Šta je novo?

Najbolji mobilni operater po vama za 2021. godinu prepaid/postpaid

Vu_zz

Zapažen
Učlanjen(a)
14.01.2022
Poruke
1
Poena
21
Koja su vasa iskustva za mobilne operatere u Srbiji za 2021. godinu, vrline i mane?
 

Prilozi

  • преузимање.jpeg
    преузимање.jpeg
    4.7 KB · Pregleda: 16
Za sad definitivno A1. Ponuđena mi je intarifa za 500 dinara mesečno na 2 godine, a prepaid planovi su im i dalje najisplativiji, bez obzira što je ukinuto prenošenje nepotrošenog saobraćaja. Telenor sve gori, dokazali su to poslednjim poskupljenjima i argument im je kVaLiTEt, a svako malo ispadam iz mreže. Naravno, mts se tek pre par meseci setio da omogući 4G za prepaid, tako da test na brojevima što su mi davno uvaljivali uz box ugovore uskoro sledi.
 
Kad podvuces crtu, u proseku bude isto, a na konkretnoj lokaciji je ovde bolji jedan, tamo drugi itd.
Generalno su cene otisle gore, promocije nikada slabije i krace.
Po meni losa godina za korisnike.
Poskupljenjem i gungulom oko istog, kao i ubedljivo najgorom ponudom za kucni net, Telenor je uspeo nemoguce i gori je od a1 i mts...
 
Kako kome. Meni je ubedljivo najgori od svih provajdera VIP (A1). Provajder kojeg uglavnom biraju zbog cena a većina posle čupa kosu. Pandam DIS-u kod marketa. Mislim da su trenutno MTS i Telenor za koplje bolji od A1 ali su i oni daleko od savršenstva i puni mana. Pozz
 
A1 najbolji definitivno za prepaid.
 
Za sad definitivno A1. Ponuđena mi je intarifa za 500 dinara mesečno na 2 godine, a prepaid planovi su im i dalje najisplativiji, bez obzira što je ukinuto prenošenje nepotrošenog saobraćaja. Telenor sve gori, dokazali su to poslednjim poskupljenjima i argument im je kVaLiTEt, a svako malo ispadam iz mreže. Naravno, mts se tek pre par meseci setio da omogući 4G za prepaid, tako da test na brojevima što su mi davno uvaljivali uz box ugovore uskoro sledi.
Kako intarifu za 500 din?
 
@walent specijalna ponuda za P2P migraciju i 50% popusta bez uređaja preko agenata BNT doo, što preciznije iznosi 499.5 dinara mesečno. Jedino što su mi uz ugovor uvalili Net protect dodatak, ali sam odmah poslao zahtev za deaktivaciju i platio ga samo prvog obračunskog perioda. To je bio MNP pripejd broj koji je ostao posle Telenorovog odbijanja prenosa.
 
Što se tiče kućnog interneta 4G, ipak A1 i ako Telenor ima bolju pokrivenost, bar što se tiče grafikona. Kod mene lično A1 ima bolji 4G signal. A posle malo žalbi i mučenja, povećali su mi brzinu na max moguću.
 
Што се тиче самог сигнала, бар на локацији где ја живим, једино Теленор од недавно има нормалну базну станицу. Друга два оператера немају, па је сигнал доста лош јер је село у рупи па не допире сигнал са даљих базних станица. МТС може још некако да се користи, кад се нађе место где има сигнала, док А1 једва да има било какав сигнал у целом селу.. Што се тиче остатка Србије, ипак мислим да МТС има најбољу покривеност у просеку. Ако гледамо цене, опет веома шаролико, зависи коме шта треба и коју промоцију уграбите. На Теленору имам 50% попуста на тотал2 и још неке додатне гигабајте. На МТС користим змај тарифу са дељених 100 гб из Бокс пакета, па и једно и друго имају своје добре стране.
 
Nazad
Vrh Dno