Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Koraci:
1) ide u mts, traži da joj preračunaju kolko da plati do kraja UO i da broj ostane na postpaidu bez uo
2) kroz par dana najviše dobija odgovor od mts-a, plaća i ostaje na postpaidu bez UO.
3) istog dana podnosi zahtev za prenos broja u A1 (samo ovaj trenutak je važan da se desi dok traje akcija, nije važno da li će proces biti okončan do kraja januara).
 
Koliko znam, ako se isplati i raksine ugovorna obaveza, ne gasi se broj, to je kad se raskine ugovor sa operaterom. Isplati ono što je za nju povoljnije, razliku u odobrenim benefitima dodeljenim na početku ugovora ili preostale rate i traži da ostane u postpejdu, a zatim odmah traži prebacivanje u poslovnici drugog operatera, kao što je @poglavicas napisao 😃

Poenta je da joj se ne gasi broj telefona ako raskine ugovornu obavezu (ne ugovor) i da je to netačna informacija iz neznanja ili namerna da je odvrate od zahteva za prebacivanje u drugu mrežu 😃 Koliko znam, to je ovako. Ako nije tačno, molim da neko ispravi 😃

Možeš da bacis pogled na temu

Nema vise penala za raskid ugovora
 
Da li je neko preko koda 797 aktivirao net 1000gb na paketu Morava 300?
Ja trenutno imam Morava 300 i u meniju internet/internet dodaci imam opciju aktiviranja net 1000gb za 2500 dinara.

IMG_20230106_222200.jpg
 
Na njihovom sajtu stoji tako, ali ja imam mogucnost kupovine tog paketa, u suprotnom nebi bilo te opcije u meniju.

IMG_20230106_224946.jpg
 
UO istice 28.04.2023. Supruga zeli da predje u A1, zbog povoljnijeg paketa i telefona.
Da li je neko prebacivao broj kod drugog operatera pre isteka UO sa prethodnim. Nema dugovanja. Ako otplati sve rate do kraja UO, da li moze da predje na postpaid bez UO i da odmah prebaci broj u A1. Rekli su da ako predje na prepaid, 3 meseca ne moze preci, a ako raskine UO, onda se gasi broj telefona.
Ima li resenja, jer akcija kod A1 traje do kraja januara.
Hvala
Ja sam pre oko mesec i po dana hteo isto da uradim u istoj situaciji, ali iz A1 u MTS i kada sam objasnio situaciju u poslovnici MTS-a su mi rekli da mi A1 nece dozvoliti migraciju dok ne istekne ugovor iako isplatim preostale mesece unapred.
Mozda je u suprotnom smeru drugacije, srecno u svakom slucaju.
 
Takva izjava je od početka kontradiktorna, ako isplatiš preostale mesece unapred, završio si sa ugovornom obavezom, a to znači da, čak i u takvoj interpretaciji zakonom regulisanih prava, možeš da se prebaciš i ne mogu da ti zakonski nikako blokiraju prebacivanje u drugu mrežu 😃

Može svaki operater da pokuša da te spreči da to uradiš, izvuče što više za sebe, ali uvek ti je opcija Ratel i važeći zakon 😃
 
Sibicarske fore MTS-a. Ko primeti pa se zali, njemu cemo da vratimo a ko ne primeti super...
Meni su tako naplatili promenu paketa 50 din, a ja produzavao ugovor pa vise nije bilo starog paketa... U ugovoru pise da se promena paketa ne naplacuje.
Kad sam zvao KS, rekose mi da je greska njihova ali da moram u poslovnicu.
Da bih otisao u poslovnicu, treba da upalim auto, potrosim gorivo, da platim parking ili bus kartu i da cekam red da bi mi oni otpisali 50 din. NE ISPLATI MI SE.
Ali pazi sad ovo:
Neka imaju 2 miliona postpejd brojeva a imaju vise. Svi oni jednom u dve godine produzuju ugovor i menjaju paket. To je milion korisnika godisnje po 50 dinara je 50 miliona dinara koje uzmu samo na ovu jednu foru, pa onda na tu tvoju, pa ko zna koliko fora jos imaju...
Kad sve to saberes radi se o milionima evra godisnje maznutih na sibicarenje i vacarenje na sitno.
 
Poslednja izmena:
Sibicarske fore MTS-a. Ko primeti pa se zali, njemu cemo da vratimo a ko ne primeti super...
Meni su tako naplatili promenu paketa 50 din, a ja produzavao ugovor pa vise nije bilo starog paketa... U ugovoru pise da se promena paketa ne naplacuje.
Kad sam zvao KS, rekose mi da je greska njihova ali da moram u poslovnicu.
Da bih otisao u poslovnicu, treba da upalim auto, potrosim gorivo, da platim parking ili bus kartu i da cekam red da bi mi oni otpisali 50 din. NE ISPLATI MI SE.
Ali pazi sad ovo:
Neka imaju 2 miliona postpejd brojeva a imaju vise. Svi oni jednom u dve godine produzuju ugovor i menjaju paket. To je milion korisnika godisnje po 50 dinara je 50 miliona dinara koje uzmu samo na ovu jednu foru, pa onda na tu tvoju, pa ko zna koliko fora jos imaju...
Kad sve to saberes radi se o milionima evra godisnje maznutih na sibicarenje i vacarenje na sitno.
Pa mora da se namire sve one "super" akvizicije tipa Kopernikus, sponzorstva Zvezde i Partizana...
 
