Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

Ljudi,jedno pitanje:
Da li postoji neki EU esim i gde kupiti?
Ne zanima me airalo i slično,nego baš konkretno sim nekog operatera
 
Imas u Hr A1 prodaje esim na prepaidu, ako to pitas
 
Ljudi, može pomoć? Ne znam da li pitam na pravoj temi, ali...
Trenutno sam u Uk, mts postpaid imam, kako sam sleteo ovde na srpskom broju piše 'samo hitni pozivi'.
Sve sam probao, automatsko traženje mreže, manuelno isto i ne vredi. Dobijem spisak zabranjenih mreža uz jednu dostupnu (3uk) i kad je odaberem opet ne može da se poveže. Palio sam i gasio telefon, u mts aplikaciji mi stoji da je roming omogućen sa prenosom podataka, ali ne vredi. Zna li neko šta uraditi?
 
Ljudi, može pomoć? Ne znam da li pitam na pravoj temi, ali...
Trenutno sam u Uk, mts postpaid imam, kako sam sleteo ovde na srpskom broju piše 'samo hitni pozivi'.
Sve sam probao, automatsko traženje mreže, manuelno isto i ne vredi. Dobijem spisak zabranjenih mreža uz jednu dostupnu (3uk) i kad je odaberem opet ne može da se poveže. Palio sam i gasio telefon, u mts aplikaciji mi stoji da je roming omogućen sa prenosom podataka, ali ne vredi. Zna li neko šta uraditi?
Moraš da cimaš mts. Očigledno ti ili roming nije uključen ili nešto slično.
 
Ljudi, može pomoć? Ne znam da li pitam na pravoj temi, ali...
Trenutno sam u Uk, mts postpaid imam, kako sam sleteo ovde na srpskom broju piše 'samo hitni pozivi'.
Sve sam probao, automatsko traženje mreže, manuelno isto i ne vredi. Dobijem spisak zabranjenih mreža uz jednu dostupnu (3uk) i kad je odaberem opet ne može da se poveže. Palio sam i gasio telefon, u mts aplikaciji mi stoji da je roming omogućen sa prenosom podataka, ali ne vredi. Zna li neko šta uraditi?
Deaktiviraj roaming skroz u aplikaciji sacekaj 15min pa aktiviraj pa sacekaj 5 min pa probaj da se registrujes na neku mrezu
 
Jel moguce naruciti online esim preko HR A1, ili mora preko granice?
 
Ako sam dobro razumeo mislim da je prelazak na esim omoguceno samo postojecim korisnicima, odnosno onima koji vec imaju fizicki sim.
 
Šta je najbolje za Češku, turistički 10 dana? Da li tamo ima nacionalni roaming ili kupovati neku karticu?
 
Da li se ovaj dodatak isplati za Nemacku ? Da li se ovaj paket produzava svakog meseca ili samo jednom aktiviras i imas 6 gb tih 12 meseci ?
 

Prilozi

  • Screenshot_20220411-140520_Moj A1.jpg
    Screenshot_20220411-140520_Moj A1.jpg
    173.4 KB · Pregleda: 110
Da li se ovaj dodatak isplati za Nemacku ? Da li se ovaj paket produzava svakog meseca ili samo jednom aktiviras i imas 6 gb tih 12 meseci ?
Mislim da tu moras svaki mesec da uplacujes,nazalost.
 
Najverovatno da je tako jer izgleda bas povoljno.
 
na kom websajtu bih mogao da kupim ruski broj, ondosno samo sms inboks da mogu da se registrujem po ruskim sajtovima da vracam kodove?

ima li neki takav servis za nekoliko dolara? ima besplatnih ali svi brojevi su potroseni za registracije
 
Eto stigla poruka od bonbon na dva broja obicna sin i internet sim, koja preporuka i sta nabaviti
 

Prilozi

  • viber_slika_2022-04-16_13-41-27-506.jpg
    viber_slika_2022-04-16_13-41-27-506.jpg
    87.5 KB · Pregleda: 81
Svuda ćeš ti imati osim na lokalnoj kartici ili bar da tu EU karticu koju imaš koristis lokalno bar povremeno.

Za vecinu iz Srbije je to Grcka, jer se tamo najčešće ide u inostranstvo ali su paketi tamo dosta skuplji od Bonbon.

Drugim rečima, nije katastrofa ni sa tim tarifiranjem, mada destimulise koriscenje interneta svakako.
 
Мени се искрено Бонбон полако изједначио са нашим Глобалтелом код кога сада заиста можете купити јако повољне тарифе : 1Гб за 300 дин, 3Гб за 800 дин и то ми је углавном сасвим довољно... а немам цимања са ФУП-овима и да се размишљам дал ће ме искључити или не... Бонбон одржавам чисто ради реда...
 
Ne pratim globaltel. Koliki je vremenski limit za tih 1/3 GB? To je prepaid?
 
Da li je neko skoro isao u Tursku u Istanbul kakvo je tamo stanje sa karicama i sl.?
 
Мени се искрено Бонбон полако изједначио са нашим Глобалтелом код кога сада заиста можете купити јако повољне тарифе : 1Гб за 300 дин, 3Гб за 800 дин и то ми је углавном сасвим довољно... а немам цимања са ФУП-овима и да се размишљам дал ће ме искључити или не... Бонбон одржавам чисто ради реда...
Imam ja i koristim Globaltel ali samo aplikaciju, za prvu zonu je ok ali ovo po zonama nekako nije realno naprimer za Francusku zona 3 neisplativo, tu sam koristio bonbon 6gb za 60kuna 30 dana toje oko 900din
U koje zemlje si koristio i signal dal ok i podesavanja dali treba
 
Jedno prosto pitanje, ako moze?
Idem u hrvatsku i stanem na prvoj pumpi i kupim koju sim karticu, treba mi samo net, i po mogucstvu da mogu da je koristim i za letovanje. Kartica će biti ubacena u 3g/4g router.
 
Šta uzeti za net u Italiji? Prethodnih godina sam za roming koristio bonbon, ali su mi te kartice totalno out, ne pomaže ni cimanje podrške, jer su izgleda brojevi dodeljeni nekom drugom.

Da li ići na neki esim? Ili ponovo usput uzeti u HR Bonbon karticu?
 
A1 na bonove u HR.
Trenutno imaju akciju za 69 HRK 4GB + 2000 min (koje možeš da pretvoriš u MB).
 
Nazad
Vrh Dno