Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

ne bi pitao na ovoj temi sa vrlo sugestivnim nazivom.

Odavno mi ovde diskutujemo modele slusalica koji se krecu od 200-400e, retko sta preko toga. To sumnjam da je malo novca, i mislio sam da smo i pricali o preimenovanju teme.

Sto se setup-a tice, zavisi koliko mu je kvalitet zvuka u mikrofonu bitan. Ako ce da radi neki stream, mozda da investira malo vise kinte i u to.

Sto se tice sluske + DAC kombo: K5 pro mogu da ti preporucim kao dac u po dana i noci, ali kosta. Gamerske sluske sa 7.1 i slicnim stvarima, ne znam sta pametno da kazem.

A sto se tice dostupnosti lagera, i u zapadnoj evropi je zeznuto. Svuda je problem zbog globalne situacije.
 
Hvala na preporuci. Nisam streamer, samo bi mi dedicated mic prosirio opcije u pogledu slusalica pa ga zato razmatram.
 
ne naravno,ali trenutno je takva situacija na trzistu,moras da se pomiris da ako je gejmeri i ista kvalitetno moraces masno da platis brend i stikere.
 
Hvala na preporuci, jesam voljan i da idem na tako nesto. Isplati li se G6 za cca 170e, koliko ga reklamiraju na kp?

Nisam probao G6 ali tu su detaljni testovi, gde se slažu da je možda i najbolji gaming/hi-fi USB DAC/AMP u toj cenovnoj klasi. Samo treba proveriti po netu stanje sa drajverima, umeli su tu i Creative i Asus da brljaju poslednjih godina, mada je to verovatno ispeglano do sada, za Windows 10.

Inače, zbog mogućnosti kupovine u SRB (sa garancijom) FiiO K5 je realno bolji izbor, čak kažu da je i zvučno za nijansu bolji od G6. Ali K5 pro se napaja iz utičnice i nije baš lako prenosiv uređaj a SBX G6 se povezuje-napaja preko USB-a, kompaktniji je i ima određene gaming funkcije, koje su detaljno opisane u pomenuta dva testa. Što ne znači da je FiiO loš za igranje, zapravo se sjajno pokazao u kombinaciji sa Fostex slušalicama, nego je jednostavno G6 opremljeniji tim specifičnim gaming funkcijama i emulacijama.

Sound Performance

I. Playing Games

What was really unexpected for me is that this small bus-powered device is capable of driving even hard to drive headphones.

On the high-gain it can drive the Quad Era-1 planar-magnetic headphones at about 40 to 45 volume. More than that and I can potentially damage my hearing. Hifiman Arya is a much harder task, yet at 60 to 70 volume the sound was very loud and authoritative. I know few dedicated wall-powered headphone amplifiers that are much more expensive than G6 that will not drive Arya to loud levels. At $150 Sound BlasterX G6 already got my attention not only as a gamer but as an audiophile as well.

Putting it on low gain and inserting some really sensitive IEMs revealed a clean and noise-less background, I even pushed my volume at a higher setting, I paused my music and there was not a hint of his or hum. Headphone output is clear of nasty noises, pops or cracks.

I launched AC Odyssey and with a shaking hand pressed the SBX (Sound Blaster X) button to enable the internal DSP engine. To my surprise the sound wasn’t muddier or something like that, I felt that it sounded bigger and I could easier hear all the sounds around the world. Pressing the Crosshair (Scout Mode) button was a funny experience, it sounded weird at first, with it enabled I heard all the NPC talk around much easier, it is almost too distracting at times. I hear them talking closer to me and in general the mid tones and the treble is somewhat enhanced.

I decided to test the crosshair button in a shooter game, Wolfenstein II The New Colossus it was and weirdly enough I could hear my enemies much easier, their steps, their talk complotting against me. On the other hand, the rest of the sounds are sounding muffled and subdued, even bass tones are muted and put behind in the background.

It must be said that the physical buttons on the G6 will just control a small portion of what can really be achieved with it.

After installing the Sound Blaster Connect 2 on my PC, there are so many settings to play with and only with this App the full potential of G6 will be unleashed. There are even tons of presets for some of the most popular games. Those presets will change the settings of the SBX and Crosshair buttons. You can manually adjust the surround effects, the crystalizer, bass, smart volume, dialog+ and others.

