Šta je novo?

NAJnajNajnajJeftiniji ADSL

japi

Slavan
Učlanjen(a)
30.08.2005
Poruke
99
Poena
309
pa dobro ljudi, hocu da uvedem ADSL, ali ne marim toliko za brzinu, moze izmedju 64~128, ali samo mi je vazno da:
neogranioceno skidam fajlove
da bude jeftin

postoji li tako nesto???
 
Najmanja brzina za ADSL je 256.
Najnajnajjeftiniji je Neobee.
 
Za Jevreje se zna sta su u svetu biznisa, a njihov moto (jedan od njih) je da kvantitet snizava cenu i ubija konkurenciju. ;)



Ali, o tome cu iz prve ruke kad me pajseri najzad pozovu da uzmem taj fuckin' modem... :d
 
Sad da ne uzmemo i ovde da pljujemo neobee, posto bi bili potpuno offtopic.. mislim da ce neobee sigurno raditi kako treba prva 2-3 meseca, a da ce onda poceti da zavrcu...
 
Stator je napisao(la):
Losa ti je logika...
Potpisujem. Mislim, u vecini slucajeva ta logika jeste valjana, ali kod ADSL-a nema veze sa mozgom. Ja sam na Veratu pola godine, koji mu dodje najjeftiniji posle Neobee-a (citaj: isto to, samo pod drugim imenom), ili tu negde, sigurno na vrhu lestvice najjeftinijih i - daleko od toga da imam nekih zamerki ili da je nesto krenulo da zajebava posle mesec, dva, tri, cetiri, pet, sest & counting...
 
Neobee nema veze sa Veratom, sem sto su koristili njihov wireless link na Fruskoj Gori, ali kazem koristili, jer vise nemaju saradnju zbog lose usluge Verata i stalnog padanja mreze.... licno pitao admina.
Neobee koristim od septembra i bio sam 4-ti korisnik u Beogradu adsl-a (naravno njihov 4-ti) i zadovoljan sam uslugom. Podigao sa ftp server, jedna masina je 24/7 na net-u, link mi padao samo kad su bili radovi na Bezaniji, inace sam kod Beogradske Arene.
Znaci nema veze da je u ovom slucaju najjeftinije i najgore.
Inace zastupam taj moto da ne kupujem jeftine stvari, ali u ovom slucaju eto ne stoji. Uostalom svako moze da proba i da posle raskine ugovor, to je ipak samo 1500 din za 256kbps.
Kvalitet veze ionako nema veze sa provajderom, nego sa centralom....
 
Dajte ljudi sta raspravljate oko gluposti.Ionako su sve cene
u rangu 1500~2000 din.Pa necete valjda da stekarite za 200,300 dindzi :)
 
NeoBEE = 1500din
Sezam = 2200din

Razlika = 700din/mesecno iliti 8400din = 100€ godisnje, sto bas i nije zanemarljivo
 
@Japi
Živ li si? Reci, bre, nešto :). Na osnovu svega nevedenog trebalo bi da si stekao sliku o tome da li ti ADSL odgovara ili ne.
 
Najjeftiniji i najbrzi ADSL je da ga nemate :)
@Delija najbolje je naci sredinu izmedju 1500 i 2200 znaci 1850

Dakle ne treba se stekati vec je bitno da imate kvalitet konekcije ne da vam puca, da imate ozbiljnu tehnicku podrsku.
 
Poslednja izmena:
GEOM je napisao(la):
Najjeftiniji i najabrzi ADSL je da ga nemate :)
Pa jes, al ja sam smanjio telefon na 200 dinara, pa me adsl dodje samo 500 din mesecno vise....
 
Poslednja izmena:
Dakle ne treba se stekati vec je bitno da imate kvalitet konekcije ne da vam puca, da imate ozbiljnu tehnicku podrsku.

(tebe citiram, a odnosi se na sve koji pominju nekakvo stekanje i [ne]kvalitet usluge)

vidi ovako, meni je internet posao, i mogu ti reci da sasvim pristojno od njega zivim (citaj: ne fali mi lova), pa sam ipak, kada sam uvodio ADSL bio prevashodno vodjen cenom, jer mi net ne placaju mama i tata, mada cak i da je tako i koliko god ja ili oni imali love, uvek bi se trudio da nadjem najbolji odnos cena/kvalitet, ne zato sto sam stipsa, nego zato sto sam klasican potrosac kog to treba da zanima. cenovne razlike uopste nisu male, kao sto je Delija lepo izracunao, u periodu od godinu dana mozes da ustedis maltene pola godine (ma i jace, jer Sezam nije najskuplji, ima ih i skupljih), a ne vidim sto bi stvari posmatrao kroz prizmu jednog meseca jer, ako uvodis ADSL za tako kratak vremenski period, bolje da ga uopste i ne uvodis. kad sam ga ja uvodio, u samim pocecima povoja kod nas, to mozda i jeste donekle bio glup potez (jer je tada stvarno moglo da se polemise o [ne]kvalitetu usluge neproverene u praksi), takoreci - riskantan, ali se ispostavilo, na srecu, da je vodjenje cenom jedino ispravno i da je oslanjanje na kolicinu novca koji placas (u smislu - skuplje = bolje) sumanuto.

