Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Ljudi, potrošio sam 3 GB iz Omorike 3 i počeo da trošim onih "Poklon Net" 100 GB iz benefita. 25 TB još nisu načeti. U okviru tih 100 GB uradio sam Ookla speedtest. I dalje je to odlična brzina, 207/20,4 (Novi Sad). Dakle za sad ništa ne ograničavaju. Proći će još dosta vremena dok ne započnem 25 TB, ali nadam se da će ostati ovako.
 
Pa ako si potpisao za Omorika 3, trebalo bi da ti bude vidljiv, na onom grafikonu u moj MTS aplikaciji, stubić sa "internet u Srbiji" i osnovni internet koji se dobija uz odgovarajuću Omoriku. Taj se prvo troši. Onda ona redovna "novogodišnja" pomocija za prelet od 100 GB, pa tek onda 25 TB "poklona dobrodošlice". Pogledaj u grafikonu šta imaš na raspolaganju i šta si načeo.
 
Drugara su zvali za obnovu ugovora i uspeo je da sredi Omoriku 8 sa 40% popusta, rekao mu je operater samo da ode u poslovnicu i kaze da su mu iz sluzbe za brigu o korisnicima odobrili popust. U centrali ga docekuje devojka koja nema pojma o cemu se radi i on iznerviran potpisuje ugovor po istoj ceni kao i do sada(bez 40% popusta). Jel moze naknadno da se raskine ugovor i potpise novi sa odobrenim popustom?
 
Pa koji ga je djavo potpisivao ako sada hoce da ga raskine... nije uopste trebo da ga potpisuje ako je video da nema ono sto je dogovoreno, nego je trebao da pozove call centar i da poprica sa njima a ne tako kako je uradio. Mozda mu daju da raskine ugovor a mogu i da mu ne daju. Videce na kraju sta je uradio.
 
Pa ako si potpisao za Omorika 3, trebalo bi da ti bude vidljiv, na onom grafikonu u moj MTS aplikaciji, stubić sa "internet u Srbiji" i osnovni internet koji se dobija uz odgovarajuću Omoriku. Taj se prvo troši. Onda ona redovna "novogodišnja" pomocija za prelet od 100 GB, pa tek onda 25 TB "poklona dobrodošlice". Pogledaj u grafikonu šta imaš na raspolaganju i šta si načeo.
Nema ništa desno od stubića sa 25GB koji je počeo da se troši. Mislim, neću potrošiti tih 25TB za dve ugovorne obaveze nego je prosto smešno kako u isti paket nekome "trpaju" 25TB, nekome ne, nekome 3+100+25GB pa plus 25TB.
Niie ni čudo što većina operatera po poslovnicama nema pojma sta sleduje u kom paketu.
 
^^
Da, stvarno su zapetljali maksimalno.
 
Nakon sto sam preneo broj u MTS, evo prelazak gotov posle 7dana i naravno ubacio sam SIM karticu novu (isti broj tel). Sve radi, medjutim uopste mi ne stizu verifikacione poruke. Hocu da se ulogujem na gmail nalog i imam 2 step verification i posaljem sms i ne stize mi kod. Da li neko zna razlog/resenje za ovaj problem? Hvala
 
Za te neke benefite sto ne vidite u aplikaciji, oni se dodeljuju tek narednog meseca, tako da ako ste potpisali ugovor u septembru trebalo bi da bude vidljivo u oktobru, bar su meni tako rekli kad su nudili.
 
^^
Preneo broj u mts i cim sam stavio karticu i ulogovao se na "moj mts", svi benefiti koji su bili potpisani u aneksu ugovora, odmah su bili vidljivi na grafikonu i lepo može da se prati i njihova potrošnja-grafički i numerički.
 
