Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

A koje su to sony od 5k i 20k preporucene? Ja se nesto ne secam da je iko pisao hvalospeve o sonijevim slusalicama vec su ljudi to navodili kao najrealniju opciju za wireless slusalice. Realno gledano za nekih 150e xm3 je solidna kupovina i dalje To isto vazi i za ch700/710 za 50-60e. Niko ne tvrdi da je “audiofilskiji“ zvuk na soniju u odnosu na grado npr ali za tu cenu udobnost, prakticnost i funkcije su druga prica. Ne verujem da neko fura grado dok je zaboden u gsp-u ili hoce da se izoluje buke u kaficu. a slicna prica je i za te koss, ne mozes da pricas o zvuku portabilnih slusalica ako cujes istovremeno i buku okruzenja. neko ko nije toliko izlozen tome logicno da bolji posao rade ksc porta pro i sl ali u bg je manjak kabla, dobar seal i nekakav anc po meni veliki plus za slusalice on the go.
Inace ne znam sto postavljas ovakve ocigledno polarizing postove i teme (flac vs mp3 sta je bolje)? Ako ces vec da budzis postove na zagrejane rasprave morao bi to malo perfidnije ovako ti preti ban i na ovom sad alt-u :oops:
Kakve ti prijatelju probleme imas,pokidao ti se kabal?Kakve su to gluposti budzenja postova i slicno,zasto ti je to na umu?Nije mi ovo alt,kako si tako vidovit,sto ne probas lutriju,i eo ti me banuj ili prijavi,jel imas nesto pametnije u zivotu da radis?
 
ja sam stvarno protiv tih anc, zatvoreno, izolacija buke, itd, itd, itd... meni je to kompletan tres, sorry ali je tako. ocigledno da to ima svoju publiku, ali ja nisam deo te price. fazon ne cuje se buka od motora u avionu? fook, ja se userem od leta, najmanje mi je do slusanja muzike tad, a jos pogotovu da li ce da mi izoluje buku.
 
Jesu sexy ;) dobro si slikao,narucio grado padove;)jedva cekam da ih probam;)
Kako su najbolje sluske kada ih nisi ni probao?
Taj model i Porta su odlicne u svom cenovnom rangu, pricam o 20 i 30$ ceni. I to je to.
Udobnost diskutabilna.
Na slici sluske leze na vreci od Sony MDR ZX770 koje su oko 70e. Dupla cena ali dobijas mnogo vise od duplog, tj Sony su toliko bolje da nisu ni uporedivi modeli po bilo kom kriterijumu.
@hsv.stoned je dao takodje bolje primere za manje para.
 
ja sam stvarno protiv tih anc, zatvoreno, izolacija buke, itd, itd, itd... meni je to kompletan tres, sorry ali je tako. ocigledno da to ima svoju publiku, ali ja nisam deo te price. fazon ne cuje se buka od motora u avionu? fook, ja se userem od leta, najmanje mi je do slusanja muzike tad, a jos pogotovu da li ce da mi izoluje buku.
To si u pravu,ali to je evolucija audofila,kad sam bio klinac lozio se na walkmen sluske,bubice,posle toga furao samo zatvorene,nakon primao se na studijske sluske,kad sam krenuo da pravim malo ozbiljnije pare uzimao samo skuplje modele,kasnije iems,i sada posle skoro 20+ godina,samo poluotvorene,najbolje muzicko iskustvo daju,ne znam zasto su svi u fazonu ej moram da imam studijske sluske,nisam profesionalac ne trebaju mi flat sluske,vise volim da uzivam u muzici,nego da furam sluske koje su teske,znoje ti se usi i glava i vrat polako pocinju da me boli,ali ima ljudi koji vole i to je sasvim ok...
Kako su najbolje sluske kada ih nisi ni probao?
Taj model i Porta su odlicne u svom cenovnom rangu, pricam o 20 i 30$ ceni. I to je to.
Udobnost diskutabilna.
Na slici sluske leze na vreci od Sony MDR ZX770 koje su oko 70e. Dupla cena ali dobijas mnogo vise od duplog, tj Sony su toliko bolje da nisu ni uporedivi modeli po bilo kom kriterijumu.
@hsv.stoned je dao takodje bolje primere za manje para.
Ko bre nije probao,narucio sam grado pads,sundjere koje cu da stavim na kph30i,sa padovima jedva cekam da ih probam:)jel sad ima vise smisla?Ti sundjeri treba da povecaju udobnost i da blago promene soundstage,probao sam sa yaxi padovima koje svi hvale ali meni se nekako ne svidjaju,pa sam ih prebacio na sporta pro,posle par meseci se ostetili i zavrsili u kanti za smece;)slike su deo moje on-go koss kolekcije;)iako ovih dana samo sporta pro,udobnost je ipak bitniji faktor;)bar za mene...
 

