Šta je novo?

Najjeftiniji market lanac za online kupovinu kod nas? (Zabranjeno traženje i zamena vaučera - instant ban)

Ne nego svako po svojoj savesti. Ako nije tog lika blam da naruči 3 lubenice na osmi sprat bez lifta, onda mu svaka čast.

Ja živim u kući, nema lifta dakle. Oni doguraju kolica do mojih vrata, i svaki put kad ih cimam sa vodom ih častim 200-300din.
 
Naravno da većina ljudi koristi online zbog popusta, vrlo mali broj ljudi to radi iz drugih razloga.

Što se nošenja robe tiče, to je već druga priča ali opet, ne verujem da neko to radi da bi maltretirao ljude koji to nose.
Ti si platio dostavu, lift ne radi, šta ćeš ti tu sad.
Da li je to lubenica, brašno ili kilo krompira nebitno je, oni pružaju tu uslugu i nema ograničenja nikakvih po tom pitanju a verujem da uvek ima neko da se nadje ko će to da radi, na radnike mislim.

Kad pogledaš kurirske službe, NIKO da ti donese gore nego moraš ti da sidješ, makar to bila veličina i težina kutije šibica, neće da se cimaju i da ti donesu.
Tako da mu ovo sa marketima dodje kao neka nivelacija.
 
Iskoristio juče 1000din kupon za prvu kupovinu.
2 paketa pelena za sestrića, suma sumarum, mogle su da se kupe jeftinije na drugom mestu za 160 din po komadu+ 300din usluga, 400 dinara uštede uz kupon.
Tokom kupovine, primetio sam da se i tih 300 dinara može svesti na 49, ali nije bilo ništa spec, da bih napabirčio odgovarajući iznos.

Apropo šta se sve naručuje i kako se pojedinci, da kažem iživljavaju, bilo je reči i na twitteru pre neki dan, lik naručio 3 lubenice, živi na 8-om spratu i lift ne radi. Slično je i sa paketima vode, xxl praškovima i sl.

Jednostavno nije u redu.

Maxi će morati da uvede i doplatu po kilogramu, recimo do 5kg da ostane kako jeste, a preko svaki kg 100 din, pa ti druže naruči lubenicu od 1000 din.

Pre par nedelja vraćao sam se busom iz sela, svi znate kako izgleda dolazni peron, da je odsečen od sveta, lik koji tamo radi sa kolicima, naplaćuje 1000din za par 100 metara da ti pregura stvari, a ovde se za 49 dinara (garantovano svi napabirčite odgovarajući iznos) tegle kg preko celog grada.

Govorim objektivno, jer moj je moto "ne čini drugima ono što ne bi želeo da drugi tebi čine".

Možda se neko naljuti ili uvredi na ovaj post, ali to je tako, a sumnjam da će uticati na promenu ponašanja.

Radi se o iskorišćavanju situacije i jadnih ljudi, ali po meni, ponavljam, mislim da neće još dugo, jer bi trebalo da uvedu cenovnik ko kurirske službe po težini, pa izvolite.

ako se neko izivljava to je drugo. ali to je verujem retko. Da ubace doplatu na kg ima smisla ako im je to poslovna ideja. Recimo maxi kako vidim ne prodaje lubenice online, dok idea prodaje.
Ja sam recimo povredio skoro opet kicmu pijem lekove i idem na tepariju. Ne smem da nosim vise od 2-3 kg jedno vreme po savetu fizijatra. Kod mene radi lift i zaista ne smatram da je ista ruzno sto sam danas narucio lubenicu. Isto onda moze biti i za vodu. Vodu narucim obicno 2 paketa po 6 flasa i imam jedno vreme. Ne vidim da je to izivljavanje. Poenta je da ako maxi ima zaradu i ovo im odgovara treba adefkvatno da plate radnike koji ce ovo da rade. OVo je jedan od tezih poslova u Beogradu - dostava maxi/idea...Posebno je kazu problel ka su firme u pitanju. Firma naruci tipa 100l vode, 50l sokova i svasta nesto...

