Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Ima li neko ideju kako najbolje nabaviti Sony MDR-7506?
Usput, ako ih neko ima, kakvi su utisci..? Nesto mi se ne daje previse para za sluske, koristio bih uz pojacalo za slusalice.
 

Superlux HD-681 F ili AKG K77, samo za muziku, uključene u dac, ili preporuka za nešto drugo sa sličnom cenom?

 
@poolmaker
Vidi da li možda ima nekih TWS od modela (sa liste najbolje ocenjenih na tom sajtu) na KP, ako nema onda Xiaomi.

@ajovetic
Superlux HD-681 F ili AKG K77, samo za muziku, uključene u dac, ili preporuka za nešto drugo sa sličnom cenom?

Prelistaj poslednjih par strana, da se ne kuca sve ponovo. Sasvim je ok izbor Superlux/Presonus/Samson modela na našem tržištu i bolje su od K44/K77 koje su baš loše, od AKG je bolje uzeti neke K240 polovne ili čak nove K240 MK2 (budu povremeno na sniženju) pa čak i K92, samo da nisu K44/77/99. Ako su ti Superlux i klonovi previše plastični i ružnog dizajna, onda potraži iSK HF2010, trenutno koštaju 4.925 din u jednoj prodavnici.

@imarkovic
Ima li neko ideju kako najbolje nabaviti Sony MDR-7506?
Usput, ako ih neko ima, kakvi su utisci..? Nesto mi se ne daje previse para za sluske, koristio bih uz pojacalo za slusalice.

Te sony su za specifične načine upotrebe i nisu baš hi-fi model za slušanje muzike i uživanje u istoj, već alat.
This HP is famous for video production and LIVE events, and is good for spotting noise in the chain. It's not really for music
Povećaj malo budžet i biće ti dostupan čitav niz hi-fi modela (AKG, Sennheiser, Fostex, Beyerdynamic itd.)
 
Poslednja izmena:
Problem je sto malo znam o slusalicama, nije problem da povecam budzet, samo ako mora. Ove su prve na koje sam naleteo da su ih nahvalili za produkciju, ali kao i to, da su veoma dobre i za slusanje muzike. E sad nemam pojma, meni je bitno da nisu teske (kao npr. HD280 koje mi odvaljuju vrat) i da nisu zatvorene kao npr. HD25 koje su me jako zuljale (a inace nemam veliku glavu). Pomenuo sam ove modele jer sam ih imao i ne zelim nikad vise tako nesto da kupim. Ako imas neki predlog za AKG, Beyerdynamic, Yamaha, AudioTechnica, bio bih ti zahvalan, pa cu dalje istraziti.
 
Velika većina slušalica je težine 250-320g, a te HD280 su teške 285g, što i nije tako strašno kakvih sve ima. Npr. Fostex TR-90 su teške skoro 320g i ne osećam ih na glavi, niti smetaju u bilo kom smislu, dok sam pre 10+ godina imao neke Panasonic koje verovatno nisu imale preko 250g ali su ubijale uši pritiskom i lošom konstrukcijom.

Od relativno laganih, udobnih i zvučno dobrih modela, razmisli o AKG K612 Pro (130€ na KP), otvorenog su dizajna i izolacija je loša ali kažu da su zvučno odlične za tu cenu i udobne, a teške su samo 238g.
Sledeće su Sennheiser HD 599 (160€ na KP, mada su samo za nijansu skuplje u 4A prodavnici a tu verovatno možeš i da ih probaš pre kupovine, plus domaća garancija). Za njih važi da su jedne od najudobnijih Sennheiser a teške su 250g.
Posle toga idu Beyerdynamic DT 880/Pro ili DT 990 (bez ''pro'' oznake), koje na KP koštaju 160-200€, udobne su ali teške uglavnom oko 300g.
 
