Šta je novo?

NAS uređaj kao NVR

PJ

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
03.09.2000
Poruke
11,278
Poena
1,365
Vidim da Synology uređaji imaju opciju da se koriste nako NVR za IP kamere.
Model "Synology NVR1218 NVR" u svom nazivu ima NVR.

Da li neko ima iskustva sa upotrebom NAS u tu svrhu?

Pošto bi se NAS koristio i kao FTP, za mrežno skeniranje i backup drajv, da li je u okviru NAS sa dva diska moguće odrediti koji disk se koristi u koju namenu?
Recimo, jedan WD Purple stavim za potrebe NVR, a drugi WD red za ostale potrebe?
 
Ja bih se sa ovim igrao ako pricamo o NVR :D

 
Ja sam davno koristio qnap nvr funkciju,bila je bese free za 2 kamere, i to je ok radilo. Pretpostavljam da moze ovo sto ti hoces,samo time naravno gubis redundansu.
 
Ja bih se sa ovim igrao ako pricamo o NVR :D


Bitno mi je da mogu da ga kupim u Srbiji, legalno. Svaki taj uređaj sigurno može da snima, ali je pitanje kakav software imaju. Koliko je praktičan i funkcionalan.
Ja sam davno koristio qnap nvr funkciju,bila je bese free za 2 kamere, i to je ok radilo. Pretpostavljam da moze ovo sto ti hoces,samo time naravno gubis redundansu.
Svesno se odričem redudanse, jer će taj uređaj automatski da se bekapuje na udaljenu lokaciju, a sami podaci na njemu već kroz nekoliko dana nemaju poseban značaj ili vrednost, ali opet ćemo sve da čuvamo. Zbog otkud znam.
 
Jel su njihove kamere bolje od hikvisiona i ekipe?
Nisu. Plus je i to što Hikvision lepo radi i sa Synology NAS uređajima. Meni puna firma HK kamera (sve zakačene na njihov NVR), ušrafili ih, povezali i zaboravili na njih.
 
Da , i nama su u firmi Hik, ali imaju svoj snimac tako da ne ide na nAS.
 
@Gaston da li si probao NVR software za pristup Synolgy NAS?
Kako radi?

Ja imam jedan Hik DVR, nije mi legao software. Svi ostali su mi Dahua.
Biće ovde i Dahua NVR, ali razmišljam da bacim kopiju i na NAS.
 
@Gaston da li si probao NVR software za pristup Synolgy NAS?
Kako radi?

Ja imam jedan Hik DVR, nije mi legao software. Svi ostali su mi Dahua.
Biće ovde i Dahua NVR, ali razmišljam da bacim kopiju i na NAS.
Ja sam skoro imao bug na dahui. Enejblovani bio da snima na pokert i izbagovoa se i nije snimao na poket nista. Tek kada sam stiklirao pa de stiklirao proradio.

Jel imate neki predlog za spoljnu kameru 4k 8mp kako se to vec kaze oko 300 400 dal ima tako nesto
 
@Gaston da li si probao NVR software za pristup Synolgy NAS?
Kako radi?

Ja imam jedan Hik DVR, nije mi legao software. Svi ostali su mi Dahua.
Biće ovde i Dahua NVR, ali razmišljam da bacim kopiju i na NAS.
Nisam Sinology, ali nam rade sa Buffalo i TerraMaster NAS kutijama. Na dve lokacije imamo mašala kamera: jedna sa 19 (bacaju snimke na Buffalo NAS), druga sa 15 (TerraMaster NAS). HK radi preko CIFS/SMB protokola i radi bez problema. Zato sam i napisao ono ušrafi i zaboravi. Svaka kamera ima svoj share folder i u njega trpa snimke. Nismo hteli da šibamo taj saobraćaj na produkcioni storage. Ove dve lokacije su nam na aerodromu, a naš DC je u Katićevoj (kolociran). Da smo to pustili na produkciju, linkovi bi nam bili pojedeni u roku od odmah.
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Nazad
Vrh Dno