Ne mozemo reci ni da firma iskoriscava nekoga. Ovi su tu uslugu ponudi i to je to. Ja ne vidim da je iskoriscvanje ni to sto firma poruci mnogo. Bas u firmi jednog gde sam radio su to radili..gomila sokova, vode, kisele vode, nesto slatkisa i hemija i sl...To bude brdo robe.... firma 10-15tak zaposlenih tada imala.. i ovo poruce tipa jednom mesecno
 
Da im se ne isplati, ne bi poslovali na taj nacin. Nema potrebe za tim, mozda jedino naplatiti nadoknadu ako je zgrada bez lifta.

Imaju oni itekakav profit jer su cene vece skoro duplo u odnosu na period pre dve god.

Sto se radnika tice, mislim da im baksis nije manji od plate. Skupi se bar 80 k.
 
Naravno da većina ljudi koristi online zbog popusta, vrlo mali broj ljudi to radi iz drugih razloga.

Što se nošenja robe tiče, to je već druga priča ali opet, ne verujem da neko to radi da bi maltretirao ljude koji to nose.
Ti si platio dostavu, lift ne radi, šta ćeš ti tu sad.
Da li je to lubenica, brašno ili kilo krompira nebitno je, oni pružaju tu uslugu i nema ograničenja nikakvih po tom pitanju a verujem da uvek ima neko da se nadje ko će to da radi, na radnike mislim.

Kad pogledaš kurirske službe, NIKO da ti donese gore nego moraš ti da sidješ, makar to bila veličina i težina kutije šibica, neće da se cimaju i da ti donesu.
Tako da mu ovo sa marketima dodje kao neka nivelacija.
Popust, ušteda vremena, smanjenje broja kupljenih nepotrebnih stvari, smanjenje izlaganja raznim virusima u prodavnici.

Što se tiče maltretiranja ljudi, svakako nije njegova krivica što zgrada sa 8+ spratova nema funkcionalan lift a i Maxi njega svakako može da postavi na crnu listu (bar dok mu ne poprave lift).
Generalizovati i govoriti da se dostavljači pate zbog voda praškova i xxl pakovanja je u krajnju ruku pogrešno jer u 99.9% slučajeva lift radi i njima je plaćeno da oni donesu svaku naručenu robu do ulaznih vrata.
Govoriti da im je plaćeno 49 din. po porudžbini je takođe pogrešno, jer ranije je dostava preko 3k bila 0 din. i to nikako nije značilo da nisu bili plaćeni za svoj posao.
Maxi je prepoznao mogućnost dodatne zarade uz pomoć dostave, i na taj način je koncipirao tu uslugu da je obezbedio novac za plate radnicima i to nema veze sa visinom iznosa koji korisnik plati za dostavu.
Budimo realni - za posao dostavljača je dovoljno 5 razreda osnovne škole tako da očekivati neku veliku platu za takav posao i nije realno.

A što se tiče kurirskih službi, uz malo socijalnog inženjeringa uvek možeš da dobiješ svoju pošiljku na vrata od stana (jer je to njima u opisu radnog mesta).
 
Ne bi oni davali te kodove da nisu izračunali da im se to isplati, zato ih i daju toliko.
Sigurno su radjene analize koliko se naručuje kad nema kodova, koliko sa 500 rsd a koliko sa 1000 rsd popusta.
Na kraju imamo situaciju da se konstantno vrti 1000 rsd popusta i da je uvek zapravo u igri, koliko sam ispratio.
 
pa slazem se. malo sam se osetio glupo kad kolega rece da ih iskoriscavamo za nosenje.. po meni glavni smisao dostave i jeste da ne nosim, da ne gubim vreme i da mi se donese do vrata. Bonus je i popust koji nas motivise da uzimamo od njih a ne od drugih.

