Šta je novo?

NAS -- sam da ga napravim ili kupim?

Sto se tice SMART-a,dovoljno je jednom dnevno ili nedeljno. Za sve ostalo nemam pojma,nemam sad knap kod sebe,mozda neko ko ima :D

Ok.

Koliko stoji kod tebe na OMV-u?

Kod mene je "Chech Interval" na 1800.

I koji "Power Mod" si izabrao?
 
1800
power mode never. Slabo ja gasim diskove,ne volim te stvari. Ovo je na OMVu kod mene trenutno u kuci, na ostalim po firmama je manje vise ista smart vrednost. Moram da priznam da mi je skoro na poslu crkao jedan 4TB Ironwolf, 8 bad sektora. Secam se da su oni od 2tb bili neunistivi. Ovim su za sada isto dobri, skoro svaki dan nenormalna kolicina bekapa, pogotovo i kada sam instalirao PBS na njega.
 
Ima li neko nesto da zna o onim logovima sto sam postavio par postova nazad?
 
Sve sam ja to vec procesljao ima samo 4 servisa aktivna (web server, DLNA, Multimedia Services i Windows Networking). Da se razumemo NAS radi ono sto meni treba bez problema ali malo pa malo nesto drlja po hard diskovima. Iz ovog loga u vecini slucajeva je to RAID sihronizacija ali ima tu i nekog logovanja koje budi hard diskove i nema tu ulaska u standby pogotovo pored toliko zakazanih taskova. Sad da li su oni svi potrebni to ne znam i tu mi treba pomoc od nekog ko ima QNAP NAS-ove i razume se u QTS sistem (imam poslednju verziju od 23.11 v4.5.1).

Jedino sto sam primetio na bolje da se Load Cycle Count smanjio od kad sam SMART proveru sa na svakih 5min pomerio na maksimalnih 60min (12 vs 144 LLC-a po danu).
 
Ja imam taj isti NAS, druge diskove doduše, Toshiba P300, pogasio servise koje ne koristim, taj deo za SMART podešavanja nisam ni dirao, ostalo po defaultu da radi smart proveru na 5 minuta, povećao sam standby za diskove sa 30 min na sat, i gase se.
load cycle count za jedan je 1475, taj ima 632 dana power on hours
lcc za drugi je 611, taj ima 246 dana power on hours
ovaj mladji je negde 2 godine star čini mi se, stariji 3+, bili su u desktop mašini pre ovoga.
Za sve u onoj smart tabeli stoji OK, pa se ni ne opterećujem.

A jesu drljali svakih 10tak sekundi dok sam imao container station i docker, mislim da je za to malo memorije, pa je stalno nešto swapovao šta li, pa sam to obrisao.

edit:
Ti si beše Seagate Ironwolf dikove uzeo? Jesi video ovo? https://www.qnap.com/en/how-to/know...-not-available-in-ironwolf-health-management/
Ne znam da li si uradio test prvo, onda bi trebalo da za diskove dobiješ taj neki seagate ironwolf health management. Možda se onda nešto popravi? :)
 
Poslednja izmena:
Sto se tice SMART podesavanja to sam bas nasao na QNAP forumu u Seagate podforumu da se za njih preporucuje min da se stavi na 30min jer su poznati da cesto parkiraju glave pa se LCC kod njih brzo penje jer cesto parkiraju glave zbog internog power management ugradjenog u sam HDD. Kod mene oba imaju nepuna 4 dana koriscenja (3 dana i 19 casova) i vec jedan ima 665 LCC a drugi 625 stim da od jutros brojke se uopste nisu pomerile sto je super.

Sto se tice Ironwolf health management-a, nazalost aktivan je samo na modelima od 4TB pa nadalje, kod 1,2,3TB modela nije podrzan (ili je samo softverski iskljucen).

EDIT: @DusanN posto imas isti model NAS-a da li bi mogao da izvuces svoju cron tabelu da uporedimo? Mozes i preko konzole ili recimo preko LicenseCentra (tri tacke u gonjem desnom uglu pa ides na Debug Report, skinuces zip i u njemu imas cron fajl).
 
