Šta je novo?

Načini za povlačenje u fiat (ne služi za prodaju kriptovaluta)

Onda je to to.

Ok, sad vidim upozorenje pod žutim, verifikacija i nepostojeća adresa, tj. nema adrese.

Bilo mi je čudno, jer je ranije sam ECD slao kodove putem pisma, za potvrdu naloga na ECD, pa sam mislio da zbog toga imaju adresu. Ali, to nije slučaj, izgleda.
 
Juce je i meni stigao sms da nemaju moju adresu.Otiso na sajt ulogovao se odradio adresu i kraj...
 
Zar je ECD radio i isplatu na ruke? izbunarih neki Tim2.rs sajt kaze da otkupljuju negde su u BG trebalo bi proveriti to, a nema nijednog oglasa na KP vise kao usluge a bilo je prilicno sam ubedjen da su ukinuli KP-ovci te vrste oglasa
 
Neko je ovde pricao par par meseci da je menjao kod tim2 i da daju na ruke kad odes kod njih u lokalu,e sad ne znam po novom zakonu da li i dalje rade tako pa sam zato pitao :) Na ecd ne moze vise kao gost.Bilo je gore iznad moje poruke post za tim2 ,ali izgleda da je obrisan.
 
Crypterium.com je zbog neke nove EU regulative uveo da ne moze verifikacija sa licnom kartom ili vozackom nego iskljucivo pasos i dok ne verifikujes sa pasosem blokiraju ti sve kartice. E sad ti odradis verifikaciju pasosem i kao trebala bi da bude odblokirana u roku od 6h, naravno nista od toga, nedeljama cekam i nista se ne desava, otvorio nekoliko tiketa kod supporta na koje niko nikad nije odgovorio tako da mislim da je ovo suplja prica i da ce i oni vrlo brzo pod mac bato.
 
Ja sam odradio pasosem verifikaciju i odblokirana mi je virtuelna kartica u roku od 1h
 
Ja imam fizicku i nista se ne desava nedeljama.
 
Ја тренутно ништа не могу јер тек треба да извадим нов пасош.
(Прво да пријавим ново место пребивалишта јер ми је сад адреса ''фиктивна'' тј. пасивизирана, па онда личну карту и пасош)
Е сад, пошто је прошао рок за верификацију 26 јула, вероватно ћу морати да узимам нову картицу (бар су ми тако одговорили путем мејла).
 
a taj Crypterium mogu da ti posalju i fizicku karticu pa da je provlacis kod nas i trosi direkt iz tog crypto waleta?
 
a taj Crypterium mogu da ti posalju i fizicku karticu pa da je provlacis kod nas i trosi direkt iz tog crypto waleta?

Да. Писао сам неколико страна уназад на овој теми када сам добио картицу и пробао како функционише.

Наравно, разуме се да ово не треба да буде главни новчаник где се чувају валуте. По потреби се пребаци из главног на овај колико треба.
Увек чувајте валуте само у новчанику за који имате приватни кључ (Private Key), a ако је у питању било која већа сума, препорука је да буде хардверски. Ово сви знају, али ипак није лоше да поновим ако чита неко ко је нов у овоме.
 
Moze li neko da napise u par recenica kako se koristi ECD kriptomat. Treba da izvucem deo sa Cexa ili Binance-a. A nemam drugi nacin. Hvala :)
 
Neko je negde napisao da se support za crypterium kontaktira direktno na sajtu, al ne mogu da nadjem taj post. Uglavnom, hvala mu na tome, kartica odblokirana. Izgleda da svi tiketi koji se otvaraju kroz android app i kad si ulogovan, kao da im ne stizu.
 
Jer podizao nekl skorije sa Cexa.. Ranije sam na Telenor banku tj master card i stizali mi tačno u euro koliko posaljem (minus cex provizija i 1% mi odbije banka proviziju ali sa dinarskog)
E sad već neko vreme ne može da Cexa na master card pa sam zadnji put podigao na intesu ili viša karticu ali kad mi stiglo dobio sam ladno 10% manje i to kad oduzmem provizije Cexa.. Zvao sam intesu da se žalim Al rekoše mi kao to su kursne razlike ( a ja podizao dolar na dolarski račun).. Od tad nemam m... Da podignem jer sa cex provizojom ispadne skoro 15% plus kad sam uplacivao pare na cex isto bio jedno 4-5%.
Jer podizao neko skoro sa Cexa na intesu I koliko je dobijao para
 
Na Erste banku digao 531 e naplatili mi 14.78 e service charge,commision 3.5 e
total za isplatu 512.72 e dobio u dinarima 60145 din. *ebem li ga znam samo da mi novci trebaju ostalo me bas .....
 
Na Erste banku digao 531 e naplatili mi 14.78 e service charge,commision 3.5 e
total za isplatu 512.72 e dobio u dinarima 60145 din. *ebem li ga znam samo da mi novci trebaju ostalo me bas .....
Ovo je vise neko korektna varijanta. Sa koje menjacnice si povukao cex.io?
 
Evo koga zanima podigao sam preko intese sa cexa...dranje koze..3780 dolara ,80 dolara cexu znaci 3700$ ..stiglo 3400$..znaci 300$ dolara uzele banke na provizije
 
Je l' ti nije vrsilo konverziju u evre? Nesto mi to mnogo da uzimaju..
 
Podizao sam dolare a racun je u dolarima...zvao sam da mi kazu sto je tolika provizija a ona meni isprica neke silne konverzije ..kao mora prvo dolari u euro pa euro u dinari pa dinari u dolari..sve to naravno po nepovoljnom kursu banke koji sami lupe da bi uzimali lovu.
Pa ne mogu da imaju te silne staklene zgradurine ,plate po 100 000 ako ne smisljaju nacina kako da uzmu sto vise para..nema veze sto nema nikakve tu logike
 
Pa da prodju ti tri njihove konverzije po nepovoljnom kursu i oderu te, zato sam ja davno pricao, bolje prodati i za 10% provizije nekom licno nego se zezati sa bankama i porezima...
 
Davno sam bio u materiji, ali ne mogu sada da se setim detalja. Mislim da je "problem" do Vise kad je koristis za usd transakcije iz Srbije.

Mislim da bi mnogo bolje prosao da si sa cex-a povukao eur umesto usd.
 
Dranje, ispade bolje da si prodao kripto na ECD i uplate ti na dinarski tamo je nesto 3-5%, ovako si dao ravno 10% a od poreza ne mozemo pobeci ni tamo ni vamo kolko znam.
 
Jel bio neko skoro do one menjačnice Tim2 na Vračaru?
 
Znaci ja sa mog wallera prebacim na neki njihov wallet recimo 1000 USDT ili USDC, a oni meni u kesu 950 USD? ili?
Mozda je pitanje smesno, ali nikad nisam prodavao kripto 🙂
 
Poslednja izmena:
Bukvalno tako :)
 
Nazad
Vrh Dno