Opet razmisljam da je to tako glupo nam da drugu vuku, onda bi tako mogli i za sve..Kupis ves masinu pa je sam doneses jer je glupo da neko tegli ves masinu nova.koja je drasticno i teza :)
 
Pa naravno, valjda je smisao tog posla tim ljudima da nose robu, za to su mahom i plaćeni, nisu sigurno plaćeni da se samo voze kombijem od adrese do adrese.
Soliteri/visoki spratovi sa pokvarenim liftovima su ekstremni primeri, kao i sama težina paketa.
Ne vidim čemu to nabijanje osećaja nekakve krivice.
 
Ne bi oni davali te kodove da nisu izračunali da im se to isplati, zato ih i daju toliko.
Sigurno su radjene analize koliko se naručuje kad nema kodova, koliko sa 500 rsd a koliko sa 1000 rsd popusta.
Na kraju imamo situaciju da se konstantno vrti 1000 rsd popusta i da je uvek zapravo u igri, koliko sam ispratio.
to je zato sto imaju dobre marze svi oni... vidi se i tipa kad penzionerima maksi dajue popuste. Nije sto vole penzionere nego da bi ovi vise trosili kod njih. A isplati im se :) Sve sto nije na akciji ocito i sa 10-15% nizom ceno je i dalje solidna marza za njih

Prakticno ovde daju popust svima online .a ne samo penzionerima
 
Možda su samo ukrali foru od taksista - što više kukaju, to veći bakšiš :cool:
Heh, a vidi, i ja da radim taj posao verovatno bih pisao ovde i na svim drugim mestima mogućim, kako tim ljudima kad god ih vidim dam po crvenu, kako su jadni i namučeni, nose tone i tone robe peške uz stepenice na 10. sprat, kako su vredjani i šikanirani itd.
Legitimno :cool:
 
Kod ONLINEIDEA1000 je izgleda istekao, ali pored gore pomenutog POKLONVAUCER500, validan je i kod POKLONVAUCER1000.
 
Ako već nisi, požuri i uštedi 500 RSD! Samo do petka te čeka Maxi Online promo kod! Jednostavno odaberi sve što želiš na maxi.rs, unesi promo kod SML500 i iznos tvoje korpe će biti umanjen za 500 RSD. Popust se ostvaruje na korpe u vrednosti iznad 3000 RSD i može se iskoristiti samo jednom sa jednog korisničkog naloga do 29.7.2022.

Želimo ti ugodnu kupovinu!

Tvoj Maxi Online
 
POKLONVAUCER500 važi do 04.08. Za ovaj POKLONVAUCER1000 nisam siguran, ali pretpostavljam da je isto.

hvala. ko god stavlja vaucer idealno uvek da napisete i datum. ako znate...bas da znamo do kada vazi i dal treba da pozurimo ili ne :) Poceo sam samo da porucujem kad neko da 1000din vaucer :D razmazili me sa ovim :D
 
hvala. ko god stavlja vaucer idealno uvek da napisete i datum. ako znate...bas da znamo do kada vazi i dal treba da pozurimo ili ne :) Poceo sam samo da porucujem kad neko da 1000din vaucer :D razmazili me sa ovim :D
Nema na čemu. Slažem se da treba stavljati datume. Nisam stavio datum, jer nisam bio siguran za 1000din vaučer, a za ovaj od 500din je već halkidiki napisao na prošloj strani.
 
Nema na čemu. Slažem se da treba stavljati datume. Nisam stavio datum, jer nisam bio siguran za 1000din vaučer, a za ovaj od 500din je već halkidiki napisao na prošloj strani.
Ja namerno ne stavljam kodove za koje nisam siguran da rade, ali kod Ideje uvek treba probati sa zamenom 500-->1000 u kodu, dešava se da prođe.
 
Ovo je za hiper.rs. Poručivao u prošlosti više puta i vrlo su korektni. Imaju fine akcije za kozmetiku, hemiju, sitne kućne aparate, proteinske pločice, itd.

