Šta je novo?

Najbolja Banka za primanje plate

Unicredit takođe ne naplaćuje održavanje do 26 godine. Plaća se opciono sms info servis, 50 din mesecno.
 
Sve vezano za fakultet se ne plaća u kešu već preko računa. Nijedan fakultet/škola ne prima keš. Prijave ispita, overa semestra, uverenja, školarine, ..., sve mora preko računa.

Što se tiče banke nemam odgovor ali ovaj komentar je verujem bitan za jednog studenta.
 
To stoji. Sa druge strane skripte, fotokopiranje knjiga, obroci u menzi, prevoz, stan... Sve se plaća kešom.

Neka vidi šta mu se više isplati, svakako će mu kao studentu više biti potreban keš nego kartica,makar iz mog iskustva.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Ne znam gde da postavim pitanje, pošto ne postoji tema o Halkbanci a glupo mi je da otvaram zbog ovoga.
Ima li neko ovde da je korisnik pomenute drljave banke?

Naime istekla mi je Visa kartica 31.januara, par dana pre sam dobio novu Visu i Dina karticu. Rekli su da neće biti odmah aktivne nego da ću dobiti SMS sa svim informacijama. Do danas kartice mi nisu aktivne, treba da obnovim IPTV pretplatu, treba da poručim nešto sa Ali-ja, da kupim pretplatu za neki program za posao itd. itd. i to ne mogu da uradim jer su oni nesposobni.
Izvlače se kako mogu da podignem novac na šalteru i ne kapiraju da živimo u 2020.godini.
Ako neko zna kada će aktivirati nove "sofisticirane" kartice bio bih zahvalan da mi podeli informaciju.

Poslato sa AGS-W09 pomoću Tapatoka
 
Ne znam kako je kod njih, ali u svim "normalnim" bankama kartica bi trebala biti aktivna sa samim urucenjem kartice klijentu. Pre 10ak dana sam obnavljao Visu, i podigao sam na bankomatu novac posle nekih sat vremena, tako da je bila aktivna...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
Moras da aktiviras na bankomatu prvo unosenjem pina...
 
Ma oni prelaze kao na neki novi sistem kartica i rekli su da je ne koristim dok mi ne stigne SMS da je aktivna... *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Kakva su iskustva sa Eurobank?
Razmišljam da otvorim račun malo da isprobam i njih...
Vidim da je ebanking takođe neograničen po pitanju broja naloga mesečno kao kod Intese
Kakva je situacija sa ostalim uslugama ako ko ima iskustva?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
mesecima kasnije, ali evo odgovora> u poredjenju sa intezom, kao da si usao u paralelni svet gde te docekaju sa osmehom, sve uspostave da radi i to sve prosto nastavi da radi :)

moje iskusto je da su mala banka i zahvaljujuci tome mogu da kvalitetno servisiraju svoje klijente. kod njih imam uz racun gratis putno zdravstveno osiguranje, gomilu nekih pregleda u belmedicu za mene i dete, mogu da koristim bizz klub na aerodromu..
iako su odvojeni racuni, masercard je vezan za dinarski i devizni racun, pa je i to zgodno u nekim slucajevima (inteza je ugasila tu opciju).. mbank naravno besplatne sve transakcije.. pozitivna kamata na tekucem racunu...
aplikacija lepo radi, tu su sabloni, tu je skeniranje qr koda, tu je prebacivanje s racuna na racun..
bankomati sluze i za podizanje i za uplatu novca.. a potvrde placanja ako su ti potrebne dolaze u pdf vec sa pecatom i potpisom, tako da nema ni cimanja na salteru za to..
pupu da se ne pokvare, ali od kad sa primarnim racunom predjoh kod njih, problem jedan nisam imala..

kad ne bi bilo potrebe za tonom i po papira za potpisivanje prilikom otvaranja svih tih cuda, vec kad bi se samo inicijalna pristupnica samo potpisivala recimo, a sve ostalo online, bili bi najsavrsenija banka, makar po mom misljenju (po dosadasnjoj saradnji)...
 
