Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Ima li neko ove sluske sto se reklamiraju na bencu? Kakave su…

 
Узео сам данас KPH30i. Слушам их око сат времена и морам да признам да ово нисам очекивао. Само да потрају. 🤞

Хвала свима који су их препоручили.
Jesu odlicne za te pare, samo pazi, dosta se lako lome.
 
pa 432 reklamiraju neki fake surround sound inace su po svemu identicne kao 332
ne bih uzeo ni jedne ni druge da budem iskren 😅

kao ove sto imam amiron wireless i amiron wireless copper iste slusalice samo redizajn i lupili haos cenu i sto je najjace na zvanicnom sajtu likovi iz beyerdynamica bez blama napisu slusalice su identicne ali je new design and color scheme uzas ukratko sta rade , jos su i za klasu ruznije sa crno narandzastim elementima 😩
 
Evo da iskoristim temu da pohvalim jedne BT TWS slušalice sa Kineskih sajtova.

U pitanju su ove KZ Z1 TWS slušalice, uzete (za)sada na Bangood. (Sada dok su još problemi sa cenom šipinga, nema puno izbora, jel?!?)
Na dosta on-line recenzija se izdvoje kao prst-u-pekmez.

Uzeo sam ih pun skepse sa idejom da odmah idu na KP ako mi se ne dopadnu, i na kraju su me prijatno iznenadile. Ostaju kod mene.
Ograđujem se time da nisam probao ni jedan drugi model TWS-a do sada.

Prvi plus je što meni savršeno leže u uvetu. Uopšte ne smetaju, nisu neudobne niti žuljaju.

Drugi plus je što se veoma dobro čuju, obzirom kakva već reputacija prati te kineske jeftine TWS BT bubice. Očekivao sam od njih "tek da se čuje", ali sasvim je zadovoljavajuće za YT, muziku u pokretu i isključenje iz okoline. Ima lepog i jasnog ali ne prenaglašenog basa. Ceo spektar je tu. Visoki ne pršte, srednji su jasni i razgovetni, uopšte ne zamara na duže slušanje. I dalje je to primetno iza Bayerdynamic žičanih bubica koje su jedno 2.5-3x skuplje, ali uopšte nije toliko daleko. Većina korisnika ne bi ni primetilo neku razliku. Osnovno je da za te svakodnevne potrebe, ove KZ uopšte ne zamaraju tokom duže upotrebe. Mislim da bi 90% populacije bilo zadovoljno sa ovim kao maksimumom koji im je potreban.

Mane?
Baterija u samim bubicama traje do 2h. Ali brzo se dopune u toj njihovoj kutijici.
Rade i kao hands-free za razgovore, ali sagovornici se žale da me veoma loše čuju, pogotovo ako ima iole neke okružujuće galame. Žičane, pa i neki Baseus hands-free za kola, sagovornici se nikada nisu žalili.

... ... ...

BT TWS bubice je veoma teško naći za probu. Em ih malo ima, em nema za probe, em nije baš ni higijenski trpati ih po raznim ušima da se uverimo u kvalitete. Zato me malo strah da na blef kupujem napredne modele Sony-ja, Bose-a i sličnih za 150 i više €.
Uzmite ovako neke kineze, možda baš ove KZ, pa ako vam nije to to, lako se to za iste ili malo manje pare prosledi dalje na KP.
 
imao sam ja wf1000xm3 ali su malo glomaznije, a i imao sam problem da nadjem taj dobar fit. Tako da sam ih prodao... generalno je tesko naci te bubice svacije usi su drugacije pa prica o udobnosti sa recenzija ne znaci puno.
meni su perfektne kinera seed , nisu nesto ni skupe ali udobnoje iem nisam stavio u usi
 
imao sam ja wf1000xm3 ali su malo glomaznije, a i imao sam problem da nadjem taj dobar fit. Tako da sam ih prodao... generalno je tesko naci te bubice svacije usi su drugacije pa prica o udobnosti sa recenzija ne znaci puno.

Da, baš toga se bojim ako kupim neke skuplje. Te Sony su mi favorit, i cena je dosta pala, ali šta mi vrede ako su neudobne.
A baš TWS bubice koje se drže same od sebe u uvetu, verujem da nije moguće konstruisati one-size-fits-all.

KZ su mi legle iz prve. Ali verujem da nekom drugom ne moraju da odgovaraju.
 
ja sam za razgovor uzeo huawei freebuds 3, jer mi se u momentu kupovine ucinilo da imaju najbolji mikrofon. sve to isto sr@nje
 
Pozdrav,

Vredi li ista JBL QUANTUM 100? ili nesto u tom cenovnom rangu od ~50e

Namena, casual gaming na PC-u sa integrisanom zvucnom karticom (tu mi mic ne treba, samim tim ni spliter)
Eventualno bi ih povremeno koristio za sastanke na laptop-u gde je 4-pole konetkor.
 
