Šta je novo?

Muke sa povezivanjem TCL 50 inca 50EP660 na VGA na laptop Asus K52JT

Zekovic

Cenjen
Učlanjen(a)
29.06.2017
Poruke
2,507
Poena
175
Kupio sam polovan laptop Asus K52JT sa AMD 6370M grafickom , HDMI port je neispravan probao i Windows 7 i Windows 10 i nekoliko verzija drivera , 2 HDMI kabla , 2 televizora ,, stari drajver iz 2011 ma kakvi , , preklapao laptop isao na Extand display , Duplicate , Show desktop only in 2 , i nista pomirio sam se sa tim da je HDMI port na laptop crkao , uzmem od brata VGA na VGA kabl i vidim da radi na nekom 32 inca TV , pomislih u sebi posto imam u sobi TCL 50 inca 50EP660 koji nema VGA ja mu kupim HDMI na VGA i ubodem u TV pa da spojim sa VGA na VGA kablom u laptop i nista nema slike isto pokusavao extand display show desktop only in 2 , duplicate ma kakvi kao da ne postoji dzabe sam bacio pare , mislim se u sebi ti HDMI na VGA adapteri oni su pravljeni za graficke na android televizorima ne znam jel uopste mogu ili moram kabal HDMI na VGA da kupim ili da batalim sve i prodam laptop i kupim sa ispravnim HDMI portom?
 
Batali. Ne znam sta si planirao da pustas sa laptopa, ali ti je mi stick verovatno jednostavniji i jeftinije rešenje
vga na hdmi neće da poleti, pokušavaš da vratiš analogni signal u digitalni, a to ti je verovatno uređaj skuplji od pokvareno laptopa, plus ces gubiti kvalitet
 
Tebi treba vga-hdmi konvertor (nije isto sto i hdmi-vga)
vga-na-hdmi-konvertor-vgh-101-beli-346_0.jpg
 
Ако ти је ТВ смарт или ако има ЛАН конекцију пробај да бежично повежеш.
 
Znaci adapteri i konvertori nisu isti , ovi adapteri bez konvertora su pravljeni pretpostavljam za graficke? Da li ce 100% raditi sa HDMI na VGA KONVERTORU a ne adapteru?
 
Bitno je u kom smeru ide signal od VGA na HDMI (nije HDMI na VGA). VGA na HDMI konvertor ima napajanje (kaci se na usb od laptopa).
Iz mog iskustva od pre nekoliko godina 2 komada sa aliexpressa (bili su oko 5$ (2-3 puta jeftiniji nego kod nas) su radili korektno (par sati dnevno)
 
To bi trebalo da je to. Jel ima neki specijalan razlog zasto hoces laptop da povezes na taj tcl tv? Posto je tv "jaci" za multimediju od tog laptopa (AMD 6370M grafika je 10-ak godina stara).
 
Retko kada je hdmi port neispravan. Ako je fizički spolja u redu, moguće da je neintegrisana grafika riknula, a ne port. Neretko su pre 5-6-7-itd godina situacije bile takve da su izlazi na laptopovima bili podeljeni. Izlaz preko hdmi-a ide preko neintegrisane, dok izlaz sa vga zna da ide sa integrisane (na procesoru). Baci pogled na device manager i ako u display adapters nema informacije za tu 6370M, ili piše nešto "windows basic adapter"... nećeš preko hdmi-a ni namestiti ništa.

Što se dela oko vga konvertora tiče, potreban ti je aktivni konvertor, sa 5v napajanjem. Ovo gore sa kp-a što si linkovao, liči na aktivni konverter jer ima svojih 5v kojih će da dovedeš sa usb ulaza tv prijemnika. Pasivni vga na hdmi retko ovih dana rade i na kompovima, makar sa iole novijim grafikama (RX-ovima, GTX-ima). Ima dosta random problema sa restartovanjem kompova inače.
 
Desilo se kupio sam polovan laptop HDMI neispravan lik nece da vrati laptop kaze da je do Windowsa ili drivera za graficku , ja pokusao Windows 10 i Windows 7 i opet nece.

@dzonihsv imam samo 6370M , Intel HD nema.

@adamche ma pustio bi neki film nekad deci i to je to preko popcorna , prodao mi je za 6500 dinara i5 laptop sa 6370M vrlo lako je moguce da je HDMI crko na ploci.

Znaci ovaj sa linka konvertor bi trebao da moze?
 
Kupio sam Adapter VGA to HDMI + audio V1.3 V2H i ubo u VGA portu na laptopu i radi sa njim preko HDMI kabla na TV , naravno nije cisto , VGA je to ipak ima crvenkaste boje nije nesto cisto ocena 2+ od mene , HDMI je HDMI ipak.
 
Nazad
Vrh Dno