znaci, ja bih ovu tvoju recenicu ovako rekao:

Dakle, ne treba se brinuti oko kvaliteta, jer je proslo dosta vremena da ljudi mogu bez trunke lazi da potvrde da je ADSL usluga, manje ili vise - identicna kod svih provajdera (citaj: zesce zadovoljavajuca kod onih najjeftinijih), pa, posto je samim tim nebitno voditi se kvalitetom, treba jednostavno uzeti u obzir ono sto preostaje, a to je cena. Time ne samo da ces ustedeti svoj (ili mamin i tatin) novac, kao prioritet broj jedan, vec ces podrzati one [provajdere] koji se najmanje ugradjuju a ne one koji uzimaju najvise para (i koji nazalost imaju najvise korisnika, definitivno kao posledicu TV marketinga), no, vremenom ce se i to promeniti (vec mozes da vidis kako nicu topici u fazonu 'menjam provajdera, ne zbog [ne]kvaliteta usluge, vec iskljucivo zbog cene'), a to je i tvoj interes, jer kao posledicu moze da ima samo smanjenje cene.

Ako bas trazis argumente da opravdas tu tezu vise para = vise [ADSL] muzike, mozes je naci u sitnicama koje ne vrede, tipa 'Verat ne daje email account' i sl. ali nikako na osnovu krucijalnih parametara kvaliteta (pucanje veze, filtriranje portova, periodicno ili konstantno spustanje ispod granica placenog protoka itd.) a tek ne na tom nivou da nekom kazes "ma daj, stipsa si, stekas se za 200 dindzi" ili "da bi dobio kvalitet, moras da platis vise nego drugi" - moras, ali ne i za ADSL.

Kad smo kod mana, postoji i onaj idiøtizam oko slanja mejlova vezano za p2p, u skladu sa zakonima tudje zemlje, ali to je neka druga prica, i to ce se de facto odraziti na smanjenje broja korisnika doticnih provajdera (sto je u nekom ludilu mozda i cilj igre te), o cijem potezu mislim sve najgore.
 
Poslednja izmena:
Sve u svemu:
ako si woona uzećeš Analogno Digitalnu Sezampro Liniju
ako si mindža uzećeš Eunet
ako si nindža uzećeš Neobee
:D
Kao što je Keops rekao to sve zavisi od Telekoma, svi imaju manje ili više istu uslugu, odredi se prema ceni, to ti je moj savet. A ako se ima u vidu da je 512k kod Neobeeja skuplji svega 200 dinara od 256k kod woona-mindža provajdera, mislim da tu nema dileme, posebno ako ti, kao što sam tvrdiš, cena predstavlja bitan faktor (a moje mišljenje je da je to u suštini jedini faktor...performanse su iste, jedino još mogu provajderi da se razlikuju po stepenu uslužnosti tehničke podrške)
 
još mogu provajderi da se razlikuju po stepenu uslužnosti tehničke podrške
...koja ti, od momenta kada ti prvi bit prodje kroz konekciju, vise nece zatrebati uopste, osim ako nisi:

a) ekstremni duduk
b) neredovan platisa ili
c) neko ko bi posle prekida u radu ADSL-a u trajanju od 1-10 minuta odma zvao support da vristi

koliko god ova sala bila (ne)realna, stvarno ne znam koji ISP ti ne bi izasao u susret kada je to opravdano i sroceno, pa, *****i ti sve ove polemike, i - vodjen cenom odluci se sto pre di teras, jer ces enivej cekati realizaciju.

edit by MM - nema potrebe za takvim izrazavanjem!
 
Poslednja izmena od urednika:
Keops je napisao(la):
jer ces enivej cekati realizaciju.

Kod Neobee najkrace - 5-7 dana od zahteva za proveru teh. mogucnosti.

Barem po iskustvima sa foruma znam da se kod ostalih ceka uglavnom duze.
Zapravo, Verat i Beotel mi ne odgovaraju vec mesec dana. Vise i ne moraju.
 
