Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

Meni je vodafone prošle godine na Sitoniji radio onako, ove godine super, sve vreme imao 5g. Cosmote sam koristio prethodnih godina i bio je drastično bolji od Vodafone, ali ove godine vodafone radi super.

A gde kupiti tu Cosmote karticu? Da li njih ima na pumpama usput?
Znam da prošle godine nisu imali fizičke kartice u njihivoj poslovnici u Nea Maudanji

Njihove poslovnice i Germanos, a vidjao sam ih i po lokalnim trafikama i mobil shopovima. Za pumpe ne znam...

Da li je za Tunis najbolja opcija kupiti lokalni SIM na aerodromu, kao što sam ranije u temi pročitao? Ima neko savet iz iskustva, kako radi net i jel ima bolja i lošija opcija? Hvala
Tako je, Orange je najbolji, dopuna od 27GB je 12€.

3) Cosmote Sim kartica
15e - 120GB za mesec dana
Jel moze neki info iz prve ruke koji internet od ova 3 najbolje radi na Sitoniji, konkretno Nikiti i okolina?
Brat se upravo vratio iz Sartija, celu Sitoniju obišli uzduž i popreko sa Cosmote karticom, sve radilo kao sat :)

Tako je, Orange je najbolji, dopuna od 27GB je 12€.

Brat se upravo vratio iz Sartija, celu Sitoniju obišli uzduž i popreko sa Cosmote karticom, sve radilo kao sat :)
Ako moze info, gde je kupio Cosmote karticu i da li se uz tih 15e dobije i kartica i internet i 5G?

evo, sad cu da prosetam do Pariza da je kupim... srecom pa ima i eSIM ;)
salim se, realno nije neka ponuda, cak mi se cini prilicno skupo, obzirom sta sve ima na trzistu trenutno...
to sto je tebi dobro radio je verovatno rezultat cinjenice da si birao mreze po lokaciji kako koja gde radi, sto je realno jedina prednost roaming kartice... i dalje se kacis na lokalnog operatera i koristis njegovu infrastrukturu... moze Orange FR da bude najbolje mob operater na svetu, ali ce mu IP paket zaglaviti na zagusenom grckom backhaulu na potezu izmedju Sartija i Soluna u svakom slucaju ;)

moj glas (rezultat visedecenijskog iskustva sa internetom u Grckoj) na kraju ipak ide
Mislim da sam naleteo na Kupujem Prodajem da ima da se kupe i kod nas kod onih iz Novog Sada što se bave tim roming karticama.
Što se tiče ponude mislim da nisam video i da trenutno ne postoji bolja ponudu gde ćeš za 25e da dobiješ 275gb u celoj EU, da se ne lažemo. Jedino što je možda bolje, ali samim tim i skuplje je Nemački O2 i Vodafone gde je 999gb oko 80e (piše da postoji EU roming sa FUP-om) nisam koristio da bi bio siguran.
Inače na Orange France možeš da kupiš i e-sim.

Ovo su paketi na ooredoo tuniskim karticama:
Upravo slikano iz app
Screenshot_20240710_151457.jpgScreenshot_20240710_151051.jpgScreenshot_20240710_151048.jpg

Ako moze info, gde je kupio Cosmote karticu i da li se uz tih 15e dobije i kartica i internet i 5G?
Karticu smo kupili pre par godina, pa je redovno dopunjujemo i koristimo svi u familiji :) U koji deo Grčke ideš?! Germanos radnje prodaju Cosmote kartice, a ima ih i po trafikama, marketima...

Ovo za cosmote kartice po trafikama i marketima, info od prosle godine, da se prodaju samo u cosmote/germanos radnjama, i naravno, kod svercera koji nekako dodju do kartica. U Sartiju je bila trafika na kojoj si mogao da kupis, ali su posle prestali, i samo je jedan lik prodavao ispred turisticke agencije, tipa od 18-22h. Za kupovinu u cosmote/germanos radnji treba pasos

Karticu smo kupili pre par godina, pa je redovno dopunjujemo i koristimo svi u familiji :) U koji deo Grčke ideš?! Germanos radnje prodaju Cosmote kartice, a ima ih i po trafikama, marketima...
Isto kao i on Sarti, pa zato pitam..
Ovo za cosmote kartice po trafikama i marketima, info od prosle godine, da se prodaju samo u cosmote/germanos radnjama, i naravno, kod svercera koji nekako dodju do kartica. U Sartiju je bila trafika na kojoj si mogao da kupis, ali su posle prestali, i samo je jedan lik prodavao ispred turisticke agencije, tipa od 18-22h. Za kupovinu u cosmote/germanos radnji treba pasos
Steta sto su ukinuli da ne moze direktno u trafikama/marketima kao pre

Može li Cosmote internet kartica u mobilni wi-fi hotspot uredjaj(MIFI npr.)? Da bude access point?

Isto kao i on Sarti, pa zato pitam..
Steta sto su ukinuli da ne moze direktno u trafikama/marketima kao pre
Može i dalje po trafikama/marketima, ali treba ubosti koji imaju na stanju, a to jedino ako ti neko preporuči tačnu lokaciju...

