Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

To se ne radi tako. Moram da tražim ili prihvatim nešto pa ako mi se ne sviđa da onda zovem i otkažem. Ovako nam nametnu nešto pa ti brale sad se cimaj i čekaj po pola sata da nešto nametnuto ugasiš
 
Masa nece primetiti , tek kad stigne veci racun. Dok reguju , oni polako pljackaju, sitno na sitno. A sto nigde nema aplikacija , ili da vidis negde samo pise to se ne vidi ali ste bezbedni. A pise da se automatski aktivira i mora da se odjavi. U aprilu stize veci racun vecini. 😂
 

Prilozi

  • Screenshot_20230221_193732_Firefox.jpg
    Screenshot_20230221_193732_Firefox.jpg
    91 KB · Pregleda: 194
  • Screenshot_20230221_193741_Firefox.jpg
    Screenshot_20230221_193741_Firefox.jpg
    93.2 KB · Pregleda: 147
Stigao je onaj famozni sms za promociju bezbednog neta. Bilo bi donekle podnošljivo kada bi oni sami isključili dodatak ali jok. Moramo da zovemo ili skandalozni odlazak u poslovnicu da ugasimo nešto što nismo sami aktivirali.
Bezobrazluk na maksimum odvrnut.
Meni to sr*nje izgleda bas pravi problem. Od momenta kada su me obavestili da su to uveli na mom broju, sve češće ne uspevam da se prikačim na bilo koji od dva vpn servera koje sam podigao na svom asus ruteru. Pre toga je sve radilo besprekorno. Izgleda da me taj bezbedni net "bezbedno" sprečava da se povezem sa svojim sopstvenim vpn serverima. Moram to otkazati pre kraja tog njihovog promotivnog perioda 🤬.
 
Ako ima neki agent u BG za ovo, neka mi se javi. Imam dva broja za prenos iz A1. Jedan je slobodan odmah, za drugi obaveza ističe od 7. marta.

Na kraju sam dobio preko agenta 6 meseci po dinar, pa 18meseci po 1600, omorika 12 +25TB.
 
Otkazao sam "sigurni net". Mora razgovor sa operaterom na 0800 100 100 . Operaterka me je stavila na čekanje i posle minut-dva slušanja muzike je rekla da ću biti obavešten kada bude usluga ukinuta. Dakle, ne ide to tako brzo, na jedan klik, za ukidanje te nametnute usluge. Nadam se da neću dugo čekati 🤔.
 
Kad zovete mts morate im jasno reci da imate od a1 odlicnu ponudu i da ako vam ne ponude slicno prelazite u A1. Ja sam im konktetno rekao da mi A1 nuti Neo23 za 1600 dinara. Ako mogu nesto slicno da ponude neka zovu. Zvali su odmah sutradan i ponudili O12 sa 12gb neta plus 50Gb svakog meseca za 1600 dinara mesecno. Plus neogranicne drustvene mreze tokom 24 meseca. Morate biti konkretni.

Evo mene su bas danas zvali... Ja produzavam ugovor za 3 postpaid broja (a jedan sam vec produzio prosle godine i na njemu mi je soko lite tarifa sada). Na dva broja mi je bila zmaj tarifa, a na jednom omorika... Pomenuh A1 Neo 23, napisah da bih sve brojeve prebacio na Omoriku 12, da mi je bitno da mi cena ne bude veca od 1600 dinara tokom cele ugovorne obaveze, kao da mi je potreban dodatni internet i naravno da drustvene mreze dodatak bude svih 24 meseca a ne ona jadna dva kao sto nude... Dakle, moze 1599 dinara cena svih 24 meseca i moze po 50GB neta ali ne moze dodatak drustvene mreze...kao eto nemaju oni tu mogucnost, sto je ocigledno laz ako su ti takvu opciju omogucili. Meni je to npr bitno zato sto klinci to dosta koriste... Zahvalih na ponudi i rekoh da moram da razmislim i da me nazovu u ponedeljak. Pa sad gledam sta mi je ciniti... Dokle vazi ta ponuda za Neo 23 u A1?
 