What was really unexpected and quite interesting really: the equalizer pencil. You have a straight line that represents the frequency response and by just drawing a frequency response curve over it will set the EQ according to your drawing. Underneath the EQ curve can be seen how much bass or treble is being added or subtracted.

E sad, slušalice. Naveo si da bi uzeo otvorene ili bar poluotvorene, a izbor takvih, kvalitetnih gaming modela je slab na našem tržištu. Daleko je više closed-back modela u ponudi.
Pa, ako ti ugrađeni mikrofon nije prioritet, možeš da pogledaš i open/semi-open AKG (K612 Pro/K712 Pro, K702, na KP, redovne cene u SRB su užas), Sennheiser (HD 599/HD 560s), Beyerdynamic (DT 990) i sl. Ima tu i nekoliko Audio Technica semi-open modela mada su najčešće ''bass light'', pa nisam siguran koliko je to dobro za igranje. Na neke od pomenutih slušalica postoji mogućnost povezivanja mikrofon dodatka, npr. neki od popularnih modela takvih mikrofona za 30-50$ na Amazonu.
 
Poslednja izmena:
Hvala svima. Cekam odgovor par prodavaca sa kp u vezi sa G6, ali s obzirom na situaciju sa granicama i guzvu oko nove godine, verovatno cu ici na K5 iz radnje.

S obzirom na cene kod nas i dostupnost, verovatno cu ici na HD 599 iz radnje, sto mi je i inace bio favorit.

Moze li neko da preporuci mic?
 
drugari treba mi pomoc. da li znate za neko pojacalo za slusalice koje je u isto vreme i zvucna kartica (da glumi dac, da se povezuje na usb sa kompom, pa onda iz njega da ide zvuk u zvucnike koji su aktivni, neki microlab), ali da ima pojacalo za dva para slusalica, sa dva odvojena volume knob-a? takodje da cenovno nije neko besnilo, nego tako do stotinak evra?
 
@skodu

Ta prodavnica (4A) je dobila i nove HD 560s (otprilike ista cena kao HD 599), samo još nisu dodali u ponudu (4A) ali jesu u svoj ogranak iz NS.
Sad, koje su bolje.. tehnički vrlo verovatno HD 560s (noviji i bolji drajveri) ali to ne mora da znači da će svima više odgovarati njihov manje obojen (manje topao), neutralniji zvuk, posebno za igranje.

Zato prelistaj testove, ima i nekih uporednih, pa proceni.


https://www.rtings.com/headphones/tools/compare/sennheiser-hd-599-vs-sennheiser-hd-560s/408/18492
https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brands-s-se/hd-560s/
HD560S versus the HD599
hd560s-vs-hd599.png

in short:

The HD560S is a good headphone in this price segment. It is not flawless and needs some ‘fixing’ but when looking for an excellent and realistic sound reproduction with a wide stereo image and clarity the HD560S is a headphone that should definitely be on your list to audition.

Not recommended for:
Bass-heads looking for huge bulky lows
Those looking for ‘warm/bassy’ headphones
Those looking for bright splashy headphones (Grado/Beyerdynamic/AudioTechnica treble).
Those looking for V- or U-shaped headphones.
Portable usage (where isolation is needed).

Recommended for:
Home usage and indoor ‘portable’ usage (when isolation is not of importance) and ‘accuracy’ is desired.
Serious listeners that like to listen to high quality recordings but don’t want to spend more than €/$ 200.- (and not afraid to use EQ or filter)
Gamers will like the sound quality and stereo image with sharply defined ‘positioning’. No microphone though and maybe a bit light on the bass for gamers.
Those that like a wider stereo image and dynamic lively sound

Sa K5 Pro nema greške, zvučno odličan uređaj koji može da potera i najzahtevnije slušalice. Prednost je i domaća garancija. Ali, kome znači napajanje preko USB-a, lakša prenosivost i pomenute gaming funkcije, onda je SBX G6 verovatno bolji izbor.

Dodatnih mikrofona je sve više u ponudi ali na Amazonu/ebay, samo treba proveriti podršku za određene slušalice.
 
Poslednja izmena:
@skodu

Ta prodavnica (4A) je dobila i nove HD 560s (otprilike ista cena kao HD 599), samo još nisu dodali u ponudu (4A) ali jesu u svoj ogranak iz NS.
Sad, koje su bolje.. tehnički vrlo verovatno HD 560s (noviji i bolji drajveri) ali to ne mora da znači da će svima više odgovarati njihov manje obojen (manje topao), neutralniji zvuk, posebno za igranje.

