Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Sto rece kolega Ivanhoe, nema razloga sa ergonomske strane da ides na On ear modele, a oni vesti pored neudobnosti imaju i Losije internalne delove.

Tebi treba ako neces, in ear(preporuka za Kz Zex/cca Csn od in ear) onda imas sluske koje su over ear ali niskoprofilnog formata i tezine pa su zgodne i za napolje . Imaju jako lep zvuk za te pare po mnogima.

Sennheiser Hd 300

Od recenzija Link 1
Link 2

Npr ja od tih portabilnih over ear imam Sony wh1000 Xm3 , koje su bluetooth kao Qc35 sto je spomenuo Ivan, i veruj mi udobnost i praktičnost tako nekog modela je nezamenljiv za prevoz kad neces in ear.

Audio Technica msr7B imam takodje koje su preudobne a i superiorne u odnosu na xm3 primetno u direktnom poredjenju, samo sto su zicane.

Sony MDR 1Am2 su takođe super portabilnih modeli ali opet dosta skuplji kao i gore spomenuti modeli.
 
Poslednja izmena:
Tebi treba ako neces, in ear(preporuka za Kz Zex/cca Csn od in ear) onda imas sluske koje su over ear ali niskoprofilnog formata i tezine pa su zgodne i za napolje . Imaju jako lep zvuk za te pare po mnogima.

Sennheiser Hd 300

Hvala na vasem vremenu i savetima. Izuzetno cenim vase misljenje i pomoc.
Veoma znaci kada vas neko uputi na odabir kvalitetnih modela, u ovako sirokoj oblasti.

@ivanhoe izvini, propustio sam da naglasim da mi In-ear opcija ne odgovara (smeta mi insert), te mi preostaje samo On-ear ili Over-ear (niskoprofilnog formata), pod uslovom da su prakticni i lagani za javni transport, setnju i putovanja.

@sale941 citao sam dosta tvojih kvalitetnih postova.
Predlozeni Sennheiser Hd 300 deluje vrlo zanimljivo i simple elegant. Sad vidim da se i sklapa! (Moram da proverim u prodavnici da nije nezgrapan)
Svojevremeno si predlozio SONY WH-CH510 koleginici sa foruma.

1. Koji je inace najbolji model od jeftiniih koje sam naveo?
Uzeo bih da probam jeftiniji model kao poredjenje sa npr. Sennheiser koji je Sale predlozio.
Hteo bih da cujem da li uopste primecujem razliku izmedju 30 i 50e modela, te koliko mi je prihvatljiva buka u prevozu.

Hvala!
 
Od ovih sto si naveo najbolje, se pokazuje prema misljenjima na netu Philips Tah 4105 sto se zvuka tice, Zatim Sony zx310 .

Jbl tune 500
( ove su fakticki pandan kao Sony wh Ch500/510) S Tim da su Po meni Sony nesto bolje

Ostale ove su kao losija verzija ovih gore navedenih.
Btw hvala ti na pohvali , Drago mi je da Moja nasiroka piskaranja mogu zapravo nekom da budu korisna I pomognu.
:)

Volim u svakoj cenovnoj kategoriji da pronalazim dobre stvari, a pogotovo u ovakvim slucajevima.
 
Poslednja izmena:
@Jason2004 jedino da ti ponudim moje Sennheiser mm-550x po nekoj normalnoj ceni. XD Imaju solidan ANC, nisu kabaste kao QC, imam i rezervnu bateriju uz njih. :)


Šalu na stranu, jel ti smetaju samo one koje idu u ušni kanal, ili i obične slušalice?
 
Šalu na stranu, jel ti smetaju samo one koje idu u ušni kanal, ili i obične slušalice?

Od tih in-ear opcija, odgovara samo verzija sa kukom (bubica ne ide unutra), kao na primer SONY MDR-AS210APB ili Philips TAA1105BK
Kad smo vec kod njih, ima li nekih preporuka za ovaj tip?
Koje su od navedenih bolja opcija?
 
