Šta je novo?

mts - VoLTE ... ?

lanset

Flash Drive
Učlanjen(a)
03.02.2005
Poena
8
Nisi u pravu.Samo Omorika i Soko moze volte,ostale tarife ne mogu.Ja imam ip 12pm i imam Moravu i ne mogu da aktiviran.Nije podrzana ta tarifa.
Moja greska, svim biznis post paid korisnicima je ova funkcija moguca. Mogli su da puste i svim privatnim korisnicima, a ne samo soko i omorika.

The PunisheR

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
23.10.2011
Poena
63
Okej moja greška, izgleda da nemam od kad sam se vratio na zmaja.. Moram proveriti sa njima..
Da, sad su mi rekli omorika i soko samo.

Poslednja izmena:

shiza

Flash Drive
Učlanjen(a)
04.05.2020
Poena
18
Bas je glupo to sto te ogranicavaju na tarifu.Ja kada pricam meni se skroz izgubi net.Neki put mi stoji samo E a neki put nista.

nesa69

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
05.01.2002
Poena
28
Suma sumarum, radi li na kraju kako treba na iPhone ili ima anomalija sa propuštenim pozivima/nedostupan?
Pre nekog vremena (otprilike kada su ovi postovi gore iznad napisani da su resetovali, itd...) sam uradio isto i radilo je bez problema.
Juče mi sestra kaže da je izbacivalo kada proba da me nazove. Nakon nekog vremena je uspela.
Ona je na Telenor mreži, imam iPhone se2.

Odlično radi već neki period (os ios-a 15 je uključen), osim u ta dva vremenska intervala/dana. Meni lično mnogo odgovara. Mnogo je čistiji zvuk, što meni nagluvom odgovara.
Tako da ne radi baš kako treba u potpunosti, ali ne žalim se.

StefanR90

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
27.09.2019
Poena
28
Nisi u pravu.Samo Omorika i Soko moze volte,ostale tarife ne mogu.Ja imam ip 12pm i imam Moravu i ne mogu da aktiviran.Nije podrzana ta tarifa.
Moguće da sam pogrešno razumeo gospođu u poslovnici ili mi je ona pogrešno prenela pa i ja vama.
Sve u svemu, korisnički servis aktivira VoLTE pa sa njima može da se vidi, mada sam video i u MTS aplikaciji opciju za aktiviranje, pa ako je ima može da se pokuša.

Iako imaš Moravu, mogao si pri obnovi ugovora da naglasiš da želiš VoLTE servis, ne verujem da bi te odbili samo zbog toga kao korisnika postpejda.

nesa69

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
05.01.2002
Poena
28
Omorika je kod mene u box-u (plavi box 4). Za ostale tarife ne znam.
Aktivacija kroz moj mts aplikaciju i na samom uređaju.
Nikakva komunikacija sa korisničkim se nije odvijala u vezi aktivacije/deaktivacije. Aktiviram/deaktiviram jednostavno u podešavanjima telefona.

shiza

Flash Drive
Učlanjen(a)
04.05.2020
Poena
18
Moguće da sam pogrešno razumeo gospođu u poslovnici ili mi je ona pogrešno prenela pa i ja vama.
Sve u svemu, korisnički servis aktivira VoLTE pa sa njima može da se vidi, mada sam video i u MTS aplikaciji opciju za aktiviranje, pa ako je ima može da se pokuša.

Iako imaš Moravu, mogao si pri obnovi ugovora da naglasiš da želiš VoLTE servis, ne verujem da bi te odbili samo zbog toga kao korisnika postpejda.
Istice mi ugovor za 10 dana pa cu probati na tu varijantu.

Poolmaker

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
05.04.2013
Poena
113
Zvao sam operatera i kažu da je meni usluga aktivirana, ali i dalje ne vidim VoLTE ikonu. Gde bi trebalo da stoji?
Meni je uključen od ranije sa prethodnog telefona ali džaba, na sadašnjem Pixelu 4a ne radi. Zvao ih, operater kaže uključen je, ja kažem vidim da piše da je uključen ali nije uključen i na tome se i završilo...
Screenshot_20220114-135459.png

NovemberWhisky

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
17.05.2007
Poena
113
Par poruka dalje mi objasniše da ako imaš 4G (ili LTE) u toku telefonskog poziva - VoLTE je aktiviran.

The PunisheR

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
23.10.2011
Poena
63
Tek sad vidim koliko mi fali VoLTE kada mi ne daju da ga imam na Zmaju...
Takodje sad na "obicnim" razgovorima mi ne radi opcija call waiting, nedostupan sam kad razgovaram na telefon.. A uredno ukljucena opcija, cak sam je i gasio i palio itd.
Da li da im pisem, jel mogu oni tu sta da urade?

pajica123

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
22.01.2011
Poena
63
Kada nije aktivan Call Waiting, i neko te pozove, trebalo bi da je linija zauzeta a ne da si nedostupan..

Jericho

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
14.06.2011
Poena
113
Ja sam se odmorio od duplih poziva otkako sam iskljucio, izludjujivalo me to sto stalno stize poziv dok razgovaram, ne volim poziv na cekanju.

The PunisheR

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
23.10.2011
Poena
63
Meni zbog posla mnogo znaci da mi zvoni fon dok pricam sa nekim na telefon, a ne da mi stigne da sam bio zauzet ili sta god nakon razgovora.

splajser

Flash Drive
Učlanjen(a)
04.12.2014
Poena
1
Tek sad vidim koliko mi fali VoLTE kada mi ne daju da ga imam na Zmaju...
Takodje sad na "obicnim" razgovorima mi ne radi opcija call waiting, nedostupan sam kad razgovaram na telefon.. A uredno ukljucena opcija, cak sam je i gasio i palio itd.
Da li da im pisem, jel mogu oni tu sta da urade?
Uskoro na više tarifa....proširuje se broj korisnika. Operator plaća za svakog korisnika licencu, pa se taj broj polako povećava.

geoneo

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
09.09.2019
Poena
28
Jedno pitanje/konstatacija:
Imam Galaxy S20 i uključen VoLTE koji radi jedino kada je mreža postavljena na 4G/3G/2G ili 4G/3G.
Kada mrežu "zaključam" samo na 4G onda VoLTE ne radi i ne mogu nikoga da pozovem.
U čemu je fora ili ja negde grešim?

The PunisheR

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
23.10.2011
Poena
63
Jedno pitanje/konstatacija:
Imam Galaxy S20 i uključen VoLTE koji radi jedino kada je mreža postavljena na 4G/3G/2G ili 4G/3G.
Kada mrežu "zaključam" samo na 4G onda VoLTE ne radi i ne mogu nikoga da pozovem.
U čemu je fora ili ja negde grešim?
Tako je, mora da bude na 4/3/2 ili 4/3 da bi radila, ni meni nije radilo kada je na 4g only.

geoneo

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
09.09.2019
Poena
28
Zašto je tako ako se već zove VoLTE? Po meni to podrazumeva da će raditi i samo na LTE

Vrh Dno