Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

Boban712

Slavan
Učlanjen(a)
11.07.2005
Poruke
405
Poena
320
Često putujem pa mi je potrebna kartica sa povoljnim razgovorima, poželjno sa uključenim sa netom. Jedan prijatelj mi preporučuje Ortel koji je stvarno povoljan. čuo sam od jednog vozača kamiona da za istočnu evropu koristi ukrajunsku karticu i provajdera SkyTel. Opet, kažu da i neka slovenačka postpejd zaršava super posao. Jel ima neko sa korisnim informaijama iz prve ruke?





MOD EDIT: dodat FAQ za Bonbon by Marko J



-Karticu možete kupiti ovde, dostava je besplatna.

-Cena kartice je 20 kuna, ispod 3 eura.

-Kada stigne kartica 7-15 dana,pozove se broj +385970366366. (da bi aktivirao karticu, poziv je besplatan), doda se u Moj Bonbon profil ovde, kupi se Dopuna (prepaid dopuna, platnim karticama) po potrebi i aktivira dodatak po želji.

-Registracija može preko sajta, mail , ali najbolje ih kontaktirajte preko Facebook-a.

-Prilikom registracije, izabrati strani državljanin. (registracija kartice i nije obavezna ali ako se registruje, dobija se 50% popusta na aktivaciju odabranog paketa i to prvi put...)

-Postoje 3 paketa:

u Dnevnom internet paketu 300 MB za samo 3 kn dnevno.

u Velikom dnevnom internet paketu 5 GB za samo 10 kn dnevno.

u Jako velikom internet paketu 6 GB za 55 kn mesečno.

(Prva 2 paketa su samo za internet kartice)

-Znači, odabere se paket koji želiš i zatim ga aktiviraš slanjem hocu na 13977. Deaktiviraš ga slanjem necu na 13977.

-Stanje megabajta iz paketa se proverava slanjem MB na 13977. Ako se iskoriste svi MB pre nego što paket istekne, može se ponovno aktivirati, ali ako se ne potroši MB će se poništiti.

-Vodite računa o datumu isteka kartice, od poslednje dopune važi 3 meseca

-Bonbon je prvenstveno zanimljiv jer spašava od jurnjave lokalnih kartica. Na drugom mestu mogućnost prebacivanja sa mreže na mrežu, i na trećem cena.


MOD EDIT 2: dodat koristan sveobuhvatan link

http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/wiki/Prepaid_SIM_with_data


MOD EDIT 3: stanje roaming paketa na dan 2019-05-21, hvala @uncle_eddie

BONBON

Hrvatski MVNO (virtuelni) operater T-Hrvatskog telekoma.
Registracija i dopuna preko sajta bonbon.hr ili preko android aplikacije
4G internet na prepaid-u je dostupan u domaćem i u roming saobraćaju.
Maksimalne brzine na 4G: 75 Mbit/s download, 25 Mbit/s upload.
Provera kredita je, osim preko aplikacije, moguća i preko USSD koda *100#
Trajanje dopune - 90 dana (dopuna od 176kn omogućava trajanje od 365 dana)
Trajanje kartice - 180 dana od dana poslednje dopune (90+90)
U slučaju isteka dopune a pre isteka trajanja kartice moguća je dopuna sa 14-znakovnim kodom sa kioska i benzinskih pumpi u Hrvatskoj,
̶p̶u̶t̶e̶m̶ ̶s̶a̶j̶t̶a̶ ̶w̶w̶w̶.̶b̶o̶n̶b̶o̶n̶i̶j̶e̶r̶a̶.̶h̶r̶ preko android aplikacije Aircash, kao i uz pomoć bonbon internet podrške, pod uslovom da ste sačuvali informacije o PUK kodu.
Cena sim kartice - 20kn obična, 10kn internet kartica. Po svemu sudeći, više nije moguća isporuka kartica u Srbiju.

