimalno olaksam, musterije koje znaju za ovo nisu problem, i snaci ce se svakako.

U idealnom scenariju to bi izgledalo ovako:
1. Musterija otvara bilo koju aplikaciju za skeniranje QR koda
2. Skenira QR kod i dobija hyperlink koji ga vodi na nas sajt ili na aplikaciju banke.
3. Dobijaju SMS verifikaciju od banke
4. Izvrsavaju placanje

Tu je glavni problem sto mislim da ne postoji hyperlink kada je u pitanju aplikacija banke, ali je lako izvodivo kada je u pitanju nas veb sajt. Medjutim, problem sa sajtom je to sto musterija mora da popunjava svoje licne podatke i podatke od kartice, sto opet oduzima previse vremena (ako izumemo autofill opciju na Android uredjajima npr).

Moje znanje o IPS-u je na nivou da znam kako se koristi i znam da su manji troskovi po firmu nego standardno placanje karticom, tako da sada samo brainstormujem.

Poslednja i najrealisticnija opcija jeste da ima uputstvo za placanje negde okaceno na zid, ali opet, previse komplikuje nesto sto bi trebalo da bude jednostavno i musterija bukvalno nema razloga da sebi komplikuje zivot i samo ce da plate kesom kao i ranije.

pm.me

Cenjen
Učlanjen(a)
21.01.2021
Poena
105
Moja oprema  
Mobilni telefon
Poco x3 nfc
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Deluje mi nesto sto bi ti resio mozda servis tj.aplikacija platimi.rs. Nisam je koristio ali u planu je integracija bas za taj nacin za par klijenata koji imaju svoje male biznise.

N3sa

Poštovan
Učlanjen(a)
08.12.2021
Poena
60
Moja oprema  
Laptop
Acer Aspire 3
Mobilni telefon
OnePlus Nord 2 5G
Pametni uređaji
Mi Watch Lite
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Deluje mi nesto sto bi ti resio mozda servis tj.aplikacija platimi.rs. Nisam je koristio ali u planu je integracija bas za taj nacin za par klijenata koji imaju svoje male biznise.
Piše na sajtu, da kad se skenira kod da treba da se udje u m-banking aplikaciju, što njemu ne rešava problem sa olakšavanjem plaćanja kupcima

Бенч

Zapažen
Učlanjen(a)
15.07.2022
Poena
15
Ма код наших људи не вреди уводити иновације осим ако ће бити приморани да то користе.
Овако, докле год имају избор, они ће увек одабрати оно на шта су навикли, не дај Боже да пробају нешто брже и једноставније.

Ал ено, McDonalds готово свуда увео оне самоузслужне касе за поручивање као обавезне, и Србин се прилагодио. Неки гунђају ал ено, 95% научило да користи..

Тако да је неко моје мишљење да би могао на свом сајту у пар пиктограма да објасниш како се врши такво плаћање, евентуално додаш и неки симболични попуст јер ће једино то мотивисати нашег човека да размисли о промени својих устаљених навика…

GabeN

Cenjen
Učlanjen(a)
04.09.2012
Poena
180
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel Core i5-12400F + ARCTIC Freezer i35
Matična ploča
Asus TUF GAMING B660M-PLUS D4
RAM
G.Skill Ripjaws V 16 GB (2 x 8 GB) DDR4-3200 CL16
GPU
EVGA FTW3 ULTRA GAMING GeForce RTX 3070 8 GB
Storage
Samsung 850 EVO 250GB, Samsung 970 Evo Plus 1TB, Toshiba P300 2TB
Zvuk
Logitech Z333, Steelseries Arctis 3
PSU
EVGA SuperNOVA 850 G6 850 W
Kućište
MS Industrial ARMOR V715
Monitor
LG 27GP850-B
Miš & tastatura
Razer Deathadder V2, Razer Ornata V2, Razer Goliathus Extended
Ostale periferije
Xbox seriesX gamepad
Mobilni telefon
Iphone 13
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Koristim ips placanja od kad ih je uveo rajfajzen, dok npr cale nije platio racun dok mu na salteru u posti ne lupe pecat na njega

Nema tu pomoci, svako radi na svoj nacin

joojant200

Čuven
Učlanjen(a)
23.12.2001
Poena
695
Moja oprema  
Tablet
Lenovo t something
Mobilni telefon
Huawei P40
Pametni uređaji
Fenix 7s, Xbox series X
Jedno je placati racune ips-om, a sasvim drugo naterati nekog da ti u prodavnici plati, pored postojeceg keša, kartica, apple pay i garmin pay.
Deluje mi uzaludan posao :)

Vrh Dno