Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

Koj telefon imas? Ako imas esim, Airalo ili Orange Flex su dve najednostavnije opcije koje mozes da sredis pre puta i da se kasnije ne cimas sa karticama i sl.
Pomoć u vezi Orange Flex.
Kada instaliram app imam opciju Log in i Create an account. Odaberem Create i onda mi izađe opcija da izaberem paket a ne nikakvo pravljenje naloga!?
Screenshot_20230523_002334_Orange Flex.jpg
Ako je to normalan sled, da li i dalje ima ona akcija sa FLEX kodom? Pitam da bih u tom slučaju odabrao najjači paket (naravno).
Takođe, kada se bira eSIM opcija?
 
Pomoć u vezi Orange Flex.
Kada instaliram app imam opciju Log in i Create an account. Odaberem Create i onda mi izađe opcija da izaberem paket a ne nikakvo pravljenje naloga!?
Pogledajte prilog 390499
Ako je to normalan sled, da li i dalje ima ona akcija sa FLEX kodom? Pitam da bih u tom slučaju odabrao najjači paket (naravno).
Takođe, kada se bira eSIM opcija?
Prvo napraviš nalog.
Onda biraš paket.
Onda biraš broj.
Onda šalješ pasoš
 
I dalje je ta promocija sa FLEX kodom. Uzmi najveci paket slobodno,samo posle odjavi karticu kojom si platio. Mesec dana ce ti trajati paket.
 
A kada se bira eSIM, u nekom koraku naručivanja ili neka posebna stavka (koju ne pronalazim)?
 
A jel ima neki drugi način?
Pa uvek možeš da probas da uspostavis komunikaciju da se prevari sistem da ti slučajno aktivira (bag da nađeš). Ali ako iziskuje fizičku mrežu. Jedino da dodjes do iste ili neko mesto tebe da nahvata ako ide. Doslovno iz Bosne Vojvodine ili Crne Gore mozes da nahvatas mrežu.
 
A jel ima neki drugi način?
Pa nastavi da im pišeš preko drugih kanala komunikacije twitter, facebook itd i kažeš da si u inostranstvu i da ti aktiviraju pošto ti treba broj ali ne možeš trenutno da se vratiš u HR.
Aktiviraće ti sigurno, možda odbiju ali probaj više puta i mora da prođe.
 
Ljudi, koja je najbolja opcija trenutno za Grčku? Samo internet me interesuje. Koleginica ide 09.06. a meni promocije sa Tomato hrvatske kartice ističu 11.06. tako da ne mogu da joj dam da ih koristi u Grčkoj.
 
Sta je trenutno bolje uzeti od HR kartica tomato ili bonbon? Znam da nisu isplative kao nekad,al imam priliku pa da se iskoristi.
 
Ljudi, koja je najbolja opcija trenutno za Grčku? Samo internet me interesuje. Koleginica ide 09.06. a meni promocije sa Tomato hrvatske kartice ističu 11.06. tako da ne mogu da joj dam da ih koristi u Grčkoj.
Cosmote mreza i Whatsup kartica, imali su neogranicen net mesec dana i to samo u sezoni jun-sept, sad gledao na sajtu nema, videcemo da li ce biti posle prvog juna sad, bilo je 12e:
 
+1 za Cosmote Whatsup, takođe koristili prošle godine bez problema, bilo bi super da ponove akciju i ove ;)
 
jel ovo trenutno najbolja ponuda kod Cosmote Whatsup 2e za ceo dan unlimited data?
 
Sjajno, još kad bih mogao da iskoristim karticu od prošle godine, bilo bi super. Moram probati ovih dana da ih kontaktiram da vidim da li je i dalje živa.
 
@daxyco ako ti nije problem, javi šta kažu, pošto i ja imam od prošle godine, pa da znam da li da je tražim.
 
Ako se dobro sećam, trebalo bi da važi 13 meseci od dana poslednje dopune, ali bolje proveriti za svaki slučaj :) Imam i ja karticu negde od prošle godine, da je ne tražim bezveze :ROFLMAO:
 
Samo da nije proslo vise od 13 meseci trebalo bi da radi. Ovo ce biti do kraja septembra da znate verovatno kao i prosle godine.
Za Severnu Makedoniju videh danas ima Yettel onaj Turist paket prepaid, 50GB za Srbiju, 3,5GB za Balkan traje 30 dana, 1000din.
 
Ovo ce biti do kraja septembra da znate verovatno kao i prosle godine.
Do kraja avgusta traje akcija :) EDIT: Do kraja avgusta da se aktivira paket, naravno, i traje do kraja septembra ;)

• Offer valid for activations from 29/05/2023 to 31/08/2023
• Pack can be activated multiple times but not more than 2 times within 30 days
• Offer built-in GBs are available on EU roaming/ EEA and a 10GB limit applies to their use.
• The GBs of the offer do not roll over with the GBs of other packages.
• The GB of the offer cannot be used for the services #pare_dwse, #pare_moirase
• The package of the offer is always consumed first with the exception of Unlimited Data for the SK
• In case of conversion of a mobile card with an active offer to COSMOTE Neo, the offer is maintained.
 
Poslednja izmena:
Koristio sam čini mi se u septembru, tako da bi trebalo da važi, samo da je nađem :)

Javljam šta sam uradio
 
Samo da nije proslo vise od 13 meseci trebalo bi da radi. Ovo ce biti do kraja septembra da znate verovatno kao i prosle godine.
Za Severnu Makedoniju videh danas ima Yettel onaj Turist paket prepaid, 50GB za Srbiju, 3,5GB za Balkan traje 30 dana, 1000din.
ili kome telefon podrzava esim tmobile mk moze se kupi online esim.
 
Sad me žena podsetila da joj je kartica ostala u telefonu koji je izgubila, tako da nemam karticu ipak. Ako eventualno neko ima a ne treba mu u periodu 14. Jun - 2. Jul, pozajmio bih je da uplatim taj mesečni internet, možda posle i iskoristi neko taj preostali period :)
 
Da li svi ovi EU operatori koje jurimo UK tretiraju kao EU ili ne? Konkretno me zanima Orange Flex.
 
ChatGPT:
230531-140513.png
 
@paranoja

Za sta na telefonu mozes da iskoristis toliku brzinu ?
Tethering, prekopotrebni. Cloud. Jednom kada se naviknes na takav "stil zivota" slobodno mogu da kazem, vise ne postavljas takva pitanja 😄 Mozda ti ne treba bas svih 999 mbps, ali dobar je osecaj kada znas da si na mrezi koja je prokrčena i diše.
 
Što se tiče Cosmote i Grčke, može li se ta kartica ubaciti u neki modem ili šta je već koji ima svoju bateriju i WIFI pa da se svi kače na njega? Da izbegnem hotspot na telefonu pošto dosta troši bateriju.
 
Sto ne bi moglo? Jedino brzine kod tih uredjaja zbog nedostatka ili malog broja carrier-a u CA agregaciji mogu biti manje nego kod modernih telefona.
 
Nazad
Vrh Dno