Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

@gvlada
Nisu sve Superlux baš toliko slabe izrade ali da, vreme je pokazalo da manje traju od iSK i PreSonus (jastuci i kablovi brže propadaju a neki modeli, npr. HD668b, imaju i neke slabe tačke u samoj kontrukciji). I kao takve, veoma je moguće da mogu duže da traju od jeftinih, plastičnih Koss. Na kraju, ipak bih pre kupio neke iz iSK, PreSonus pa i Samson ponude. A ima nekoliko modela u domaćim prodavnicama, za 5-10k din.

Moje HD7 su u upotrebi 10 godina, samo sam im zamenio jastuke (stavio duboke, hibridne) i to je to, sjajne slušalice za plaćenih 40€.

Što se tonaliteta tiče, ima tu razlika između svih Superlux, Samson, iSK, PreSonus, kod nekih modela te razlike su male, kod nekih izraženije.
Tačno je da neke Koss u toj klasi imaju ravniji zvuk i manje agresivan tonalitet ali opet to ne znači da su bolje. Npr. i HD650 imaju skoro pa savršen tonalitet i najprirodniji zvuk koji sam čuo preko slušalica, pa kada slušam elektronsku muziku, prog rok/metal, na ušima su mi uglavnom HD7 :D ili neke druge slušalice dinamičnijeg i otvorenijeg zvuka.

Ako imaš neko moćno pojačalo, onda vredi pogledati i legendarne AKG K240 DF, Studio ili Sextett, ima ih za 50-60€ na KP. To su slušalice stare po 30-40-45 godina i pokazalo se da su neuništive, a zvučno su odlične.
Nažalost, U7 MK2 ne može da ih potera kako treba, mada možda mogu da zvuče ''ok'' preko Xonara (uz odgovarajući adapter).

Za U7 bi sigurnija kupovina bile AKG K240 MK2, na KP vidim korišćene (navodno u 9.5/10 stanju) za 50€, ako je sve tako onda su odlična kupovina.
https://www.headphonecheck.com/test/akg-k240-mkii/
 
Poslednja izmena:
Не бих коришћене слушалице а и ово је када мора да се слуша. Да ли У7 мк2 може успешно да тера 2010 или 980? Да ли је 681 ево квалитетније израде?
 
U7 MK2 pojačalo je dovoljno za sve Superlux-olike slušalice, tako da je manje-više svejedno da li su SL, iSK, Samson ili Presonus.

HF2010 su lepše i kvalitetnije napravljene od 681 evo, ali nemaju izmenjiv kabl. To možda nije toliki problem u smislu trajnosti samog kabla na iSK, koliko do mogućnosti da se koristi kraći (1.5m kabl) a neki duži (2.5-3m) samo po potrebi.
iSK su i zvučno malo bolje od stock 681 evo (mada evo mogu da se moduju iz bass heavy na zvuk približan stock HD668b modelu).

Neko nepisano pravilo je da jastuci, što su masivniji i od (eko) kože, više zagrevaju uši od jastuka koji su napravljeni od drugačijih materijala, pa čak i od hibridnih (koža plus velur).
Ako sumnjaš da bi to moglo da ti predstavlja problem, onda je to razlog više da kupiš HF2010, koje i jesu jedne od najboljih slušalica u tom rangu, i zvučno ali i po izradi, udobnosti.

Ipak, bar pogledaj taj oglas K240 MK2. Retka prilika da se kupe očuvane AKG slušalice po toj ceni, zvučno su provereno dobre a i kvalitetnije su napravljene od SL/klonova, plus imaju i dodatnu opremu, izmenjiv kabl.
 
Каблови најмањи проблем, правим то годинама за све и свашта у хифи. :)
Нашао сам оглас, 130е, 600 ома. За то ми треба и пристојно појачало. Ја имам неки сенн од пре 20 год слушан 50х до сада. Не сумњам да су звучно одличне али бих хтео нешто да стоји кад затреба а да није баш скупо. Хвала на савету. Најгоре што немам где уживо поредити те моделе. Нашао сам падове за 980 за 10ак е на алију али су затворене и оне могу вршити додатни притисак на уши а тиме утицати на звук. Могуће да је најбоља опција 2010 где се већ добијају велур падови а слушалице су полуотворене.
Гледао сам оглас за DF... нашао мк2 оглас., нове су 10,500дин... пише 55ohm, 91 dB, 200mW. Морам проверити шта је потребно за њих, какво појачало.
 
