Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

imam problem sa ADSL om
radi odlicno i onda odjednom nestane
ne razumem zbog cega
telefonski kabl iskopcam iz zida sacekam 3 min vrati i onda ima adsl
posle pola sata ili sat opet nestaje
sta bi moglo da bude problem?
 
imam problem sa ADSL om
radi odlicno i onda odjednom nestane
ne razumem zbog cega
telefonski kabl iskopcam iz zida sacekam 3 min vrati i onda ima adsl
posle pola sata ili sat opet nestaje
sta bi moglo da bude problem?

jesi li probao da zamenis kabl od tel uticnice do rutera, da ti negde ne gubi spoj kabl?
 
nisam probao da zamenim,aj sad cu da probam
pazi sad ovo
ne otvara nijednu stranicu,samo forum.benchmar.rs :0
sta je bre ovo lelekom
 
Evo i mene malo da vam dosadjivam.Ako mozete da prokomentarisete moju liniju uzeo bih paket 10/1 kod Telekoma.
modem.png
 
Hmmm, meni je poslednjih dana ping fino pao.
Nije da se zalim, ali nekada je u testovima bio izmedju 20-30 dok je u igrama (WoT) od 20 do 45.
Sada je u testovima 5 a u igrama ne prelazi 20 :)
Ovo je od kad sam presao na 5Mb, a imao sam Fast opciju i pre i sada mi je ostala :D
 
Bravo,nasao si.Vidim da su ti parametri duplo bolji nego na mojoj parici tako da ce 10/1 raditi bez ikakvih problema.
 
" Potpisao sinoc paket 10/1 i posto sam pre tri dana potrazio vasu pomoc, evo da podelim utiske."

Aj opet da pitam, kako to da dobijete povecanje brzine vec sledeceg dana, a meni pre nekoliko dana u poslovnici rekli da kada god da uzmem paket krenuce tek od 1. Novembra?!
Nisam vise pod ugovorom, istekao pre godinu dana, ali ne vidim kakve to veze ima. Da nije to samo za nove korisnike Telekoma?
 
Ma jok - meni su povecali odmah - tebi su prodali foru - zovi 9813 i zali se da nemas odgovarajucu brzinu ;)
 
Konacno dobih posle 4 dana :D
2243665976.png
 
Hm, uz sve mane i vrline ostajem pri telekomu. Meni je zanimljiva ova akcija 10/1 imam IPTV i ADSL klik 4 ali nisam pod ugovorom. E sad neznam kad odjavim IPTV dali ce mi moja veza podržati 10/1 ilimožda čak 20/1 ha? :wave:
telekom.jpg
 
Zna li se kakva je cena ove akcije sa kombinacijom ADSL-a ,IPTV-a i BOX-a paketa ? Meni istice uskoro ugovor od 2 godine , planirao sam da predjem kod Verat-a na 6/1 -Jesenju akciju. Sad se dvoumim...
 
Hm, uz sve mane i vrline ostajem pri telekomu. Meni je zanimljiva ova akcija 10/1 imam IPTV i ADSL klik 4 ali nisam pod ugovorom. E sad neznam kad odjavim IPTV dali ce mi moja veza podržati 10/1 ilimožda čak 20/1 ha? :wave:
Pogledajte prilog 98342

PAINT LVL: 9000

Ako imash 4 mbps + IPTV sigurno mozes 10 mbps.
 
Poz ljudi, jedno pitanje... Zasto jos nema podataka o tim novim paketima na sajtu telekoma, ako su vec poceli od 01.10.2012., kakva je to muljaza? Vidim po postovima da su ljudi vec uzimali nove pakete... Pitanje, da li bih mogao da vucem 20mbit-a bez problema sa pucanjem linka i slicno, imao sam od 11.07.2011.-11.07.2012. 16mbit-a na onoj -50% akciji, i radio je bez problema i pucanja, doduse to tek dok se gospoda nisu popeli na banderu i sredili spojeve na 30 godina matoroj opremi :). Evo u prilogu mojih parametara...

dsl parametri.jpg
 
Ma to bi trebalo maltene da bude reseno dok stignes kuci, eeeeventualno sutradan....
Salter posalje zahtev i tamo neki cika u glavNIJOJ :) centrali odradi za 2 minuta....