Poslednja izmena:
@hsv.stoned, hvala na predlozima, od navedenih najvise mi se svidjaju DT 990 (Premium ili SE?), deluju brutalno, samo vidim da ima black/silver i na kp i u plejeru, a ja bih bas voleo black, ima li svrhe da trazim? Vidim da ih nema nigde. Mozda cu ici do Nemacke (ako se ukaze prilika i situacija), mozda tamo mogu da ih uzmem u zeljenoj boji. Btw, vidim da "pro" nije nista specijalno, pa si zato naglasio da ne gledam njih.
 
Deluje da se Beyerdynamic (DT 880/990 Premium Edition i Black Special Edition) razlikuju po boji, headband-u, jastucima, pakovanju/kutiji/vreći za nošenje, a i zvučno ima manjih razlika.
Ovde imaš linkove za DT 880 seriju, da ne kopiram sve ponovo.

Neko opšte mišljenje je da najbolje zvuče 600Ω verzije DT 880/990 (ali treba imati i odgovarajuće pojačalo), za nijansu bolje od 250Ω. Ima i onih koji uopšte ne preporučuju kupovinu 32Ω verzija (među njima i čuveni Tyll), iako verovatno nisu velike razlike u pitanju. Naravno, bilo bi najbolje da ih probaš pre kupovine ali za početak su dovoljni i testovi sa neta sa osnovnim utiscima - da su DT 990 odlično izrađene (uz malo više plastike od DT 880), veoma udobne ali da je zvuk manje neutralan od DT 880 serije, odnosno da imaju naglašeniji bas i malo oštrije visoke, doduše uz malo veći stejdž od DT 880. Kažu da 600Ω verzije DT 880/990 zvuče izuzetno dobro preko toplijih izvora/tube AMP (navodno donose više ''mesa'' u rasponu, posebno u srednjim, i ublažavaju visoke).

Inače, cene DT 880/990, K712 Pro (i mnogih drugih slušalica) su baš korektne na (DE) Thomann-u, tako da ko ima mogućnost nabavke (bez troškova slanja i dažbina) treba to da iskoristi.
 
Poslednja izmena:
Kupljene Fostex TR-90, probao u radnji, ja lično stvarno prezadovoljan zvukom. Na osećaj čvrsto građene, dizajn lepši uživo nego na slikama, jastučići su mekani iako nemaju memo penu. Ostaje mi sad za kućne uslove da stigne K5 pa da krene uživanje :D

Inače, dao mi je lik da probam i DT 770 250Ohma. Iskreno, Fostexice mnogo bolje u skoro svakom smislu. Meni su lično bile i mnogo udobnije, bez obzira što DT imaju velur. Ne znam da li to do modela konkretno ili do serije, ali probani su u istim uslovima. Kada sam prvi put otišao da probam slušalice, nisam bio siguran da ću da skontam šta je tačno soundstage pošto mi je ovo prvi par boljih sluški. Iskreno, nakon upoređivanja oba para, sad mi je i više nego jasno. :D Oba para slušalica su testirana na laptopu, mada je laptop sa nekom kvalitetnijom zvučnom rekao bih, pošto uopšte nije bilo problema ni da se drajvuju sluške ni u jačini. Hteo sam na prvu ruku da zamolim lika da prebacimo na neko pojačalo, međutim, stvarno se dovoljno jako i čisto čulo i sa laptopa (i tad su mi se zasviđale Fostex, tako da jedino može bolje da bude sa dobrim DACom) i bukvalno mi bilo žao da ih skinem i prestanem, al mi malo i bedak bilo da visim ceo dan u radnji :D

Slike dođu kad stigne i K5 da ukombinuje :D Do tad ću malo da ih testiram na integruši laptopa (imam i dva različita laptopa kući pa ću malo da upoređujem).

@hsv.stoned hvala puno na preporuci, imas pivo kad se vidimo nekad ili dva :D
 
TR-90 su 250Ω verzija? Ako jesu, onda bi trebalo da stižu sa fabrički nameštenim dubokim, angled jastucima, koji i jesu bolje rešenje od plitkih, pre svega u smislu udobnosti i ležanja na ušima ali i veličine stejdža. Jedina mana je to što prilično greju i znoje uši u letnjem periodu. Možeš svakako da probaš i plitke jastuke pa javi utiske.