Evo mene su bas danas zvali... Ja produzavam ugovor za 3 postpaid broja (a jedan sam vec produzio prosle godine i na njemu mi je soko lite tarifa sada). Na dva broja mi je bila zmaj tarifa, a na jednom omorika... Pomenuh A1 Neo 23, napisah da bih sve brojeve prebacio na Omoriku 12, da mi je bitno da mi cena ne bude veca od 1600 dinara tokom cele ugovorne obaveze, kao da mi je potreban dodatni internet i naravno da drustvene mreze dodatak bude svih 24 meseca a ne ona jadna dva kao sto nude... Dakle, moze 1599 dinara cena svih 24 meseca i moze po 50GB neta ali ne moze dodatak drustvene mreze...kao eto nemaju oni tu mogucnost, sto je ocigledno laz ako su ti takvu opciju omogucili. Meni je to npr bitno zato sto klinci to dosta koriste... Zahvalih na ponudi i rekoh da moram da razmislim i da me nazovu u ponedeljak. Pa sad gledam sta mi je ciniti... Dokle vazi ta ponuda za Neo 23 u A1?
Trazi im 25TB neta, davali su ljudima i onda ti ne trebaju dodaci za drustvene mreze.
 
To su davali ako se dobro secam samo onima koji su prelazili kod njih. Mislim da starim korisnicima nisu.
@GSM
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-02-24-14-01-31-614_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-02-24-14-01-31-614_com.android.chrome.jpg
    77.7 KB · Pregleda: 118
Evo mene su bas danas zvali... Ja produzavam ugovor za 3 postpaid broja (a jedan sam vec produzio prosle godine i na njemu mi je soko lite tarifa sada). Na dva broja mi je bila zmaj tarifa, a na jednom omorika... Pomenuh A1 Neo 23, napisah da bih sve brojeve prebacio na Omoriku 12, da mi je bitno da mi cena ne bude veca od 1600 dinara tokom cele ugovorne obaveze, kao da mi je potreban dodatni internet i naravno da drustvene mreze dodatak bude svih 24 meseca a ne ona jadna dva kao sto nude... Dakle, moze 1599 dinara cena svih 24 meseca i moze po 50GB neta ali ne moze dodatak drustvene mreze...kao eto nemaju oni tu mogucnost, sto je ocigledno laz ako su ti takvu opciju omogucili. Meni je to npr bitno zato sto klinci to dosta koriste... Zahvalih na ponudi i rekoh da moram da razmislim i da me nazovu u ponedeljak. Pa sad gledam sta mi je ciniti... Dokle vazi ta ponuda za Neo 23 u A1?
I meni su isto zvali, istice mi ugovor 07.04. nbezveze nesto nude tipa 1 mesec po 1 din, pa onda 1600 i ostatak redovno....sve u svemu kazu tek 15 dana pred istek ugovora kolege iz druge sluzbe nesto van redovne ponude mogu da ponude...tako da se cujemo ponovo za mesec dana pa cemo videti.
 
Pa sad gledam sta je ciniti, a meni je npr. vec istekla ugovorna obaveza 04. februara. I to 50GB sto nude nije zapravo dodatnih 50GB na onih 12GB iz paketa, posto im uz Omoriku 12 sada ide ukupno 27GB (12+15) za produzenje ugovora do 31.03.2023. godine. Jedan od tih brojeva koristi majka, pa za nju realno i nije toliko bitan dodatak za drustvene mreze :) ali za sina i cerku tinejdzere.... Aj` reko da nikome ne daju, ali kad kolegi @Gileb dadose, znaci da me drugarski slagala fina operaterka :rolleyes:

Jedino da vidim u ponedeljak da li moze jos nesto neta za klince, ako ne, mozda da pokrenem prenos u A1.... A Yettel bas i nema neku posebnu ponudu koliko vidim...

@shexpir - pa nesto kapiram da od tih 25TB mrka kapa, kad se i oko ovih GB natezemo kao da su zlatni 😁

 
Ukratko da opisem iskustvo jer sam presao sa MTS-a na globaltel. Kao sto svi vec znate mts je izgubio sluh za stare korisnike, gura neku dahijsku politiku te sam bio prinuđen prvi put posle jedno 15 godina da promenim operatora. Koristio sam pre omoriku paket koji sam placao 1000din mesecno sa nekih 6gb mesecno i neogranicenim pozivima i porukama. Sada nude tim korisnicima omoriku 12 za 1600 din mesecno uz 12gb neta (ili ako se malo cenkate sa njima, podignu to na 25 ili 50 cini mi se). Uglavnom meni cena nije odgovarala. Preko sajta globaltel podneo zahtev za prenos broja, ukupno jedno 15ak dana je trebalo od dana isticanja ugovora u MTS -u do potpunog prenosa broja u novu da prodje. Odabrao sam paket freepaid, koji kosta 1000din, imate 8gb neta, neograniceni pozivi i poruke. Za 1300din sve isto samo 20gb neta mesecno. Kvalitetom mreze sam zadovoljan veoma, pozivi, net 4g, sve super radi. Eto ako je neko u dilemi sta raditi, a u ovom cenovnom rangu, aposlutna preporuka.