mesecima kasnije, ali evo odgovora> u poredjenju sa intezom, kao da si usao u paralelni svet gde te docekaju sa osmehom, sve uspostave da radi i to sve prosto nastavi da radi :)

moje iskusto je da su mala banka i zahvaljujuci tome mogu da kvalitetno servisiraju svoje klijente. kod njih imam uz racun gratis putno zdravstveno osiguranje, gomilu nekih pregleda u belmedicu za mene i dete, mogu da koristim bizz klub na aerodromu..
iako su odvojeni racuni, masercard je vezan za dinarski i devizni racun, pa je i to zgodno u nekim slucajevima (inteza je ugasila tu opciju).. mbank naravno besplatne sve transakcije.. pozitivna kamata na tekucem racunu...
aplikacija lepo radi, tu su sabloni, tu je skeniranje qr koda, tu je prebacivanje s racuna na racun..
bankomati sluze i za podizanje i za uplatu novca.. a potvrde placanja ako su ti potrebne dolaze u pdf vec sa pecatom i potpisom, tako da nema ni cimanja na salteru za to..
pupu da se ne pokvare, ali od kad sa primarnim racunom predjoh kod njih, problem jedan nisam imala..

kad ne bi bilo potrebe za tonom i po papira za potpisivanje prilikom otvaranja svih tih cuda, vec kad bi se samo inicijalna pristupnica samo potpisivala recimo, a sve ostalo online, bili bi najsavrsenija banka, makar po mom misljenju (po dosadasnjoj saradnji)...

Hvala, u većini se slažem sa tobom, ali nije sve baš savršeno... Master card bilo debitna bilo kreditna ima 1.5% proviziju na plaćanje na bilo kom POSu u inostranstvu (BI nema uz Visu). Vezivanje svih računa za platne kartice i nije baš uvek najbolja opcija (govorim iz ugla nekoga kome je pokušano skidanje sredstava u inostranstvu, i pukom srećom što mi je bio zadnji dan odmora i ostavio sam višak keša,a potrošio sve na kartici, nisam ostao bez novaca). Mbank mi je često stucala i izbacivala me iz aplikacije prilikom plaćanja 2. Ili 3. računa za redom (izgleda da su ti sredili u međuvremenu). Ne živim u Bgu, te jedini bankomat koji imaju ovde je samo za isplate.
Pozitivna kamata na tekućem mi je novo, nisam to primetio, na koliko se obračunava?
Za potvrde nisam znao, hvala za info, može da bude korisno...
Belmedic je prema mom iskustvu korišćenja privatnog zdravstvenog osiguranja jedna od najgorih ako ne i najgora klinika u Bgu, pa mi taj benefit i nije nešto zanimljiv, ali za ne daj bože neka ga...
Sve u svemu, prešao iz BI prilično nezadovoljan uslugom, pomalo i što mi je interesantan ManUtd branding, mada nema neke vajde za sada od toga, za sada su ok, videćemo za dalje...

SM-N975F
 
Djurkash mislim da je 0.5% kamata...

za belmed. ne znam, ali ima tu tih par pregleda, ceo sistematski jednom godisnje, pa kapiram da ne mogu bas da z.s.ru..

man.united je smehotres dizajna, ne kapiram brend, a meni sluzi za online kupovine pa mi je ok kao dodatna kartica koja pride moze da posluzi i ovako..

app, pupupu nije mi do sada blokirala, a placam po 10-15 racuna u nizu.. jedino sto bih volela da unaprede je za placanje qr kodom da moze i galerija, a ne samo kamera (da ne moram na kompu da palim racun da bih ga "uslikala")
 
Ponovo su vip i erste aktivirali promociju da daju 5k din novim klijentima erste banke za prenos zarade, pa ako neko hoce, neka iskoristi promociju. Meni je leglo nedelju dana nakon sto je uplacena plata.
 
Kakva su iskustva sa bankom poštanskom štedionicom? Da li naplaćuju održavanje računa i kada imam uplatu i kada nemam, ili uopšte ne naplaćuju? Takođe, da li mogu plaćati online račune za struju, vodu, internet, komunalije... preko nje, zbog izbegavanja poštarine? Isto, da li mogu podizati novac na bilo kom bankomatu a da nema provizije?
Hvala unapred na odgovorima!
 
Neka odgovori neko detaljno ko ima račun tamo, ja mogu okvirno ono što sam čitao iz cenovnika po pripajanju sa MTS bankom, pod uslovom da isti uslovi važe za stare račune i, poštanske i prebacene iz MTS banke:

Recimo za održavanje, kažu da se naplaćuje u mesecu u kome su bile promene, te ako nema promena, pretpostavljam da se ne naplaćuje (ali eksplicitno nije navedeno)
Svi računi se mogu plaćati naravno, po ceni od 10rsd po nalogu (el.bankarstvo), ne znam na koju poštarinu misliš, ali još uvek ima banaka gde su online nalozi full besplatni (Mobi, Eurobank...)
Nema više besplatnog podizanja na bankomatima drugih banaka (za MTS korisnike gde jeste to bilo besplatno ranije)
 
To nije postarina nego provizija
 
Teško da je bolja. E i m banking su po dizajnu kao iz ranih 90-tih.
 
