Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

Malo GB nude u tim eSIM varijantama... Kome treba za FR najbolja opcija je Free na licu mesta, može se naravno koristiti svuda po EU.
Koliko im GB u toj Free? I koliko kosta? Meni treba neka eSim za FR, pa sad gledam nikad nisam koristio. Pre sam imo bonbon hr ali sad mi treba esim. Ako neko ima neki predlog da je ok cen i da ima malo vise od 8gb, bicu 7 dana ali da budem komotan sto se interneta tice. Najvise mi za google mapu treba. i viber. Jel ovj Orange flex im 150gb i u FR?
 
Kod Free je 210GB za 30€. Možeš uzeti online eSIM kod njih samo ako imaš platnu karticu ili račun u nekoj od banaka iz EU, u suprotnom kupiš u poslovnici običan SIM na automatu, završiš sve za dva minuta. Ako ti treba samo za mape i Viber jeftinije je uzeti Airalo ili Holafly eSIM.
 
Nei Pori, Cosmote sa punim signalom totalni raspad, ne znam da li je do mreze nesto samo danas ili je uopsteno tako. U svakom slucaju ako mozete proverite pre nego sto kupite karticu.
Samo danas sam tu svratio pa ne mogu da proverim stanje.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-08-20-16-06-25-233-edit_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    Screenshot_2023-08-20-16-06-25-233-edit_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    58.6 KB · Pregleda: 53
Generalno je net katastrofa u Grčkoj. Očigledno infrastruktura ne može da izdrži veći broj turista. Kad god sam bio tamo van sezone net je bio pristojan.
 
veeovatno bi situacija bila bolja sa 5g telefonom, u zoni pokrivenosti 5g mreze.. 4g je dosta opterecen i brzine su lose
 
U Paraliji na plazi cepa 100Mbit lagano, do predajnika je u Nei Pori a poceo je da zeza uz put kod Leptokarije, isli magistralnim putem Paralija, Plaka, Leptokarija, Platamon i Nei Pori.
Vracali se autoputem i kroz onaj tunel duzine 2.8km pun signal i radi odlicno net, GPS naravno nestao.
 
5G u Sartiju zavrsavao posao.
 
Koji paket koristite u Cosmote mreži i koja je cena paketa?
Cosmote Frog SIM kartica, isto kao Whatsup paket 12e neogranicen net 30 dana. Karticu pozajmio nisam je ja kupio. U Germanos radnjama je 20e valjda, ako kupis direktno u Cosmote radnji manje. Problem sa ovim karticama je sto se brzo razgrabe pa ih nema da se kupe.
 
Gde je najlakse kupiti Cosmote karticu u Grckoj? Jel ih ima na pumpama kada se ulazi iz Makedonije? Kako se bira paket, nakon kupovine ili su takve kartice da vec nekim paketom?:) Treba mi konkretno za Polihrono, nadam se da je tamo OK signal
 
Nema, moraš u cosmote ili germanos radnje, pogledaj gde ih ima usput, ja sam uzeo jednom u Nea Moudania, ali radi od 9 ujutru da znaš da planiraš kada da prođeš tuda. Na sitoniji je cosmote imao super domet. Tražiš u radnji sa tom promocijom mesec dana za 12e i oni ti to već aktiviraju.
 
Nema, moraš u cosmote ili germanos radnje, pogledaj gde ih ima usput, ja sam uzeo jednom u Nea Moudania, ali radi od 9 ujutru da znaš da planiraš kada da prođeš tuda. Na sitoniji je cosmote imao super domet. Tražiš u radnji sa tom promocijom mesec dana za 12e i oni ti to već aktiviraju.
Hvala.
Ako ne nadje usput ima je u Pefkohoriju, mobil shop u glavnoj ulici kod kruznog toka...
Je l oni mogu sve to da aktiviraju da ne moram ja da se cimam oko toga sa sve grckim jezikom?:)
 
OK, ja imam Cosmote Whats Up karticu od prošle godine (mislim da je sutra godinu dana od kako je kupljena i aktivirana). Mogu li iz Srbije, pre polaska, da je dopunim? Rekao bih da je neko kačio još pre par meseci ali nisam uspeo da nađem
 
Moze, dopunis preko aplikacije i aktiviras letnji dodatak neograniceni net 30dana. Inace kartica vazi 13 meseci...
 
Hvala ti, probaću. Koliko se sećam, aplikacija je samo na grčkom.
 
Jeste, WhatsUp je samo na grčkom, iskoristi drugi telefon pa preko translatora i kamere prevedi, ima bukvalno par klikova (dopuna kredita preko kartice i aktivacija dodatka) :)

EDIT: Pazi, promocija važi do 31.08. tj. do tog datuma moraš da aktiviraš dodatak.
 
Jeste, WhatsUp je samo na grčkom, iskoristi drugi telefon pa preko translatora i kamere prevedi, ima bukvalno par klikova (dopuna kredita preko kartice i aktivacija dodatka) :)

EDIT: Pazi, promocija važi do 31.08. tj. do tog datuma moraš da aktiviraš dodatak.
Burazer je aktivirao WhatsUp 11.08.
Ja idem 01.09. dole. Znači traje promocija do 11.09.
E sad dal ja mogu nekako od kuće sada da je reaktiviram, pa da mi traje duže?
 
Vodafone na prvom prstu katastrofa! Pefhokori je u pitanju. 4G+ je navodno ali cesto u toku dana speedtest ne moze ni da se pokrene, jedva dodje do 1-2 Mbit/s. Jutros oko 8-9 kao i nocas oko 3h je bilo i 30Mbit/s, vise puta mereno. Izgleda da im je tako losa infrastruktura i kad se nakace ljudi da sve blokira. Ista je prica i sa WiFi mrezama u istim vremenima.
 
Posebno se kupuje za zemlje van EU. Ko ima aktivan plan moze proveriti u aplikacij, moj je istekao.
 
Nazad
Vrh Dno