P.s. freepaid nije postpejd, vec ga mesecno obnavljate ako zelite, prelazite na veći ili manji. Takodje kad prenesete broj dobijate 200gb bonusa dobrodoslice koji se prenose iz meseca u mesec dok se ne potrose
 
Evo tek danas javili da će da ukinu, ali nisu rekli kada. Ipak, od jutros, mogu da preko vpn na svom ruteru konačno sa mts mreže da pristupim svom mrežnom disku. Sto će reći da su već isključili to 💩.
 

Prilozi

  • SmartSelect_20230224_165326_Messages.jpg
    SmartSelect_20230224_165326_Messages.jpg
    84.3 KB · Pregleda: 111
Ukratko da opisem iskustvo jer sam presao sa MTS-a na globaltel. Kao sto svi vec znate mts je izgubio sluh za stare korisnike, gura neku dahijsku politiku te sam bio prinuđen prvi put posle jedno 15 godina da promenim operatora. Koristio sam pre omoriku paket koji sam placao 1000din mesecno sa nekih 6gb mesecno i neogranicenim pozivima i porukama. Sada nude tim korisnicima omoriku 12 za 1600 din mesecno uz 12gb neta (ili ako se malo cenkate sa njima, podignu to na 25 ili 50 cini mi se). Uglavnom meni cena nije odgovarala. Preko sajta globaltel podneo zahtev za prenos broja, ukupno jedno 15ak dana je trebalo od dana isticanja ugovora u MTS -u do potpunog prenosa broja u novu da prodje. Odabrao sam paket freepaid, koji kosta 1000din, imate 8gb neta, neograniceni pozivi i poruke. Za 1300din sve isto samo 20gb neta mesecno. Kvalitetom mreze sam zadovoljan veoma, pozivi, net 4g, sve super radi. Eto ako je neko u dilemi sta raditi, a u ovom cenovnom rangu, aposlutna preporuka.

P.s. freepaid nije postpejd, vec ga mesecno obnavljate ako zelite, prelazite na veći ili manji. Takodje kad prenesete broj dobijate 200gb bonusa dobrodoslice koji se prenose iz meseca u mesec dok se ne potrose
Da li si detaljno iščitao temu GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator pre nego što si se odlučio na takav potez?
 
Da li si detaljno iščitao temu GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator pre nego što si se odlučio na takav potez?
Iskreno nisam iskusio ove probleme o kojima ljudi pričaju, a pre prenosa svog broja u ovu mrezu, vec sam koristio njihovu aplikaciju sa virtuelnim brojevima, dok je fizička sim bila u tabletu. I u toj aplikaciji sam najnormalnij primao pozive i ja pozivao, sve onako kako je i osmisljeno. Ne znam o cemu govoris? Ali ako i nabasam na neki problem, resice se... Makar ne deru kožu s ledja kao neki
 
Iskreno nisam iskusio ove probleme o kojima ljudi pričaju, a pre prenosa svog broja u ovu mrezu, vec sam koristio njihovu aplikaciju sa virtuelnim brojevima, dok je fizička sim bila u tabletu. I u toj aplikaciji sam najnormalnij primao pozive i ja pozivao, sve onako kako je i osmisljeno. Ne znam o cemu govoris? Ali ako i nabasam na neki problem, resice se... Makar ne deru kožu s ledja kao neki
Nemoj me shvatiti pogrešno, ne slutim i ne želim ti bilo koje negativno iskustvo, i nadam se da nećeš ništa iskusiti. Pričam uopšte o neverovatnim problemima koji se dešavaju, sa kojima smo se (mnogi) susreli i za koje ne postoje izgledi da će se rešiti. Problemi su takvi da te globaltel ostavi na cedilu, kada ti je telefon najviše potreban, da bih mts-u platio još 5000 din preko u tim trenucima.
 