Prvo zavisi kolika je plata, za ozbiljnije plate, banke imaju premijum statuse, pa je to totalno drugi nivo poređenja.
E sad meni se Intesa zgadila, tako da sam ja u erste i to mi je kulturno. Kreditne kartice im nisu neke.
Kolege su u reiffeizen koji ima svojih pluseva...
 
Ne znam gde da postavim pitanje, pošto ne postoji tema o Halkbanci a glupo mi je da otvaram zbog ovoga.
Ima li neko ovde da je korisnik pomenute drljave banke?

Naime istekla mi je Visa kartica 31.januara, par dana pre sam dobio novu Visu i Dina karticu. Rekli su da neće biti odmah aktivne nego da ću dobiti SMS sa svim informacijama. Do danas kartice mi nisu aktivne, treba da obnovim IPTV pretplatu, treba da poručim nešto sa Ali-ja, da kupim pretplatu za neki program za posao itd. itd. i to ne mogu da uradim jer su oni nesposobni.
Izvlače se kako mogu da podignem novac na šalteru i ne kapiraju da živimo u 2020.godini.
Ako neko zna kada će aktivirati nove "sofisticirane" kartice bio bih zahvalan da mi podeli informaciju.

Poslato sa AGS-W09 pomoću Tapatoka
Ili su ti pogrešno rekli ili si ti nešto pogrešno shvatio. Karticu treba sam da aktiviraš sms-om po uputstvu koje je stiglo sa karticom i biće ti aktivna čim to odradiš.
 
Pozdrav kao neko ko radi u banci i kome dosta drugova i drugarica radi po drugim bankama mogu vam kazem sve vam je to isto+-
Neka banka daje nesto,drugo je katastrofa ,nesto poboljsaju ,nesto pogorsaju,neke naknade ukinu,neke dupliraju.
Nema tu neke `dobre`banke,kod nas je bankarstvo jos u povoju,uzmes depozit po niskoj kamati i plasiras ga na kao kredit po skupljoj kamati...

Uglavnom ja vama dosadjujem sa pitanjem oko komponenti ,ako nekom mogu da pomognem oko bankarstva javite.

Ja bi se jedino klonio Rajfa,Postanke,Komercijalne(NLB),Instese (i ako je top sa servisima) posto njima ubacuju klijente lopatom i da vas danas ode 1000 niko nece ni primetiti.

Naci danas normalnog kvalitetnog bankara je uzas tesko,jer zaposljavaju ljude (bez da ih ponizavam) iz Idea,Rode,Lidla koji je do juce sekao tanko sunkaricu,danas ti objasnjava o bankarstvu,lupa gluposti da se najezis dok slusas,klijent to prima kao takvo ,jer jos manje zna od bankara...
 
Poslednja izmena:
Ехх,Горан Питић,све јасно.Гдје ово ископа?
 
Nemam pojma kako je iskočilo. Tražio sam da vidim bilans uspeha i dobio :D
 
Nova aplikacija Intese za mbanking ne radi na rootovanim telefonima a uz to su uveli provizije na placanje e/mbankingom, poceli da skidaju evric sa racuna za internet karticu, podigli i pretplatu za hit racun... efektivno kad preracunam poskupeli su za 100%. :/

Treba mi preporuka za novu banku, primam platu, placam elektronski racune i kupim nesto povremeno preko neta, to su prioriteti. Cuo sam dosta dobrih stvari za Mobi, kakva su vasa iskustva?
 
Eurobank, Reiffaissen ne naplaćuju el.naloge (još uvek), za Mobi nisam siguran, ali mislim da ne naplaćuju takođe. Intesa je očigledno donela odluku da promeni strategiju poslovanja, inace ne vidim drugi razlog za ove promene, imaće žestok odliv korisnika...
 
  • Like
Reagovanja: uji
Doci ce generalno kod svih do promena. Digitalizacija uzima maha, s obzirom da sve vise koristi neki vid elektronskog bankarstva, logicno je da te usluge pocnu da naplacaju, veci prihod.

Sa druge strane zbog prethodno navedenog i proporcionalno smanjenog broja odlaska u ekspoziture, broj radnika i samih ekspozitura se smanjuje, manji rashodi.

Ja sam u rajfu i zadovoljan sam za sada, ali i oni su poceli sa naplatom usluga, za pocetak sms poruke....i pored toga preporucujem ih svima, mislim da su najjaci na trzistu nasem
 
Nazad
Vrh Dno