Zato prelistaj testove, ima i nekih uporednih, pa proceni.


https://www.rtings.com/headphones/tools/compare/sennheiser-hd-599-vs-sennheiser-hd-560s/408/18492
https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brands-s-se/hd-560s/
HD560S versus the HD599
hd560s-vs-hd599.png


Sa K5 Pro nema greške, zvučno odličan uređaj koji može da potera i najzahtevnije slušalice. Prednost je i domaća garancija. Ali, kome znači napajanje preko USB-a, lakša prenosivost i pomenute gaming funkcije, onda je SBX G6 verovatno bolji izbor.

Dodatnih mikrofona je sve više u ponudi ali na Amazonu/ebay, samo treba proveriti podršku za određene slušalice.


Svaka cast na informisanosti! Da, 599 ipak nije dostupan, sajtovi prodavaca, zamislite, nisu azurni. Kada sam zvao 4A, decko mi je odmah preproucio 560s i vidim da su ih dosta nahvalili svuda redom.
 
Dodatnih mikrofona je sve više u ponudi ali na Amazonu/ebay, samo treba proveriti podršku za određene slušalice.
Nista od mikrofona koji bi mogli da se zakace na slusalice ne mogu da nadjem ni kod nas ni na KP. Uzeo bih mozda neku desktop varijantu sa stalkom, ali brinem da bi takav mic bio komplikovan da se podesi da ne skuplja zvuke kliktanja mehanicke tastature. Samim tim ne znam da li da uopste idem na nesto sa ugradjenim noise canceling ili se to moze ispeglati softverski (kroz npr discord). Misljenja?
 
Discord ce ti ispeglati vecinu pozadinskog suma osim ako ne koristis green razor switch-eve kao ja pa i komsija cuje :).
Salu na stranu, i glasne tastature mozes neutralizovati u podesavanjima.
Prijatelj iz Bg ima "problem" kao i ti i gledali smo i uporedjivali moj Sehheiser gaming setup koji me izasao nepunih 200e u ger sa srpskim cenama, isto tipa useta u radnju i kupi ili sa kp.
Razlika je bila preko 300e, sto je paradoxalno, van svake pameti.
Pricamo o gsp 500 sluskama sa fenomenalnim mic i gsx 1200 gaming zvucnom.
Imam jos i npr Asus Xonar U7 mk2 i gsx ubrise patos sa njom u gejmingu (a bila je jeftinija od U7), sto je i ocekivano, ipak je gejming dedicated zvucna.


Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Na kraju sam narucio K5 Pro i HD 560S iz domacih radnji, ModMic sa amazona i uzedju neki acme desktop mic da premosti dok ovaj ne stigne. Hvala svima na pomoci!
 
kod desktop majka veci problem od kliktanja tastature je kupljenje zvukova preko montaze i stola,jedino resenje tog problema je shockmount.iskreno za stream i igranje clip on varijanta je neuporedivo bolja,pogotovo za budzete kojima raspolazete,blue yeti na shockmountu na brdovitom balkanu nece da bude sem i to debelo po usima a to je prva najjeftinija proverena varijanta...
 
Na kraju sam narucio K5 Pro i HD 560S iz domacih radnji, ModMic sa amazona i uzedju neki acme desktop mic da premosti dok ovaj ne stigne. Hvala svima na pomoci!
Cek, pa sto nisi sve uzeo onda sa amazona?

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Cek, pa sto nisi sve uzeo onda sa amazona?

Sent from my CPH1951 using Tapatalk

Narucio samo mic direktno da mi ga isporuce u Niš, cena $50 + $30 u fees, kaže da pokrivaju i "import fees". Videćemo, nemam iskustva sa amazonovim globalshipping-om.

Slušalice sam mogao da nađem ovde, poslaće ih u ponedeljak, kod mene verovatno već u utorak. Takođe, za cene veće od 50e, kada se uračuna shipping i carina na sve to izađe baš fina cifra.
 