Internet dodaci:

-Obična sim kartica

Pogledajte prilog 270068

-Internet sim kartica
  • Mali dnevni internet 300MB (nema FUP) - 3kn
  • Veliki dnevni internet 5GB; FUP: 0,48GB - 10kn
  • Jako veliki mjesečni internet 7GB; FUP: 2,64GB - 60kn


MTS

(postpaid)

500 MB - 10 dana - 999 RSD
1 GB - 15 dana - 1499 RSD

Pogledajte prilog 270070

TELENOR
(postpaid i prepaid)

1 GB - 7 dana - 599 RSD

Pogledajte prilog 270072

VIP
(postpaid)

1 GB - 7 dana - 799 RSD
3 GB - 15 dana - 1399 RSD
10 GB - 30 dana - 3999 RSD

Pogledajte prilog 270073

2020-01-21 - uklonjen način aktivacije BonBon kartice iz Srbije, jer više ne funkcioniše.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ovo i mene veoma zanima. Najviše bi mi odgovarala pre-paid internet kartica nekog operatera iz EU, jer mi je internet napolju najpotrebniji. Za razgovore imam službeni :)
 
Ja nisam nasao nista ozbiljno za net unutar EU, ili barem unutar veceg broja EU zemalja. T-Mobile i Vodafone prepaid (obican) imaju dnevne/nedelje karte i za net ali to je 50/150MB samo. Nije lose ako prelazis dosta zemalja jer se racunaju kao jedna zona unutar EU, ali nije bas puno neta.

Ali sigurno ima boljih opcija.
 
ChatSIM je samo za chatovanje, nista od Maps i obicnog surfa.
 
Ortel je dobar, drug je uzeo karticu u Nemačkoj, a koristio pozive i net u Grčkoj, rek'o da nema nešto bolje.
 
Ciju mrezu koristi Ortel, ili je svoj operater? Koje su cene i kolicine neta?
 
Ja koristim lemonsim, poljska firma, koja prodaje usluge pod estonskim pozivnim brojem +372. Skroz dobra varijanta ukoliko nije potreban neki tezak surf. Konstantno povezan na net, povoljni pozivi i sms. Laka dopuna kredita putem paypala, trenutno. Jako dobra tehnicka podrska.
 
Koja je najpovoljnija varijanta za razgovor relacija Srbija-Makedonija-Srbija, mislim neka prepaid kombinacija?
 
Uz dodatke (iz Srb za MK);
http://www.telenor.rs/sr/Privatni-korisnici/Usluge/Osnovne-usluge/Medjunarodni-saobracaj/Dodaj-medjunarodne-pozive/

https://www.mts.rs/privatni/informacije-i-podrska/mobilna/pripejd/povoljnirazgovori#undefined3

Ne znam kako stoji vip sa time.
Najjeftinije je svakako koristiti voip
 
Poslednja izmena:
Znaci i dalje operateri deru, sto se tice Voip-a, da li jeto varijanta tipa Skype-a ili sta vec?
 
Ili neki sip (npr. Voipdiscount i sl.)
Razlika je osetna ako se vise razgovara, sa fiksnim u MK. Za mobilne je opet skupo :) Mogu i neke nase voip opcije, ali ne znam cene.
Da iz MK zoves Srbiju najbolja varijanta je Orionov Ring plus, ili UniFon (za ljude koji imaju sbb fiksni) ali to sve ide preko neta. Mozes preko njih i MK iz Srb; proveri cene.
Mozda ima i nekih boljih opcija, ali ja ne znam...
 
Poslednja izmena:
I Skype do Makedonije je prilicno skup, cak skuplji od ovih cena Telenora/MTSa.
 
Nerazumem kako Skype skup, pa valjda ide preko neta, nakacis se na wifi u SRB i MK i razgovor je besplatan, zar nije tako?
 
Skype Call je free, ali Skype poziv ka fixnim/mobilnim nije :D
.22$ je ka fixnoj, prilicno skupo.
 
Ovo preko telenora, aktiviras dodatak 120din i kada zoves u MK iz SRB fiksni 18din/mob 35din, a sta se desava kada si u romingu kako se tada obracunava poziv 063 iz MK ka SRB, sta i ko koliko placa?
 
Pa nadji Telenor roming tarife, Balkan zona ;)
 
Koja je najpovoljnija varijanta u MK-prepaid za koriscenje za razgovore u MK?
 
