Šta je novo?

Nadogradnja i pomoć!

Učlanjen(a)
22.01.2011
Poruke
6
Poena
151
Pozdrav svima,

Želio bih da nadogradim svoj računar, a karakteristike možete vidjeti na mom profilu.
Novca za novi nemam, a da skupim za neku nadogradnju imam.

Ja sam mislio uradite sledeće:

1. Izvući 2x256MB RAM-a ( One što mi rade na 166MHz ) i zamjenit sa nekim od 512MB i u 4. slot ubacit' 1GB RAM-a. Samim tim bi imao 2GB RAM-a.
2. Ubaciti jedan SATA II HDD od nekih 250GB

Da li je to ok? Imate li bolji predlog? Šta da radim s procesorom, kontam da se tu ništa ne može.
Hoću da pokrećem poneke novije igrice ( ne baš sve, znam da ne mogu svašta ).

S poštovanjem vaš DEagle

BTW: Imate detaljne informacije prikačene dole.

Evo još neki ss-ovi:
http://www.dodaj.rs/f/3s/IN/1piASLjr/temperature.png
http://www.dodaj.rs/f/2P/pB/3b36rhuA/untitled.jpg
 

Prilozi

  • DEAGLE-PC.txt
    43.9 KB · Pregleda: 810
Poslednja izmena:
Nista ti se to ne isplati sto planiras, dzabe ces potrositi 50e. Neces dobiti nista. Najbolje prodaj celu masinu, pa dodaj jos 100e-150e na to sto si prodao i uzmi neki polovan c2d sa nekom grafikom tipa (nvidia 9800gt, ati 4830-50) i 2gb ddr2. Pozzz
 
Plus je pitanje da li ti ploča podržava mem.module veće od 512mb...

A što se tiče upgrade-a, pa ne znam.... ja bih ubacio tu memoriju čisto zbog neke brzine u radu, jer će ti 2gb naspram 512mb ubrzati komp za nekih 15% (odokativno). Ali samo bih ugrađivao u slučaju da sam spreman da konstantno u narednom periodu menjam komponente dok ne dođem do neke prihvatljive konfiguracije (npr. moj razvojni put :D : AMD xp 1700+, AMD Barton 2500+, AMD64 3000+, Intel Pentium 3 Ghz, Amd X2 5000+ i onda na kraju ova mašina iz potpisa, a za koji mesec planiram da pređem na Intel SB).

Ako nisi spreman na cimanje, tj. ako ne voliš da se petljaš mnogo sa hardverom, onda prodaj sve zajedno za neke pristojne novce i uzmi neku polovnu konfu ovde na forumu za recimo 150-200 EUR.
 
Nema tu 'leba od nadogradnje.
Problem kod tih starih masina je sto menjanje jedne stvari obavezno povlaci menjanje josh neke...i tako na kraju dodjesh do toga da morash da promenish skoro sve.

P.S.

Koliko vidim ta ploca nema SATA kontroler,tako da od SATA harda nema nishta...
 
Druze daces oko 30e da bi popravio 10-20%preformanse,prodaj to sve na i dodaj 30e i kupi am2 plocu (oko 25e idu sa integrisanom grafickom.oko30e x2 procesor,tipa 4400+.5200+ako naletis i 2 giga za 25e. ima da ti radi 300%brze i stabilnije od tvog,a kasnije su ti vrata otvorena za jos memorije i za neku jaku grafiku.
To ti je moj savet:)
Ako uzmes integrusu mocices da se igras i na njoj,ja sam sa 1giga rama i integrusom isgrao pes 2010 :)
 
Za koliko para mogu prodati ovu svoju konfiguraciju.

Ne znam kako se krecu cene kod vas,a ovde mozes da pogledas oglase pa da vidis koja je cena odprilike..
Napominjem jos jednom da ti je mnogo mnogo isplativije da kupis polovnu am2(ili am2+jos bolje) plocu i neki dual kor,za pocetek makar 1giga rama i bice ti milinko :)
 
Nazad
Vrh Dno