Prilozi

  • kph30i.jpg
    kph30i.jpg
    151.4 KB · Pregleda: 33
  • ksc75.jpg
    ksc75.jpg
    92.5 KB · Pregleda: 19
  • p5.jpg
    p5.jpg
    147.1 KB · Pregleda: 20
  • porta pro.jpg
    porta pro.jpg
    176.2 KB · Pregleda: 19
  • sporta pro.jpg
    sporta pro.jpg
    147.4 KB · Pregleda: 30
🤘ANC rulez🤘🙂. Verovatno zavisi gde zivis ali u bučnom okruženju ANC baš pomogne da se opustiš dok slušaš muziku uz popodnevni odmor npr.

Edit: Nije ofgovor na post iznad nego generalno
 
Naravno da je dobar, osim ako ne zivis negde na selu. Problem je kada se naviknes pa probas nesto bez ANC.
 
Meni je bila dovoljna jedna bučna vožnja da me oduševi anc.
 
Kakve ti prijatelju probleme imas,pokidao ti se kabal?Kakve su to gluposti budzenja postova i slicno,zasto ti je to na umu?Nije mi ovo alt,kako si tako vidovit,sto ne probas lutriju,i eo ti me banuj ili prijavi,jel imas nesto pametnije u zivotu da radis?
Zato sto dolazis sa pricom citao sam forum likovi unazad 80 stranica hvale neko smece a pri tom je koss najjaca stvar za audiofile ikad (pri tom gle cuda ti si neki koss kolekcionar). Iznosis samo prednosti stvari koje imas a pri tom ne pomenes nijednu manu a zdusno osudjujes ljude koji mozda nisu „audiofili“ i ne treba im nesto blisko tome nego slusalice koje ce da im budu prakticne. Tako da da, iznervirao me tvoj pristup omalovazavanja. A za prijavama, banovima nema nikakve potrebe mislim da svako treba da ima pravo da kaze sta misli ali isto tako da cuje i sta svi ostali misle o tim stavovima.
tako da ako vec citamo tvoje stavove i misljenja onda moras i ti ostala pa i moja ;)
 
Kako su najbolje sluske kada ih nisi ni probao?
ja mislim da je on ovde mislio na padsove.
pa bas ti sto radis sa ovim ne bi smelo da koristis slusalice sa anc na poslu, jer te izoluju od okruzenja, nisi svestan sta se desava, mozes da napravis neki picvajz?
Zato sto dolazis sa pricom citao sam forum likovi unazad 80 stranica hvale neko smece a pri tom je koss najjaca stvar za audiofile ikad (pri tom gle cuda ti si neki koss kolekcionar). Iznosis samo prednosti stvari koje imas a pri tom ne pomenes nijednu manu a zdusno osudjujes ljude koji mozda nisu „audiofili“ i ne treba im nesto blisko tome nego slusalice koje ce da im budu prakticne. Tako da da, iznervirao me tvoj pristup omalovazavanja. A za prijavama, banovima nema nikakve potrebe mislim da svako treba da ima pravo da kaze sta misli ali isto tako da cuje i sta svi ostali misle o tim stavovima.
tako da ako vec citamo tvoje stavove i misljenja onda moras i ti ostala pa i moja ;)
inace mislim da nije lose sto imamo koss kolekcionara, pa mogu ljudi da ga pitaju kakve su koje sluske, ima puno iskustva. generalno deluje da mu se svidjaju koss sluske, pa je malo pristrasan, ali boze moj :D ja sam isto recimo probao razne zatvorene slusalice, i generalno sam stava da mi to ne lezi i da su otvorene ili poluotvorene bas onako prijatnije i bolje za koriscenje, pogotovu sto dosta manje zamaraju, a meni je to recimo jako bitno.
 
