Šta je novo?

Načini za povlačenje u fiat (ne služi za prodaju kriptovaluta)

Ne slusaj mnogo savete odavde,meni je receno da ne moze transfer na visa karticu sa binanca pa moze 1 posto je fee,tako da probaj (izaberi euro kao valutu ne usd)
 
Srb/raif
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-05-06-13-40-04-564_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-05-06-13-40-04-564_com.android.chrome.jpg
    64.6 KB · Pregleda: 112
Interesantno. Izgleda da je potrebno verifikovati i adresu slanjem nekog racuna, sbb, infostan etc... bas cu da probam pa javljam
 
Ja to jedino nisam uradio sa racunom,i mogu na visu.
 
Kolega je juce otvorio nalog moze i on,koleginica danas vec ne moze da otvori nalog pod SRB ne postoji,nesto im se desava
 
Pa pustaju nas pojedinacno, da ne prehebemo sistem.
 
Za kes u slamarici niko ne zna, ni zena, a kamoli drzava :D
 
Interesantno. Izgleda da je potrebno verifikovati i adresu slanjem nekog racuna, sbb, infostan etc... bas cu da probam pa javljam
Ja sam verifikovan adresom preko računa za struju. Nalog je odavno otvoren i nemam mogućnost direktnog prebacivanja na karticu kao i niko koga znam. Ovo je prvi put da vidim da može.
 
Nece da mi prihvate sbb racun, kaze ne moze mobilni operater :eek: ali kao sto vidim ni to ne pomaze. Samo @djape08 moze a kako, misterija
 
Meni Binance nije odobrio takodje povezivanje kartice, razgovarao sam i sa podrskom, jednostavno su me ladno odje.bali, bez objasnjenja.
Security risk, i to je to.
 
Јутрос ми је стигла Crypterium картица (тачније јуче, али нисам био код куће па сам је покупио данас у пошти).
Мало сам је тестирао па преносим своја искуства, пошто је пар вас питало како функционише.

WL5v760.jpg


Прво сам, према упутству, креирао PIN код путем апликације, затим сам тестирао на првом најближем банкомату
(банкомат поштанске штедионице), ради подизање новца без проблема. Једино што Поштанска Штедионица наплаћује
провизију 480 динара за подизање новца са страних картица. Пробаћу ових дана и на другим банкоматима.

У Пошти није хтело да прихвати трансакцију (подизање новца) путем њиховог POS терминала.
У неколико локалних радњи и у IDEA продавници ради плаћање (бесконтактно ради, није хтело са убацивањем картице).

Картица ми је послата 19. априла, а код мене је била јуче на достави (10. маја).
Ништа нисам платио приликом преузимања (није ишла на царину).

Занимљиво је да, када сам убацио картицу у банкомат, није писало моје име и презиме него нешто типа ''Wallet Card''.
 
Pitanje, mozda je glupo, da li ovako moze da se podigne novac "anonimno", tj, bez prijavljivanja prihoda?
 
U teoriji mogu da znaju. U praksi teško da će.
 
Не знам. Да би се поднео захтев за издавање картице потребно је одрадити верификацију.
Али, сама картица није везана за име и презиме.
 
To sigurno da je vezana, sa tim se slazem. Samo je pitanje da li proveravaju, tj da li ce proveravati svaku isplatu.
 
Poreska u teoriji kontrolise samo prilive iz inostranstva na racune domacih banaka. Kartica nema veze sa domacim bankama, crypterium.com je strana kompanija, prema tome jedino da poreska trazi upit od crypterium fimre o uplatama i isplatama korisnika, sto ne verujem da ce se desiti.
 
Znaci, ovo bi za sad moglo da bude "resenje" za povlacenje novca bez placanja kapitalne dobiti?

PS: Ako ovo mnogo krsi pravila foruma, obrisite poruku.
 
Samo imajte u vidu da rezidenti Srbije ne smeju da imaju otvoren devizni racun u inistranstvu sem u nekim posebnim slucajevima. E sad, da li to NBS kontrolise i kako to nisam siguran.
 
Da li moze sa coinbase-a da se prebace coini na ecd.rs i preko njih uradi konverzija za novac? I koliko je to isplativo?
 
Može, naravno. Preporuka da prebaciš LTC jer ima najmanji fee. Procenat kod ECD zavisi da li si verifikovan član ili nisi (mislim da je 6% za neverifikovane).
 
Znaci na coinbase sa btc prebacim u ltc pa ecd?
 
Tako je 😇
 
Još dva saveta za crypto kartice koje su možda i bolje od cripterium a šalju za srbiju. Ownr - dosta je zastupljen ima dosta pozitivnih ocena na Playstore i Ibandirect, manje zastupljen uglavnom pozitivna iskustva. Naručio sam obe kartice poslali su, javljam provizije kad stignu
 
Јутрос ми је стигла Crypterium картица (тачније јуче, али нисам био код куће па сам је покупио данас у пошти).
Мало сам је тестирао па преносим своја искуства, пошто је пар вас питало како функционише.

WL5v760.jpg


Прво сам, према упутству, креирао PIN код путем апликације, затим сам тестирао на првом најближем банкомату
(банкомат поштанске штедионице), ради подизање новца без проблема. Једино што Поштанска Штедионица наплаћује
провизију 480 динара за подизање новца са страних картица. Пробаћу ових дана и на другим банкоматима.

У Пошти није хтело да прихвати трансакцију (подизање новца) путем њиховог POS терминала.
У неколико локалних радњи и у IDEA продавници ради плаћање (бесконтактно ради, није хтело са убацивањем картице).

Картица ми је послата 19. априла, а код мене је била јуче на достави (10. маја).
Ништа нисам платио приликом преузимања (није ишла на царину).

Занимљиво је да, када сам убацио картицу у банкомат, није писало моје име и презиме него нешто типа ''Wallet Card''.
Hvala na korisnim informacijama. Je l' imaš možda predstavu koliki je ukupan fee, recimo ilustrativno na iznos od 100eur?

Pošto gledam na njihovom sajtu i deluje mi da ima dosta troškova koji se nakupe:

Load fee
2%
ATM withdrawal
€3 + 1.6%
Foreign currency transaction (FX)
2.5%

Ne znam da li se sva ova 3 fee-a primenjuju kada podižeš novac na bankomatu?
Ovaj load fee je valjda fee za samo prebacivanje novca na karticu ako dobro kapiram?
 
Nazad
Vrh Dno