Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

@zyllion - Да, јасно ми је о чему говориш. Свестан сам да квалитет кошта, поготово ако је одређени производ нов. Још када се додају овдашњи намети, цена у Србији буде и виша него преко. Но, као што сам и навео, тражим нешто у рангу наведених JBL Tune 500 BT јер сам истима веома задовољан. Могу узети и такве жичане, али бих опет више волео неки други модел.

Све у свему, твој одговор је и те како био од помоћи и на томе сам ти веома захвалан.
 
lupi search na aliexpressu za bt slusalice, sortiraj po prodaji i kupi koje su najvise komada prodate.

ali ja savetujem da se postepeno gradi sistem ako ne moze odmah. prvo neke krstene zivane sluske, tipa philips 9500, pa onda kad se ukaze mogucnost doda im se bt risiver sa pojacalom, kao sto je fiio btr5. sa tkom kombinacijom pokriven si kompletno. wired / wireless, in / out, sta god oces.
SHP9500 se više ne proizvode, teško će uspeti negde da ih nađe, posebno kod nas. Makar koliko sam ja tražio.
 
Господо, замолио бих вас за малу помоћ око проналажења јефтиних, а опет квалитетних слушалица. Имам JBL Tune 500 BT слушке и истима сам генерално задовољан. Али, кабл је кабл и не би било згорег да ми препоручите неке моделе сличног (или бољег) квалитета што се звука тиче, а да нису прескупе. Дакле, да је цена до 50 евра максимално. Исто тако би било супер ако у том ценовном рангу наведете и моделе који имају могућност да се користе и преко кабла, али и преко блутута. Захваљујем се унапред.

Tribit XFree


Te BT slušalice se najčešće preporučuju za 45-50$ ali je pitanje koliko sada koštaju, plus naručivanje, dažbine..
Verovatno su bar malo bolje od JBL koje imaš, na svim poljima.

A iz domaće ponude non-BT modela do 50€.. pa klasika, iSK HF2010, Presonus HD7, Superlux HD 668b, Samson SR850. Zbog poluotvorenog ili otvorenog dizajna, slabe izolacije, ove slušalice nisu za ulicu, prevoz, nego za stan, kuću.
Ako ti treba headset onda ove deluju ok: Asus TUF Gaming H3. Često budu oko 50€ na sniženju. Bilo koje od ovih da izabereš, bolje će zvučati bar uz neki niskobudžetni, starter DAC/AMP, tipa Lusya Fever ili Xonar DG (PCI slot) ili Xonar DGX (PCI-E) kartu.
 
hsv.stoned, nisam bas po svaku cenu orijentisan ka kupovini headseta, random mi skocio Z-ov review i vidim da ih generalno hvale, a zgodno mi je kad vec imaju kakav takav mikrofon da ga koristim :D Vidim da si napisao da imas TR-90, kako si ti zadovoljan njima i stvarima van gaminga? Tipa muzika, filmovi, kakve su sto se tice udobnosti, koriscenje u toku dana itd itd?


Sto se tice otvorenog ili zatvorenog dizajna, to je trenutno jedini razlog zbog koga se eventualno razmisljam da uzmem Fostex TR-90 umesto MMX-300, cisto zbog veceg komfora oko usiju tokom gaminga. E sad, s druge strane, retko se meni desi da bas par sati ne skinem slusalice ni jednom na par minuta makar, tako da je pitanje koliko bi to igralo faktor u celoj prici.