Poslednja izmena:
Svim 600Ω AKG modelima stvarno treba dobro pojačalo, dok bi za K240 MK2 Xonar U7 verovatno bio ok.

Na iSK HP-980 (kao i na sve slične SL klonove) možeš da staviš i neke od ovih jastuka sa AE.
Ovi sa perforacijama, i posebno ''velvet'', sigurno manje zagrevaju uši od stock. Ali svaka promena jastuka menja i zvuk slušalica, tako da su skoro uvek potrebne i korekcije preko EQ.
Npr. na HD7 sam stavio ove hibridne (velvet) i veoma su udobni, i podnošljivi za vreme visokih temperatura. Ali sam morao da napravim EQ preset, da bih ublažio visoke tonove koji su naglašeniji nego sa stock jastucima. Pozitivna promena je povećanje pozornice, uz zadržavanje preciznosti pozicioniranja. Moguće da bi otprilike takva promena (i potreba za EQ) bila i na iSK HP-980 ali ipak treba prvo probati.
 
Информисао се за К240 и добио инфо да нису за мене, бас им није јача страна. Остаје и даље 2010 или 980 да размислим.
 
Postoji mnogo verzija K240, od bass light do bass heavy, u zavisnosti od tačnog naziva modela i godišta. Gotovo sigurno bi ti odgovarale K240 Sextett (EP/MP verzije iz 80-ih), imaju veoma dobar i jak bas mada su im srednji najbolja karakteristika (i dalje su top klasa na tom polju).

Za 240 MK2 već ne znam, mada po grafiku ne deluju toliko loše, a i EQ bi mogao da im sredi sub-bass.

Postoji ogromna tema na head-fi forumu, neki opšti zaključak je da od svih SL klon slušalica, najbolji bas imaju PreSonus HD7 i SL HD668b, 681b, 681f, Samson SR-850 i iSK HD-9999.
Ja samo mogu da potvrdim da HD7 imaju sjajan bas, ne samo za tu klasu već i inače. Zapravo im bas, srednji, transparentnost, pozornica i preciznost pozicioniranja pripadaju klasi 4-5x skupljih slušalica. Jedino ta neka ''zvonjava i nervoza'' oko 5-6kHz malo kvare utisak o inače solidnim visokim tonovima. Ali to ne smeta toliko često, zavisi i od toga šta se sluša, od same produkcije muzike. Problem je što se ove pohvale odnose na stare HD7, a nova verzija ipak zvuči drugačije ali ne znam koliko drugačije. Stare HD7 bih kupio pre HF2010 (zbog boljeg basa i srednjih) ali nove nisam probao. Nema logike da zvuče drastično drugačije (kad su već zadržali oznaku modela) ali postoje promene u otvorima iza drajvera, kao i u samim jastucima, pa u testovima kažu da zvuče malo toplije ali i malo manje transparentno od starih HD7.
 
Да, иста прича као и са звучним кутијама. Све утиче...
 
je li neko koristio JBL BT 710 , iskustva ?? hvala
To je različita klasa slušalica, Sony su jedne od boljih BT/ANC, a Beyerdynamic iz MMX serije su klasični gaming ili studio headsetovi (sa mikrofonom) i nude samo pasivnu izolaciju, odnosno izolaciju na osnovu zatvorenog dizajna samih slušalica, a to nije u rangu ANC tehnologije. Tako da se sve te slušalice razlikuju po nameni ali i po NC performansama, svakako su modeli sa ANC tu u prednosti.

MMX 300 MK2 su zvučno sigurno za klasu bolje od Sony, ali to ne znači da će se i njemu više svideti taj neutralniji, studijski zvuk. Ako se već oduševio sa WH1000-XM4 (koje su svakako dobre) onda neka ih sačeka na nekom sniženju, ili neka proba prvo HD 450BT, jer nisu skupe a postoji mogućnost da i sa njima bude zadovoljan. Nije greška kupiti ni WH1000-XM3, to su 85-90% iste slušalice kao MK4 verzija, više su sidegrade nego ''lošije'' od MK4.
imao sam te sa ANC, vjeruj nikakva razlika u odnosu kad je ANC iskljucen, a u prostoriji buba jaka muzika sa zvucnika, konkretno rijec je o fitnes prostoru sa muzikom koja mi ne pasuje...
 