Moze li neko da mi objasni ovu tarifu kontrola troskova? Pise da ima 2500 din kredita, e sada kada se istrosi taj kredit, da li su pozivi i sms u okviru mts mreze besplatni?
 
Ocu je istekao ugovor 9.01. a jos nije dobio racun za Decembar.

Da li moze da podnese zahtev za prenos u drugu mrezu (i predje) a da mu mts obracuna tih 10akdana na kraju meseca ili je potrebno ici u mts i traziti da se plati 10ak dana a onda podneti zahtev za prenos broja?

Prebacili su ga na omoriku 12 bez ugovorne obaveze sto je za njegove potrebe katastrofa veliki paket.
 
Bio sam vlasnik postpaid ugovora zmaj 999 din sa dobijenim pogodnostima viber i drustvene mreze prilikom ranije obnove ugovora, naravno bez navodjenja u ugovoru.
Pre 2 nedelje sam ustupio ovaj ugovor sinu.
Dobio je decembarski racun sa dve dodatne stavke pogadjate koje:
Viber 82,50 + pdv
Drustvene Mreze 249,17 + pdv

Rekao sam mu da pise reklamaciju tj da zatrazi da dobije besplatno ove dodatke uz ustupljeni ugovor ili da vrati ustupanje.

Ima li neko ovakva iskustva i pozitivno resenje?
 
Bio sam vlasnik postpaid ugovora zmaj 999 din sa dobijenim pogodnostima viber i drustvene mreze prilikom ranije obnove ugovora, naravno bez navodjenja u ugovoru.
Pre 2 nedelje sam ustupio ovaj ugovor sinu.
Dobio je decembarski racun sa dve dodatne stavke pogadjate koje:
Viber 82,50 + pdv
Drustvene Mreze 249,17 + pdv

Rekao sam mu da pise reklamaciju tj da zatrazi da dobije besplatno ove dodatke uz ustupljeni ugovor ili da vrati ustupanje.

Ima li neko ovakva iskustva i pozitivno resenje?
Naveo sam grešku u ceni Zmaj tarife, pre par godina je bila 999 din, sadasnja cena iz ugovora iz septembra 2022. je 1.399 din.
 
Ocu je istekao ugovor 9.01. a jos nije dobio racun za Decembar.

Da li moze da podnese zahtev za prenos u drugu mrezu (i predje) a da mu mts obracuna tih 10akdana na kraju meseca ili je potrebno ici u mts i traziti da se plati 10ak dana a onda podneti zahtev za prenos broja?


Račun za decembar 2022. (31 dan) je dostupan na portalu moj mts ili na mts App i treba ga platiti da mts ne bi po automatizmu odbio prenos.

Najbolje bi bilo da se plati online (kartično plaćanje) jer u tom slučaju mts momentalno vodi račun kao plaćen.

Plaćanje januarskog računa (9 dana) nije dospelo za plaćanje i nije uslov za prenos. Treba/mora se platiti svakako na vreme da ne bi bilo kasnijih posledica za preneti broj.
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru. Kartično plaćam, preko QR koda.

Prebacujem celu porodicu u drugu mrezu, pisao sam već o 'nazovi' kompaniji.

Kako ih nije sramota da prebace čoveka koji troši jedva 60ak minuta mesečno - bez neta/smsa na omoriku 12.
 
Ja sam 'ladno u takvoj situaciji da nemam nikog da je u mts postpaid-u bez box-a, da ga dodam da delimo mojih 20gb iz box3 paketa na ravne časti, ima li dobrovoljaca? :)
 
Nude mi omoriku 12 uz 64GB neta za 1600din nakon podnetog zahteva za prenos broja u a1, navodno ne mogu bolju ponudu da daju. Zar nisu davali O12 za 1300din ili sam ja nešto pomešao?
 
Koliko sam pratio nešto si pomešao.
Keva i sestra su uzele omoriku 3, prelaz iz Yettel-a. 1300 dinara i 25tb neta tokom trajanja obaveze.
Posle su uglavnom nudili to što ti nude nakon što su promenili pakete.
 
Pozdrav ljudi,

Imam Omorika 1 paket koji istice u Februaru.
Sta mogu da ocekujem od povoljnosti? Mene konkretno interesuje 50 ili 40% niza pretplata na celu uo bez telefona.
 
Koliko sam pratio nešto si pomešao.
Keva i sestra su uzele omoriku 3, prelaz iz Yettel-a. 1300 dinara i 25tb neta tokom trajanja obaveze.
Posle su uglavnom nudili to što ti nude nakon što su promenili pakete.
Da, to je to. Pošto omorike 3 nema više biće da je ovo najbolja ponuda.
 
Pozdrav ljudi,

Imam Omorika 1 paket koji istice u Februaru.
Sta mogu da ocekujem od povoljnosti? Mene konkretno interesuje 50 ili 40% niza pretplata na celu uo bez telefona.
To 99% neces dobiti. Bar ne u mts-u.
 
Da li mogu da isplatim telefon pre kraja ugovorne obaveze pa da uzmem drugi? Pretpostavljam da automatski i ugovorna obaveza se pravi nova od datuma kupovine novog telefona
 
Trenutna UO moze da se presece novom UO ako se uzima novi telefon. Samo ne znam kako to ide ako je u trenutnoj UO uzet i telefon. Pretpostavljam da postoji ta opcija da ga isplatis, pa da zapocnes novu UO. Bolje neka neko potvrdi ili pozoves 0800 100 100.
 
Nazad
Vrh Dno