Za sad mi MMX-300 deluje kao jako fina kupovina u tom cenovnom rangu (ipak kontam da je sa audio strane kvalitetnije nego klasicne gaming kompanija headset), mada je Fostex skoro duplo jeftiniji. Moracu malo da iscitam danas recenzije i vidim sta cu i gde cu ^_^

Najjednostavnije je da odeš do prodavnice koja prodaje i Fostex i Beyerdynamic i da probaš ta 3 modela koja te zanimaju, poželjno na dobroj opremi, nikako preko telefona. Koliko znam, oni ozbiljnim kupcima dozvoljavaju test pre kupovine, dešavalo se čak da su slali skupe slušalice u prodavnicu u drugom gradu, samo da bi ih kupac probao pre kupovine. Tako ćeš najbolje proceniti sve vezano za dizajn, kvalitet izrade, udobnost, kvalitet i boju zvuka itd. Fostex trenutno deluju isplativije zbog primetno niže cene, ali nemaju mikrofon i dok ih ne probaš nećeš znati koje ti više odgovaraju, nemoj odustajati tek tako od Beyerdynamic. Ako ti je gaming veoma bitan onda G6 SBX u kombinaciji sa nekim headset-om.

Ja sam izuzetno zadovoljan sa TR-90, od dizajna, izrade, udobnosti pa do kvaliteta zvuka, mada je činjenica da primetno bolje zvuče preko K5 Pro nego kada su povezane na stari E10k ili DAC-X6.
Ne znam da li su zvučno bolje ili lošije od Beyerdynamic, rekao bih da pre svega zvuče drugačije. Odnosno, prema opisima, Beyerdynamic su izgleda malo ravnijeg, neutralnijeg zvuka i imaju mikrofon a Fostex zvuče malo agresivnije, zabavnije, sa jačim basom i više mesa u zvuku. Tako da su se sjajno pokazale za žanrove i albume koji zahtevaju takav dinamičan, malo agresivniji zvuk kao i za gledanje videa, filmova i posebno za igranje FPS, tu baš kidaju. Ali isto tako im ne leže neki albumi, koji u smislu tonaliteta malo bolje zvuče preko neutralnijih HD 650, K240 Sextett ili HD7. Mogu Fostex da se srede zvučno i preko EQ, ponekad je potrebno malo ublažiti mid/upper bass.

Što se udobnosti tiče, koristim ih samo sa dubokim, angled jastucima i veoma su udobne ali u letnjem periodu mogu itekako da greju uši. Sa plitkim jastucima zvuk je malo bolje izbalansiran (uz manji stejdž) ali sa njima ne leže idealno na ušima i generalno ne volim plitke jastuke na slušalicama. Zanimljivo je i to što se sistem podešavanja preko metalnih klizača vremenom sve bolje funkcioniše, odnosno kao da ima veći otpor tom klizanju i preciznije podešavanje. Dok su bile kao nove, ti klizači su lakše menjali poziciju pa sam morao da ispravljam to.

Nema mnogo testova Fostex TR serije, uglavnom važi to da su zvučno najbolje TR-80 i TR-90, odnosno da zvuče bolje, detaljnije i bolje izbalansirano od TR-70, koje imaju baš prenaglašen bas i paradoksalno - najmanji soundstage.

Utiske o TR-80 sa foruma imaš ovde.
 
@2slow4me ma cela da grupacija je ako izlete polovne po oglasima svakako ni shp9500 ni shp9600 ne mogu nove da se nadju za 50€.