Ne bih to nikako nazvao bolescu, uloziti u audio iz mog ugla sada nije nista nenormalnije nego ulaganje u pc delove... Ssd-ove, graficke/procesore, kao ni u namestaj npr il neke kucne aparate koji imaju jednu jedinu svrhu. A da ne govorim tek koliko zene tek ulazu u iz naseg muskog ugla gluposti poput Sminki, pedikira,manikira, shopinga nekih krpica koje obuku 2 puta u zivotu i onda samo gomilaju u nedogled jos djubreta ali ne iz njihovog ugla to je sasvim normalno jer zaboga mora se imati sta da se obuce i obuje (ehm 26 pari cipela i10 stikli) XD.
Tako da ne moj ni u sali ni u zbilji da gledas popreko na ovaj hobi sve sto nekome donosi poboljsanje u odredjenim pogledima je za mene opravdano.:)

Da ne govorim koliko ljudi traci vreme akumulirajuci gubitke na recimo kladionicama/slotovima/ruletu tamo vamo, sve kao pomalo pomalo a ono preraste u full on zavisnost...

Sve u svemu,bas se tesko (u finansijskom smislu) zivi u Srbiji...:rolleyes:
 
Da li neki bolji music player utice na kvalitet zvuka na slusalicama ili je default app dovoljan? (kod mene je Mi Music)
 
Dovoljan je Default player, vecina playera kada su svi efekti poput surrounda, virtualizera na off onda su svi tu negde donekle verno prenose zvuk.
E sada kad na to dodas Eq, da ispeglas ono sto android ,radi na maltene svakom telefonu tj muljavi zvuk i namerno stavljaju negativan Eq gain acrooss the board da bi zvuk po njima bio manje umarajuc da se ljudi ne zale a to na ustrb preciznosti . Onda se zvuk zapravo izdize na jedan drugi nivo

Ja Licno koristim kombinaciju Lark Playera Link


Zato sto ima slican Ui kao Dopamine player sa Windowsa.
Za Eq koristim wavelet app, LINK
U njemu aktiviras legacy mode u settings.


Zatim odradis ovakav, custom Eq koji radi provereno i prevodi se lepo na vise različitih uredjaja.

I skines Flat Eq Link

i u ovoj app ne koristis Eq vec gain booster Stavis na 20% i to je to za razliku od 98% ovo ne stvara distorziju vec radi na hardware nivou, i povećava dynamic range. Nesto doneklw približnije je ovaj combo desktop setupu sa Zen Dac-om i nekim glavnim slusalicama prema kojima sam i ravnao ovaj eq .

Od paid aplikacija koje ne rade system wide ali imaju najbolji Self Eq , moram da spomenem Onkyo Player kao i Power amp, koji su klasa za sebe, a podržavaju i USB dac-ove u direct modu sto znaci da mogu da decoduju preko 24 bita (svi drugi playeri skoro downsampluju na 16bita)
Kao i USB player pro. A Vlc player ima jednu unikatnu stvar a to je Open sl es mod za audio izlaz, ovo na nekim telefonima poput mi a3 od drugara izdize jacinu izlaza na od katastrofe do vrlo respektabilnog.
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-06-02-10-06-40-42_1ca21e2ee732f9da83c601a5800f37c7.jpg
    Screenshot_2022-06-02-10-06-40-42_1ca21e2ee732f9da83c601a5800f37c7.jpg
    58 KB · Pregleda: 27
  • Screenshot_2022-06-02-10-08-51-11_1ca21e2ee732f9da83c601a5800f37c7.jpg
    Screenshot_2022-06-02-10-08-51-11_1ca21e2ee732f9da83c601a5800f37c7.jpg
    40.3 KB · Pregleda: 26
  • Screenshot_2022-06-02-10-10-51-64_b20fdd472678be13a769f4bb81bd617c.jpg
    Screenshot_2022-06-02-10-10-51-64_b20fdd472678be13a769f4bb81bd617c.jpg
    47.9 KB · Pregleda: 26
Poslednja izmena:
Dovoljan je Default player, vecina playera kada su svi efekti poput surrounda, virtualizera na off onda su svi tu negde donekle verno prenose zvuk.
E sada kad na to dodas Eq, da ispeglas ono sto android ,radi na maltene svakom telefonu tj muljavi zvuk i namerno stavljaju negativan Eq gain acrooss the board da bi zvuk po njima bio manje umarajuc da se ljudi ne zale a to na ustrb preciznosti . Onda se zvuk zapravo izdize na jedan drugi nivo

@sale941

Hvala VELIKO na tvom vremenu, i izuzetno detaljno objasnjenim kombinacijama i upotrebi Eq i player-a.
Wow! Zaista vrlo kompleksna oblast sa puno parametara za podesavanje.

Verujem da ce preneto iskustvo koristiti i dugim clanovima!

Prijatan vikend!
 