Daleko od toga da je lose ali nista ne cusmo o zvuku , izradi i sl. Samo da je nesto drugo lose a i to nesto je nedefinisano 😅
Inace je koss uvek bio odlicna entry level firma za slusalice pogtovo sa polisom da cim nesto fali slusalicama salju novi par bez nosenja u servise i cekanja na popravku (valjda i dalje se drze toga za USA podrucje).
steta sto koss nije bio dostupan za vreme mojih studentskih dana nego sam morao na tezi (tj skuplji) nacin da dolazim do saznanja kakve su neke manje poznate a kod nas dostupne entry level slusalice 😵 sreca pa se pojavio superlux i derivati ubrzo 😁
 
pa bas ti sto radis sa ovim ne bi smelo da koristis slusalice sa anc na poslu, jer te izoluju od okruzenja, nisi svestan sta se desava, mozes da napravis neki picvajz?
Ocigledno se nikada nisi igrao sa ovakvim igrackama... 8000 kubika bi-turbo dizel, mislis da ces bez sluski ista cuti? Takodje je kabina skoro hermeticki zatvorena, ali naravno vibracije se prenose.
ANC su tu zakon. KOSS, koliko god da su dobre i jeftine u ovom slucaju ne piju vodu...
 
normalno da nisam :) ja u labu muckam hemikalije 🙃
 
Ovaj multiquote je previse cimanja pa cu pisati generalno:)

ANC anc,ok super je anc za casual slusanje a i za studio(verujem da je must)Ja ga iskreno ne gotovim,koliko god imao dobar anc uvek postoji neki faktor koji moze da ga omete,i to je nazalost tuzna cinjenica.Najvise volim da slusam muziku sa zvucnika,ali posto non stop putujem,slusalice su odlicna alternativa,s obzirom da su open ear jedna od boljih varijanti za odlican soundstage,one mi nekako najvise odgovaraju:)Naravno imamo i zatovrene sluske sa odlicnim soundstageom,ali obicno zatvorene su preteske,usi se znoje i jos gomila problema,koji su mi postali veoma iritirajuci za ovih 20 godina;)..

Koss;)Pa sad koss je firma kao i svaka koja ima dobre i lose stvari,uglavnom jeftine i veoma dobre proizvode sa pristupacnim cenama;)Imao sam prilike da isprobam vecinu njihovih slusalica,od 5$ do 1000$(esp950,neverovatan sistem,ono prvo wow odusevljenje;),nazalost prodao sam ga kao i vecinu stvari za koje sam uvideo da mi skupljaju prasinu...)Ukazano mi je da pisem samo najbolje o kossu i da sam veoma pristrasan,pa cu napisati par linija sta mi se ne svidja uzecu jedne(bog zna kad bi zavrsio) npr za slusalice koss ksc75,slusalice su clips on koji se tesko modifikuje,plastika od slusalica je nekako jeftina ali trajace,kabl je los i bez mikrofona,sundjer je previse grub,zvuk za taj novac je odlican,nije najbolji ali nije ni los,ali ponovo to su slusalice od 20$ ili 3k dinara kod nas na kp.Ali tu dolazi do carolije;)clip-on mi se nije svidjao,pa sam stavio headband,sundjer sam zamenio boljim od logitech sluski,vise je udobniji,na difuseru sam primenio krammer mod,mala razlika u zvuku ali primetna,ostalo mi je da zamenim kabl,cim mi stignu dvo-pinski mmcx konektori od KZ koje sam narucio pre par meseci,time dobicu slusalice gde cu moci da skidam kabl koji moze da bude i bluetooth varijanta;)Ja znam da je to previse cimanja za slusalice od 20evra ali to je moj hobi;)Sve ovo moze da se primeni i na ostalim slusalicama,samo su neke vise friendly-mod neke manje...

A da umalo da zaboravim,imao sam lepu kolekciju sonijevih slusalica koju sam prodao/poklanjao,kao i senhajzerovih;),nisam zaljubljen u koss,nezahvalno je biti kolekcionar slusalica,sve sto ih vise imas manje ih slusas,gubi se originalna poenta kupovine...A da jos nesto Hearing is Believing,uzivajte;)

https://www.koss.com/promos/hearing-is-believing

 
Je l može predlog za slušalice do 5000, bitno je da budu udobne za višečasovno držanje, ali i da imaju kvalitetan mikrofon?
Hvala unapred.
 