Poslednja izmena:
kod desktop majka veci problem od kliktanja tastature je kupljenje zvukova preko montaze i stola,jedino resenje tog problema je shockmount.iskreno za stream i igranje clip on varijanta je neuporedivo bolja,pogotovo za budzete kojima raspolazete,blue yeti na shockmountu na brdovitom balkanu nece da bude sem i to debelo po usima a to je prva najjeftinija proverena varijanta...

Imaš li preporuku za jeftin clip on da ga ima u Srbiji?
 
Kupovina novog smart tv-a koji ne poseduje 3,5 milimetarski prikljucak za slusalice kao i vec prilicno "potrosene" Superlux HD681 EVO bili su dovoljni razlozi za kupovinu novih bluetooth slusalica. Pre nekih godinu i po dana imao sam istu nameru, ali je izbor i kvalitet dostupnih modela srednje cenovne klase bio prilicno los. Pritom ne pricam o trzistu u Srbiji. Sve u svemu kada je rec o over-ear sluskama izbor se svodio na dva imena Sony i Bose. Ostali tipovi poput in-ear ili on-ear modela me nisu interesovali. Ideja da cu tada naci nesto poput Superlux-a u blueooth varijanti do nekih 100-ak evra brzo je pala u vodu. Cak su i vec pomenute marke bile prilicno smesne u odnosu na EVO bez obzira na 10 puta vecu cenu. Isprobao sam tada preko 30 modela raznih prizvodjaca ali ni jedan nije ostavio jaci utisak. Svestan cinjenice da su zicane slusalice jos uvek jako daleko po kvalitetu zvuka odustao sam od kupovine.

Pre nekih mesec dana bacio sam se ponovo u akciju. Ideja je bila uzeti najbolje bluetooth sluske za 50-60 evra i prosto videti da li se nesto u medjuvremenu promenilo odnosno da li je moguce za taj novac pazariti iole kvalitetne bezicne slusalice. Nakon kratkog online istrazivanja i dobrim delom zahvaljujuci savetima sa Bencha pazario sam AKG Y500 Wireless. Ovde sam napravio ogroman kompromis (citaj gresku) i uzeo on-ear umesto over-ear. Sve osim lepo dizajniranog pakovanja je bilo jako lose. Nisam ocekivao da cu dobiti kvalitet zvuka kao kod Superluxa, ali ostao sam zapanjen koliko bedno zvuce. Nakon nekih sat vremena mucenja sluske su zapakovane i poslate nazad. Svaki dalji komentar je suvisan.

Bacio sam se nadalje u potragu. Posle debakla sa AKG-om cilj je bio definitivno uzeti over-ear, ali ostati u granicama do nekih 100 evra. Od poznatih proizvodjaca mogao sam zakljuciti da je poularnost Sony i Bose daleko iznad ostalih, ali je za pomenute modele i njihove perjanice neophodno izdvojiti duplo vise novca i to kad su na popustu. Nakon sati istrazivanja jedan model se izdvoji od ostalih. Kako je rec o manje poznatom proizvodjacu slusalica iscitao sam desetine testova i odgledao brdo klipova. Kada je pocetkom decembra izasao novi firmware koji je ispravio do tada jedini problem sa mikrofonom odnosno kvalitetom istog odluka je definitivno pala.

Inspirisan prvim postom u ovoj temi ali i samim naslovom teme zelim vam ukratko predstaviti Anker Soundcore Life Q30. Redovna cena sluski je 80 evra u Nemackoj. Slusalice su redovno na popustu i tada je cena oko 60 evra. Ja sam imao srecu da ih nabavim pred novu godinu za samo 50 evra. Ovo su definitivno najbolje over-ear sluske koje se mogu naci za 60 evra. Ono sto je EVO bio u svetu zicanih modela sada je Q30 kod bezicnih slusalica.

Osnovne informacije sa zvanicnog sajta:
https://www.anker.com/products/variant/life-q30/A3028011


PAKOVANJE I IZRADA (Ocena 4/5)

U pakovanje se pored slusalica i uputstva, nalazi futrola, aux kabal i USB type C kabal. Futrola je od cvrstog materijala solidnog kvaliteta. Ipak za ovaj novac to je premium pakovanje. Aux kabal ima sa obe strane 3,5 milimetarski prikljucak (plus) bez podrske za
mikrofon (minus) u ovom rezimu rada i nesto je duzi od jednog metra. USB kabal C-tipa omogucava brze punjenje u odnosu na micro-USB gde proizvodjac kaze da je 5 minuta punjenja dovoljno za oko 4 sata slusanja, odnosno oko 2 sata vremena da bi se sluske potpuno napunile. Korisnicko uputstvo ukratko opisuje osnovne funkcije i nacin njihovog koriscenja. Garancija na slusalice iznosi 18 meseci, dok proizvodjac reklamira dozivotnu podrsku sta god to znacilo.