Nakon sto sam preneo broj u MTS, evo prelazak gotov posle 7dana i naravno ubacio sam SIM karticu novu (isti broj tel). Sve radi, medjutim uopste mi ne stizu verifikacione poruke. Hocu da se ulogujem na gmail nalog i imam 2 step verification i posaljem sms i ne stize mi kod. Da li neko zna razlog/resenje za ovaj problem? Hvala
Ne mogu da se setim da li sam nešto tako radio. Bilo je ubaci karticu i nastavi život dalje🙂
I dalje mi stoji broj u formatu 063xxxxxxx na Google nalogu.
Probaj da pošalješ neki sms da proveriš da li radi uopšte servis. Takođe probaj da verifikuješ opet broj telefona na Google nalogu.
 
Ne mogu da se setim da li sam nešto tako radio. Bilo je ubaci karticu i nastavi život dalje🙂
I dalje mi stoji broj u formatu 063xxxxxxx na Google nalogu.
Probaj da pošalješ neki sms da proveriš da li radi uopšte servis. Takođe probaj da verifikuješ opet broj telefona na Google nalogu.
Ne mogu da verifikujem jer ne mogu da udjem na Google nalog :(. Da bih usao, treba mi kod na sms koji ne stize cim sam promenio karticu
 
@milos83 Hoćeš da kažeš da nisi pri aktivaciji 2FA namestio Google Authenticator ili sličan app (npr Authy) niti si sačuvao one one-time backup kodove koje ti izbaci da čuvaš baš za slučaj da nemaš ni app na telefonu ni mogućnost da dobiješ SMS?


Moooožda da proveriš šta stoji za broj SMS servis centra?
 
Bacio pogled na brzinu, kaže google da hoće to kada promeniš provajdera da se desi i da sačekaš malo :)
Ne znam, davno sam imao petljanje sa recovery naloga. Pročitaj malo google ako ne proradi, imaš tamo dosta varijanti šta da uradiš.
 
Probao sam drugi mejl da napravim i kada mi je trazilo broj telefona, napisao i ne stize jednostavno verifikacioni kod.
 
Uvek je to problem kod promene provajdera, proradi vremenom.
 
sta si ti radio promenio telefon?
 
Da li si probao da upališ/ugasiš telefon?
Ne mogu da se setim da li treba da ti stignu i one konfiguracione poruke. Proveri da ti nije telefon slučajno na ručnom traženju mreže, da su aktivni MTS servisi za mobilne podatke (wap, lte...). Nemam pojma iskreno, nisam imao takve probleme pri prelasku.
 
sta si ti radio promenio telefon?
Ovako, nije mi radilo cim sam ubacio novu sim karticu MTS-ovu, cim je oziveo broj. Ona stara je prestala da radi iz A1. Nije ni na starom telefonu radilo, ne radi sad ni na novom iPhone-u.
Da li si probao da upališ/ugasiš telefon?
Ne mogu da se setim da li treba da ti stignu i one konfiguracione poruke. Proveri da ti nije telefon slučajno na ručnom traženju mreže, da su aktivni MTS servisi za mobilne podatke (wap, lte...). Nemam pojma iskreno, nisam imao takve probleme pri prelasku.
Stigle su mi na stari telefon poruke sa postavkama *mtsinternet APN/Pregledac *mts MMS apn/mms. Ali nisam nista od toga instalirao. Mislio sam da ce stici na iPhonu ali nisu... Da li treba to uopste da se instalira, ne znam... To ne pamtim kad se radilo, valjda se automatski to podesi... Valjda je u a1 tako bilo
 
Zamenio sam, pre možda godinu dana, motorolu G5 sa iPhone. Znam da je nešto od verifikacija, mislim od google servisa, stizalo i dalje na motorolu.
Negde sam čačkao u google nalogu da izbrišem taj telefon pošto nije više bio tamo sim. Sada mi, npr., kaže pokreni youtube na iPhone i onda odradi verifikaciju.
Probaj da izbaciš stari telefon sa liste u Google nalogu. Nisam pametan, ne znam ni sam šta sam tada tačno uradio.
 