Nemoj me shvatiti pogrešno, ne slutim i ne želim ti bilo koje negativno iskustvo, i nadam se da nećeš ništa iskusiti. Pričam uopšte o neverovatnim problemima koji se dešavaju, sa kojima smo se (mnogi) susreli i za koje ne postoje izgledi da će se rešiti. Problemi su takvi da te globaltel ostavi na cedilu, kada ti je telefon najviše potreban, da bih mts-u platio još 5000 din preko u tim trenucima.
Verujem, ne znam sta da kazem. Videcu, iskreno iz revolta sam jedva čekao da se otarasim ovih pre. Procitacu sta pišu ljudi sve tamo, ali sko je do aplikacije, primetio sam ranije ja neke probleme oko tih prijema poziva u okviru nje, i jednostavno samo instalirao jednu bas stariju verziju aplikacije. To mi je rešilo sve probleme tada, ne apdejtujem je uopste
 
Može li neko da mi objasni ovu situaciju, prvi put u životu se susrećem sa ovim. Danas ne mogu da primam pozive na 064 postpejd kada mi je 4G mreža u pitanju a rade odlazni pozivi i radi internet 4G savršeno. To sve u stanu, nisam bio u prilici da negde idem van pa da proveravam da me neko zove i tome slično. Kada prebacim na 3g/2g rade dolazni pozivi.

Gasio telefon, klasično restartovanje, kartica izvađena pa vraćena i tome slično, situacija uvek ista. Svakako ako se ne reši do ponedeljka moraću da ih zovem ili u poslovnicu da idem mada mislim da je ovo možda nešto do bazne stanice. Kako mogu da zovem bilo koga i da koristim net a ne mogu da primam pozive. Meni je automatski namešteno 4g/3g/2g ali kada ne može da stigne poziv na 4g on nije aktivirao 3g već sam morao ručno da podesim 3g/2g da bi proradio dolazni poziv, Realme 8 u pitanju. Videću i sutra doduše kada budem izlazio napolje da me neko pozove na 4g pa da vidim šta i kako ali ovo je za mene čudna situacija da dve od tri usluge rade a jedna nikako.
 
Juče sam gledao kakva je ponuda paketa u Mts-u pošto mi ugovor ističe u maju i već neko vreme razmišljam da pređem u drugu mrežu ali sam bacio oko na Mts pakete čisto da vidim kakva je situacija i moram priznati da sam zaista razočaran, Omorika 2 i 3 paketi su imali neograničen Viber, Instagram, Whatsapp, Facebook i Twitter plus 10 GB za Youtube i Twitch ne računajući onaj preostali internet generalno, sa Omorikom 3 imam 60 GB interneta plus ovo prethodno navedeno, sada u novim paketima sve aplikacije su neograničene samo u Soko tarifi dok su u Omorici neograničene samo prva 2 meseca ugovora, sve ovo je još jedan razlog više zbog kojeg ću najverovatnije promeniti operatera.
 
Pozoves ih pred kraj ugovora. Mozes da dobijes O12 sa dodatnih 50gb neta mesecno a mozes i neogranicene aplikacije ako si dovoljno uporan. Pogledaj par postova iznad sta sam ja izboxovao za zenu. Meni istice za mesec dana pa cu i ja da pregovaram.
 
Jesi li ti pokrenuo prebacivanje u drugu mrežu? Da vidim šta mi je činiti pošto sutra treba da me nazovu ponovo. Dakle pouda je Omorika 12, 1600 din mesečno (24 meseca), 12+50 GB ali bez društvenih mreža tj. ona 2 meseca bedna što daju....
 
Nisam. Kad sam ih zvao jasno sam im naznacio da mi A1 nudi neo 23 za 1600d mesecno. Ako mogu da mi ponude nesto vise da me pozovu i obnovimo saradnju. Rekao sam im da hocu o12 za tu cenu plus dodatni gb.Posle dva dana zvali zenu ponudili to ona ih pitala moze li jos nesto vise(rekao sam joj da sta god joj ponude pita moze li nesto vise ;) ) oni dodali drustvene mreze.
 
A ja produžavam ugovor za 3 postpaid broja odjednom i to sva tri na omorika 12 i još me akaju....
 
Meni su to isto ponudili za Omoriku 12 tj dodali su 50gb neta.
Podneo sam zahtev za prenos broja u A1, pa me je ljubazna teta odgovorila od toga.
Generalno sam zadovoljan MTS-om, pa sa pojacanom ponudom nisam imao razloga da menjam nesto.
 
Meni su to isto ponudili za Omoriku 12 tj dodali su 50gb neta.
Podneo sam zahtev za prenos broja u A1, pa me je ljubazna teta odgovorila od toga.
Generalno sam zadovoljan MTS-om, pa sa pojacanom ponudom nisam imao razloga da menjam nesto.
To su ti ponudili nakon sto si podneo zahtev za prenos, ili su na to dodali jos nesto?
 
Шта би се могло избоксовати за Бокс 4? За обнову уговора. У згради има СББ на ком сам био пре.
 
Nazad
Vrh Dno