A recite mi, jel setup besplatan, posto ga ne pominju na sajtu?
Znaci dovoljno je da odem kod njih i kazem hocu ADSL, uplatim 1500 din i to je to ili...
 
brate uzmi gild wars ...i dobija 3 meseca po ceni jednog ( ako to jos ima)
 
nIce Cream je napisao(la):
Ne bih je nazvao losom, ali ne bih je nazvao ni aksiom.
Delimicno je tacna, a u slucaju neobee-a je verovatno tacna...

El si probao?

imam prilike da koristim neobee, verat, ptt i eunet aDSL. Neobee je najjeftiniji ali nikako i najlosiji od ova 4.
 
BeotelNet nudi besplatan setup.

256kbps (flat rate) - 1790 din
256kbps (1GB limit) - 1090 din

Ja kod njih imam 512k i mogu samo da kazem sve najbolje.
Protok je uvek na maksimumu a ping je manji od mnogih drugih na osnovu testiranja sa jednog drugog domaceg foruma.
Moze da se bira private/public IP sto je bitno onima koji znaju sta je to.
:smoke:
 
munja87 je napisao(la):
brate uzmi gild wars ...i dobija 3 meseca po ceni jednog ( ako to jos ima)

munja87 je napisao(la):
jel kod beotlNET-a ona fora sa guild wars-om??

Jeste, ali akcija je zavrsena 31.12.2005. u 23:59:59 :-devil-: tj. kada si rekao: S od Srecna Nova...
 
Poslednja izmena:
Nema nista dzabe. Ako se uplate tri meseca unapred postoji mali popust, ali to nije toliko bitno.

Ruter nisam resetovao nedeljama, protok je uvek na maksimumu, ljudi u BeotelNet-u su uvek veoma ljubazni i spremni da pomognu. Nakon iskustva sa "analogno-digitalnom" linijom i njihovog laganja u oci, moram da pohvalim svog sadasnjeg, vise nego dobrog provajdera.
 
evo i ja da se oglasim...
vidim da su ljudi na pocetku malo skrenuli sa teme, ali posle ste se vratili na pravi kolosek...
koliko se meni cini, a tako sam i mislio pre nego sto sam postavio temu, da se kvalitet i ne razlikuje izmedju razlicitih provajdera... pa tako da i mogu da biram po tome ko je jeftiniji...

isao sam na neobee, mislim da im je paket skroz ok, poslao sam zahtev, sad cekam odgovor...

posto zivim u selu MIRIJEVU(zivela kraljevina Mirijevo!!!!), cuo sam za opciju kablovski net, da li ljudi vi znate nesto pametno o toj prici??? neko da ima kablovski, da li se zna koja je procedura za prijavljivanje, koliko kosta, itd.

cisto da znate sta je za mene idealno:
-da je FLAT
-brzina, ako je iznad 64kbps, sve je ok
-i da je jeftina mesecna pretplata
... ostalo mi nije ni bitno... kad bi se nasao takav nekakvi internet, bez dvoumljenja bi ga uzeo, a meni se cini da je taj kablovski nesto najblize onome sto ja zelim, dakle... sacekajmo jos malo da vidim sta mislite za KABLOVSKI net u MIRIJEVU...
 
Poslednja izmena:
ADSL ti je neuporedivo jeftiniji za uvođenje (mislim, uvođenje je besplatno, od toga ne može jeftinije :) ) i nudi daleko bolje cene paketa. Za 1500 dinara za 256k kod Neobeeja možeš da dobiješ plafon 128k na kablu. Osim toga Telekom je (neke informacije koje dolaze direktno iz firme) rešio da se fokusira na ADSL i da omogući drastično veće brzine do kraja godine po sličnim cenama. Prema tome...;)
 
japi je napisao(la):
cuo sam za opciju kablovski net

Ako ces i onako (zbog televizije) da uvedes kabal u kucu, onda ni ta varijanta nije losa. Jos ako u opste nemas uslove za ADSL, onda nemas ni izbora. Kablovski net je upotrebljiv isto koliko i ADSL tako da ne moras zbog toga da se brines. Jeste malo skuplji ali sta je tu je.
 
Quote:
Originally Posted by djalf
Najjeftinije nikad ne moze da bude dobro, to se zove logika

Losa ti je logika...
----------------------------
definitivno je losha


Da, besplatan je. Zapravo, sve sam setap-ujes. Oni ti samo posalju modem i pratece gluposti uz uputstvo.
----------------------
meni je dosao njihov terenac na vrata i to jedan dan ranije od dogovorenog, pa je bila frka na koju masinu ce, pa gde je kinta za majstora, @burazer:zapamti sta radi,gledaj mu preko ramena,nemo' nesto da otvori,samo na desktop...(xexexe)

poz. i jos jednom - the best su !!!
 
Nazad
Vrh Dno