@nekro batica, i to je tacno a nekad nesto kosta pa ti uvale k da izvines. Msm imao sam iskustva sa tim pa ne bih da ljudi prolaze kroz moju krivu ucenja jos sam od kraja osnovne krenuo sa tim slusalicama i dac/ampovima a sad imam 33 god. Tako da uvek savetujem koliki god da budzet neko ima da je uvek bolje nekad i strpeti se ustedeti biti disciplinovan i uzeti nesto provereno i trajnije nego zaleteti se u neki hype i prakticno baciti novac.
Npr da uzmes HD5xx seriju pa i polovnu za npr 50-70€ a desavalo se da izleti em ce ti trajati ako ih cuvas ceo zivot em ako ti dosade mozes da ih prodas sa minimalnim gubitkom.
A evo ti moj primer kad sam mozda bio prva god faxa uzmem neke reloop driveri odlicni zvuk odlican probao ih u radnji fostex/bd u to vreme detachable cable , dva para earpads ali posle prvog wow efekta truba skripi plastika nema unutrasnje rotacijeearcups i bolje da sam uzeo nove senn hd518 za 14 000 nego ove za fazon 10 000 posto sam ih rasparcao i koristio u nekim Modding failovima kansije.
Takodje i oprezno sa review sajtovima , forumima i sl. Kad su tek izasle Superlux su bile Giant killers i u moru hype a pojavi se neki random lik kaze ma kakav giant kilellers samo su ubedljivo najbolje do 50 jura kad se predje 100 evra nema ih na mapi i taj random lik je bio u pravu (posto sam naravno zajahao i ja hype vozic). Plus superlux i ostali modeli jesu dobra kupovina kad ih US ljudi kupiji za 20-30$ a mi u srbiji moramo da pljunemo po 50€.
retko kad ja i pisem o necemu sto nisam cuo ali zato sto sam drzao na glavi trudim se da napisem neki realan komentar cisto da se ljudi ne osecaju posle neke kupovine zaj**anim kao ja dosta puta.
pisi sta uzimas od modela u ramatranje pa ti mozda mozemo i nesto konkretnije reci.
A i pogledaj ove predloge od hav.stoned on je trenutno najpasioniraniji clan ove teme i ima dosta ovih korisnih linkova :)

A ima i ukusa cim je uzeo hidden gem tr90 :D
 
@hsv.stoned - Хвала и теби пуно на саветима и предлозима. На брзину само погледах моделе, мало касније ћу да прочитам детаље по сајтовима.

@zyllion - Директна, искрена туђа искуства су увек злата вредна. Као што се и може претпоставити. потпуни сам непознавалац материје иако музику слушам целог живота. Још увек су ми исправне једне маторе Philips слушке (иако добрано ислепљене) - SBC HP200, које имам 15 година већ. Али, шкрипи пластика преко сваке мере, јастучићи су се скроз истрошили тако да и када их користим моја супруга може да чује шта из њих допире.

Господо, стварно вам пуно хвала за време и труд који сте уложили да бисте ми помогли - заиста ценим то. Опет гледам да се не залетим превише па да купим нешто скупље ако за мање пара могу наћи нешто што ће бити win/win комбинација.
 
@hsv.stoned
Hvala na opseznom odgovoru, definitivno imam i temu za razmisljanje i dalje istrazivanje :D Videcu ako negde mogu da nadjem da probam modele pa da uporedim bas sta i kako. Jedino sto me brine kod TR-90 gledajuci ovako frekventni odziv i recenzije je to sto ima ovaj visoki treble, ja vucem alergiju od toga sa luxicama (Superlux HD-681) posto je treble na njima bio katastrofalan. E sad, verujem da to moze da se donekle ispegla equalizerom na DAC/AMP-u, samo je pitanje koliko.

S obzirom da mikrofon mogu i zasebno da uzmem (ne mora headset), imas li neku preporuku za slusalice u tom cenovnom opsegu (TR-90 do MMX-300)? Pozeljno open, udobnost mi je najbitnija stavka.

@zyllion
Ma slazem se, koliko ja vidim SHP9600 se jedva nalaze i nove (cak ni na amazon. de ih nema koliko ja vidim, a kamoli kod nas).
 
Ako si iz BG/NS onda definitivno u toj prodavnici pokušaj da probaš Fostex/Beyerdynamic pre kupovine, posebno jer si napisao da ti smetaju naglašeni visoki (na osnovu iskustva sa Superlux) a ogromna većina Beyerdynamic ima treble peak-ove, pa je to verovatno slučaj i sa MMX300 MK2. Fostex nemaju te probleme, odlični su im srednji, visoki i stejdž, bas je potencijalno problematično područje, u zavisnosti od žanra i albuma, kao što sam već napisao. Nekim pesmama i albumima to savršeno odgovara, mislim taj jak, težak bas, atak, u tom smislu Fostex definitivno imaju ''najteži'' bas i najviše mesa u zvuku (od slušalica koje koristim), uz ATH CKX9 in-ear.

