Šta je novo?

Nakon isteka ugovorne obaveze moram da platim i sl. mesec?!

kVu

Čuven
Učlanjen(a)
28.10.2003
Poruke
1,477
Poena
660
Dakle, razgovarao sam u vezi raskida ugovora nakon isteka obaveznih 6 meseci. Internet je u pitanju, 5gb mesecno. Receno mi je da cu morati platiti i ceo sledeci mesec (maj) obzirom da mi ugovorna obaveza istice 3-eg maja. Jel moze neko ovo da mi potvrdi ili je prodavacica malo neupucena? Ne razumem zasto moram placati ceo mesec za nesto sto ne zelim...
 
Ne zelim da zvucim oholo, ali postoji papir koji dobijes kad se odljucis na neku uslugu od provajdera. Taj papir se zove Ugovor, i pozeljno je da se cita. Ako u njemu pise da si ga sklopio na 12 meseci, na primer, ti mozes da ga raskines i nakon mesec dana, ali si duzan da im isplatis razliku do isteka ugovora. Kad bi moglo tek tako da se raskida Ugovor, onda bi svi uzimali net kod kompanija koje nude uslugu prvih par meseci za dinar, a posle bi ga raskidali.

Pricam iz svog iskustva, jer sam i ja prevremeno raskinuo ugovor sa Telekomom za IPTV, jer nisam mogao da izdrzim vise njihovo dranje za ocajnu uslugu, pa sam presao-vratio se na lokalnog kablovskog operatera.
 
Ne zelim da zvucim oholo, ali postoji papir koji dobijes kad se odljucis na neku uslugu od provajdera. Taj papir se zove Ugovor, i pozeljno je da se cita. Ako u njemu pise da si ga sklopio na 12 meseci, na primer, ti mozes da ga raskines i nakon mesec dana, ali si duzan da im isplatis razliku do isteka ugovora. Kad bi moglo tek tako da se raskida Ugovor, onda bi svi uzimali net kod kompanija koje nude uslugu prvih par meseci za dinar, a posle bi ga raskidali.

Pricam iz svog iskustva, jer sam i ja prevremeno raskinuo ugovor sa Telekomom za IPTV, jer nisam mogao da izdrzim vise njihovo dranje za ocajnu uslugu, pa sam presao-vratio se na lokalnog kablovskog operatera.

kao sto rekoh, imam ugovornu obavezu na 6 meseci, s tim sto mi je receno da cu morati platiti pun iznos i koristiti internet i taj 7-i mesec
 
Dan jedan posle isteka ugovora (dakle 4-og) odes u poslovnicu i raskines. Racun za maj ce ti se obracunati samo za ta 4 dana, ne za ceo mesec.
 
kao sto rekoh, imam ugovornu obavezu na 6 meseci, s tim sto mi je receno da cu morati platiti pun iznos i koristiti internet i taj 7-i mesec

Sto puta sam sebi rekao da necu kuckati ranom zorom odgovore, ali dzabe. Molim za izvinjenje.
 
Kod voice paketa obračunaju pretplatu proporcionalno broju dana u mesecu, ali vodi računa da će onda verovatno i protok da ti preračunaju proporcionalno, pa sve što prebaciš će da ti naplate po standardnoj ceni. Osim ako nisi u nekom limitiranom/hibridnom paketu.

Možda kod interneta postoji neki problem sa tim proporcionalnim prepračunom, jer prvi mesec uvek daju full protok po full ceni, pa se ne potrošen protok prenese u sledeći. Zato kod interneta možda nema proporcije. Pokušaj da otkažeš paket krajem aprila uz napomenu da ti pošalju račun i za prva 3 dana maja. Da ne bude četvrtog maja "e pa sada smo ti aktivirali protok za ceo mesec".
 
I kod interneta ide proporcija, ja sam dobio proporcionalno manje kada sam 6. u mesecu promenio paket
 
od nove godine u MTSu je promenjeno i ugovorena obaveza traje do kraja tekuceg meseca; tj. promena vazi tek od sledeceg meseca.

moj ugovor za postpaid je istekao 2. februara itek od 1. marta su mi promenili paket
 
Kod voice paketa obračunaju pretplatu proporcionalno broju dana u mesecu, ali vodi računa da će onda verovatno i protok da ti preračunaju proporcionalno, pa sve što prebaciš će da ti naplate po standardnoj ceni. Osim ako nisi u nekom limitiranom/hibridnom paketu.

Možda kod interneta postoji neki problem sa tim proporcionalnim prepračunom, jer prvi mesec uvek daju full protok po full ceni, pa se ne potrošen protok prenese u sledeći. Zato kod interneta možda nema proporcije. Pokušaj da otkažeš paket krajem aprila uz napomenu da ti pošalju račun i za prva 3 dana maja. Da ne bude četvrtog maja "e pa sada smo ti aktivirali protok za ceo mesec".

Verovatno da je tako. Inace izvinjavam se, nisam rekao da je to onaj internet postpaid paket "ista cena" na usb stick, 5gb. I meni bi bilo logicno da mogu da obracunaju samo ta tri dana u sl. mesecu, a da se prijavim za raskid ugovora krajem aprila, ali ocigledno to tako ne funkcionise i moracu da potrosim svih 5gb u maju i da se javim za raskid ugovora recimo izmedju 20-25 maja. Tako mi je bar receno. Inace ne, nema prenosenja u naredni mesec, vec fixno 5gb pa ako ne potrosis onda nista. :)

@ Nikolaus ... no frx :)
 
Nazad
Vrh Dno