Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

@mstevanic pomenuti 1.jul je za "zapadni Balkan", za Grčku nije pomenula datum. Verujem da to ne ide bez da operteri potpšu ugovore.

@perko Matićka je baš rekla da se pregovara as Grčkom oko roaminga, a pre nekoliko dana je ona potpisala taj sporazum. Bugarska nijednog trenutka nije bila tema za roaming.
 
Onda lokalnu bugarsku Telenor karticu.
p.s. izgleda da više 1gb kod Telenora Srbija nije 499 već 699 dinara u roming u (istekla promocija).
 
@pejova
Cena od 499 din. je ako je aktivirao taj dodatak pre 20.05.2021. ako nije onda mu je sada 1 GB 699 din.
@perko
Imaš telenor bg. kartice. i sve na njihovom sajtu.
 
Evo ga Bonbon obaveštenje.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210524-184426.jpg
    Screenshot_20210524-184426.jpg
    90.4 KB · Pregleda: 93
Sta uzeti za Grcku ove godine? Sve bombon i A1 kartice su mi istekle, necu ici do Hrvatske samo da bi ih reaktivirao pa trazim neku drugu varijantu, samo net, pozivi mi uopste nisu bitni.

Ja bukvalno imam isto pitanje :) Idem u Grčku već 12. juna i sumnjam da će se desiti to sa smanjenjem/ukidanjem roaminga, a zbog poznate situacije mi je Bon Bon kartica istekla. Pritom sam primetio čak i krajem 2019. godine da su mi iz Bon Bona slali nešto da mnogo koristim van Hrvatske i da to tako ne može otprilike :) Jel A1 ima isti problem ili ne? Suštinski mi je isto bitan net, cenim da mi je ok oko 10GB na dve nedelje pa gledam kako da mi ispadne najpovoljnije, vidim da se po oglasima prodaju kartice za ~600 dinara što mi je prihvatljivo. tj u nekoj ukupno računici bi me 10GB neta kod A1 izašlo oko 2.500 dinara. Samo da mi se ne desi da mi pošalju tipa u sred korišćenja "e koristite van Hrvatske, evo vam samo još 1GB kao fair use policy", ne znam kako sada stoje s time. Onda mi je bolje da kupujem roaming dodatak kod SRB Telenora pa šta bude...
 
Bugarska je od 2007. u EU, zašto ne bi radilo?
 
Imam jednu bonbon karticu koju sam sve vreme dopunjavao da bih je odrzao u zivotu. Nakupilo se kredita preko 100 kuna (15 po 15...). Ako nekom treba hitno, mogao bih da je pozajmim, mada radije bih je prodao...
 
@zwerko
Ja sam poručio giffgaff i stigla mi je 5G sim kartica besplatno za nekih 5-7 dana na moju adresu iz UK.
Ima da se dopuni kredit sa 10 funti preko app ili sajta i dobije se 9+1 GB za Grčku i EU zemlje.
Ja ove godine idem u junu za Egipat prvo, posle krajem avgusta tek za Grčku, tako da ću tek onda
imati pravi info kako sve ovo radi u praksi. :)
 
@zwerko
Ja sam poručio giffgaff i stigla mi je 5G sim kartica besplatno za nekih 5-7 dana na moju adresu iz UK.
Ima da se dopuni kredit sa 10 funti preko app ili sajta i dobije se 9+1 GB za Grčku i EU zemlje.
Ja ove godine idem u junu za Egipat prvo, posle krajem avgusta tek za Grčku, tako da ću tek onda
imati pravi info kako sve ovo radi u praksi. :)
S obzirom da je besplatna sim kartica upravo sam je i ja naručio, hvala na predlogu, pa ćemo videti kako radi.
 
A vidiš to nisam znao, hvala na savetima, imam dve nedelje do puta tako da će valjda da stigne. Čak mi palo na pamet da uzmem i onaj neki startni paket odmah ali posle razmišljam da ide običnom poštom, šta ću ako mi ukradu sim karticu onda sam platio bezveze :ROFLMAO:
 
Pa nema potrebe, uplati kad ti stigne.
 
Ide avionom i stigne brzo na vašu navedenu adresu. (y)Ne uplaćujte ništa unapred
jer nema potrebe, kasnije kada stigne ima raznih opcija plaćanja nekim visa karticama
ili paypalom.
nemaju tursku u listi zemalja?

sta bi bilo najjednostavnije i najjeftinije za tursku? globaltel? je l neko probao, na koje mreze se kaci i kakav je net?
 
nemaju tursku u listi zemalja?

sta bi bilo najjednostavnije i najjeftinije za tursku? globaltel? je l neko probao, na koje mreze se kaci i kakav je net?
Probao moj brat ali pre korone, nije se žalio.
 
Najpovoljniji e-sim za grcku?
 
1. Globaltel 1 GB >7 dana 550 din.
2. Telenor Srb. 1 GB >7 dana 699 din.
3. ili vidi od gr.provajdera cosmore, vodafone e-sim?
 
Poslednja izmena:
Globaltel (ne)radi isključivo na 3G Vodafon mreži, tako da tih 150 dinara razlike nisu ništa spram onog što se dobija, a to je 4G na bilo kom operateru kod Telenora.
 
Kod globaltela su mi fascinantne roming zone.
Belgija se nalazi u zoni 7 gde je 1Gb - 8000 din
a Novi Zeland je u zoni 2 gde je 1 Gb - 1000 din
 
Nazad
Vrh Dno