Ja bih nesto pitao što me zanima...Od ova 2 modela V-Moda Crossfade Wireless što sam kupio polovne jedne crne zvuče normalno a druge bijele kao da sam u tunelu.
Šta bi moglo da bude sa ovim bijelim?
Moram svaki put equalizer od AIMPA staviti na industrial/ ili bolje heavy metal da bi zvuk bio koliko toliko normalan.
 
Da nisu wireless, ja bi posumnjao na kabl defektan. Ali posto to nije slučaj, jedino sto mi pada na pamet a da nije Lemon primerak je da je možda u pitanju neki Dsp correcting ,koji je uključen (posto kolko vidim nema anc pa da to negativno utiče)

Drugu mogućnost vidim u tome da je neka druga revizija u pitanju izmedju istih modela.
Npr od velikih firmi Audeze ima cesto primetno odstupanje izmedju tonaliteta naizgled identičnih modela, i dosta revizija istih.
 
Pa ne znam...ukucao sam serijski broj na sajtu i sluske nisu fejk...to je taj model.
Jel moguče da je nešto u zvučniku neki defekt?
 
Probaj da ih resetujes skroz ako postoji ta funkcija kao da se prvi put prikjucuju, ili izbrisi iz liste uredjaja pa probaj da se povezes. Moze da se desi i da je neki defekt unutra ali to obicno kad se manifestuje ne pomaze eq tj i dalje bi se čulo nekako pogresno.
 
Dovoljan je Default player, vecina playera kada su svi efekti poput surrounda, virtualizera na off onda su svi tu negde donekle verno prenose zvuk.
E sada kad na to dodas Eq, da ispeglas ono sto android ,radi na maltene svakom telefonu tj muljavi zvuk i namerno stavljaju negativan Eq gain acrooss the board da bi zvuk po njima bio manje umarajuc da se ljudi ne zale a to na ustrb preciznosti . Onda se zvuk zapravo izdize na jedan drugi nivo

Ja Licno koristim kombinaciju Lark Playera Link


Zato sto ima slican Ui kao Dopamine player sa Windowsa.
Za Eq koristim wavelet app, LINK
U njemu aktiviras legacy mode u settings.


Zatim odradis ovakav, custom Eq koji radi provereno i prevodi se lepo na vise različitih uredjaja.

I skines Flat Eq Link

i u ovoj app ne koristis Eq vec gain booster Stavis na 20% i to je to za razliku od 98% ovo ne stvara distorziju vec radi na hardware nivou, i povećava dynamic range. Nesto doneklw približnije je ovaj combo desktop setupu sa Zen Dac-om i nekim glavnim slusalicama prema kojima sam i ravnao ovaj eq .

Od paid aplikacija koje ne rade system wide ali imaju najbolji Self Eq , moram da spomenem Onkyo Player kao i Power amp, koji su klasa za sebe, a podržavaju i USB dac-ove u direct modu sto znaci da mogu da decoduju preko 24 bita (svi drugi playeri skoro downsampluju na 16bita)
Kao i USB player pro. A Vlc player ima jednu unikatnu stvar a to je Open sl es mod za audio izlaz, ovo na nekim telefonima poput mi a3 od drugara izdize jacinu izlaza na od katastrofe do vrlo respektabilnog.
Instalira PowerAMP pod defaultnim postavkama jesam prebacio na techno preset jer slušam trance muziku ali ne primjećujem ništa bolji zvuk nego u AIMP-u.
Program je dosta nakrcan i lako se izgubiti,ali da je moćan itekako jeste...
Ne postoji jelda opcija koliko vidim u decoderu da svira 24 bit audio jer mi piše svaki put 16 bit valjda to je format orginalni koji slušam.
MIslio sam da softver može nekako enkodirati na 24 bit sa boljim zvukom ali eto očito to ne valjda ako sam razumio.
PIše mi audio track output 16bit 44.1kHz, a ima nešto i DVC EQ 10 LMT,ali kad kliknem ne primjetim razliku u zvuku.
Probaj da ih resetujes skroz ako postoji ta funkcija kao da se prvi put prikjucuju, ili izbrisi iz liste uredjaja pa probaj da se povezes. Moze da se desi i da je neki defekt unutra ali to obicno kad se manifestuje ne pomaze eq tj i dalje bi se čulo nekako pogresno.
Hvala, ma ne bih ništa dirao dok svira...mogu donekle ispeglat zvuk sa EQ samo što kad vratim na crni model moram isključiti EQ i to me nervira svaki put.
Nekako zvuk na bijelim je kao da sam u tunelu sve je jednolično,i nekako daleko, sem ako ne uključim EQ.
 