Neke Ruske perhaps :D



Kod:
https://www.youtube.com/watch?v=39Si9nQSXzs
 
Je l može predlog za slušalice do 5000, bitno je da budu udobne za višečasovno držanje, ali i da imaju kvalitetan mikrofon?
Hvala unapred.
Koliko sam ja skontao do 50e najviše puta preporučene su PreSonus HD7, a ako se želi dati još manje novca onda ISK HP-680 koje su 30e...
 
Gledao sam poslednjih par stranica, jedino što mi izgleda zanimljivo je jbl quantum 100.

Edit, druga opcija mi je g520s
 
Poslednja izmena:
Cena kod nas i cena preko
183FE292-AFE7-459D-9155-233BAD562A3F.jpeg26F24D60-FD91-4DE5-AB3B-0516994FA4DA.jpeg
 
Ništa čudno, "naši" su oduvek bili i ostali derikože.
 
Koss kph30ik ili superlux hd 681?
Ovde niko nije Philips shp9500 hvalio, na netu ga bas hvale, ali mi ispadne puno skuplje od superlux, pa ne znam da li vredi
 
Koss kph30ik ili superlux hd 681?
Ovde niko nije Philips shp9500 hvalio, na netu ga bas hvale, ali mi ispadne puno skuplje od superlux, pa ne znam da li vredi
Sve su spominjane ovde x puta nego je tema ogromna, 145 strana ali ipak postoji search.

Koss kph30ik su on-ear, sa mikrofonom i kontrolama i navodno krhke izrade. Superlux su over-ear, primetno su veće, teže i nemaju mikrofon ali im je trajnost takođe pod znakom pitanja, upotrebljeni materijali nisu baš sjajni.
Ako hoćeš on-ear slušalice, u formi tih Koss, onda je to-to, ali ako hoćeš veće (verovatno i udobnije) over-ear, onda iSK HF2010 ili PreSonus HD7. Pisano je ovde već ko zna koliko puta, ukratko - zvučno su malo bolje od Superlux ali pre svega kvalitetnije izrađene i trajnije. Moje HD7 su stare 8 godina i ništa im ne fali, samo sam prošle godine zamenio jastuke, što je koštalo oko 10$ na AE. I opet moram da ponovim, meni su HD7 (uz light EQ preset) češće na glavi/ušima od izvikanih HD650, toliko.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi, potreban mi je savet oko kupovine slusalica.
Trebaju mi za slusanje muzike (od youtube kvaliteta do flac-a razlicitih zanrova ali najvise EDM) i gledanje filmova na racunaru (DTS, DD). Volim nesto izrazenije baseve. Igre slabo igram.
Trenutno koristim AKG K512 koje sam kupio pre 7-8 godina. Ne secam se koliko sam ih platio ali znam da su bile bas jeftine. Hocu da ih menjam jer su vrlo neudobne, a i visoki tonovi su prenaglaseni. Ljudi kao da mljackaju dok pricaju u filmovima. To mi je sve pocelo smetati u poslednje vreme jer ih cesce koristim.

U prodavnici u NS sam poslusao HD 560s, i nisam bas nesto odusevljen, zvuce mi nekako dosadno i bezivotno. Ne znam da li bih mozda mogao ekvilajzerom popraviti situaciju ili je bolje da trazim nesto drugo. Cak imam osecaj kao da moje AKG bolje zvuce, ili je to mozda zato sto sam previse navikao na njih.

Sledeca opcija o kojoj razmisljam je DT770 pro, iako su one zatvorene. Nisam ih jos slusao, ali po komentarima ima izrazenije niske tonove, a to mi odgovara.
Ima li jos nesto do 200e sto bih mogao uzeti u razmatranje?
 
Prvo razmisli o dizajnu slušalica (sealed/closed-back vs open/semi-open), o prednostima i manama, izolaciji itd. Meni npr. najviše odgovaraju semi-open sluške jer nude taj neki minimum izolacije a zvuk je po ostalim karakteristikama skoro pa isti kao kod slušalica potpuno otvorenog dizajna, uz malo jači bas. Naravno, uvek ima izuzetaka ali ovo je uglavnom tako.

https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brands-a-i/dt770-pro-250ω/
DT770 Pro imaju naglašen bas i još naglašenije visoke, za srednje mnogi kažu da su relativno slabi za tu klasu i cenu slušalica. U 80Ω verziji su malo podnošljivije za svakodnevno slušanje i prosečnog korisnika ali ipak su to studijske sluške za specifične namene,

U toj klasi su Fostex TR-90/TR-80 bolji izbor (imaš i ovde negde u temi utiske/poređenje), ako ih nađeš negde (bilo ih je u Pl.... za 16.680 din)

Ako ti smeta hladan, neutral to bright ili v-shaped zvuk sa naglašenim visokim onda zaobiđi većinu Beyerdynamic, Superlux, HD560s i slične. Može tu EQ dosta da pomogne ali verovatno je bolje da ideš na neku sigurniju opciju.