Slusalice su izradjene od cvrste plastike poprilicno dobrog kvaliteta. Sam headband je izradjen od metala i poseduje mekani sundjer presiven vestackom kozom za prijatan dodir sa glavom. Konektori su solidno pozicionirani sa donje strane tako da se korisnik prilicno brzo navikne. Sam kvalitet dugmica je mogao biti bolji. Tvrdi su i svaki klik se cuje. Na levoj slusalici je dioda za prikaz stanja odnosno modusa kao i USB-C prikljucak i tasteri za uklucivanje i menjanje "zvucnog ambijenta". Na desnoj slusalici se nalazi tasteri za pojacavanje i smanjivanje zvuka kao i play/pause taster. Tu je jos i 3,5 milimetarski prikljucak za kabal. Ukupan kvalitet izrade je bolji nego kod Superlux-a.



UDOBNOST (Ocena 4/5)

Slusalice su prilicno udobne. U poredjenju sa EVO-om ne stezu ni posle duzeg koriscenja (vise sati). Sta vise cini se da malo labavije stoje na glavi, tako da nikako nisu predvidjene za trcanje ili teretanu. Osobe sa manjom glavom nece imati problema osim ukoliko pokreti glave nisu nagli. Sundjeri su izradjeni od memorijske pene i veoma su mekani i prijatni za usi. Nakon sat-dva nosenja oseca se toplina, ali ne dolazi do znojenja niti zamora od stezanja. Udobnost je na mnogo visem nivou u odnosu na EVO. Ostaje zal sto velurski jastucici ostaju rezervisani za malobrojne visestruko skuplje bluetooth modele.



KARAKTERISTIKE (Ocena 4/5)

Sluske poseduju ANC (active noice cancelling). Sam kvalitet je osrednjeg nivoa i daleko od vodecih modela Sony, Bose i Apple-a. Postoje tri moda rada ANC-a koji su veoma slicnih karakteristika. Mod Transport daje najbolje rezultate. Primetan je neobican uticaj vetra na ANC koji se ogleda u vidu cudnog zavijajuceg zvuka. Pored ANC moda postoje tkz. normalni mod i transparentni mod ambijentalnog zvuka. Normalni mod je sa isklucenim ANC-om dok transparentni mod koristi mikrofone kako bi pojacao spoljne zvukove i reprodukovao ih slusaocu. Ovaj mod koriste oni koje mrzi da skidaju slusalice kako bi culi sagovornika. Za slusanje muziku najbolje je koristiti ANC-mod sa opcijom Transport.

Moguce je istovremeno prikljuciti dva razlicita uredjaja preko bluetooth-a. Ovo funkcionise prilicno dobro i imajuci u vidu da je moguce koristiti samo jedan izvor zvuka u datom momentu, a da je smartphone povezan stalno, moguce je po potrebi dodavati odnosno deaktivirati ostale uredjaje. Stabilnost konekcije je jako dobra i retko se desavaju prekidi. Sam domet iznosi 10 metara i u praksi je pokazano da je kvalitet veze bolji u odnosu na neke daleko skuplje uredjaje.

Sluske imaju mogucnost povezivanja preko NFC-a. Ovo funkcionise mada ne tako dobro kao kod skupljih modela, odnosno potrebno je cesto vise puta dodirnuti desnu slusalicu ivicom telefona. Obzirom da NFC konekcija automtski aktivira bluetooth nisam video preveliku svrhu korisccenja iste.