Instalira PowerAMP pod defaultnim postavkama jesam prebacio na techno preset jer slušam trance muziku ali ne primjećujem ništa bolji zvuk nego u AIMP-u.
Program je dosta nakrcan i lako se izgubiti,ali da je moćan itekako jeste...
Ne postoji jelda opcija koliko vidim u decoderu da svira 24 bit audio jer mi piše svaki put 16 bit valjda to je format orginalni koji slušam.
MIslio sam da softver može nekako enkodirati na 24 bit sa boljim zvukom ali eto očito to ne valjda ako sam razumio.
PIše mi audio track output 16bit 44.1kHz, a ima nešto i DVC EQ 10 LMT,ali kad kliknem ne primjetim razliku u zvuku.

Hvala, ma ne bih ništa dirao dok svira...mogu donekle ispeglat zvuk sa EQ samo što kad vratim na crni model moram isključiti EQ i to me nervira svaki put.
Nekako zvuk na bijelim je kao da sam u tunelu sve je jednolično,i nekako daleko, sem ako ne uključim EQ.
Pa zavisi koji ti codec koriste slusalice aptX hd podrzava 48kHz/24bit. Koji su ti tacni modeli slusalica? Ako su identicni uslovi pre ce biti da je problem u samim slusalicama
 
Има неко предлог за бт бубице са каблом између да могу да се окаче око врата, са магнетом још боље. Користе се и на тренингу па би било лепо да имају неку заштиту.
Од музичких афинитета, јак и чист бас, углавном ће ићи електроника са мало вокала.

Већ дуже користим ове анкерове, и добро су се показале, али батерија доста ослабила, тако да нешто доста слично овим. И у том рангу ценовном, 30-50е.

Ове су рецимо добре чини ми се по изгледу, али не могу да нађем код нас никако:

Анкер ми се добро показао, и други неки њихови уређаји, али наравно може и нешто друго јер анкер тешко налазим код нас.

Може да се и наручује са алија, ибеја, ако се могу наћи тамо а да не дере поштарина. Најбоље ми било наравно нешто са кп.
 
ja vec duze vreme koristim Jaybird X3 kupljene na ebay za 35$
 
Има неко предлог за бт бубице са каблом између да могу да се окаче око врата, са магнетом још боље. Користе се и на тренингу па би било лепо да имају неку заштиту.
Од музичких афинитета, јак и чист бас, углавном ће ићи електроника са мало вокала.

Већ дуже користим ове анкерове, и добро су се показале, али батерија доста ослабила, тако да нешто доста слично овим. И у том рангу ценовном, 30-50е.

Ове су рецимо добре чини ми се по изгледу, али не могу да нађем код нас никако:

Анкер ми се добро показао, и други неки њихови уређаји, али наравно може и нешто друго јер анкер тешко налазим код нас.

Може да се и наручује са алија, ибеја, ако се могу наћи тамо а да не дере поштарина. Најбоље ми било наравно нешто са кп.
Ja imam SoundPEATS Q30 HD već godinama i super su...
 
Ja imam SoundPEATS Q30 HD već godinama i super su...
Колико видим изгледом су скоро идентичне овим мојим које сад имам. Навикао сам већ али знају да вуку на једну страну на трчању због овог дела са батеријом и командама. Зато сам мислио да можда пређем на неке симетричне, где је све у самим слушалицама а кабл их само повезује. Свакако хвала на предлогу, на крају можда буду и те.
 
Колико видим изгледом су скоро идентичне овим мојим које сад имам. Навикао сам већ али знају да вуку на једну страну на трчању због овог дела са батеријом и командама. Зато сам мислио да можда пређем на неке симетричне, где је све у самим слушалицама а кабл их само повезује. Свакако хвала на предлогу, на крају можда буду и те.
Imaš na toj desnoj strani štipaljku, zakačaljku koju zakačiš za kragnu majice, pa ništa ne vuče i ne preteže na stranu.

Jedino što sako baš brzo trčiš može da se stvori onaj efekat vazdušnog tunela, kao hučanje vetra, jer slušalice ne ulaze potpuno u uvo pa se gubi na aerodinamici, ali meni nije smetalo...

Ako ti to smeta možda da tražiš bubice koje potpuno ulaze u uvo, ali to verovatno otpada kao predlog jer njih nema sa kablom između sluški...

EDIT: Sad gledam ipak nisu iste, ovde kod SoundPeats punjač i upravljač sa komandama je na kablu a ne na slušalicama, same slušalice su identične izgledom, oblikom, težinom i sl...
EDIT2: Greškom sam otvorio drugi link, ako su tvoje sadašnje sluške na prvom linku, onda to jeste isti sistem...
 