Moram ponovo pogledati ponudu kod nas ali od modela zatvorenog dizajna, imaš jos BD Custom Game (headset) ili Custom Pro Plus (praktično iste slušalice ali bez mikrofona) ili Custom Studio (navodno blago unapređena verzija Custom Pro Plus). E sad, svi ti modeli su navodno zasnovani na DT 770 seriji ali uz malo drugačiji zvuk i podešavanje basa preko slajdera. MMX300 MK2 mi deluju kao da su zasnovane na DT 880/Pro, što bi trebalo da znači da su zvučno malo bolje.

Od otvorenih modela treba razmisliti i o AKG K712 Pro, kažu da su sjajne za gaming ali i slušanje muzike, ima dosta testova po netu i YT. I Fidelio X2/HR ponekad nalete u oglasima po normalnoj ceni.
Mnogi hajpuju Sennheiser HD 560s, posebno za gaming (imaju veći stejdž od HD 58X/600/650/6XX/660s), ali i one imaju neutralan zvuk i treble peak pa bi svakako i njih bilo najbolje probati pre kupovine.

Хвала и теби пуно на саветима и предлозима. На брзину само погледах моделе, мало касније ћу да прочитам детаље по сајтовима.
U tom rangu se preporučuju i AKG K92 ali ja sam ipak malo skeptičan prema tim slušalicama, bez obzira na hajp i popularnost. Ne mislim da su loše, za prosečnog korisnika svakako sasvim solidne, ali nedavno naleteh na ovaj test i utiske:
Save yourself the trouble and buy a Superlux HD688 or Takstar Pro 82 instead.
This way you will at least get very good sound quality for an affordable price.
These are not recommended… for anything.. unless you really hate clarity and realsitic sound and just want bass and some treble sizzle.
When looking for ‘hifi’ or ‘reference’ sound … well these are very far from it.
The price and fancy looks are the only thing it has going for it.
Što ne znači da po svaku cenu treba kupiti Superlux, ali bih ja svakako pre odabrao iSK HF2010 ili Presonus HD7, bar kada su jeftine slušalice za kućne uslove u pitanju.
Kao prenosive, jeftine, over-ear sluške, K92 imaju više smisla, pre svega zbog zatvorenog dizajna i bolje izolacije mada bih i u tom slučaju potražio neke bolje, polovne.
 
philips 9500 i 9600 ima na aliexpressu, razbise se od prodaje, na hiljade komada prodali...
 
prelistah malo oglase od tih"povoljnijih" bt varijanti imaju
Bose soundlink, sony ch710, senn hd4.50btnc.
Bose su najbalansiranije dobar soundstage nemaju anc, ch710 balansirano sa naglasenim mid bass imaju anc ali mislim da nisu podrzane u sony app kao prethodni model, senn hd4.50 su stariji model ali su mozda zvucno najbolje od ovih gore ali je udobnost i izrada hit miss fazon xD sve sam od ovih pomenutih imao u jednom trenutku ja bih izabrao bose za all around mada ako je bass bitan vrv ch710 su sledece i ako ce se koristiti i van kuce anc svakako pomaze iako nije na nivou qc35/xm3 da ne pominjem novije modele :) a posto je polovno mozda moze i da se malo koriguje cena. Za nekih 70€ bi ovi gore pomenuti modeli bili ok kupovina. Od wired varijanti ja sam uvek za hd5xx za vokale , akustiku, rock, beyer DT xx0 za edm, rap , filmove i sl. Meni su odlicne i grado sr60/80 eventualno alessandro mod koji sam isto video na oglasima stranice sa k. Ali grado nije bas build quality- comfort standard koji ocekujemo u 21. veku ali su handmade in brooklyn kome znaci 😁 iako sam poceo sa akg brzo sam digao ruke posle par brljotina koje su imali imaju ove nove modele k3xx pa moze i to doci u obzir. Audio technica je vec out of range za nesto kvalitetnije pa i polovno se tesko nalaze.
Da napomenem da ove wired slusalice nove su uglavnom 90-150€ ali polovne se mozda mogu naciu tom nekom sub 100€ rangu ako je moguce povecati budzet.
 