Poslednja izmena:
Kod:
# m h dom m dow cmd
0-59/20 3 * * * /sbin/adjust_time
0 1 * * * /etc/init.d/flush_memory.sh >/dev/null 2>&1
0 4 * * * /sbin/hwclock -s
0 3 * * * /sbin/clean_reset_pwd
0-59/15 * * * * /etc/init.d/nss2_dusg.sh
30 7 * * * /sbin/clean_upload_file
0-59/10 * * * * /etc/init.d/storage_usage.sh
30 3 * * * /sbin/notice_log_tool -v -R
*/10 * * * * /sbin/config_cache_util 0
23 9,21 * * * /sbin/notify_update --nc 1>/dev/null 2>&1
0 3 * * 0 /etc/init.d/idmap.sh dump
10 15 * * * /usr/bin/power_clean -c 2>/dev/null
0 3 * * * /usr/local/sbin/fw_auto_update > /dev/null 2>/dev/null
20 1 * * * /share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/HybridBackup/rr2/scripts/insight/insight.sh -runall >/dev/null 2>&1
00 03 * * * sh /share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/MalwareRemover/MalwareRemover.sh scan;#_QSC_:MalwareRemover:malware_remover_schedule:None:d::
00 02 * * * sh /share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/MalwareRemover/Upgrade.sh;#_QSC_:MalwareRemover:malware_remover_upgrade:None:d::
0 2 * * * /sbin/qfstrim
*/10 * * * * bash /usr/local/sbin/sa_notice_checker.sh;#_SA_SecurityCounselor_SA_cloud_schedule_task_SA_
0 23 */1 * * /sbin/qpkg_cli -U 1>/dev/null 2>/dev/null
* * * * * /var/cache/netmgr/lock_timer.sh
50 7 * * * /sbin/qpkg_cli --check_license 0 > /dev/null 2>/dev/null
0 4 * * * /etc/init.d/wsd.sh restart
0 3 * * * /sbin/vs_refresh
4 3 * * 3 /etc/init.d/backup_conf.sh
* 4 * * * /usr/sbin/logrotate /etc/config/mc_logr.conf
0 2 * * 0 /usr/local/medialibrary/bin/mymediadbcmd checkRepairDB  >/dev/null 2>&1
0 0 * * * /etc/init.d/antivirus.sh archive_log
01 0 */1 * * /etc/init.d/antivirus.sh update_db
0 12 * * * /mnt/ext/opt/LicenseCenter/bin/qlicense_tool local_check
0 0 * * * /usr/local/sbin/qsh nc.archive >/dev/null 2>&1
42 12 * * * /mnt/ext/opt/QcloudSSLCertificate/bin/ssl_agent_cli
0 6 * * 5 /usr/local/bin/python /share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/SecurityCounselor/bin/security_advisor --check_all;#_SA_SecurityCounselor_SA_security_counselor_schedule_task_SA_
0 8 * * 1,0,3,2,5,4,6 bash /usr/local/sbin/sc_scan_interval_checker.sh;#_SA_SecurityCounselor_SA_scan_interval_checking_schedule_task_SA_
 
Hm gotovo identicna cron tabela, vise manje svi taskovi su isti, vremena kad se izvrsavaju se razlikuju, ti cak imas i vise taskova (aktivan antuvirus, automatski update FW-a)
 
Danas mi se prvi put desilo da su hard diskovi tj NAS otisao u sleep. Nisam primetio po lampicama ali sam skontao da se u SMART vrednostima Start/Stop Count povecao danas za 6 sto bi trebalo da znaci da je 6 puta uspeo da zaustavi/uspori ploce i to samo zato sto sam testirao i postavio da ode na sleep posle 15 min. Medjutim ono stoa sam primetio da i LCC vrednost raste (na jednom je 767) sto je razumljivo jer kad odlazi u sleep sigurno parkira glave.

Za sad cu ostaviti na 30min kako je i stajalo za sleep mode pa cu da pratim koliko puta uspe da ode u sleep i kako ce to utucati na LCC vrednost. Ako bude naglo rasla iskjucicu sleep mode. Inace do sad nisam jos gasio NAS jer su svi taskovi podeseni da se rade nocu pa nema smisla da tad ugasim i jos prebacujemo podatke a kako se nesto prebaci on krene sa indeksiranjem, raid sihronizacijom i sl sto verovatno rezultuje time da i ne moze da ode u sleep mode. Kad sve prebacimo a NAS zavrsi drljanje nakon par dana i pocnemo da ga koristimo povremeno kao DLNA server onda cu videti kad cu da ga gasim ali to ce biti verovatno rano ujutru kad zavrsi sve taskove iz crone tabele.