Evo ja sam uzeo s12, za malo vise od toga. Tolko hype-a, a i dalje mi je Aria i udobnija i zvuk nista primetno gori, a platio sam ih preko 2x nego ariu.
Znaci jednostavno, kad se odmaknes od 20e za KZ bubice, dalje kriva ulozenog vs dobijenog jako pada... preslusao sam u radnjama bubice sve do 500e (srecom nisam dalje isao :))
 
zna neko neke dobre in ear slusalice al da imaju dobar mikrofon da mogu da ih koristim u kancelariji a da ljudi koji su pored mene metar 2 se ne cuju na moj mikrofon
 
Jel neko slusao Hifiman Sundara i Edition XS ?
Hteo bih da uzmem hifi sluske, minimum mi je msr7, ali mislim da su ove navedene planarne za klasu ili vise iznad po kvalitetu.
 
ja mogu da preporucim devu. meni je mnogo bitno sto ima bt. stavio sam joj kozne padsove i ssd je jos bolja i udobnija. jako udobna slusalica nakon modovanja padsova i headbanda. jedino udobnije sto sam od toga slusao je meze elite.
 
ja mogu da preporucim devu. meni je mnogo bitno sto ima bt. stavio sam joj kozne padsove i ssd je jos bolja i udobnija. jako udobna slusalica nakon modovanja padsova i headbanda. jedino udobnije sto sam od toga slusao je meze elite.
Ja sam na kratko imao Senheisser BT PXC 550. I one uopsti nisu imale veze sa HIFI ni u jednom segmentu pa sam ih ubrzo prodao. Moguce da je BT veza kumovala takvom nekvalitetu zvuka. Da sam probao zicno da ih povezem na DAC mozda bih bio zadovoljniji. Izgleda da tolika cena za ove slusalice je samo zbog brenda i BT veze. zato sada hocu da izbegnem BT u sirokom luku i da ih povezem na proveren DAC. Tako da trazim nesto sto ima kristalno ciste srednje i visoke (Sundara) i ako moze malo cvrstog basa (Edition XS = Sundara +bas).
 
jasno. ali te slusalice nisu za poredjenje. pxc su zatvorene sa anc, a deva je otvorena slusalica sa akcentom na kvalitet zvuka. povezuje se sa izvorom preko ldac, i bluetooth modul se skida tako da mozes zicom da ih povezes na dac/amp kombo. dac u bt modulu od deve je jako dobar, treba ti odvojeno prilicno skup dac da dostignes taj kvalitet zvuka. ja sam je povezivao na schiit stack bifrost / lyr koji jezivo kosta i moras bas da se potrudis da vidis razliku (postoji).

tako da ideja da placas skuplje nije na mestu, placas jeftinije (osim ako nemas ljuuudski dac/amp kombo).
 
jasno. ali te slusalice nisu za poredjenje. pxc su zatvorene sa anc, a deva je otvorena slusalica sa akcentom na kvalitet zvuka. povezuje se sa izvorom preko ldac, i bluetooth modul se skida tako da mozes zicom da ih povezes na dac/amp kombo. dac u bt modulu od deve je jako dobar, treba ti odvojeno prilicno skup dac da dostignes taj kvalitet zvuka. ja sam je povezivao na schiit stack bifrost / lyr koji jezivo kosta i moras bas da se potrudis da vidis razliku (postoji).

tako da ideja da placas skuplje nije na mestu, placas jeftinije (osim ako nemas ljuuudski dac/amp kombo).
Pa bluetooth verzija kosta skuplje od wired. Na to sam mislio. A bt je losijeg kvaliteta.
 
zato sto ti daju taj dac/amp dodatno. 100 evra je skuplji, a zvuci i radi bolje od bilo cega sto mozes da kupis za 100 evra, o tome se radi. i nije kao da je ta bt verzija bt only, to je samo dodatak koji mozes da stavis i skines po potrebi, a mozes i dalje da ih koristis wired.

a kvalitet zvuka. rekoh ti, preko bt i zicano povezane na bifrost / lyr vrlo su male razlike. a ako nemas dac/amp kombo koji vredi 4 cifre u evrima, vrlo verovatno da ce zvuk ici u korist bt modula koji dolazi uz njih.

hocu da kazem da to sto si ti cuo na tom pxc 550 ne moze da se poredi sa ovim sto pruza deva.
 
Nazad
Vrh Dno