HSV, sta je i kakav je Scarlett Solo amp?
Da budem jasniji, vidim da ga koriste gejmeri, muzicari, slusaoci mjuze...

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
Promače ovo u svoj gužvi..
https://focusrite.com/en/usb-audio-interface/scarlett/scarlett-solo

Takvi interfejsi su popularni kao all in one rešenje, za muzičare a i kao sprave za desktop upotrebu, praktično se sve dobije u takvom uređaju. Naravno, peformanse su u okviru cene ali se Focusrite vode kao provereno dobra kupovina, mada ima tu čitav niz modela raznih brendova..
 
blah... do mene ih salju za 4 usd... porucicu jedne ovih dana.
 
HSV, sta je i kakav je Scarlett Solo amp?
Da budem jasniji, vidim da ga koriste gejmeri, muzicari, slusaoci mjuze...

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
To je audio interface. Koristi se kao 3u1 (nesscaffe :D) varijanta za kačenje xlr mikrofona, gitara i ne znam još kojih linijskih instrumenata. Obzirom da je DAC/ADC i da je relativno pristupačan najviše je rasprostranjen zbog tih stvari među jeftinijom publikom. Sam deo oko pojačala mu nije baš najbolje rešen, tako da ako nećeš da ga koristiš kao celokupan uređaj nije preporučljiv samo kao pojačalo.

 
@hsv.stoned
U Nišu živim trenutno, a nisam trenutno baš u mogućnosti da se cimam do BG-a/NS-a nažalost. Pa imao sam HD-681, osećao sam se kao pesak u ušima da imam za neke stvari što se tiče treble-a, bukvalno u EQ gasio najvišu frekvenciju uvek koja postoji da slušanje muzike bude moguće. A što se tiče tog napadnog basa na TR-90, koliko je to moguće da se izreguliše preko Equalizera?
A pretpostavljam kad govoriš o K712 da misliš na kupovinu sa KP, pošto su u radnjama 50 hiljada i preko xD Videću u toku dana da ispitam malo situaciju sa k712 što se tiče recenzija i ostalog, ipak nije mala količina novca za nešto što ide preko KP trgovaca (pitanje je politika vraćanja ukoliko mi se ne sviđaju, za razliku od klasičnih radnji).
 
Vidim da je Edifier P841 stigao kod nas po jako prostipacnoj ceni, trebao bi biti zanimljiva opcija za ultra low coat segment.
 

@2slow4me

Prodavnica na koju mislim postoji i u Nišu, tako da je najbolje da se dogovoriš sa njima i da probaš MMX300 MK2, TR-80/90 i npr. DT 880 Pro, ali na nekoj dobroj opremi, bitno je da pojačalo bude dovoljno dobro.
Stvarno sam negde pročitao da su se sa ozbiljnim kupcima dogovarali oko slanja slušalica iz BG prodavnice u druge gradove, i oko probe pre kupovine.

Preko kog uređaja si koristio SL 681? Preko loših plejera i određenih integrisanih zvučnih, visoki mogu da budu dosta lošiji nego preko kvalitetnog DAC/AMP.

TR-90 bas nije tako strašan, kako deluje na grafiku, za njih povremeno koristim 2 slična preseta u AIMP-u, sa blago ublaženom mid-upper bas grbom i blago pojačanim sub basom. Naravno, to je samo za neke albume i žanrove, za YT i igranje FPS ne koristim EQ, mada ne sumnjam da dodavanje malo sub basa može da znači u igrama. Utisak o tim Fostex je dosta bolji posle prelaska na K5 Pro, oživele su kroz ceo raspon u odnosu na E10k i X6.

K712 Pro, naravno mislim na KP, cene u domaćim prodavnicama su nerealno visoke, skoro pa duplo više u odnosu na KP. Ali tu nema vraćanja (u smislu da nekome ne odgovaraju iz ko zna kog razloga), što je i logično.
 
