Šta je novo?

Narucivanje preko neta - carina?

Majstor

Čuven
Učlanjen(a)
25.12.2001
Poruke
951
Poena
620
Jeste da je ovo vezano za inostrano trziste ali ne znam u koju drugu sekciju da utrpam pitanje.....

Da li neko zna kakva je sada praksa kod narucivanja proizvoda preko kreditnih/debitnih kartica? Ranije znam da je postojala fora da ako je posiljka veca od 30E (smanjeno sa 100E) da se na taj iznos racuna carina zajedno sa svim spediterskim troskovima koji se nakarikaju bez nase dozvole (jer je nalazenje i popunjavanje neophodne dokumentacije prilicno zaguljeno pa nismo u stanju to sami da uradimo) pa na kraju racun ume da bude i duplo veci od prvobitnog. Da li se ta praksa promenila u zadnje vreme?
 
Nazad
Vrh Dno