Zamenio sam, pre možda godinu dana, motorolu G5 sa iPhone. Znam da je nešto od verifikacija, mislim od google servisa, stizalo i dalje na motorolu.
Negde sam čačkao u google nalogu da izbrišem taj telefon pošto nije više bio tamo sim. Sada mi, npr., kaže pokreni youtube na iPhone i onda odradi verifikaciju.
Probaj da izbaciš stari telefon sa liste u Google nalogu. Nisam pametan, ne znam ni sam šta sam tada tačno uradio.
Rado, ali ne mogu da pristupim google nalogu da bih to uradio. Ne mogu da se ulogujem bez google code koji stize putem SMS-a kao 2-step verifikacija.
 
Nemaš na kompjuteru, na starom telefonu ili negde da si ulogovan.
Probaj da vratiš u stari telefon karticu i preko njega, ako može da se uloguje, da dodaš dodatne načine za verifikaciju.
Da ne čitam sada google help, mislim da ima veze broj telefona sa samim telefonom.
 
Nemaš na kompjuteru, na starom telefonu ili negde da si ulogovan.
Probaj da vratiš u stari telefon karticu i preko njega, ako može da se uloguje, da dodaš dodatne načine za verifikaciju.
Da ne čitam sada google help, mislim da ima veze broj telefona sa samim telefonom.
Imam ulogovan facebook, instagram, itd na racunaru. I to je to. Gmail nemam. Znam ja sifru za Gmail, ali ne stizu verifikacione poruke. Ne, ne mogu ni na starom tel da se ulogujem.
 
A da ides opciju nemam telefon ili ne radi nesto na google. Svakako savet sa googlea je da iskuliras neko vreme.
Meni je trebalo 48 sati da se portuje i kad sam ostao bez mreže resetovao telefon i vise nikad nije bilo problema.
Svakako nemas unlimited sms dnevno ako si poslao u ništavilo verifikacione poruke i da radi sad tek ce ti google u naredna 24 sata dozvoliti poruke ponovo...
A i Google to kaže doslovno:
"You've ported your mobile phone number. If you've just switched mobile providers while keeping the same phone number, text messaging may not work immediately. Please wait before trying again.
Your provider blocked shortcodes. Your mobile provider might have inadvertently blocked you from receiving text messages from services that use shortcodes. Please ask your carrier to unblock messages from Google."
Da sad pročita da si na iPhone. Sreća da su se svi oko mene resili tog zla. Prosto sam zaboravio na beskonačne probleme koje dolaze uz iPhone sto direktno sto indirektno 😁.
U suštini iskuliraj sa logovanjem. Ionako ti ne znaci mnogo google na iosu 🙂
 
Poslednja izmena:
@milos83
Nazovi Call centar provajdera kod kojeg si prešao. Možda ponude neko rešenje jer možda znaju nešto o problemu sa SMS-om.

Meni ovo liči na neki Googlov pojačan security a ti možda nisi odradio redom kako su zamislisli.
Promena telefona, nova kartica (moguće i njen serijski)... Google to može da tumači kao kloniranje kartice...?

Moderator bi mogao da počisti temu.
 
Da je samo Google, razumeo bih... Ali sve moguce aplikacije, sajtovi koji zahtevaju autentifikacione kratke SMS kodove i slicno --> NE RADE.
Da, zvao sam provajdera tj MTS i podnet je zahtev, mada nista mi oni nece resiti. Pitao sam da li je mozda mts blokirao kratke kodove putem sms-a, ona za 10 sekundi navodno proverila da nije.... Sad cekam, to je to...
HVALA svima na odgovorima.
 
Da ne ostanem duzan za pivratnu informaciju o slucaju poznanice. A1 je nije pustio jer je zaboravila da ima aneks ugovora do kraja septembra ali je ugovorika sa mtsom da tada dodje i bice za 1299din omorika3+25Tb neta do kraja ugovora 2 godine.
 
Neko ko je skoro obnavljao ugovor , a imao je telefon uz UO, a opet uzimao telefon 3 meseca pre isteka UO , jer je dobio neki benefit?
Na Mts chatu kazu da ce me neko sto pre kontaktirati a na 064733 da se javim 15 dana pred istek ugovora. Kakva su iskustva?
 
Nazad
Vrh Dno