1659091244189.png
 
Ja sam danas super prosao sa Idea dostavom. Narucio u iznosu od 4500 - kod od 1000. Nisu imali neke robe u vrednosti od 2300 dinara (pivo:p). Mislio sam da nece uracunati kupon, ali regularno su ga prihvatili. Tako da sam robu vrednosti 2200 dinara platio 1200. Jos dobih i neke poklone. Zapratite me za jos finansijskih saveta;).
Inace, probao sam kupon POKLONVAUCER1000 za Ideu, vise nije validan.
 
Tako je oduvek. Što više nemaju veći popust. Na tebi nisu zaradili i verovatno su u minusu cak..ali ti si upao u 0,00001 posto slučajeva gde imaju minus :)
 
Nesto sam citao da se promenilo, neko je pisao da nisu hteli da prihvate kupon ako nema robe i cifra je manja od 3500.... Pre 3-4 godine sam orobljavao Ideu, kad su izlazili kodovi u SK. 4 email naloga vrteo mesecno, stalno nesto fali, placao mizerije. Ko im je kriv kad ne azuriraju stranicu. Evo i sad moze da se naruci Kozel pivo za koje su mi danas rekli da ga nemaju uopste u magacinu.
 
Poslednja izmena:
Nesto sam citao da se promenilo, neko je pisao da nisu hteli da prihvate kupon ako nema robe i cifra je manja od 3500.... Pre 3-4 godine sam orobljavao Ideu, kad su izlazili kodovi u SK. 4 email naloga vrteo mesecno, stalno nesto fali, placao mizerije. Ko im je kriv kad ne azuriraju stranicu. Evo i sad moze da se naruci Kozel pivo za koje su mi danas rekli da ga nemaju uopste u magacinu.
Mislim da niko nije rekao to. Nego da ti račun mora biti 3500 din min nakon umanjenja kad narucujes..a posle šta nemaju - nemaju dodatno oni umanje račun.
 
Mislim da niko nije rekao to. Nego da ti račun mora biti 3500 din min nakon umanjenja kad narucujes..a posle šta nemaju - nemaju dodatno oni umanje račun.
Ima na njihovom sajtu info o tome da neće obračunati popust ako je konačni račun manji od 3500, citirala sam pre par meseci. Nama 3 porudžbine nisu dostavili za redom, bez izvinjenja, na mejl ne odg. Ne znam da li je zbog toga što nemaju neke proizvode.
 
Ima na njihovom sajtu info o tome da neće obračunati popust ako je konačni račun manji od 3500, citirala sam pre par meseci. Nama 3 porudžbine nisu dostavili za redom, bez izvinjenja, na mejl ne odg. Ne znam da li je zbog toga što nemaju neke proizvode.
Ja sam uvek dobio popuste nevezano koliko im stvari fali. nije to njima strašno i kad se desi mali gubitak
 
Jedini razlog zasto koristim online kupovinu je ovaj koji je na temi oznacen kao iskoriscavanje radnika.
Kupovinu vrsim jednom u 30-45 dana i uvek narucujem manje vise isto: 9 "kartona" vode, 2 kartona dugotrajnog mleka, 2 kartona gaziranog soka u limenci.
Racun bude oko 6500 dinara. Dostavljacima ostavim 200-300 dinara.
Meni online kupovina sluzi samo za to da mi donesu ove kabaste stvari koje mogu dugo da stoje van frizidera kako se ne bih cimao da nosim pakovanje vode svaki put kada odem u kupovinu u prodavnicu. Plus se ovako nikad ne desi da mi nestane vode/soka/mleka. Popust je manje vise sekundarna stvar, kupovao bih i da nema popusta.
Nikad mi ni na kraj pameti nije bilo da ja tu nekog iskoristavam. Oni nude uslugu, ja im placam. Nista nisam dobio besplatno.
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Zamolila bih maxi da nam pošalje neki kod, sa ideom ne želim da imam ništa iz principa.
 
Nazad
Vrh Dno