Na kraju je najbitnije da si zadovoljan slušalicama 🎧 Stvarno su odlična kupovina po aktuelnoj ceni (na početku prodaje su koštale 300$). Po kvalitetu izrade i materijala su bolje od Sennheiser HD 650 koje su zvanično višestruko skuplje od Fostex (koje ni zvučno ne zaostaju za HD 650, mada je činjenica da su HD 650 neutralnije i za nijansu detaljnije). A prelaskom na K5 Pro zvuk će biti još bolji, pisao sam već da su mi TR-90 preko X6 i E10k zvučale pomalo ''dosadno'', da su sa K5 Pro jednostavno oživele kroz ceo frekventni raspon.
 
TR-90 su 250Ω verzija? Ako jesu, onda bi trebalo da stižu sa fabrički nameštenim dubokim, angled jastucima, koji i jesu bolje rešenje od plitkih, pre svega u smislu udobnosti i ležanja na ušima ali i veličine stejdža. Jedina mana je to što prilično greju i znoje uši u letnjem periodu. Možeš svakako da probaš i plitke jastuke pa javi utiske.

Na kraju je najbitnije da si zadovoljan slušalicama 🎧 Stvarno su odlična kupovina po aktuelnoj ceni (na početku prodaje su koštale 300$). Po kvalitetu izrade i materijala su bolje od Sennheiser HD 650 koje su zvanično višestruko skuplje od Fostex (koje ni zvučno ne zaostaju za HD 650, mada je činjenica da su HD 650 neutralnije i za nijansu detaljnije). A prelaskom na K5 Pro zvuk će biti još bolji, pisao sam već da su mi TR-90 preko X6 i E10k zvučale pomalo ''dosadno'', da su sa K5 Pro jednostavno oživele kroz ceo frekventni raspon.
Da, 250 verzija. Nisam stigao da probam plitke, ali cim stigne K5 bice jedna duga sesija gde ce to sve da se ispituje :D
Probao sam ih na integrusi laptopa, definitivno je zvucna na mom laptopu katastrofa, razlika nebo i zemlja u odnosu na radnju, tako da cekam K5. Sto se tice grejanja usiju, videcu na leto, nadam se da ce dobro klimatizovan prostor malo da ublazi znojenje :D
 
neki savet za slusalice sa mikrofonom,a da ne otpadaju usi posle sat vremena nosenja? hvala
 
clc8pwrx1rh61.jpg

green.gif
 
Pozdrav, trazim slusalice koje bi koristio za trcanje i teretanu, koje bi mi preporucili od ovih: Jbl Tune 750 BTNC, Jbl Live 400, 500 i 650BTNC?
Ako imate jos neki predlog pored ovih recite, uslov je samo da ih ima u Srbiji, a ne da narucujem preko, hvala! :D
 
Moze li preporuka za slusalice do 8000din za muziku i FPS gaming? Kacile bi se na MSI Tomahawk MAX. U pitanju je poklon i ne bi se prelazila navedena cifra
 
Pozdrav, trazim slusalice koje bi koristio za trcanje i teretanu, koje bi mi preporucili od ovih: Jbl Tune 750 BTNC, Jbl Live 400, 500 i 650BTNC?
Ako imate jos neki predlog pored ovih recite, uslov je samo da ih ima u Srbiji, a ne da narucujem preko, hvala! :D
Zavisi koliko para si spreman da odvojis za slusalice i da li ti treba ili ne treba noise canceling. Najbolje u toj grupi su Live 650BTNC. Live 400 i 500 nemaju noise canceling 650 i 750 imaju. Kad bih ja trebao da biram izmedju njih prvo bih gledao 650BTNC a posle njih Live 500. Od drugih proizvodjaca razmotrio bih 0Sony WH-XB70.

