Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

pozdrav ljudi...
Da li ima neka pripejd ponuda za Nemačku,?
ide teča gore na 3 meseca pa mu treba bukvalno samo net jer tamo gde ce biti nema neta..
1e dnevno, neograniceno net i pozivi na nemacke brojeve.
Ono sto sam nasao je postpaid ponuda sve je unlimited na Vodafone-u za 40€,ali ide ugovor na 2 godine verovatno...
Medjutim ne verujem da ce neko hteti to da mu uzme na svoje ime...
Vodafon neka zaobidje.
Mnogo losa iskustva imaju ljudi sa vodafonom....
 
Može li me neko malo više uputiti u Bonbon? Zanima me da li sve što aktiviram važi u bilo kojoj zemlji EU ili imaju neka ograničenja? Hteo bih da je koristim u Grčkoj, prvenstveno za internet.
Hvala.
 
Za pozive i sms ne znam, ali za net HR Telekom (čiji je BonBon) primenjuje FUP. Možeš pogledati na linku više info: https://www.bonbon.hr/ponuda/cjenik/cjenik-na-bonove/medunarodne-usluge (skroluj do Politika pravedne uporabe)

U zavisnosti koji net paket uplatiš, toliko ćeš (manje) neta imati u EU. Tabela nije skroz ažurirana prema imenima net paketa, ali može otprilike da se skonta koji je koji. Najbolja opcija je Tjedni flat jer u njemu prema FUP ima najviše neta u EU. Za dodatna pitanja, možeš ih iscimati preko FB mesindžera npr, ja sam par puta, ljubazni su i daju ti sav info.

edit: Ne znam da li ti je to opcija, ali preporučujem Tomato. Njih sam koristio više puta i to iz sve snage, ali nikad mi se nije desio FUP odn. mogao sam ceo paket da iskoristim iako sam bio izvan HR.
 
Poslednja izmena:
I mene interesuju utisci, ali koliko vidim, cena je sa 25 otišla na skoro 50, duplo 😬
 
Dosta je zbunjujuće sad ovo.
Za moj oneplus nord 2, simbolično je poskupela sa 25 eura na 26 eura.
Ali za neke druge modele mobilnih ide i preko 100 eura.
E sad, ja kada sam napisao da svaki model mobilnog ima različitu karticu kao što piše na sajtu, osobe koje su naručite kažu da postoji samo jedna, univerzalna kartica za sve modele mobilnih.
Otkud onda ove različite cene ako je tako.
 
Cijena je od 22 pa do preko 100 eur. Možeš da biraš hoćeš li karticu sa 2,5,10 ili 15 profila(brojeva). Ali sad su nešto mijenjali i u aplikaciji. Veže se jedan telefon t.j za njegov IMEI. Karticu možete šaltati iz telefona u telefon. Ali ako hoćete da promjenite broj na njoj,moraćete samo preko tog telefona za koji je vezana aplikacija. Nju možete aktivirati na drugom telefonu uz neku naknadu.
 
Poslednja izmena:
porucio, stigla kartica pocetkom februara.

kada sam ja porucivao bila je 25,47€ 😄

koliko mi je poznato, za svako telefon je ista. nisam sada pratio na njihovom sajtu, mozda je razlika koliko razlicitih profila moze da se sacuva na karticu. mislim da kod mene moze 10 profila. svi ti profili su vidljivi u esim.me aplikaciji i jednostavno se izabere profil koji hocete da koristite..

koristim dual sim telefon, motorulu g7 power... u njemu mi je glavna telenor (postpaid) kartica i globaltel koju retko koristim, uglavnom za roaming. imam i mts (postpaid) karticu, u drugom telefonu. za sada nisam hteo da eksperimentisem sa telenor i mts, niti bi mi to bilo zgodno, ali globaltel sam prebacio na esim.

procedura prelaska na esim u globaltelu je krajnje debilna. pored postojeceg "sim broja", morao sam preko aplikacije da kupim jedan globaltel "virtuelni" broj i jedan "esim" i da dostavim podatke o tim brojevima korisnickom servisu.. nakon toga mi je "sim broj" presao na esim..

iz esim.me aplikacije sam samo skenirao QR kod kojo sam dobio u mejlu od globaltela i sve je proradilo. trebalo je neko vreme dok se u globaltel aplikaciji nije sredilo stanje, ali to je vec zbog globaltelove komplikovane procedure.

nisam nigde jos putovao, na leto ako budem isao negde, verovatno kupujem neki esim koji cu koristiti u romingu..

koliko sam shvatio, mogu karticu ubacivati i u drugi telefon, i menjati profile, bitno je samo da na telefon moze da se instalira esim.me aplikacija i da mogu da se menjaju profili. ako u nekom telefonu to ne moze da se odradi, promeni se aktivni profil u podrzanom telefonu pa se ubaci karica u bilo koji..
 
Ajd' ako te ne mrzi, probaj u nekom drugom telefonu, cisto da vidimo jesu bas tipske ili ipak univerzalne.
 
probaću danas, sutra, u samsung s7 edge i neki xiaomi, valjda note 9t..
 