Anker poseduje aplikaciju za Android i iOS koja podrzava veliki broj bluetooth zvucnika i slusalica. Soundcore Life Q30 su podrzane. U aplikaciji je moguce menjati modove ambijentalnog zvuka i ANC-a i definisati sleep mod. Ipak najvaznija karakteristika aplikacije je ekvilajzer sa 8 presetova u kome je moguce definisati sopstvene signature. Default signatura kao i prostalih 20-ak su prilicno lose definisane, tako da je neophodno koristiti custom EQ. Dobra stvar je da jednom definisan EQ ostaje sacuvan trajno u slusalicama tako da nije bitno sa kojim uredjajem cete koristiti iste kao ni to da li ce smartphone biti povezan ili ne. Kao slag na tortu dolazi cinjenica da je pomocu aplikacije moguce update-ovati firmware uredjaja. Poslednja verzija 1.8 donosi ispravke u pogledu kvaliteta mikrofona.

Slusalice koriste 40mm drajvere sto je standard za over-ear u bluetooth varijanti.

Ugradjena baterija omogucava do 40 sati u ANC modu odnosno 60 sati u normal modu. Realno je ocekivati nesto manje tj. oko 35 sati u anc tj. preko 60 u normal. Obzirom na cinjenicu da sluske poseduju USB-C prikljucak i samim tim brze punjenje, konkurencija u ovom cenovnom rangu porde ovakvih specifikacija jednostavno nema sta da trazi.


KVALITET ZVUKA (Ocena 5/5)

Kada sam prvi put probao slusalice izostao je vau efekat koji sam imao sa EVO-om. Default custom preset je podesen kao kod jeftinih bluetooth zvucnika. Bas je prenaglasen, muljav, a zvuk dubok, robotizovan. Od 8 preseta jedna frekvencija je pogodjena kako treba, ostalo je prilicno lose. Slican utisak sam imao prilikom prvog testiranja bluetooth slusalica kao i kod AKG-a. Prosto receno kanta.

Srecom moguce je podesiti custom EQ i tako bitno popraviti situaciju. Dva predlozena custom EQ-a od strane korisnika me nisu odusevila pa sam napravio sopstveni. Kao referencu koristio sam naravno Superlux EVO i trudio se da sto blize pridjem toj boji i kvalitetu zvuka. Nakon par sati testiranja i stelovanja uspeo sam podesiti zvuk na zeljeni nacin. Nivo basa je drasticno smanjen, a ostale frekvencije tako podesene da zvuk bude topao, sa jasnim srednjim, nesto izrazenijim dubokim i ne prenaglasenim visokom tonovima. Kvalitet zvuka gotovo dostize EVO, ali ipak ostaje blago iza. Dva odnosno tri su razloga za to. EVO ima 50mm drajvere i jednostavno nije moguce postici tu dubinu sa manjima. Druga stvar je nemogucnost podesavanja nizih frekvencija ispod 100Hz. Kao treci razlog namece se cinjenica da bluetooth varijante jos uvek zaostaju za zicanim po pitanju kvaliteta zvuka.

Sve u svemu kvalitet zvuka dostize, a vrlo cesto i prestize mnoge skuplje modele. Na ovom kanlu mozete videti o cemu pricam:
https://www.youtube.com/c/oluvsgadgets/videos

Uz to linkove ka jos dve nesto objektivnije recenzije:

https://www.head-fi.org/showcase/anker-soundcore-life-q30.24827/
https://www.kopfhoerer.de/test/soundcore-life-q30-by-anker/



DOSTUPNOST/KONTROLA KVALITETA (Ocena 2/5)

Nazalost Anker ima nesto sto je pored povoljne cene isto kao kod Superlux-a. Jako ih je tesko nabaviti u Srbiji. Vidim da se ponekad mogu naci na sajtovima za kupovinu i prodaju, ali u radnjama jos uvek tesko. Obzirom da je model tek 3 meseca na trzistu nadam se da ce se to uskoro promeniti. Postoji mogucnost narucivanja iz EU ili Kine, ali nisam siguran koliko je to isplativo i koliko dugo se ceka, pogotovo pod trenutnim okolnostima. Prilikom kupovine treba obratiti paznju na nivo glasnoce u obe slusalice. Desava se da nivo bude razlicit. Anker nece praviti problem prilikom zamene, ali treba imati na umu da kod ovog i drugih problema zbog kojih je eventualno neophodno izvrsiti zamenu kupac sam snosi troskove slanja ukoliko placanje nije izvrseno putem PayPal-a.




Za ostale detalje mozete me kontaktirati u ovoj temi ili preko pp. Ako mogu trudice se da pomognem.
 
