Šta je novo?

Mts Roaming Hrvatska Problem Iphone

Luksi

Slavan
Učlanjen(a)
21.01.2007
Poruke
192
Poena
320
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. ISDN
Pozrav ljudi ako neko moze da pomogne da se resi ovaj problem.
Na dva mts broja nije moguce povezivanje na Hrvatsku mobilnu mrezu,konstanto stoji no service a kada se prebaci na manuelno biranje opet nije moguce povezivane na istu.
Oba broja se nalaze u Iphone 12 i 14 telefonima i stvar je identicna a oba telefona su kupljena mts-u.
Na oba broja je aktivan roaming sa prenosom podataka.
Problem se prvi put pojavio na broju koji se nalazi u Iphonu 12 dok se sestricina bila u Grckoj i tada sam kontaktirao mts podrsku koja mi je rekla da mora da se iskljuci telefon na 10 minuta i izvadi sim kartica.
Medjutim nista od toga nije bilo od pomoci.
Mts sam zvao juce tri puta i ovo je njihov odgovor:
 

Prilozi

  • Obavestenje o resavanju prigovora.jpg
    Obavestenje o resavanju prigovora.jpg
    118.9 KB · Pregleda: 48
  • Odabir mreze.png
    Odabir mreze.png
    171.7 KB · Pregleda: 46
Pozrav ljudi ako neko moze da pomogne da se resi ovaj problem.
Na dva mts broja nije moguce povezivanje na Hrvatsku mobilnu mrezu,konstanto stoji no service a kada se prebaci na manuelno biranje opet nije moguce povezivane na istu.
Oba broja se nalaze u Iphone 12 i 14 telefonima i stvar je identicna a oba telefona su kupljena mts-u.
Na oba broja je aktivan roaming sa prenosom podataka.
Problem se prvi put pojavio na broju koji se nalazi u Iphonu 12 dok se sestricina bila u Grckoj i tada sam kontaktirao mts podrsku koja mi je rekla da mora da se iskljuci telefon na 10 minuta i izvadi sim kartica.
Medjutim nista od toga nije bilo od pomoci.
Mts sam zvao juce tri puta i ovo je njihov odgovor:
Promeni mrezu.
 
Da li je uključen VoLTE?
Ako jeste, traži od MTS da ti ugasi. Možda pomogne.
 
Isti sam problem imao, samo u Hrvatskoj. Morao sam ici u poslovnicu, gde su mi reaktivirali roming i sledeceg puta je radilo. Do tad ni meni uopste nije htelo da se poveze iz nekog razloga.
 
Često se dešava kod MTS-a da uopšte ne aktiviraju roaming po vašem zahtevu. Par puta mi se desilo da odem u inostranstvo i shvatim da mi roaming nije aktivan, i pored ranijeg zahteva za aktivaciju.
 
@Luksi Da li imaš setovan limit na MojMTS? Ako imaš jel stavljen manji iznos od 1200 din?
 
Isti sam problem imao, samo u Hrvatskoj. Morao sam ici u poslovnicu, gde su mi reaktivirali roming i sledeceg puta je radilo. Do tad ni meni uopste nije htelo da se poveze iz nekog razloga.
Uspelo je ,hvala svima.
 
Nazad
Vrh Dno