Najpovoljniji ubedljivo je estonski Travel SIM.
 
Ko hoće da prođe jeftino, da ima net,da mu je uvek dostupan svoj mobilni broj bez dodatnih troškova, kao i da ga ljudi iz Srb mogu pozovati bez dodatnih troškova, za to je uvek najbolja opcija lokalni internet prepaid broj i voip (npr. Ring+ ili Unifon).
 
Poslednja izmena:
Slazem se. Ali Travel SIM je resenje za poslovne ljude koji ne moraju da jure besplatan wifi ili da jure da kupe lokanu karticu za net a uz put imaju dosta poziva.
 
Ja u Grckoj na primer koristim karticu za internet+ Unifon(pre toga viber out). I Travel SIM naravno.
 
Ja mislim da je taj TravelSim više za npr. vozače kamiona, autobusa i sl. Da iz kancelarije mogu da ih dobiju na taj broj, kao i obrnuto, a da to ne košta mnogo.
Poslovni ljudi, ako imaju ili očekuju dosta poziva, koristiće svoj broj telefona, jer taj broj svi imaju. Uz neki možda tarifni dodatak ili tarifu gde ima nešto obračunatih roming poziva i sl.
 
Poslovni ljudi, koji stvarno trebaju biti dostupni u romingu, nece pitati kako da ustede u romingu na forumu, budi siguran u to.
Oni koji pitaju na forumu, a misle da su medju njima, se varaju grdno. (citaj: bacaju novac :D)

U romingu se javljaju oni koji moraju odluciti o stvarima koje bi propale da nema odluke. Ili za posao koji moze pobeci. Ozbiljan sam kada kazem da sam siguran da takvi nece doci za preporuke na forume, niti ce ih zanimati preporuke, a mozda nece ni gledati sta je kod njihovih operatera jeftinije.
Svi ostali nisu stvarno bitni, nego mislimo da smo bitni, ili se javljamo blizima cisto iz neke nostalgije (ne za kontaktom za bliznjima, vec sto se ranije uvek javimo kada odemo van... nemam ni ja pojma zasto, kada se ode na 2 dana!)


Doduse, ima i druga strana medalje, imam neke poslovne kontakte, koji samo prekinu pozive kada su u romingu, bez da puste poruku, zbog cega su prekinuli. Prvi put ovo ume da izgleda bezobrazno, ali krastavac, nije u pitanju nesto sto ce se iole promeniti ako mi se oni ne jave iz rominga (jer stvari cekaju dok se oni ne vrate ionako), a da se oni jave svima tako... pa nebitno je koliko je dobar paket dolaznih poziva, ako nije skroz besplatan njima se posao nece isplatiti.


Za te stvari VIP prednjaci inace - besplatni dolazni pozivi u romingu za neke Biz tarife! Ovo Telenor nema ni blizu, ako se ne varam, najblize je Premium paket od 7000RSD sa 20 roming minuta :)
 
Naravno, za završavanje posla niko ni ne gleda mnogo na cenu razgovora iz rominga. To su sve opet službeni telefoni, ali će ako nešto nije mnogo bitno i hitno, uglavnom napomenuti da je u romingu. Čisto da se skrati "predpriča":)
Zato se ovde i piše o načinu kako da se uštedi kad se ode u inostranstvo na odmor i sl.
 
Poslednja izmena:
BTW, ovaj TravelSIM ima i Data opcije - 1GB 70EUR, mesec dana izmedju ostalog! Za medjunarodni SIM mislim da je super ponuda.
 
BTW, ovaj TravelSIM ima i Data opcije - 1GB 70EUR, mesec dana izmedju ostalog! Za medjunarodni SIM mislim da je super ponuda.

Ja koristim Vodafone.IT PrePaid. DNEVNO 3€ = 25 min odlaznih poziva ka EU, USA + 25 minuta dolaznih poziva + 500MB u FULL SPEED-u. Pokrivena EU i USA. Bez obzira koliko koliko provajdera/zemalja posetili u toku dana. Sjajna pokrivenost. Jedina zamerka zbog Apple iMessage-a jer salje skrivene sms za aktivaciju koja kosta 3€.
 
Nazad
Vrh Dno