 
neki savet za slusalice sa mikrofonom,a da ne otpadaju usi posle sat vremena nosenja? hvala
Ja sam pre mesec dana uzeo CM MH751. Prvobitno sam hteo Logitech, ali sam na kraju prelomio na CM. U svim recenzijama su naglasak stavljali na udobnost i zaista jesu preudobne. Lagane su, ne pritiskaju mnogo i zvuk je odlican i za muziku i za gejming. Odlicne sluske, samo cemo da vidimo koliko ce da potraju, posto ih sin drnda samo tako.
 
Zavisi koliko para si spreman da odvojis za slusalice i da li ti treba ili ne treba noise canceling. Najbolje u toj grupi su Live 650BTNC. Live 400 i 500 nemaju noise canceling 650 i 750 imaju. Kad bih ja trebao da biram izmedju njih prvo bih gledao 650BTNC a posle njih Live 500. Od drugih proizvodjaca razmotrio bih 0Sony WH-XB70.

20-21k maksimum. Razmisljao sam da ih uzmem u G***tronu, nisam nikad uzimao sluske preko KP, pa nemam bas iskustva ko je kakav. NC moze i ne mora, nije mi toliko bitan. Vec sam napravio temu u Sta da kupim. Pored ovih sam stavio i Jbl Under Armour Sport Wireless Train, s tim da si one malo skuplje, a da li vrede iskreno ne znam. Osim za trcanje i teretanu koristio bi ih i za klasicno slucanje muzike.
 
Izvinite za dupliran post i znam da gusim temu, ali mi treba misljenje u vezi slusalica koje da uzmem, napisao sam gore za sta mi trebaju i koji je maksimum koji bi izdvojio.. U uzi izbor su: Jbl Live 650btnc, Jbl Under Armour Sport Wireless Train, Panasonic RB-M700BE-K, Sony WH-CH710NB i Sennheiser HD 450BT?
 
Od pobrojanih ja bih uzeo ch710 , dobar zvuk, udobne a i na glavi izgledaju low profile
 
Izvinite za dupliran post i znam da gusim temu, ali mi treba misljenje u vezi slusalica koje da uzmem, napisao sam gore za sta mi trebaju i koji je maksimum koji bi izdvojio.. U uzi izbor su: Jbl Live 650btnc, Jbl Under Armour Sport Wireless Train, Panasonic RB-M700BE-K, Sony WH-CH710NB i Sennheiser HD 450BT?
Kako da ti neko kaze koje slusalice da uzmes? Odes u prodavnicu i probas slusalice, da li ti odgovaraju na glavi, na usima, koliko su ti udobne, kako sviraju za tvoj ukus i onda odlucis sta da kupis. Ono sto je meni dobro ili nekom drugom ne mora da znaci da je i za tebe dobro.
 
Iz iskustva najvise i sigurno ima neko da se dosta razume u sluske i da prati tehnologiju i sve (nadam se da me razumes sta hocu da kazem). Kod mene ili u Np i Kv nemaju ni jedne od ovih sluski, zato sam i pitao za misljenje ostalih.
 
Biraj onda izmedju Sony WH-CH710NB i Sennheiser HD 450BT. Ja licno bih se izmedju njih priklonio HD450.
 
pa zvucno bih i ja preporucio hd450 nije nebi i zemlja razlika ali dopadljiviji zvuk za nijansu samo sto su cudni jastucici na hd450 pa ko zna uzimajuci na slepo da li ce to odgovarati svakoj glavi. Ch710 imaju klasicne ovalne sa vecim otvorom a mislim i da su jeftinije 🤔
 


Lik je ludak 🤣 🤣 🤣

Ima dobrih poredjenja u videu. :)
 
 
cudo nema opcija da se iskoriste mikrofoni in-game na ovim standardnim bt slusalicama tj non-gaming 😯
 
Nazad
Vrh Dno