Inace da znate da Seagate u kombinaciji sa QNAP TS-230 modelom zna da se cuju dok rade, pogotovo uvece kad je tiho i nekima bi moglo da smeta ako se nalazi u dnevnoj sobi ili nedaj boze u spavacoj (nama se cak par puta cinilo da pada kisa napolju, ali u stvari su se culi diskovi). WD Red cujem da su tisi i mnogo redje parkiraju glavu. Takodje neki Seagate modeli imaju nesto sto se zove Background Media Scan (BMS, https://forum.qnap.com/viewtopic.php?f=55&t=131537) sto isto utice na buku koju proizvode.
 
Koji torrent klijent koristite na vašim NAS-ovima? Ja sam instalirao Transmission ali mi se nešto ne sviđa. Davno sam koristio rTorrent na nekom seedbox-u, znam za qBitTorrent da su ga hvalili... Šta je najbolje za NAS? Na transmission mi fale neki feature-i, na primer da menjam redosled u queue, odnosno koji će torrent prvi da skine.
 
Koristim qBittorrent na QNAP-u. Najkorisnija mi je opcija svrstavanja u kategorije, tako da kad završi recimo film, premešta ga u folder sa filmovima koje onda Plex pokupi i indeksira.
 
To mi je super feature. Što he najgore, kad sam instalirao omv, pokusao sam da instaliram qbit ali nešto nije prošlo iz prve u portainer-u, pa sam instalirao transmission. Rasporediću sada fajlove po folderima kako treba, obrisaću transmission I instalirati qbit.

Hvala

EDIT: kad to sredim, bacam se na nextcloud, sonarr, radarr, lidarr, jackett, i još par dodataka. Ako neko ima predloge za korisne aplikacije za nas, neka piše.

Jedan od ciljeva koji nisam siguran hoću li moći tako brzo da postignem je da napravim vpn (njega zapravo već imam) I da Lightroom katalog smestim na nas, pa da devojka može da radi u Lightroom-u na laptop-u a da sve bude na nas-u kome pristupa kroz vpn. Kako će to raditi, šta mislite? Onda kada nije kod kuće može da radi na laptopu, a kada je kući na desktopu, bez ikakvog prebacivanja fajlova, sinhronizacija itd. Da li to Lightroom uopšte dozvoljava?
 
Poslednja izmena:
Pošto baš koristim Lightroom, mogu odmah da ti kažem da će to raditi sporo. Bolje da radi na lokalnom katalogu (zbog brzine) koji se prilikom gašenja LR bekapuje na NAS.
 
Ok, a kako napraviti taj automatski backup?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Edit > Catalog Settings > General > Backup
 
A onda na drugom računaru verovatno treba odraditi import kad se krene u rad?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Koristim qBittorrent na QNAP-u. Najkorisnija mi je opcija svrstavanja u kategorije, tako da kad završi recimo film, premešta ga u folder sa filmovima koje onda Plex pokupi i indeksira.
To ima i ugrađeni Download Station kojim skidam torente.
 
Evo sad polako pokušavam da skockam sve pa mi treba pomoć ako neko ima vremena i iskustva sa OMV-om i dokerom. Izvinjavam se što ću koristiti engleske reči verovatno i previše jer nemam sinonime na srpskom a i nov sam u ovome pa možda ne umem drugačije da objasnim. Da naglasim još jednom da su u pitanju docker container-i pa možda nije ista logika kao na drugim uređajima i sa različitim instalacijama ovih programa.

Prvo struktura foldera. Imam SSD na kome je AppData i config folderi, plex metadata i transcode folder za plex. Imam hdd na kome je folder Share sa različitim korisnicima i zamisao je da tu smestim privatne podatke svakog od korisnika i nextcloud, i folder Torrent. U njemu Movies, Music, TV (za plex) i folder Downloads (od Transmission-a). Mislim da sam tu napravio grešku. Pošto su plex i transmission docker container-i, prilikom podešavanja dodajem im foldere (volumes) koje vide i gde mogu da traže/smeštaju podatke. I kako su Movies/TV/Music odnosno Downloads nezavisni jedan od drugog, u Plex ne mogu da dodam fajlove koji su u Downloads, odnosno ako ih prebacim u odgovarajući folder, ne mogu više da ih seed-ujem.