Zdravo, koje slušalice se preporučuju za slušanej muzike do 50-60€. Čitao sam o njima ovde ali više ne mogu da ih pronađem.
 
ako mora nove onda superlux ili isk, zavisi sta ti lezi vise, ako mogu i polovne, tu svasta uleti, ljudi su hvatali hd650 za 10 usd
 
SL bih preskočio samo zbog upitne trajnosti, jer se ispostavilo da nije baš mali broj onih kojima su se razne SL slušalice raspale posle par godina korišćenja, nekima čak i za 6-12 meseci. Tu su najveći problem pucanje plastike i prekidi u kablovima, a jastučići svakako mogu da se zamene i stradaju i na mnogo skupljim modelima, pa to da se ne računa.

Od novih (do 50-60€) - iSK HF2010, PreSonus HD7. Nisu ni one nešto drastično bolje izrađene od SL (bar na prvi pogled) ali su dovoljno kvalitetnije napravljene i trajnije, uz to i zvuče malo bolje od većine Superlux.
SL 668b kablovi se lako menjaju, pa i one mogu da dođu u obzir ali ostaje problem slabije plastike/konstrukcije.

Od polovnih - loviti AKG K240 (retro sextett iz 70/80-ih ili novije MK2, postoji još i studio i monitor verzija), K250/260/280 po oglasima, samo se informisati pre toga kakve su i kako zvuče, pošto mnoge od tih nisu za mlađu populaciju i basshead potrebe.

Od Sennheiser se povremeno pojave polovne HD559/569, Urbanite ili Momentum (XL), za 50-70€ uglavnom.
Beyerdynamic veoma retko, možda nalete neke polovne DT 990 za 80€.

Od novih, P prodavnica ima dobru ponudu, npr. razne Koss modele (in/over/on-ear do 80€)

ljudi su hvatali hd650 za 10 usd

To možda popravljane i sklepane, bez jastuka, na e-bay/amazonu. U Srbiji nikada, toliko na KP koštaju ''neispitane'' on-ear Sennheiser iz 80/90-ih, sveže pristigle sa ViJennna buvljaka u Pančevo :D

P.S.

Otvorite zasebnu temu za TWS, sve su traženije i sve više se piše o njima a ovo nije tema za to, dok je ona o bubicama odavno nepregledna.
 
Poslednja izmena:
Otvorite zasebnu temu za TWS, sve su traženije i sve više se piše o njima a ovo nije tema za to, dok je ona o bubicama odavno nepregledna.
Slažem se, trebalo bi teme o slušalicama podeliti na TWS, žičane bubice i ove žičane "preko glave". Ali nikako da se ustoliči takav sitem. :(
Ovako, tamo u Aliexpress temi ima više informacija od TWS slušalicama nego ovde negde u audio delu foruma, ali je pogubljeno u 200 strana teme o Aliexpress drangulijama.

Gde uopšte nestade tema o bubicama?!?
 
Poslednja izmena:
Ja cu da kazem koje ne treba uzimati:
1. XWave baterija traje sve krace posle nekoliko meseci traje 2 i po sata i lako se lome.
2. Energy Urban 3, zaglupe se u nekom momentu i onda mora da se ceka da iscuri baterija da ponovo ozive, i drugo jako kratak domet
Obe su BT slusalice.
 
Da li je neko probao sony pulse 3d sluske? Ima li sta bolje za PS4 kasnije PS5 za te pare?
pa za PS nema posto je retkost naci out of the box kompatibilne PS bluetooth slusalice.
doduse imaju bang and olufsen jedan model ali su smesno skupe (mozda 500€). tako da za taj novac sumnjam da ima boljih PS sluski
 
Pa nove su 115e sa popustom na njihovom sajtu:
Pisao sam o ponudi polovnih slušalica i cenama na KP. A i mislio sam na DT 990 verzije koje su uvek skuplje od ''Pro''.

Inače, na KP su se pojavile ESI eXtra 10 (75€), po grafiku (a i po dizajnu/konstrukciji) su slične novoj verziji Presonus HD7 pa je pitanje koliko se trenutno isplate po toj ceni, mislim da je bolje kupiti HD7 za 45-50€ u nekoj od domaćih prodavnica.
 
Pa nove su 115e sa popustom na njihovom sajtu:
za neke mint stanje dt990 mislim da je 10-12000 ok cena ako je cilj koriscenje a preprodaja i te gluposti. Realno jedno su cene na zapadu drugo kod nas. Ja sam nailazio na smesne cene b&w p5 i dt770/880/990 svi ispod 100€ blizi cifri od 50€. Verovatno tako i nabavljaju ovi nasi na kp polovnjake.
 
A koje su po vama bolje za slušanje Hi Fi muzike PreSonus HD7 ili Superlux HD668B ?

 
Najniža cena HD7 je 5400 din, piše ''raspoloživo odmah''.

@vladat1
Zvučno su tu negde (navodno su HD7 bolje za nijansu, ima negde u SL temi na head-fi), SL 668b imaju mogućnost brze i lake izmene kabla ali imaju i slabe tačke u izradi, trajnije su HD7 i pored fiksnog kabla.
Na šta planiraš da ih povežeš? Ako je u pitanju neko dobro pojačalo, onda ne treba otpisati ni polovne AKG K240 Sextett.
 
Nazad
Vrh Dno