Poslednja izmena:
Sve najbolje, ako imaš dovoljno snage da ih poteras. :)

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
hvala puno! uzimam i pojacalo, pa cu da izaberem nesto adekvatno
 
Nemoj samo pojačalo, nego i DAC. Da li u vidu stack-a (2 zasebna uređaja, npr. kao Schiit Magni i Modi) ili još bolje combo (DAC + AMP), to sam proceni, u skladu sa budžetom.
 
naravno... i dac. videcu jos sta da uzmem. sad bih uzeo fine slusalice, a za dac/amp sta ostane, pa ce da se zameni nekad.

buraz bas juce uzeo schiit bifrost + lyr za hd650

ima na onom massdropu planarke za 220 usd. kao i hd650.

kakvo je iskustvo sa onim fx audio x6 mk2? generalno je dobar bang for the buck za 70 usd. jel moze on da potera planarke? ostavio bih ga posle nekom, kad kupim nesto bolje.
 
Poslednja izmena:
Uzmi u startu nešto malo skuplje a bolje.
Npr. FiiO K5 Pro, verovatno je tu oko 150-160$, imaš ovde dobar i detaljan test, autor je koristio razne slušalice, od in-ear do najzahtevnijih planar magnetic. Nije taj FiiO jedini dobar izbor u klasi, ali nisam baš pratio ostatak ponude, nama u SRB je K5 Pro i dalje najbolja kupovina u okviru tog budžeta.
 
Uzmi u startu nešto malo skuplje a bolje.
Npr. FiiO K5 Pro, verovatno je tu oko 150-160$, imaš ovde dobar i detaljan test, autor je koristio razne slušalice, od in-ear do najzahtevnijih planar magnetic. Nije taj FiiO jedini dobar izbor u klasi, ali nisam baš pratio ostatak ponude, nama u SRB je K5 Pro i dalje najbolja kupovina u okviru tog budžeta.

da, taj fiio je bas kul, malo malo pa naletim na njega. hvala za link

Gde kupuješ, pošto...?

na amzonu vrv. ima ih i na kineskim sajtovima tipa taobao, aliexpress. gledam da ih uzmem za manje od 200 usd.

jel kupio neko nekad nesto sa massdropa? hd650 za 220 usd, pa to mi ne bas nenako ok.
 
Koji bi sada preporučili audiokabl od 3m i 3,5mm tropolnim konektorima za slusalice?
Poželjno nesto izdrzljivo, sa "pletenom" spoljasnjoscu, kao pertla platneni najlon omotac...
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam pre par dana Sennheiser HD800S koje planiram da koristim iskljucivo za gaming. Ne igram multiplayer tako da mi mikrofon nije ni bitan. Muziku ne slusam. Kupio sam ih u domacoj firmi (4a) jer su mi na kp-u rekli da nema nista pre marta pa nisam hteo da cekam. Koliko je DAC/AMP bitan sa stanovista gaminga? Da li moram da uzmem neki od 500-700eu ili necu primetiti razliku? Inace porucio sam Mayflower Arc Mk2 koji je trenutno na carini pa je neka ideja bila da koristim taj.

Uzeo sam prvo HD660S u istoj firmi ali nisam znao kako zvuce u igrama pa sam probao kuci i bio odusevljen zvukom i to preko maticne ploce pa sam otisao i zamenio ih za HD800S. Koristio sam do tada Logitech G933 i Razer Thresher Ultimate.

Takodje planiram da koristim adapter 6.3mm na 3.5mm pa me zanima da li je bitno da uzmem sto kvalitetniji ili je dovoljan obican pozlaceni koji sam porucio sa kp-a za 300din. Video sam po netu da se mogu kupiti bas Sennheiser adapter/kablovi pa da li treba da jurim to ili ovaj sto sam uzeo resava posao.
 
zar nije amp obavezan za te sluske? to je 300 oma, nije boranija...

inace, hifiman deva. vrlo fina stvar jer uz njih dobijas dac/amp koji je sasvim dovoljan da ih vozi. nije world class, ali je u rangu ovih jeftinijih koje bih ja recimo svakako za pocetak uzeo. ko god razmatra wireless slusalice neka uzme ovo u obzir. pogotovu sto moze da im se skine bt receiver i da sluze kao obicne zicane. nisam ih cuo licno, ali utisci su generalno pozitivni. bas cu da probam da odem i cujem ih, da vidim kakve su.
 
Nazad
Vrh Dno