Koja je trenutno najpovoljnija opcija za sim karticu sa internetom koja bi se koristila u Nemačkoj (u periodu od par meseci)?
 
Za par meseci onda bolje da uzmes lokalnu sim. Ima dosta MVNO, pa pogledaj ponude.

Za kraca putovanja uzimam preko Mobi Matter app. Uzeo sam 5 GB za 18$ na 30 dana…
 
Za par meseci onda bolje da uzmes lokalnu sim. Ima dosta MVNO, pa pogledaj ponude.

Za kraca putovanja uzimam preko Mobi Matter app. Uzeo sam 5 GB za 18$ na 30 dana…
Da nije to skupo, ja bonbon 7 GB 30dana 60 kuna to je oko 950din , svih 7 GB mogu da iskoristim
 
A gde uzimate taj Bonbon? I gde mogu da se vide paketi koje nude (pre svega gigabajti)?
 
Bonbon sad samo ko kolima ide na zapad. Kupi u Cro na pumpi, aktivira i iskoristi za jedno putovanje pa baci. Varijanta cuvanja kartice vise nema smisla posto po pravilu vec sledeci put (ukoliko nije preko Cro) ide naplata iz kredita umesto paketa.
 
Bonbon sad samo ko kolima ide na zapad. Kupi u Cro na pumpi, aktivira i iskoristi za jedno putovanje pa baci. Varijanta cuvanja kartice vise nema smisla posto po pravilu vec sledeci put (ukoliko nije preko Cro) ide naplata iz kredita umesto paketa.
El to nesto novo nisam nigde video, Jasam drugaru aktiviro 3 marta paket od 7 GB za 60 kn 30 dana , otiso HU , DE , AT U srbiju doso 10 marta , 13 marta ista relacija sa starim paketom i dalje kredit je tu ne potrosen , toje internet kartica samo za net
Ako je tako onda vise nema smisla
 
Tako je od proslog leta. Retko koga preskoce.
Meni je skoro radila, paket mesec dana, Cro, Slo, It, Fra, Hu, At ali malo neta troseno (samo viber komunikacija) i nova kartica bez ranijih "zloupotreba". Verovatno ni 100 mb nije potroseno od 6GB paketa pa nije stigla opomena.
 
Tako je od proslog leta. Retko koga preskoce.
Meni je skoro radila, paket mesec dana, Cro, Slo, It, Fra, Hu, At ali malo neta troseno (samo viber komunikacija) i nova kartica bez ranijih "zloupotreba". Verovatno ni 100 mb nije potroseno od 6GB paketa pa nije stigla opomena.
Ja licno koristim internet karticu sa paket od 300mb dnevno za 3kune , tomi je dovoljno na kratko
raspitacu se dali je tako da ne bacam pare bez veze
 
Jel postoji neki operater koji ima neogranicen internet na teritoriji cele EU?
 
Pogledaj ponudu Airalo, ako imas esim.

 
Ja licno koristim internet karticu sa paket od 300mb dnevno za 3kune , tomi je dovoljno na kratko
raspitacu se dali je tako da ne bacam pare bez veze
Ovo i ja radim, na istim karticama, već godinama. Na dnevnim paketima od 300 MB i 5 GB nema FUP u romingu.
Ali: na jednoj kartici sam nedavno dobio sms, ovako neki: "U poslednjih 123 dana, Vaša kartica je prvenstveno korišćena u romingu. Ako nastavite sa takvom upotrebom, naplaćivaćemo 0,02 kn po MB".
Kupio novu, i teram dalje. Internet kartice je moguće kupiti samo online.
 
1e dnevno, neograniceno net i pozivi na nemacke brojeve.

Vodafon neka zaobidje.
Mnogo losa iskustva imaju ljudi sa vodafonom....
Da li je neophodna dodatna identifikacija prilikom dostave kartice, ko ih dostavlja? Mislim na free funk. Mogu li ja npr na svoje ime da porucim karticu a da se dostavi na sestrinu adresu koja živi u Nemačkoj? I takodje da li imate neku preporuku za fiksni ili 4G internet za konkretno Bavarsku, Garmisch-Partenkirchen. Ja sam čak mislio i da joj stavim free funk u neki ruter, koliko je to stabilno i preporučljivo. Da je skupo, nije..
 
Ovo i ja radim, na istim karticama, već godinama. Na dnevnim paketima od 300 MB i 5 GB nema FUP u romingu.
Ali: na jednoj kartici sam nedavno dobio sms, ovako neki: "U poslednjih 123 dana, Vaša kartica je prvenstveno korišćena u romingu. Ako nastavite sa takvom upotrebom, naplaćivaćemo 0,02 kn po MB".
Kupio novu, i teram dalje. Internet kartice je moguće kupiti samo online.
Ja nisam dobio SMS , imam i internet karticu i obicnu ,
Na internet karticu moze i 7GB mjesečno . od 60 kn oko 900 din. problem samo sto mobilna aplikacija to nevidi nego zovem na whatsapp pa oni aktiviraju
 
Nazad
Vrh Dno