Šta je novo?

[MTS, Telenor, VIP] LTE Bands

jox

Čuven
Učlanjen(a)
07.01.2003
Poruke
2,103
Poena
680
Unazad godinu dana Telenor i VIP testiraju LTE mrezu....

Jel neko zna koji band/frekvencije koriste?
Jel im uopste regulatorno telo (RATEL?) dodelio frekvencije?
 
Koriste frekvencije koje su im dostupne u trenutnoj raspodeli frekvencija.
Inace dodela LTE licenci jos nije u najavi.
 
Pretpostavka je da će koristiti LTE 2600 za gusto naseljena područja i LTE 700 za postizanje bolje pokrivenosti na prostorima sa manjom gustinom naseljenosti, putnim pravcima...

Međutim da bi LTE 700 mogli da koriste prvo treba da se ugasi analogna TV, i oslobode kanali 60 - 69, a to se može desiti ili krajem sledeće godine, ili u toku 2015.
 
Poslednja izmena:
Treba samo reći da je i MTS odavno najavio kako je spreman za 4G/LTE, i da je obavio testove. Ne misli se na celu mrezu, naravno, vec na test bazne stanice u BG, konkretno u Katićevoj ulici gde im je TK centar.

Međutim, LTE licence su se u Evropi prodavale vrlo skupo, ne znam da li ce Ratel da se vodi time. Kao sto poglavica reče, postoje prethodni uslovi koji bi trebalo da se ispune.
 
Vip nema ni 2G kako treba a kamoli LTE. :) Doduse,ta firma se i zasniva na reklamama pa je moguce da su tako rekli...
 
vrlo lepo receno...na vip-u ni 2g ne radi nikako,ja sam zivi dokaz za to. o 3g-u da ne govorim. no,mozda ce 4g tehnologija sama po sebi "izleciti" njihove decije bolesti,te ih malo opravdati. videcemo,mada me ne bi cudilo da kod njih cak ni 4g ne bude radio kako treba.
 
Nazad
Vrh Dno