Da li je rešenje da za volume za transmission (ili qbittorrent ako ću već da menjam) postavim samo folder Torrent, pa da onda nekako nateram qbittorrent da foldere u kojima čuva fajlove određuje prema kategoriji torrenta (Movies, TV, Music i recimo generički Downloads)? Da li qbittorrent mora da ima folder downloads da bi radio?

Nešto sam tražio i gledao neka uputstva (za sonarr) i vidim da treba da odradim neki hardlinking, ali, "ne doznajem se"... Dajte neki link, neki video tutorial, da probam da shvatim o čemu se radi, ako neko zna.

Kad podesim torrent klijenta i plex da sarađuju lepo, onda se bacam na ostale dodatke.
 
Poslednja izmena:
Rešenje ti je da u okviru Transmission docker imidža dodaš te foldere gde skladištiš filmove, serije i muziku kao volumes i onda skidaš direktno sadržaj u te foldere. Na taj način će Plex moći da koristi taj sadržaj, dok Transmission može i dalje da seeduje.

Ovo je moj Docker Stack za Transmission, čisto da vidiš kako sam to rešio:

Kod:
version: "2.1"
services:
  transmission:
    image: ghcr.io/linuxserver/transmission
    container_name: transmission
    environment:
      - PUID=998
      - PGID=100
      - TZ=Europe/Belgrade
      - USER=USERNAME #optional
      - PASS=PASSWORD #optional
    volumes:
      - /srv/dev-disk-by-label-NasData/Appdata/Transmission:/config
      - /srv/dev-disk-by-label-NasData2/Torrent-4TB/Downloads:/downloads
      - /srv/dev-disk-by-label-NasData2/Torrent-4TB/Watch:/watch
      - /srv/dev-disk-by-label-NasData3/Animirane_Serije:/Animirane_Serije
      - /srv/dev-disk-by-label-NasData3/Animirani_Filmovi:/Animirani_Filmovi
      - /srv/dev-disk-by-label-NasData3/Filmovi:/Filmovi
      - /srv/dev-disk-by-label-NasData/Igre:/Igre
      - /srv/dev-disk-by-label-NasData2/Igre-4TB:/Igre-4TB
      - /srv/dev-disk-by-label-NasData/Muzika:/Muzika
      - /srv/dev-disk-by-label-NasData/Programi:/Programi
      - /srv/dev-disk-by-label-NasData3/Serije:/Serije
    ports:
      - 9091:9091
      - 51413:51413
      - 51413:51413/udp
    restart: unless-stopped

A evo i preporuka za jako dobru Android aplikaciju koja olakšava upravljanje Transmission, Sonarr, Radarr, Lidarr,... https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kevinforeman.nzb360
 
Poslednja izmena:
Aj da pitam vas koji koristite, a pogotovo vas koji ga plaćate. Koja vam je konkretno svrha Plexa? I kakva je razlika u odnosu na puštanje iz Total Commandera ili bilo kog fajl managera? A ko ne pušta sa računara ili HTPC-a, svaki tv će da pusti fajl preko Dlna ili kako već, zavisno od tva. Pitam, jer me zanima da li mi treba ili ne, a vidim svi ga koriste. Ili je poenta samo u lepim omotima? Mislim, ja odgledam film i obrišem ga, tako da me to sa omotima ne zanima.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
pokušavao sam i ja da odgonetnem čaroliju plex-a ali nisam uspeo nešto pametno da zaključim...otkako imam qnap nas imam i neki android box, sve gledam u kodiju, a tu imaš i omote ako ti je do toga...tako da se bar ja nisam zanimao dalje, probao sam ga kad sam kupio nas ali je na tome i ostalo...
 
Meni iskreno lepo izgleda, jednostavno se rukuje, nema cimanja sa prevodima, mogu da otvaram i kad nisam kod kuće sve. Znači kod serija, kao na Netflix-u, gde god da si stao, sledeći put nastavljaš. Napraviš više korisnika pa različiti korisnici mogu nezavisno da gledaju sve sadržaje. Mada tek uz ove ostale dodatke koje sam naveo postaje baš moćan, na aplikaciji na telefonu pretražiš film, klikneš skini (ne tražeći izvor) on skine, ubaci gde treba, i obavesti da je sadržaj spreman. Ili za seriju, čim se pojavi ide skidanje. Sve ovo može i sa rss feed-ovima, ali ovo je mnogo elegantnije rešenje.