Ma da, BT slušalice te klase i cene uglavnom imaju neku najosnovniju ANC funkciju, koja nije baš efikasna. Preporučuju se pre svega jer su dovoljno dobre kao BT sluške, a taj light ANC dođe kao neki manji bonus.

@gvlada
Javi utiske kad stignu HF2010.
 
Drugari.,neka preporuka za bežične slušalice koje bih koristio uz soundbar Samsung hw b650en, budžet do 50 eur, hvala puno
 
Malo je to novca za kvalitetne, nove BT slušalice. A sve to što si naveo može i sa klasičnim slušalicama (zatvorenog dizajna, zbog izolacije), uz kabl od 2.5-3m.
 
Niko se čita temu.

Soundpeats Store na AliE, moja preporuka Air3 za otvorene, Air3 Pro za ANC, mada su im sve dobre.
 
Za koliko minimalno mogu da dobijem zadovoljavajući kvalitet bt slušalica i koji bi model to bio?
Do 50$ možeš ali u TWS verziji, postoji zasebna tema za TWS modele.
Ako si mislio na over-ear BT slušalice, onda 50-60$ ali ako naručuješ sa AE, Amazona (npr. neke iz Tribit ponude, što znači i dažbine, dodatne troškove).

Inače, ove Anker se i dalje vode kao jedne od najboljih BT ANC slušalica do 100$, pa razmisli i o njima, npr. ako ih nađeš na nekom sniženju ili ako imaš opciju da ti neko donese iz EU.


Ima ih i na KP, ali za 95€.
 
Hvala Nidzo
Niko se čita temu.

Soundpeats Store na AliE, moja preporuka Air3 za otvorene, Air3 Pro za ANC, mada su im sve dobre.

Do 50$ možeš ali u TWS verziji, postoji zasebna tema za TWS modele.
Ako si mislio na over-ear BT slušalice, onda 50-60$ ali ako naručuješ sa AE, Amazona (npr. neke iz Tribit ponude, što znači i dažbine, dodatne troškove).

Inače, ove Anker se i dalje vode kao jedne od najboljih BT ANC slušalica do 100$, pa razmisli i o njima, npr. ako ih nađeš na nekom sniženju ili ako imaš opciju da ti neko donese iz EU.


Ima ih i na KP, ali za 95€.

Šta mislite o Sony WH-CH 510,uklapaju mi se u budžet, vrede li?
 
Hvala Nidzo



Šta mislite o Sony WH-CH 510,uklapaju mi se u budžet, vrede li?

Do 50$ možeš ali u TWS verziji, postoji zasebna tema za TWS modele.
Ako si mislio na over-ear BT slušalice, onda 50-60$ ali ako naručuješ sa AE, Amazona (npr. neke iz Tribit ponude, što znači i dažbine, dodatne troškove).

Inače, ove Anker se i dalje vode kao jedne od najboljih BT ANC slušalica do 100$, pa razmisli i o njima, npr. ako ih nađeš na nekom sniženju ili ako imaš opciju da ti neko donese iz EU.


Ima ih i na KP, ali za 95€.

Kapiram da su Anker bolja varijanta,medjutim u Gigatronu imam neke bodove,oko 2500 RSD,plus popust od 20% zbog poslodavca,racunam da bi dodao oko 30 eur za Sony,Anker nemaju u ponudi,kad bi isao preko Amazona izasle bi me 100 eur,zato razmisljam o Sony WH-CH 510:)
 
Te Sony ali su on-ear, tako da je pitanje da li ćeš biti zadovoljan sa izolacijom koju pružaju, a i verovatno su manje udobne od prosečnih over-ear slušalica u toj klasi.

Van toga su ok, dobar zvuk, odlična autonomija baterije, prosečan kvalitet izrade, za taj novac korektno ali ostaje pitanje da li izoluju dovoljno dobro za način upotrebe koji si naveo.

https://www.soundguys.com/sony-wh-ch510-review-69981/
https://www.rtings.com/headphones/reviews/sony/wh-ch510-wireless
Hvala druze,sta mi preporucujes od over ear u tom cenovnom rangu?
Hvala druze,sta mi preporucujes od over ear u tom cenovnom rangu?
Bitno mi je da mogu da ih nabavim ovde,da bih mogao da iskoristim tih par popusta,nista Amazon i sl.:)
 
Ne vidim šta bi mogao da kupiš u GT-u, a da se uklapa u budžet.

