Šta je novo?

Najbolji kuler za s775 do 2000din na nasem trzistu

alexsis

Slavan
Učlanjen(a)
14.07.2008
Poruke
59
Poena
309
Evo ovako, otvorio sam ovu temu kako bi mnogima olaksao poso i postedeo ih silnih muka! Na ovom forumu sam proveo preko 9h trazeci odgovor na ovo pitanje i nikako da ga nadjem! Ako neko misli da je stvarno neki najbolji neka to i dokaze, postavite linkove review-a doticnog kulera ili pricajte iz licnog iskustva, a ne sve da se zavrsi "pa mislim da ti je bolje da uzmes....". :wave:

Evo za pocetak gde kazu da su Arctic Cooling Freezer 7 Pro Vs. CoolerMaster Hyper TX jednaki, izmedju kojih sam se najvise dvoumio, mada artic cooling nema na nasem trzistu tako da on automacki odpada :( .

Sta mislite o ostalima vendetta, vendetta2, hyper l3....

evo liste kulera koji se mogu naci kod nas , samo podesite cenu....

Hvala na pomoci :Klanjanje
 
Koji kuler srednje klase preporucujete za Intel E5200,5300,5400 ili 6300 novi model,svi su jako mali potrosaci i ne greju se puno.

Ne znam kakav je default kuler po pitanju bucnosti ,siguran sam da bi neki od ovih samostalnih modela bio tisi a hladio bi bolje.

Jel josh uvek titan 35ica best buy ili ima nesto bolje u medjuvremenu?
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzo Ocz vendetta 2 za q6600 i zadovoljan sam. Nisam mogo da je probam kako hladi na freq vecoj od 3ghz jer mi je procesor shit ali ovako ne prelazi 50c mada mislim da bi se dobro izborio i sa vecim freq, inace kuler je veoma tih tj. ne cujem ga od side kulera koji dolazi u kuciste cd690 :D

Kad sam ga kupio cena mu je bila 2500din, sad neznam kolika je ako oces nesto do 2000 mislim da mozes da nadjes vendettu 1.
 
...

Uzeo sam OCZ Vendettu 2 (2450din) i ono sto mogu reci napatih se sa montazom istog, otezavajuca okolnost je bila pasivno hladnjak oko CPU. Zamalo da odustanem od montaze ali nekako sam uspeo. Ploca ASUS P5Q-e.
 
@Solajam:
Totalno si upravu! E kad se setim kad sam ja uzo komp, ceo nov 900eu i sad treba da ga sklopim a vendetta nikako da udje, ploca napnuta do maximuma samo sto ne pukne, a pinovi nikako da ubdju, ma katastrofa, na kraju nisam imao snage vise da pretiskam kolko sam se iznervirao, jednostavno ocekivao sam svakog trenutka ploca da prsne od silnog pritiska, tako da sam morao da pozovem caleta. On covek nikad nije radeo sa kompjuterima ali svu ostalu elektroniku poznaje i pritisnu on jos jace sa obe strane puce nesto i udje jean pin, pa zatim i svi ostali, ja reko gotovo ovo ne da radi. Brzo sklapam sve ostalo memoriju, graficku, kuciste, i sledi moment istine! Treba videti da li sve to radi! Ja vec gotov, pocrveno, suva usta, ruke drhte i sve to zbog smrdljive vendete (neznam da li su i osali push pin kuleri ovoliko teski za montazu ali ja vise do da montiram nikad!) i tad da nije proso post tacno bi me u grob oterao! Srecom post prolazi, instalaciju windows-a, kao i sve ostalo, proveravam temperature sve ok i evo ga i dan danas radi :) ali dzabe vendetta2 kad kad nece preko 3ghz :wall: ...
 
UZeo sam Vendetu 2,ali mi je cudno sto defalut radi na 1450 obrtaja,i nikako ne ide preko bez obizra na opterecenje?

Takodje kad procesor E5300 na 4ghz i 1.35V pokazuje temperaturu od 70-75c Vendeta je hladna kad je pipnem,dodushe ovaj njvishi deo,deop koji je najblizi procesoru ne znam dal je vruc posto tsko mogu da ga pipnem od napajanja i graficke.
 
UZeo sam Vendetu 2,ali mi je cudno sto defalut radi na 1450 obrtaja,i nikako ne ide preko bez obizra na opterecenje?

Takodje kad procesor E5300 na 4ghz i 1.35V pokazuje temperaturu od 70-75c Vendeta je hladna kad je pipnem,dodushe ovaj njvishi deo,deop koji je najblizi procesoru ne znam dal je vruc posto tsko mogu da ga pipnem od napajanja i graficke.
 
^ Sve je to normalno, taj vent nisam ni ja video da ide preko tih 1400; najvisi deo je hladan, dok je onaj najblizi procu mlak do topao, cak i na 70 stepeni...nista cudno
 
Kupio bih polovni Hyper 212 za E6300.
Na CM sajtu, kod pitanja i odgovora za vecinu kucista su rekli da je malo za ovaj cooler. Da li ce moci da stane u Lian-li PC-7fn , dimenzije su 210mm x 470mm x 490mm ( W, H, D)?

 
Trebalo bi da moze. Metar u ruke pa ozmeri koliko ima prostora od IHS-a procesora pa do gornje ivive kucista. Hyper212+ je malo nizi, tako da bi ti on bio bolji izbor.
 
stace, ja imam true i pc-a07 (210mm siroko takodje)
 
Nazad
Vrh Dno