Šta je novo?

NARAKA: Bladepoint (Action / Fighter Battle Royale)

pshnd

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
09.01.2011
Poruke
2,643
Poena
335
Čudno mi je da se nije ranije pisalo na forumima o ovoj igri jer je zaista nešto zanimljivo i drugačije od dosadašnjih izvedbi battle royale žanra. Anyway, vidim da kako su je pustili u F2P dosta je privukla novih igrača, kada sam naravno i ja saznao za nju.
Inače mi je posle mog nubovanja u PUBG i sl. pucačinama, ova igra od prvog momenta legla u potpunosti. Ipak sam od osnovne škole pa sad do skoro 40 banki igrao najviše tabačine (MK, Guilty Gear, Street Fighter...) i akcione slešere (Devil May Cry, NieR, Darksiders...), a sa pucačinama nisam imao previše kontakta.

Inače kad već spomenuh NieR.... Dobro mi nije! :love:

 
секси !
 
Da bi se igrala, potrebno je instalirati njihov anti-cheat sistem koji trazi da se ugasi: Memory integrity (HVCI)

"Memory integrity is a feature of core isolation. By turning on the Memory integrity setting, you can help prevent malicious code from accessing high-security processes in the event of an attack. Memory integrity and VBS improve the threat model of Windows and provide stronger protections against malware trying to exploit the Windows kernel. VBS uses the Windows hypervisor to create an isolated virtual environment that becomes the root of trust of the OS that assumes the kernel can be compromised. Memory integrity is a critical component that protects and hardens Windows by running kernel mode code integrity within the isolated virtual environment of VBS."

Nepoznata kompanija bez ikakvog razloga trazi da se ugasi zaštita. Ja bi ovo zaobišao. Ne znam zasto Steam dozvoljava ovakav software na platformi. Nikad u zivotu ni jedan software ne trazi da se HVCI disejbluje.
 
Nadam se da je to neko prijavio.
 
Malo sam istražio jer sam imao instaliranu igru i sećam se da nije htela da radi tj. anticheat da pokrene ako u BIOS-u bila AMD virtualizaciju na On (ili možda Off, ne sećam se).

@Gleen ova igra koristi njihov custom anticheat software ili kupljen od neke manje poznate kineske kompanije.
Naraka has a Anticheat called Neacsafe It's a Kernal based Anticheat that installs into your System32...
source:

A onda nalazim ovakvu smeruriju :ROFLMAO: , pročitajte samo boldovano:
NARAKA: BLADEPOINT is committed to creating a fair and healthy competitive environment. We have not only used new anti-cheat technologies, but also established special cheat-reporting reward activities to encourage those players who defend the fairness with us. From now on, players who make outstanding contributions to reporting cheats will get the Legendary spear skin 'Righteous Polearm' .
source (datum početak godine): https://www.narakathegame.com/news/...T is committed to,defend the fairness with us.

Sve je ovo super, ali brate anticheat software koji su gura u kernel space operativno sistema i JOŠ JE KINESKI, sreća nismo im interesantni kao amerikanci pa da nas špijuniraju 😁.
Razumem zašto traže da se isključi Core isolation jer sofisticirani cheat software isto tako mogu da se uguraju u kernel space i budu zaštiće od strane operativnog sistema pa im ovaj anticheat ne bi mogao ništa.
Mada kako onda radi Riot-ov anticheat (za Valorant, LoL i itd. igre) verovatno je napravljen kako treba ?
I ti likovi koji kupuju custom cheating software bukvalno daju svoj hardware na izvolte hackerima.

Inače ja živim "rizično" skontao sam da mi je Core Isolation isključen, mada ja odavno ne instaliram piratski software još donekle me štiti 3rd party AV.
Sa slike xhunter1.sys je "primitivan" koreanski anticheat software koji kako sam našao koristi/o PUBG a ta igra bila prepuna cheetera.
Sad sam ga uklonio a ovi ostali driveri mi trebaju.
1713699953420.png

Ko hoće da se zeza da očiti malo OS od potencijalnog kukolja.
Run 64-bitnu as Admin -> Drivers tab i posle desetak sekundi kad se popuni lista šta je unsigned driver ili ima kineska (sumnjiva slova) u opisu može da proveri i obriše ako nije potrebno.
 
Da postoji kernel based antičit koji radi 100% posao, izdvojio bih PC samo za gaming pa neka farma koliko hoce i sta hoce s njega. Ali da pošteno igram FPS naslove.

Na zalost kernel based čitevi vise nagunju špijunazi nego sto rade posao jer se svaki put kernel based antičit nalazi kod nekih Ž kompanija. Ne samo da u Valorentu varaju, vec varaju i na turnirima. Toliko o kernel based mainerima.. pardon, antičitevima: https://www.youtube.com/results?search_query=Valorant+cheat
 
Nazad
Vrh Dno