Možda ove, mada ne znam kakve su i da li uopšte vrede toliko. Ali s obzirom da imaš taj popust i bodove, možda se i isplate u tom slučaju.



Posle toga možda Edifier ili Audio-Technica (oko 13500 din. ali bi mogao znatno da im umanjiš cenu sa tim popustom i bodovima, koštale bi oko 8500 din, ako mogu da se kombinuju bodovi i popust).
Edifier: https://gadgetviper.com/edifier-w830bt-headphones-review/
https://www.tech-gaming.com/edifier-w830bt/
https://blog.hifiheadphones.co.uk/edifier-w830bt-bluetooth-headphone-review/

Audio-Technica: https://www.techradar.com/reviews/audio-technica-ath-sr30bt
https://www.headphonedungeon.com/audio-technica-ath-sr30bt-headphone-review/
 
Ne vidim šta bi mogao da kupiš u GT-u, a da se uklapa u budžet.

Možda ove, mada ne znam kakve su i da li uopšte vrede toliko. Ali s obzirom da imaš taj popust i bodove, možda se i isplate u tom slučaju.



Posle toga možda Edifier ili Audio-Technica (oko 13500 din. ali bi mogao znatno da im umanjiš cenu sa tim popustom i bodovima, koštale bi oko 8500 din, ako mogu da se kombinuju bodovi i popust).
Edifier: https://gadgetviper.com/edifier-w830bt-headphones-review/
https://www.tech-gaming.com/edifier-w830bt/
https://blog.hifiheadphones.co.uk/edifier-w830bt-bluetooth-headphone-review/

Audio-Technica: https://www.techradar.com/reviews/audio-technica-ath-sr30bt
https://www.headphonedungeon.com/audio-technica-ath-sr30bt-headphone-review/

Hvala puno, druze, mnogo si mi pomogao
 
Drugari.,neka preporuka za bežične slušalice koje bih koristio uz soundbar Samsung hw b650en, budžet do 50 eur, hvala puno
jbl 510bt. Lagane, ne spadaju sa glave, odlicna baterija, usb c, imaju dobar bass ocekivano od jbla. On ear su i za on ear poprilicno udobne i ne cure mnogo :)
 
Hvala Vlado za preporuku,pogledacu i njih
Hvala svima za preporuke:),odlucio sam se ipak za over ear Sennheiser 350,malo sam pojacao budzet,posto sam osudjen na Gigatron zbog popusta koje mogu da iskoristim samo tamo,izaci ce me oko 50 EUR,inace je cena 10.500,00 RSD. Nemaju ANC,ali mislim da mi to nece biti vazno jer ih uzimam iskljucivo za TV kad ukucani spavaju.Cim ih uzmem i probam (potrajace jer bele treba da stignu u Nis) imacete utiske jednog poprilicnog laika.
 
@gvlada
Javi utiske kad stignu HF2010.
Стигле слушалице, фино изгледају. Израда није као на брендираним скупљим али је веома пристојна. На прву лопту одличан звук. Касније их детаљније слушам.

Сад кад сам их узео, има ли неко предлог за аудиофилску варијанту асус у7 мк2?
Екстерна звучна карта или дак са појачалом за слушалице, усб 192/24, подешавање јачине и нивоа сваког канала, као и спдиф који пропушта вишеканални звук.
 
Стигле слушалице, фино изгледају. Израда није као на брендираним скупљим али је веома пристојна. На прву лопту одличан звук. Касније их детаљније слушам.

Сад кад сам их узео, има ли неко предлог за аудиофилску варијанту асус у7 мк2?
Екстерна звучна карта или дак са појачалом за слушалице, усб 192/24, подешавање јачине и нивоа сваког канала, као и спдиф који пропушта вишеканални звук.
Iskreno, ne znam koliko se isplati prelaziti sa U7 na bolji DAC/AMP samo zbog iSK slušalica, U7 je više nego optimalan za njih.
 
Ок али постоји ли нешто такво? Чак ни асус екст (оне, сту) модели немају спдиф оут.
 
Nazad
Vrh Dno