Šta je novo?

Načini za povlačenje u fiat (ne služi za prodaju kriptovaluta)

Mene iz patriotskih razloga zanima - da li isplata ecd-a dolazi iz njihovih sredstava akumuliranih u zemlji, ili pare dolaze od njihove maticne berze od spolja, tj oni primaju deviznu swift uplatu od spolja (ono sto mi ne smemo)?
Mislim da je @dzigi12 napisao da primaju swift uplatu
 
Pa naravno, jer te onda ceka porez 20%.
Do kraja juna ako nesto jos prodam preko ecd-a dobro je, zavisi od cene kripta, ne pada mi napamet da prodajem po ovoj ceni. Od juna prodajem van srbije, nasao sam semu, porez necu placati sigurno, a za ovo od pre, ako me cape krastavac. Nisam valjda toliki baksuz.
 
Pozdrav . Donekle razumem ovo negodovanje oko procenata prilikom povlacenja kripta . Svi izvlace korist od poolova do menjacnica pa raznorazni sistemi prilikom povlacenja i unovcavanja . A uvek je vazilo pravilo kad je neko zadovoljan da povlaci u fiat racunajuci unapred na ove pijavice okolo . A to sto moze da padne kurs 40 posto od planirane cene za izlaz to je nista
 
Drzava daje kinezina, ovima, onima neke olaksice, cak i za dz. da pokrenu neku proizvodnju, biznis, kur**, palac, sto to ne ponude svima, nasim drzavljanima? Zato sto od nasih nemaju nikakve koristi-profit-procenat, kako god. Lopovska drzava. Da mi traze nekih 5-10%, platio bih i ne bih se bunio, ovako cu samo da trazim krivinu, neku kao i svi ostali.
Edit:
Svi se prave posteni nesto, a svi bi da mogu kao ja (ne znam da li cu uspeti u tome) da izbegnu porez. Go k***c od svega ovog. Pisu ljudi po po raznim forumima svasta, prave se posteni, a svi misle i uradili bi kao ja.
 
Poslednja izmena:
Pa sve je to lepo za 10k ali kako mislis posle da pravdas 100k, 200k, 300k evra
 
  • Like
Reagovanja: _00
Ukoliko neko zeli da kupi Tether, ja prodajem. Zainteresovani u DM.

Pozdrav svima!
 
Da li je neko koristio ECD.rs danas? Ne prolaze mi mailovi za potvrdu zahteva...
 
Ako neko ima proverenu informaciju. Registrovan na CEX.IO sa brojem iz Telenora. U međuvremenu broj preneo u VIP/A1. Iskreno retko se logujem na CEX.IO , ali od kada sam u VIP/A1 nestize mi cod za logovanje. Imali svrhe da vraćam broj u Telenor.
 
Koristi 2fa aplikaciju a ne sms 2fa.

Ne možeš broj da vratiš u Telenor narednih 3 meseca.
 
U vip-u/A1 ne radi sms kod za logovanje već 2 godine otprilike.
 
je li ikome naplacen taj famozni porez za podizanje preko ECD ili je za sada samo pretpostavka da ce takve uplate biti flagovane?
Crypterium ima malo jacu proviziju ali nema ovaj momenat sa porezom ili gresim? Mislim na podizanje s bankomata pre svega..
 
Koristi 2fa aplikaciju a ne sms 2fa.

Ne možeš broj da vratiš u Telenor narednih 3 meseca.
Mogu vratiti broj u telenor (prošlo više od tri meseca). Pitanje dali će to popraviti problem. Kako da koristim 2fa aplikaciju kad nemogu da se ulogujem ?
 
Ima li neko da je iz Srbije, a da je otvorio racu u N26 banci (Nemacka online banka)?
 
Ne znam da li je moguce otvoriti N26 racun iz Srbije tj. da li je Srbija pokrivena, ako na to mislis? Ja imam N26, ali i zivim u Nemackoj.
Drugar je otvorio, bio na waiting listi i sutradan se registrovao. KAze da je stavio Serbia, ali ja sam ubedjen da je stavio Nemacka. Mozda mu je automatski prebacilo, sta znam....
Koliko sam uspeo da nadjem na netu, mogu i drzavljani van podrzanih zemalja, samo adresa za slanje kartice mora biti u EU, Adresa prijatelja , rodbine itd...
Pa me zanimalo ima li ko da je odradio na taj nacin. Da li je rekao da je trenutno na odmoru ili drugi izgovori XD
 
Drugar je otvorio, bio na waiting listi i sutradan se registrovao. KAze da je stavio Serbia, ali ja sam ubedjen da je stavio Nemacka. Mozda mu je automatski prebacilo, sta znam....
Koliko sam uspeo da nadjem na netu, mogu i drzavljani van podrzanih zemalja, samo adresa za slanje kartice mora biti u EU, Adresa prijatelja , rodbine itd...
Pa me zanimalo ima li ko da je odradio na taj nacin. Da li je rekao da je trenutno na odmoru ili drugi izgovori XD
Ali i da ti stigne kartica kod rodbine u Nemackoj ili gde god gde je N26 podrzana, sta dobijas time?
 
Ali i da ti stigne kartica kod rodbine u Nemackoj ili gde god gde je N26 podrzana, sta dobijas time?
0% provizije (SEPA) prilikom povlacenja na N26, pa onda podizanje evra na bankomatu. Ubedljivo najisplativije resenje
Ne znam sad koliko ce n26 saradjivati sa nasom poreskom, da li ce slati ko je povlaci kripto.
Plus, N26 bih koristio za apple pay, ebay itd...
 
0% provizije (SEPA) prilikom povlacenja na N26, pa onda podizanje evra na bankomatu. Ubedljivo najisplativije resenje
Ne znam sad koliko ce n26 saradjivati sa nasom poreskom, da li ce slati ko je povlaci kripto.
Plus, N26 bih koristio za apple pay, ebay itd...
Pa ja koliko znam N26 je banka, nije pruzalac usluga kao sto su skrill, payoneer, advcash itd. Sto ce reci da moras imati racun, ziro racun kod njih. A opet ziro racun iz Srbije ne mozes da otvoris kod njih. Ne znam, ali iskreno sumnjam da to sve moze tek tako.. Uglavnom ako uspes da napravis nesto, javi ovde, da znaju ljudi. A i mene iskreno zanima.
 
Pozdrav ljudi. Kupio bih USDT-a za 500€, u Novom Sadu. Zainteresovani pisite u inboks.
 
Da li je neko koristio ECD.rs danas? Ne prolaze mi mailovi za potvrdu zahteva...

Možda treba da se neka verifikacija završi?

Upravo sam pogledao njihov SMS, koji šalju svima, da kao nemaju važeću adresu...?
 
Možda treba da se neka verifikacija završi?
Taj dan je bio izgleda neki problem sa slanjem mailova, bio sam sa njihovom podrškom u kontaktu, sve su probali, međutim ništa. Na kraju dana, dakle posle 4-5h počeli da stižu mailovi kao blesavi :D
 
Tek sad vidim datum tvoje poruke, evo da fejspalmujem samog sebe, pošteno.

Uopšte nisam gledao datume poruka na forumu, samo sam pogledao SMS koji je stigao od ECD, u kome traže adresu, zbog Zakona, inače će suspendovati nalog do ispunjenja zahteva.

Ima li još neko takav ili sličan problem, čisto da ne mislim svašta?

 
Poslednja izmena:
Meni su skoro poslali za ažuriranje podataka jer mi je istekla lična karta
 
Nazad
Vrh Dno