Šta je novo?

Nastavljanje HDMI kabla i alternative

Sgt. Major

Slavan
Učlanjen(a)
31.08.2013
Poruke
2,541
Poena
495
U kancelariji za sastanke imamo projektor na plafonu od kojeg kroz zid do fioke sa utičnicama i kablovima u podu ide HDMI kabl dužine 7-8 metara. Onda se na taj kabl koji izlazi kači ekstender u koji se ponovo bode HDMI kabl dužine 10 metara. Problem je u tome što se slika gubi, najpre na po sekund-dva, a kako vreme odmiče to prekidanje biva sve češće i češće.

U prevodu, treba da na HDMI dužine 7-8 metara da nastavimo drugi dužine 10 kako bismo povezali projektor i laptop. Koja rešenja su moguća? Da li probleme koje sam opisao uzrokuje nekvalitet kabla ili je prosto prenos slike preko HDMI kablova dužih od 10-15 metara problematičan? Kakve su alternative?
 
Ono sto me buni je to sto se sa vremenom proporcijalno povecava i sam problem (gubitak slike nije konstantan). Mozes da razmislis o HDMI extenderima putem mreznog kabla. Cene im se okvirno krecu od nekih 30ak eura pa na gore. Ovo sam koristio na duzini od nekih 20ak metara i u mom slucaju je fino radilo posao. Postoje razni modeli i proizvodjaci pa mozes videti sta tebi konkretno odgovara i da li zadovoljava tvoje potrebe.


Kod mene je jedina prednost bila to sto sam uredjaje mogao da vratim u slucaju da mi ne zavrse posao za koji su bili namenjeni .
 
Poslednja izmena:
Može link za neki takav ekstender? Čisto da vidim kako to izgleda, pa ću dalje da tražim sam.
 
Hvala!

A može da se koristi sa bilo kojim HDMI kablom, nije potrebno da kupim neki posebni?
 
Nazad
Vrh Dno