I nešto što uvek napišem, meni zanimljivo da naučim nešto igrajući se ovako.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Meni uTorrent skida sve automatski. Na telefonu gledaš serije?!

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Aj da pitam vas koji koristite, a pogotovo vas koji ga plaćate. Koja vam je konkretno svrha Plexa? I kakva je razlika u odnosu na puštanje iz Total Commandera ili bilo kog fajl managera? A ko ne pušta sa računara ili HTPC-a, svaki tv će da pusti fajl preko Dlna ili kako već, zavisno od tva. Pitam, jer me zanima da li mi treba ili ne, a vidim svi ga koriste. Ili je poenta samo u lepim omotima? Mislim, ja odgledam film i obrišem ga, tako da me to sa omotima ne zanima.

Plex koristim ali u free varijanti, instaliran je na QNAP NAS kojem ubacujem torrente za skidanje kako i odakle stignem. Pritom Plex skine omot i metapodatke (glumci, režiseri, slični filmovi, prevod) i to je sve lepo prezentovano uz minimum napora. Ujedno, i žena koristi Plex na iPadu. TV mi je neki stari, nema 'S' od smart opcija, mada filmove i serije ionako gledam na projektoru koji je takođe dumb mašina. Kao plejer koristim Apple TV gde imam jednu pored druge najbitnije aplikacije za gledanje materijala - Plex, HBO GO, Netflix, Infuse (zasebna aplikacija za puštanje filmova koja podržava i više od 5.1 zvuka, za razliku od Plexa) i Youtube.

Često ne pogledam ništa po par dana/nedelja pa i kad hoću da gledam nešto, ne volim da imam previše posla oko toga. Izgovorim "Hey Siri, movie time" čime se automatski uključuju projektor i risiver, spušta platno i gase skoro sva svetla u stanu. Moje je samo da uzmem mali daljinac od AppleTV i pustim film.

Ukratko - lakoća upotrebe, funkcionalnost, lep interfejs, besplatno.
 
Aha, pretpostavio sam da je samo sminka u pitanju. Bespotrebno mi je da skida omote, meta podatke o glumcima, rediteljima i slicno, jer cu film ili epizodu serije da pogledam i da obrisem. Mozda lepo izgleda za neku kolekciju koja je permanentno tu. Ja licno, ne kazem da sam ja u pravu, na svim HTPC masinama u kuci imam instaliran Windows, pa program tipa Stremio kad hocu nesto bezveze da pogledam iz dosade, i total commander preko kojeg pristupam mapiranim drajvovima preko lokalne mreze. Pustim film, odgledam obrisem, i kraj. Ali sta znam, mozda i probam Plex, ali sam hteo da pitam pre svega toga, jer deluje da ceo setup nije mali posao, pa ako nije nesto sto ce bas da mi olaksa zivot, da se ne upustam u to bez potrebe. :)
 
Meni uTorrent skida sve automatski. Na telefonu gledaš serije?!

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Ja gledam na tv-u, pošto je smart ima nativnu plex aplikaciju pa sve ide fino. Ali na primer zet mi je u bolnici trenutno I on kroz vpn gleda sve sa mog plex servera. Ako hoćeš da bez vpn-a gledaš nešto van lokalne mreže mora da se plati plex pass, košta 120 dolara za lifetime licencu. 5 dolara mesečno.

Aplikacija koju sam pomenuo je za Android, Ombi, a može se koristiti i kroz browser. Ovo još nisam osposobio, ali bi trebalo ovako da radi. Na njoj nađeš film, klikneš request, on pošalje zahtev na jackett, on pregleda torrent tracker-e sa kojima si ih povezao (može i usenet ko koristi), nađe gde ima, skine torrent fajl, ubaci u torrent klijent, kada se film skine pokupi ga plex, uvuče u biblioteku i ti dobiješ obaveštenje da je film koji si tražio sada dostupan. I gledaš ga na kom god uređaju.