" Potpisao sinoc paket 10/1 i posto sam pre tri dana potrazio vasu pomoc, evo da podelim utiske."

Aj opet da pitam, kako to da dobijete povecanje brzine vec sledeceg dana, a meni pre nekoliko dana u poslovnici rekli da kada god da uzmem paket krenuce tek od 1. Novembra?!
Nisam vise pod ugovorom, istekao pre godinu dana, ali ne vidim kakve to veze ima. Da nije to samo za nove korisnike Telekoma?
 
Kul, to je vec realno. :)
 
Poz ljudi, jedno pitanje... Zasto jos nema podataka o tim novim paketima na sajtu telekoma, ako su vec poceli od 01.10.2012., kakva je to muljaza? Vidim po postovima da su ljudi vec uzimali nove pakete... Pitanje, da li bih mogao da vucem 20mbit-a bez problema sa pucanjem linka i slicno, imao sam od 11.07.2011.-11.07.2012. 16mbit-a na onoj -50% akciji, i radio je bez problema i pucanja, doduse to tek dok se gospoda nisu popeli na banderu i sredili spojeve na 30 godina matoroj opremi :). Evo u prilogu mojih parametara...

Pogledajte prilog 98355

A kako mi to mozemo da znamo zasto oni jos to nisu objavili na sajtu? Verovatno da imaju neki razlog a da li je muljaza u pitanju ili ne sta to nas briga ako po povoljnijim uslovima dobijamo brzi internet. Mnogima se ne dopada ugovor na dve godine ali generalno za dve godine se nece puno promenuti a dotle ce Informatika u Novome Sadu da pusti optiku pod znacima navoda ili ce Targo da dovuce svoju optiku do nas samo je pitanje gde ce posle Beograda prvo da krenu odnosno u kom pravcu ce da krenu (Nis ili Novi Sad)?

Ako ti je radilo 16 mb bez problema onda ce ti i 20 mb raditi isto tako samo malo brze.
 
Poslednja izmena:
Ako ti je radilo 16 mb bez problema onda ce ti i 20 mb raditi isto tako samo malo brze.[/QUOTE]

OK, hvala na odgovoru. Mislim da cu uzeti 10 mbit-a, upravo zbog 2 godine ugovora, ne verujem da cu biti u istom mestu za to vreme, tako da nema potrebe da placam 2800 za 20 mbit-a...
 
Technology: DSL
Protocol: PPPoE
User Name: [email protected]
Mode: ADSL2+
Annex Mode:
Type: Fast
Line Coding: Trellis on
Status: No defect
Link Power State: L0
SNR Margin: 29.3 dB Downstream / 14.7 dB Upstream
Attenuation: 8.0 dB Downstream / 3.1 dB Upstream
Output Power: 15.9 dBm Downstream / 12.6 dBm Upstream
Attainable Rate: 22519 kbps Downstream / 1333 kbps Upstream
Connection Speed: 6143 kbps Downstream / 1020 kbps Upstream
Connection Duration: 108 hours, 21 minutes
Internet Address: 109.92.78.229
Default Gateway: 109.92.64.1

Sta mislite za ove parametre? Jel ce moci 10/1?
 
Interesuje me, sta mislite o ovim parametrima. Presao bih na interent 10/1 i zadrzao IPTV?

Hvataj.JPG
 
Nece da moze. Ili da ostavis sve kako ti je sada ili da otkazes iptv i tek tada mozes da razmisljas o 10/1 a 10/1 i iptv nece da moze.

Uh, pa to je bas razocarenje. Mislio sam da ipak koristim obe usluge, Internet i IPTV, zajedno (od istog korisnika), ovako mi se stvari komplikuju... Jedino da predjem na SBB, ako bude uslova?
 
Ja sam imao slicne parametre kao ti, i nije moglo 10/1 sa IPTV.
Nudili su mi 5/1 i da zadrzim IPTV, ali sam otkazao IPTV i uzeo 10/1.
 
Nazad
Vrh Dno