Šta je novo?

Najbolji smart telefoni (po bench korisnicima)

Moj i dalje koristi staru Nokiju C1. Pre nekoliko meseci je menjao operatora, pa je mesec i po dana čekao da stigne kod iz Finske za dekodiranje telefona, ni to ga nije pokolebalo.
 
Tih Palm Treo :)
 
Samo Siemens-FeTAp kad sam gajbi.
I brojcanik kad kada vrebam po sokacima nocu kasno.
 
Moj i dalje koristi staru Nokiju C1. Pre nekoliko meseci je menjao operatora, pa je mesec i po dana čekao da stigne kod iz Finske za dekodiranje telefona, ni to ga nije pokolebalo.
Vrh. Ali ipak je moj ćale jači. Moj ćale imao prepiad. I svaki mesec dve crvene na dopune. Kažem mu ja - ćale, daj da te prebacim na postpaid. 600din mesečno a imaš 100 minuta ka svima plus 500 ka MTS i fiksnoj. Može. I još mu uzmem Tesla 6.1 fon. Posle par meseci, dolazi kod mene. Da mu raskinem ugovor. Plaća po 2-3 hiljade. Ja kako. Ne zna. Uđem ja na moj MTS. Kad ono ka jednom broju pozivi svi od pola sata i jače. Pitam ja ćale koji ti ovo broj. Izvadi on blokče (da blokče) i nađe - kaže Mile šumar. Ja kažem, pa šta pričaš sa njime pola sata. Kaže on, šta pričam. Pozovem čoveka i pitam ima drva/nema drva, marš u k. Ništa. Ode on. Ja se setim. Odem do njega. Ćale - da li pritisneš crveno dugme kad završiš razgovor. Kaže on jok. I meni klikne. Ladno oboje ne stisnu crveno. Našla se dva.... Ćale mi vratio fon, posle toga nastavio da koristi Nokie. A Mile isto vratio deci fon (dobio za rođendan) - jer je čuo glasove iz njega i posumnjao da ga priluškuju.

To je mislim bilo 2015/2016. Tek 2021. uzmem ćaletu ponovo smart fon. Pomenuti realme. I to pošto je zaboravio obe Nokie 230 na krovu od auta i izgubio negde uz put. Uzmem mu jednu Nokiu 230 i taj Realme. I to pod izgovorom da idem za Grčku i da mora da mi se javlja preko vibera. Što je i radio posle.
 
@likurg – pretpostavljam šta te je asociralo da otvoriš ovu temu – prekjučerašnji odgovor u temi "Zanimljive i smešne slike..." na sliku o ubacivanju foto dugmeta na novi Iphone (sad gledam temu, vidim da je taj post sa Sony Ericsson-om izgleda izbrisan)... I mene je to asociralo na jedan od meni omiljenih telefona:

Sony Ericsson C901 GreenHeart - odličan kvalitet izrade, fenomenalne fotografije i odličan kvalitet zvuka u slušalicama (za to vreme). Kompaktan i lep.
se-c901-gh-2.jpg
se-c901-gh-3.jpg

Od ostalih bih izdvojio pretposlednji - HTC U11 (Amazing Silver), fenomenalan telefon isto, ekran, kamere, zvuk, slušalice, gimmick sa squeeze funkcijom, kvalitet izrade i izgled - staklo i boja. Zamenio sam ga zlatnom sredinom, Samsung A52S, ali to je s konja na magarca...
29572884_1739601196097985_8329420296224385319_n.jpg

Spomenuo bih još jedan, ne tako vrhunski, ali meni svojevremeno vrlo drag telefon - Nokia 5510
Dovoljno je reći da je bila posebna zbog te querty (ili z) tastature, oblika i fazona... Nakon što je odsvirala svoje kod mene, prosledio sam je bio mami, koja i dan danas kaže da joj je to bio najpraktičniji telefon za korišćenje. :)
1200px-NOKIA_5510_blue_topview.jpg
 
Najjači utisam u to vreme je ostavio Galaxy S4 active, ujedno moj prvi android telefon bio sam prezadovoljan njime, jedino kamera i kvalitet izrade nisu bili na nivou prethodnog modela Nokije N8, ali sve ostalo je bilo bolje. Najviše sam voleo ljudima oko mene da pokazujem vazdušne geste.

Drugi najjači utisak bio je kada sam kupio Honor 8, kog imam i dan danas. Mnogo bolji kvalitet izrade u odnosu na Galaxy S4 active i baš je bio wow efekat posebno jer je bio dosta tanji.

Pošto je Honor 8 ostavio dobar utisak na mene odlučio sam da kupim Honor-a 20, pandana odlične P30 serije i sada legendarnog Kirin 980 čipseta i dalje se sećam wow efekta kada sam ugledao odnos stranica od 19.5:9 i dijagonalu od 6.1 inch-a, bilo je baš veliko.

Telefoni koje nisam imao ali su ostavili wow efekte na mene su 6600, N70, N79, N95 8gb, N97, K850i, Lumia 920/1020, Xperia Z, Galaxy S6 edge, Mi mix, G2/G3, P20 pro, Mate 20 Pro i Galaxy Note 10+
 
Koristim vec 4 godine Huawei P Smart Z...Odlican telefon, prednja pop up kamera, nema rupe na ekranu...Prezadovoljan sam. Zamenicu ga tek kad se raspadne.
 
Najjači utisam u to vreme je ostavio Galaxy S4 active, ujedno moj prvi android telefon bio sam prezadovoljan njime, jedino kamera i kvalitet izrade nisu bili na nivou prethodnog modela Nokije N8, ali sve ostalo je bilo bolje. Najviše sam voleo ljudima oko mene da pokazujem vazdušne geste.

Drugi najjači utisak bio je kada sam kupio Honor 8, kog imam i dan danas. Mnogo bolji kvalitet izrade u odnosu na Galaxy S4 active i baš je bio wow efekat posebno jer je bio dosta tanji.

Pošto je Honor 8 ostavio dobar utisak na mene odlučio sam da kupim Honor-a 20, pandana odlične P30 serije i sada legendarnog Kirin 980 čipseta i dalje se sećam wow efekta kada sam ugledao odnos stranica od 19.5:9 i dijagonalu od 6.1 inch-a, bilo je baš veliko.

Telefoni koje nisam imao ali su ostavili wow efekte na mene su 6600, N70, N79, N95 8gb, N97, K850i, Lumia 920/1020, Xperia Z, Galaxy S6 edge, Mi mix, G2/G3, P20 pro, Mate 20 Pro i Galaxy Note 10+
Nokia 8 masterpiece. Isto kao i Nokia 808. Na žalost, software nije ispratio hardware. Ostali su na Symbianu posle Windows. A trebali su preći na Android.

Kolega na poslu još vuče Honor 20 Pro. Uzeo kad i ja Huawei P20 Pro. Ja posle promenio na Mate 20 Pro pa na P30 Pro. On ostao dosledan. Radi mu i dalje kao sat.
 
Bila je to ljubav na prvi pogled :love:



Nijedan telefon me nije toliko impresionirao na prvi pogled. Nazlost, kratko se zadrzala kod mene zbog problema sa kamerom, pa je kupljen K Zoom, sto ce se ispostaviti kao odlicna odluka.
Po meni, u tom trenutku najkompletniji telefon na trzistu.

PS. Nepravda sa L1020 ispravljena posle 10 godina :LOL:
 
Poslednja izmena:
HTC EVO 3D
 
Uff, kako se sada osećam matoro zbog ove teme.
Prvi telefon Nokia 5110, nije smart ali moram da ga pomenem kao prvi susret sa mobilnim iz 1999 godine, a i za mene je bio smart tada.
Nakon toga se promenilo mnogo telefona (smart i dumb), ali ono što je ostavilo utisak od smart telefona (jer su donosili novo iskustvo) kroz sve ove godine su:
Motorola MPx200,
Nokia 6600,
Nokia N72,
Sony Ericsson P1,
HTC Hero,
Apple iPhone 3G,
HTC Desire
U međuvremenu (i nakon toga) je bilo još dosta telefona, ali nisu donosili ono oduševljenje kao ovi navedeni...
 
Ja ne znam da li danas postoji neki fon sa kojim bih mogao da snimim neki 3d content. Imam 2 LG 3D TV-a i baš bih voleo da mogu da snimim neki 3d sa porodicom na moru i sl.

Sam HTC Evo 3D ni kad se pojavio nije imao neku kameru. Šteta što tu tehnologiju nisu implementirali u neki flagship. Možda bi istorija išla drugačije za 3D televizore. Da smo mogli sebe i naše namilije da gledamo u 3D.
 
Alcatel ništa?😉
Za sirotinju...
Ostalo u sećanju besplatne govorne poruke,cimneš prijatelja i znaš da je poslao.😂
 
Prvi mob koji sam koristio je bio Panasonic GD92.
Posle njega su se ređale Nokie i svaka je bila zanimljiva i za mene bila najbolja u tom trenutku (3310, 6110 kameleon, 6210, 8210, 6630, N82).
Samsung Note 2 sam koristio godinama bio je odličan.
Sledeći koji me je oduševio je N20U i kada je dosadilo da se borim sa “Eksinosom” i glupostima oko signala, pregrevanja uzeh IP 14PM koji trenutno i više nego dovoljan za svakodnevnu upotrebu.
 
Poco F2 8/256 mi je nesumnjivo ostavio najjači utisak, jer sa njim radim baš sve. Xperia Pro MK16i je bio moj prvi Android i dugo mi je trebalo da prežalim što nema telefona bez tastarture, a Blackberry Priv je bio preskup (oko 800€) i Lumia 520 je trebalo da bude privremeno rešenje. Međutim, izađe 8.1 Update 2, uradim interop, ažurirao se i sve je letelo. Nokia 6233 je dumb koji se kod mene najduže zadržao i svašta preživeo dok mi bukvalno nije spalo dugme za stišavanje, e onda sam ga prodao.
 
Nokia E70, nenormalan dizajn, a opet jak HW...
SE P1i i m600i, slični HW , ali je P1i ipak bio ozbiljnija spravica
HTC HD2 verovatno omiljenija spravica koju sam ikada imao i ikada ću imati, i možda najveći gap u odnosu na konkurenciju, proporcionalno trenutku objavljivanja
HTC Desire Z, jedan od jačih dizajna sa tastaturom
HTC One Max, Sony Z Ultra, Galaxy Note slični po obliku/veličini, od starta kad su se pojavili, preferirao sam veće ekrane...
 
Nazad
Vrh Dno