Daleko od toga da je neophodan, ali je interesantno i meni prija ta automatizacija. Sam "server" ne mora da bude preterano jak, meni sve gura i5 3570 koji sam kupio za 2500 din, stara ploča koju sam već imao u računaru koji nije upaljen bar 5 godina, imao štap od 4gb ram i dokupio još jedan za 1300din, i jedino sam kupio novo napajanje, da mi ne vrisnu diskovi koje sam baš danas poručio, 2x10TB. Poenta je valjda da je Intel bolja varijanta jer njihove integrisane grafike imaju QuickSync sa kojima reprodukcija filmova ide lagano i bez nekog opterećenja.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Aha, pretpostavio sam da je samo sminka u pitanju. Bespotrebno mi je da skida omote, meta podatke o glumcima, rediteljima i slicno, jer cu film ili epizodu serije da pogledam i da obrisem. Mozda lepo izgleda za neku kolekciju koja je permanentno tu. Ja licno, ne kazem da sam ja u pravu, na svim HTPC masinama u kuci imam instaliran Windows, pa program tipa Stremio kad hocu nesto bezveze da pogledam iz dosade, i total commander preko kojeg pristupam mapiranim drajvovima preko lokalne mreze. Pustim film, odgledam obrisem, i kraj. Ali sta znam, mozda i probam Plex, ali sam hteo da pitam pre svega toga, jer deluje da ceo setup nije mali posao, pa ako nije nesto sto ce bas da mi olaksa zivot, da se ne upustam u to bez potrebe. :)
Može plex I na Windows mašinu, nađi neki tutorial, mislim da za dan možeš sve da podesiš lagano, sa svim ovim dodatnim aplikacijama koje sam navodio. Na Windows-u je još lakša instalacija, meni je ovde najveći problem sto učim doker usput.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Ova poslednja dva posta, kao da sam lično pisao. Ista iskustva imam i iz istih razloga ga koristim. Naravno, može svako da ručno nađe torrent, skine, skoči na titlove.com po titl ali ovde je lepota upravo u toj automatizaciji. Vidiš trejler, dodaš film na klik u nzb360, čim se pojavi "u biblioteci" u željenom kvalitetu dobiješ samo obaveštenje kad je skinut. Nekada nedeljana ne stignem ništa da pogledam ali kada nađem vremena, uvek me sačeka nekoliko spremnih stvari koje sam nekada dodao. Preporuka za i za radarr, sonarr kao i za nzb360 za vrzinsko upravljanje.
b5d1dda4258076b9ec708db48928185b.jpg
b3faf74f9174910e49a90cbfcebeb351.jpg
91ae0c30371150b788294796158ae424.jpg


Sent from my Honor 20 using Tapatalk
 
Ja lično koristim samo Kodi na NASu tj preko NASa kao klijenti na uređajima.
Takođe pravi library za filmove, serije, muziku...
Skida podatke sa takozvanih scrapera.
Sve lokalne podatke tipa, sta sam gledao ili dokle sam stigao čuva u lokalnoj sql bazi.
Pa mogu da nastavim sa bilo kojeg uređaja u kući da gledam gde sam stao, čak i sa telefona.
Lično sam veliki ljubitelj kućnog bioskopa pa je to razlog, nema lepšeg od većeg ekrana i DTS ili neki Dolby zvuk...
Plex nisam probao, jer mu liči na Kodi, a sa postojećim sam prezadovoljan.
Glavni TV je spojen na Nvidia Shield, i funkcioniše besprekorno.
Apple TV mi služi za ukras, jer ne podržava bitstreaming, tj ne prosleđuje DTS, Dolby na pojačalo. Samo pojedine aplikacije tipa Netflix pa će uskoro na doboš.



Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
pokušavao sam i ja da odgonetnem čaroliju plex-a ali nisam uspeo nešto pametno da zaključim...otkako imam qnap nas imam i neki android box, sve gledam u kodiju, a tu imaš i omote ako ti je do toga...tako da se bar ja nisam zanimao dalje, probao sam ga kad sam kupio nas ali je na tome i ostalo...

Takodje!!!

Jedina zamjerka je sto nema na daljincu dugmad za stop/play itd.
Na drugom MPlayeru imam ali je on stariji i ne podrzava hevc/265.
 
Nazad
Vrh Dno