Šta je novo?

Hardver Najmocnija graficka koju Seasonic Focus+ 750FX moze da potera bez problema?

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

Marezz

Slavan
Učlanjen(a)
14.11.2010
Poruke
1,399
Poena
225
Pozdrav drugari,

Vec godinama sam zaglavljen sa RX 470 kartom i vreme je da se penzionise. Medjutim, imam napajanje iz naslova pa me brine koji je limit po pitanju novih grafickih kartica..

Gledao sam RTX 3080 i RX 6900XT, ali neke imaju po x3 8pin konektora dok moje napajanje ima samo x2 8pin kabla.

Seasonic.jpg



Pored toga, takodje treba uzeti u obzir i takozvani "transient spike", pa mi to dodatno komplikuje donosenje odluke.

Svaki savet je dobrodosao, hvala unapred!
 
Koliko je staro napajanje? Kupljeno posle 2018. pretpostavljam?
Focus Plus serija je imala problema sa spajkovima pa ju je Seasonic osvežio 2018. (i preimenovao u Focus GX)...

Zavisi od karte koju budeš uzimao. RTX 3080 i jače su imale poveće spajkove, kao i 6800XT i jače...
NVidia i AMD preporučuju minimum 750W za 3080 i 6800XT i to je neka granica do koje bih išao. Naravno, možeš i slabije, 6800 non-XT je negde između te dve. Uzmi varijante sa 2x8-pin konektorima, ne moraš da juriš one sa jačim fabričkim overklokom poput Strixa i slično. Koju god da uzmeš, preporučujem undervolt.

Više bi me brinule VRAM temperature na 3080-icama nego power draw, iskreno...
 
Kupljeno je 2019 ali mislim da je starija serija u pitanju..

Znaci RX 6800XT sa 2x8-pin bi mogla i mozda RTX 3080?
 
Pa nisi osudjen na to napajanje.
Kad je takva kupovina karti od više 100tine evra i razlike u klasi najmanji problem je zamena napajanja ..Verovatno bi ti doplata bila 70tak e kod kupoprodaje...za adekvatno napajanje..
 
Slobodno mozes da uzmes bilo koju verziju 3080 grafike. Tvoje napajanje ima 2kabla sa 2x8pina. Napajanje je proizvedene u 5 mesecu 2019te i radilo bez opeterecenje...
 
Slobodno mozes da uzmes bilo koju verziju 3080 grafike. Tvoje napajanje ima 2kabla sa 2x8pina. Napajanje je proizvedene u 5 mesecu 2019te i radilo bez opeterecenje...
Kako znas kad je proizvedeno?

Proverio sam kablove, ima 2 kabla sa po 2x8-pin.. Jel to znaci da mogu i grafe sa 3x8-pin da rade sa ovim napajanjem?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno