Šta je novo?

Mobilni telefon Najbolji mobilni telefon do 500e?

Koji mobilni telefon kupiti

makyato007

Zapažen
Učlanjen(a)
05.08.2021
Poruke
10
Poena
24
Pozdrav svima,
Zanima me koji je po vasem misljenju najbolji telefon u iznosu do 500e.
Sto bolje performanse u bateriji,gamingu i najvise u kameri?
 
Можда 1+ 8 pro, додај 50ак евра на ту цену, јер за оно што ти хоћеш може само флегшип телефон(да је добар у свим сегментима) Самсунг флегшип који вреди држи цену, тако да ћеш се ту тешко уклопити ценовно.
 
Motorolu koja daje samo jedan veliki apdejt za svoje telefone, dok svi drugi ozbiljni proizvođači daju bar 2? Ni u ludilu ne bih uzeo Motorola telefon u razmatranje.
 
Za edge 20 pro ce biti 2 velike nadogradnje,sto je sasvim korektno
S obzirom sta nudi odlicna kupovina
Mozda je bolje uzeti proslogodisnji recimo Samsung premium model (mada ne znam moze li se uzeti nov sa pravom garancijom ) za 500 eura,ali ja licno bih uvek pre dao prednost novijim modelima plus 500e a.bice i neka.akcija sigurno edge 20 pro je odlicna kupovina
Jos bih dodao da ce sigurno cena kod onih drugih na nekim sajtovima biti jos bolja od ove zvanicne ,sto edge 20 pro cini fantasticnom kupovinom
 
I još ostaje problem što Edge 20 pro košta 700 evra, a ne 500. Tako da mi nije baš jasno zašto se preporučuje u ovoj temi. A i za 700 evra se mogu kupiti bolji telefoni od te Motorole.
 
Edge 20 pro kosta 60k dinara sto je inace 500 eura ,verovatno ce biti neka akcija tipa predprodaja izd pa ce mozda moci da se kupi i jeftinije
Ne kapiram kako tako lupetate cene kad postoje i na motorola stranici i na Bench video klipu,tako da ne troluj temu nego se informisi
 
novih note 10+ ima vrlo malo, a i on nije baš jeftin nov...polovnih ima, to je dobar fon, ako je solidno očuvan može verovatno još dugo da radi ok...pitanje je samo vredi li polovan 400-450 evra pored s10 lite i s20fe...
 
Edge 20 Pro je super telefon. Šteta što nema OIS na glavnoj kameri. Zar je toliko skupo uključiti OIS u svoj premium model makar?
 
Ja se dvoumim između Samsung S20 FE 5G (Snapdragon) i Xiaomi Mi10T Pro.

Prednosti Samsunga: manji-lakši, IP68 zaštita, telephoto kamera, i Super Amoled ekran (iako za Mi 10T IPS ekran kažu da je jedan od najboljih, 144Hz).

Prednosti Xiaomi-ja: lepši, deluje kao premium, na DXOMARK testu kamere je ipak bolje prošao od S20 FE, bluetooth 5.1 aptX HD i adaptive, dosta bolja baterija.

Nekako prirodno naginjem ka Samsungu, ali nisam siguran da je stvarno bolji...
 
@remark ako ti je bitna kamera i imaš visoka očekivanja u vezi nje, ja bih išao na Fe bez razmišljanja, ne samo zbog telefoto, nego i zbog glavne i uw kamere.

Takođe softver, podrška za isti, ip68, i to što je kompaktniji su samo dodatan plus.
 
DXOMARK je dao veću ocenu Mi 10T Pro nego SE 20 FE, iako je mala razlika, 118 naspram 115:


Ma da, na kraju će to verovatno i biti S20 FE 5G ili 4G sa Snapdragon ako uopšte to iskopam kod nas..
Presudiće IP68, brend-software, senzor otiska prsta ispod ekrana i veličina telefona.
 
Dxo mark je s20 ultri dao veći ukupni skor za kameru u odnosu na S21 ultru....i što je najbizarnije 10 poena veći skor za zoom, i autofokus što mislim da veze s vezom nema, ako se uzme u obzir hardver ta 2 telefona, i probleme koje s20 ultra sa fokusom ima. Tako da nisam siguram koliko je dxo relevantan, takođe vidim da se sprdaju sa njima na internetu, upravo zbog takvih recenzija i zaključaka.

Što se tiče čitača otiska kod s20fe, daleko je od najbržih otisaka, tako da ne verujem da ćeš njime biti fasciniran. A što se ostalog tiče mislim da je dobar odnos uloženo - dobijeno.
 
Ja se dvoumim između Samsung S20 FE 5G (Snapdragon) i Xiaomi Mi10T Pro.

Prednosti Samsunga: manji-lakši, IP68 zaštita, telephoto kamera, i Super Amoled ekran (iako za Mi 10T IPS ekran kažu da je jedan od najboljih, 144Hz).

Prednosti Xiaomi-ja: lepši, deluje kao premium, na DXOMARK testu kamere je ipak bolje prošao od S20 FE, bluetooth 5.1 aptX HD i adaptive, dosta bolja baterija.

Nekako prirodno naginjem ka Samsungu, ali nisam siguran da je stvarno bolji...
Ja sam imao Mi 10T Pro i prešao sam na S20 FE i to Exonys i odmah da ti kažem da nema šta da razmišljaš, uzimaj Samsung. Kamere kod Samsunga su bolje, Mi10T Pro ima taj odvratan 108mpx senzor i probleme sa fokusom pa dosta slika sa 30-40cm bude mutno po ćoškovima, van fokusa što me dosta iritiralo. Video je stvarno odličan kod oba telefona, tu nemam zamjerki ni na Xiaomi.

Baterija je jedina stvar što je drastično bilo bolje na Xiaomi i haptic senzor (vibracija dok kuckaš poruke, stvarno je odličan motor u Xiaomiu) ostalo sve na strani Samsunga. Čak i ta baterija je sigurno bolja kod SD-a, ja sam koristio Exonys. Btw, LCD koliko god da je dobar na Xiaomi (a jeste stvarno) ne može da se poredi sa SAMOLED-om kod Samsunga, činjelo mi se da mjesecima nisam vidio crnu boju kad sam upalio Samsung... :D

Takođe, Samsung je uz S20 FE obećao 3 godine softverskog ažuriranja tako da je i sa te strane FE još uvjek odličan deal.
 
Nazad
Vrh Dno