Nemam info za Sarti, ali evo šta sam izvukao iz FB grupa gde možeš da kupiš karticu usput ili na Sitoniji:
Nikiti https://maps.app.goo.gl/oezayWZk6DssxH7k9
Neos Marmaras https://maps.app.goo.gl/SvW2srkXu23dUKPr5
Nea Mudanja https://maps.app.goo.gl/cyLy6fYucvbwzQsD9
Nea Mudanja https://maps.app.goo.gl/SG822n8UBWKHUQe9A
Preporuka da ih kontaktiraš pre dolaska i raspitaš se da li imaju kartice, tako sam ja moju kupio u Leptokariji pre par godina...

ok, ako cemo tako :) moze li screenshot gde pise 275GB za 25EUR u celoj EU? i za koji vremenski period?

@ricky011 evo Google prevodilac je automatski preveo stranicu sa francuskog na engleski.
Jel treba i da ti prevedem sa engleskog na srpski? 😉

Prilozi

• Screenshot_20240710_205704_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20240710_205704_com.android.chrome.jpg
    98.3 KB · Pregleda: 83
  • Screenshot_20240710_205712_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20240710_205712_com.android.chrome.jpg
    88.2 KB · Pregleda: 81
1720644192971.png
malo si zaboravio da napomenes da treba da se klikne na ovaj banner kad otvorimo link iz tvoje prve poruke (koji google ne moze da prevede jer je slika), tako da je link koji trazimo ustvari: https://boutique.orange.fr/vitrine/rechargements-mobile/mobicarte/#internet-mobile
a ne onaj iz tvoje inicijalne poruke... ne parlamo svi francuski... :)

anyhow, prilicno interesantno, citao sam sitna slova dole, i deluje da je ponuda realna... malo je komplikovano pohvatati, ako sam dobro skontao, moram da kupim prvo eSIM sa nekim paketom, pa onda da uplatim 25 eur i aktiviram ovih 275 gb u celoj EU...

@ricky011 ja mislio da ovakvim IT magovima na Benchmarka forumu ne treba da crtam i bojim slikivnicu, snaćiće se i kliknuće na baner. Kad ono Djordje izgleda, ali vidiš kako si provalio brzo sa smernicama kada sam te uputio. 😉
Da jeste malo komplikovano pohvatati, ali ipak nisi sve pohvatao.
Što se tiče kupovine e-sima jesi. Možeš da ga kupiš sa onim turist paketom, holiday france ili kako se već zove (najviše se isplati) jer onda možeš odmah da koristiš sadržaj iz njega u celoj EU. Što se tiče paketa ti ništa ne možeš da aktiviraš sa novcem na računu jer Orange ima ove pakete koji su da kažem "svaki za sebe", znači bukvalno biraš dal ćeš odmah da kupiš samo internet dopunu, dopunu za pozive, poruke i internet, dopunu za medjunarodne razgovore...i ona kao takva se odmah aktivira na tvom broju. Kao kada bi otišao na trafiku kod nas i za prepaid dopunu(A1 na primer) rekao hoću 300din internet, a ne 300 din kredita kao što uplaćujemo kod nas pa posle kroz app aktiviramo dodatke. Znači ti u startu kupuješ odmah prepaid dodatak.

Da li je neko koristio Net2Go u Pefkohoriju, kakva su iskustva? Pošto čitam da se kači samo na Nova mrežu..
taman sam hteo da pitam za ovaj Net2go idem u Leptokaria/Nei Pori deo, vidim jedni zadovoljni drugi nisu, pa sam u dilemi, odgovaralo bi mi, da ne jurim tamo radnje gde prodaju.... jer koliko vidim morao bi da idem 30-40 km do Katerini za net... Neko?

taman sam hteo da pitam za ovaj Net2go idem u Leptokaria/Nei Pori deo, vidim jedni zadovoljni drugi nisu, pa sam u dilemi, odgovaralo bi mi, da ne jurim tamo radnje gde prodaju.... jer koliko vidim morao bi da idem 30-40 km do Katerini za net... Neko?
Esim4travel se čini kao dobra opcija..

Vodafone gr ima 200gb, 300sms i neogranicene minute za 25 eur u celoj EU.

Svi data paketi imaju ogranicenje za eu, tipa 1gb 1eur okvirno na mesecnom nivou dok u Gr ima znacajno vise GB ili neograniceno. Svi osim ovih combo voice paketa. Oni su bez ogranicenja u eu.

Prilozi

• Screenshot_20240711_203422_My CU.jpg
    Screenshot_20240711_203422_My CU.jpg
    59.3 KB · Pregleda: 33
  • Screenshot_20240711_203432_My CU.jpg
    Screenshot_20240711_203432_My CU.jpg
    68.3 KB · Pregleda: 36
Zar nije vodafone 25e flat 30 dana?

Ima više paketa i opcija. 25 eur je kartica + neograničen net 30 dana u GR. Taj paket je imao oko 12 - 15 gb u EU. Nemam ga više u ponudi pa ne znam detalje ali sam ga koristio u junu. Sada ima u ponudi 50gb GR i 13gb eu za 12.7 eur.

Verovatno ga još uvek ima u ponudi za nove kartice ili ako ga neko nije aktivirao.

Da li je neko skoro kupovao obnove za bonbon karticu? Ne uspevam da kupim danas. Unesem broj kartice i kod koji dobijem od banke ali ne skidaju sredstva. Pre par meseci kupila bez problema.

Ako ti nešto znači mogu da probam da ti prebacim sa mog bon bon. Kod mene je prošlog meseca sve radilo. Da ti nije iatekla kartica?

Nazad
Vrh Dno