@slow4me mozda sam neki umereni bass head ali meni nije nista bilo napadno na tr90 ako slusas rap, edm sumnjam da ce ti nesto zasmetati na tr90 generalno su flat.
meni npr vise odgovaraju slusalice tipa dt990 iako mi u dosta zanrova smeta v shape sound sig i srednji tonovi u pozadini (mada i tako povuceni dosta su cisti ako uz eq se malo spusti bass/visoki). Mnogi se zale na visoke na dt990 a meni su mozda zasmetali u 1 od 100 pesama. A bass je odvaljivao msm da je u to vreme dt990 vazio za naj bass heavy par slusalica otvorenog tipa. 2nd pick su mi bile 518 i 558 mada se razlikuju veoma malo. Sve ostalo ili je mnogo kostalo ili su mi bile dosadnjikave po zvuku. Steta sto je massdrop toliko digao cene ja sam uspeo da naducim hd58x za 140$ sa svim dazbinama me mozda izaslo oko 24 000 sto opet nije strasno. Ali nisam imao nikakav wow efekat. Nisam neki fan analitickih sluski posto mi je ovo hobi vise bih voleo da zvuk bude zabavan a ne da trazim mane pesmana 😅
 
Nisam neki fan analitickih sluski posto mi je ovo hobi vise bih voleo da zvuk bude zabavan a ne da trazim mane pesmana
Ako koristiš neko baš dobro, moćno pojačalo, onda preporuka za K240 Sextett (600Ω).
Povremeno na KP mogu da se nađu za 40-50€ (u veoma dobrom stanju) i stvarno imaju zabavan i unikatan zvuk. Bez obzira što nisu najbolje na polju detalja i veličine stejdža, jednostavno imaju odlične srednje i veoma dobar bas i visoke, i na kraju tu neku unikatnu boju zvuka. Ovaj lik je sve detaljno opisao, i na osnovu njegovih opisa sam izabrao MP generaciju tih slušalica. Na neki način zvuče kao zabavnija, u-shaped verzija HD 650, uz malo veći stejdž i malo drugačije (unikatne) srednje. Dovoljan je i mid-gain na K5 Pro za ove zveri, mada može da se upali i high-gain pa da se potenciometar drži na pola. Preko X6 ne zvuče tako dobro, a telefoni i jeftini plejeri nemaju dovoljno snage za njih.

U pitanju su baš stare slušalice (80s) pa imaju fiksni kabl od 3m, to je najveća mana. I izbor odgovarajućih jastučića može da bude problem, najbolje je uzeti original AKG, a verovatno i Brainwavz (dovoljno je samo da imaju onaj tanak sloj materijala koji ide preko plastike koja štiti drajvere, nisu potrebni deblji unutrašnji sunđeri). Npr. sa nekim jeftinim, manjim jastučićima (sa AE, jedva uši staju u njih), zvuk nije tako ubedljiv kao sa kvalitetnijim, većim i malo dubljim (isto sa AE). Bitno je da jastuci ne budu previše duboki, kako bi sjajni srednji ostali takvi.
 
mislim da trenutno akg i beyer imaju neku krizu identiteta akg i razumljivo posle harmana i samsunga ali ovaj beyer sta radi sa brandingom i onim tygr linijama je uzas. Flagship modeli su im takodje haos. Imam osecaj da im ozbiljnost drzi samo DT serija sto stara sto nova sa dt1990pro. Nekad su bili go to za kvalitet, minimalizam i komfor a sad ne znam da sta tacno hoce da postignu za casual ljubiteljima muzike osim da ih zbune i preusmere na neki drugi brand. Nekad davno sam razmatrao te k240 al mi se nije svideo onaj sistem regulisanja velicine (iako udoban jako) delujem sebi sa njima kao da imam neko med pomagalo na glavi 😂 steta sto kod nas to trziste polovnih sluski nije nesto u De npr mogu da se nadju DT pro i premium, akg k55x i senn hd5xx za 50-70€ bar kad sam bio pre 2-3 god. Sa beyer-om mozes da ocekujes da budes miran narednih 10 godina i zbog izrade a i rezervnih delova dostupnih i kod nas. Opet je za taj neki novac do 50€ bolje jutiti onaj takatar i re brandove. Bese coolermaster iskopirao takstar?
 