U prodavnici u NS sam poslusao HD 560s, i nisam bas nesto odusevljen, zvuce mi nekako dosadno i bezivotno. Ne znam da li bih mozda mogao ekvilajzerom popraviti situaciju ili je bolje da trazim nesto drugo. Cak imam osecaj kao da moje AKG bolje zvuce, ili je to mozda zato sto sam previse navikao na njih.
Ima tu dosta i do navike. Potrebno je vreme da se sluh (mozak) navikne na nove slušalice i prihvati drugačiji zvuk (ne lošiji već drugačiju signaturu).
Naravno, i to je subjektivno ali trenutno u toku meseca menjam 5-6 slušalica i svaki put se iznenadim činjenicom da je potrebno da prođe bar 15 minuta navikavanja.

Na KP imaš AKG K712 Pro za 270€, poskupele su u odnosu na početak godine kada su bile 255€. Ali te AKG su možda i najbolje slušalice za te pare, nekada su koštale skoro 800$.
https://www.kopfhoerer.de/test/akg-k712-pro/
Ima i ogromna tema na head-fi (pročitaj npr. ovaj post), odavno ih merkam i mislim da ću ih kupiti, ili njih ili Hifiman HE4XX. Za zvuk K712 Pro kažu da je muzikalan, sa mnogo detalja i uz ogroman soundstage i prirodno, precizno pozicioniranje, da ne zamara. To su nekada bile flagship slušalice a sada je cena dosta prihvatljivija. Naravno, potreban im je i kvalitetan DAC/AMP da bi zvučale tako ubedljivo.

Postoji i odlična opcija ako hoćeš da štediš novac. Da nađeš očuvane AKG K240 Sextett za 40-50€ na KP.
Ovaj lik je sve detaljno objasnio, o zvučnim razlikama između EP, MP i LP verzija i kako ih prepoznati. Za uživanje u muzici najbolje su EP i MP, za studio verovatno LP. Potrebno im je ozbiljno dobro pojačalo, jer je impedansa 600Ω.
Prošle godine sam kupio MP verziju za 50e na KP (vrhunski očuvane) i zvučno su bukvalno za 10/10 za te pare. Svakako bolje za slušanje muzike od prehajpovanih HD650, možda su za nijansu manje detaljne ali bar nude normalan soundstage i signaturu koja je bolja za slušanje većine žanrova. Tako da je za 230€ moguće kupiti FiiO K5 Pro (sa domaćom garancijom) i K240 Sextett EP/MP, i taj combo je samo 30€ skuplji od npr. HD 560s.

Naravno, najbolja opcija bi bila K712 Pro + FiiO K5 Pro ili neki sličan DAC/AMP ali sve zavisi od budžeta.
Better late than never, I just got my first K712 Pros via Thomann today. Love them.

I used to have the K7XX which, while very good, weren't quite right for me (due to the typical criticisms of them). Then I got detoured into Hifiman (and others) trying to find a good wider soundstage headphone. Tried HE-400, HE-400i, Sundara, HE-560, and HE-5XX. Many of them sound quite good, but something was never quite right.

Should have gotten these years ago. There is a naturalness to the K712 Pro that Nice complement to my HD660S and Focal Elears for when I want a very wide presentation.
K712 is sounding great with Fiio K5 Pro.
Even with the medium gain, there is plenty of power at 12 o'clock. The bass is not lacking at all, sounds clean, tight! There is a nice punch! Soundstage and imaging are amazing.
Fantastic headphones and a great pairing with K5 Pro.
 
Poslednja izmena:
Hvala na detaljnom odgovoru.
Budzet bi bio do 300-350e ukupno za slusalice i dac, tako da k712 nazalost otpada. Ovo ostalo dolazi u obzir, samo sto trenutno nista drugo ne moze da se nadje.
Mislim da bi i meni najvise odgovarale poluotvorene, zvucna izolacija mi nije bitna.
 
Nazad
Vrh Dno