Luxice sam koristio na laptopu direktno u 3.5mm port, tako da je jako diskutabilno kakav izvor ih je drajvovao. S tim da sam ja njih kupio kao student prve godine, tako da nisam imao bas para da ulozim i u dac/amp, a ni nisam nesto bio upoznat previse sa materijom da budem iskren. Jednostavno, mislio sam da nema smisla da dajem isto para tad za dac/amp koliko i za sluske.

U pravu si HSV, ja sad bas vidim da ova radnja postoji i u Nisu, pa cu da se prosetam danas do njih i bas vidim/pitam kako bi isla procedura kad bih hteo malo da isprobam i ispitam te slusalice. Iako sam zagrejan za k712 s obzirom na ogromnu kolicinu dobrih recenzija, nije mala kolicina novca za kupovinu na slepo. Provericu ove slusalice ako mogu koje si naveo, videti koje mi najvise odgovaraju, pa ako me neke impresioniraju, uzecu kombinaciju K5+te sluske, ako ne, razmislicu da rizikujem sa k712.

@zyllion - istog sam razmisljanja kao ti, slusalice kupujem da uzivam i da se opustim uz muziku i igre i da budu dobre, a ne da trazim sitnice :D

Javicu sta bilo danas kad odem do radnje i vidim sta i kako, hvala vam puno momci na svoj pomoci do sada, ali ne sumnjam da cu vas smoriti jos malo :D
 
Ima li neko licna iskustva sa Logi G432? Moram da nabavim sluske koje bi se iskljucivo koristile za COD Warzone. Nisam neki ultra gejmer, ali mi je bitno da je zvuk sto bolji. Inace je u pitanju integrisana zvucna sa x570 Aorus Elite. Koliko vidim po recenzijama, zvuk je solidan, ali udobnost nije. Hvala.
 
AKG K-712 Pro ima u Thomann-u
Kome bas treba, neka zaracuna 40€ za postarinu, nase dazbine (carinu, pdv i postanske troskove otvaranja i uplate dazbina), moze umanjenje cene za nemacki PDV ako ide u izvoz van EU, tako da bi ovde dosle oko 250€ legalno uvezene.
Imaju i B-stock (vracene a ispravne) slusalice koje su 15-ak evra jeftinije.
 
^ Na KP koštaju 255€, jedan prodavac se specijalizovao za naručivanje i preprodaju robe sa tog sajta.
Inače, u ponudi određenih prodavnica, K612/712 Pro koštaju skoro duplo više nego na KP, a nemaju na stanju nego tek kada ih neko naruči nabavljaju slušalice. Šta mislite gde ih nabavljaju i po kojim cenama? 💶🤑

2slow4me

Ako nisi prodao HD 681 onda ih ostavi i probaj na novom DAC/AMP, integruše (posebno starije i na laptopovima) su drastično lošiji izbor za bilo koje dobre slušalice, a posebno za te sa peak-ovima u frekventnom rasponu.
Presonus HD7 preko K5 Pro (uz umeren EQ preset, jer nemam više stock plitke jastučiće i unutrašnji sunđer pa mora da se koristi EQ, uz duboke, hibridne jastuke) zvuče toliko dobro da su praktično u rangu ovih daleko poznatijih slušalica koje koristim (da, na nekim poljima su bolje od ''legendarnih'' HD 650 i K240), ali o tome nekom drugom prilikom.
 
Vidim da je Edifier P841 stigao kod nas po jako prostipacnoj ceni, trebao bi biti zanimljiva opcija za ultra low coat segment.
Samo 2000 ,ne znam koja je fora cena im se kreće od 40-50evra.
Da li su barem usporedive sa ISK,Taskstar i sličnima
Bukvalno ima jedna polurecenzija na netu

Razmišljam da naručim Philips shp9500 sa alija a da mi podigne rođak iz Beča,da li one i dalje spadaju u neki bestbuy do 100 ojra
 
2500din, alu da svejedno povoljne, ima par opisa na yt ali sto kazes nista pouzdano. Nisam ih probao, korstio sam one P180 bubice, koje su takodje stigle kod nas, u H180 izvedbi bez mikrofona za 1000din i to se pokazalo kao super izbor za male pare.
 
@hsv.stoned - Nisam prodao luxice, ali kabl im je bas u losem stanju, isto i headband je u uzasnom stanju, nisu bas u mogucnosti da se nose :D Nosio sam ih godinama bez prestanka, lepo me odsluzile. Probacu ih nekad na k5 ako sredim kabl makar zvuk da cujem.

Znaci da uzmem K5 i Presonus? :p Inace, nisam stigao danas do radnje, zaglavio na poslu do kasno, ali nadam se sutra da overim i da pitam za probu.
 
SL izgleda ima baš česte probleme sa kvalitetom, ako su se tako brzo raspale. A i uopšte, ima dosta žalbi po netu na kvalitet izrade i trajnost koja izgleda nije na nivou Presonus, npr. moje HD7 su stare 7-8 godina, jastuci i unutrašnji sunđeri jesu propali prošle godine (zamenio sam) ali je ostatak slušalica bez većih tragova korišćenja, kabl funkcioniše bez problema. Takav podatak sam našao i na head-fi, da su Presonus ipak malo kvalitetnije napravljene od SL, verovatno jer im je domaće/USA tržište prioritet pa su i malo skuplje od SL.

Krenuo si sa idejom da kupiš gaming/hi-fi headset tako da se drži toga. Pokušaj da probaš MMX300 MK2, pa onda i Fostex TR-80/90 ili neke iz Beyerdynamic DT 880 serije, ako proceniš da ti ne treba mikrofon na slušalicama. U tom smislu, verovatno bi ti više odgovarao Creative SBX G6 (pre svega zvog gaming emulacija i ulaza za mikrofon) ali prema soundnews sajtu važi da je K5 Pro za nijansu bolji zvučno (pre svega srednji), uz moćnije pojačalo (mada i G6 ima jako) i veliku prednost u vidu domaće garancije, pa ti razmisli šta su ti prioriteti.

Potencijalno zanimljive a jeftine (closed-back) sluške (40€ u poznatoj prodavnici):



Solo Studio 3rd gen
(Tu ima komentara o ovim slušalicama)

Izgleda da su napravljene na bazi nekih Takstar, veoma moguće Pro 82, samo bez podešavanja basa preko klizača.
 
Pa meni su se jedni jastucici raspali posle 4-5 godina, njih sam zamenio. Kabl je prvi poceo da zeza i prekida, a sto je najgore, prekidao je na vise mesta, i nije imalo smisla da ga kasapim i lemim na 10 mesta da bi bilo upotrebljivo. Najveci problem sto se onaj kozni band za glavu toliko izdeformisao i ukrutio da je nemoguce da se nosi na glavi. Mislim, platio sam ih tada 3300, sluzile su 5-6 godina, ne mogu bas da kazem da su bacene pare, daleko od toga.

U svakom slucaju, sledeci korak mi je da probam da poslusam sto vise parova moguce pre kupovine, pa onda da donesem odluku.
 
@hsv.stoned , koje bi beyerdynamic sluske uzeo za gitarsko pojacalo, recimo kao monitoring sluske?
DT 770 od 80 ohma odgovaraju za to, ne?
Beyer ima sada neku outlet akciju na njihovom sajtu pa merkam, takodje imaju 880, 990, tu su cenom oko 130e.
 
Nazad
Vrh Dno