Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Ali kako kad je u pitanju pripejd?
Jasno sam tražio pripejd, sada vidim da piše post paid
I da, namera mi je da u mojoj firmi odmah prenesem u neku biznis tarifu. To sam takođe rekao operateru na šalteru. Možda i to ima veze?
 
Jel koristi neko Zmaj lite?
Da li je ogranicenje brzine 10Megabajta/s (80 mbit/s) ili 10 mbit/s?
 
Valjda soko lite, ako je ta tarifa, onda piše sledeće:
Neograničeni internet saobraćaj koji vam je na raspolaganju u okviru mesečne naknade možete koristiti po maksimalnoj brzini od 10 Mb/s u mts mreži.
A pošto je slovo b malo, to označava bitove, odnosno 10Mbit/s.
 
I, da li je MTS ikoga ko nema UO prebacio sa starih tarifa na nove? :D
 
Поздрав другари, можда ће неком користити, при подношењу захтева за прелазак у Глобалтел мрежу, мтс нуди Оморику 3 (неог. мин&смс, 3Гб, неог. Вајбер, 10гб за инста) бонус од 10гб месечно наредна 24 месеца (значи имате 13гб сваки месец) за 999 дин.
 
Zdravo, ćerka prešla (bila prepaid) u MTS iz A1 i trenutno je paket Morava 150 (malopre ubačena kartica).

Problem:
Sa ćerkinog broja može da se pozove neko drugi (i izadje ispravna notifikacija), a ako zovem ćerku, probao sa dva telefona, kaže da je broj nepostojeći.

U čemu je kvaka?
 
pozoves sa tog broja i javi se, to ce je aktivirati. Posle probaj opet da zovnes taj novi broj, cisto da proveris.
 
Hvala na odgovorima. Proradilo je samo od sebe posle oko 3 sata, pre nego što sam probao da sprovedem vaše savete.
Pozdrav!
 
Žena mi bila u Cg par dana, ladno je od 100 minuta ka mtel-u potrošeno 80 minuta.
Na koju foru su skinuli kad nije imala ni 20 minuta odlazećih poziva a kao 80 minuta,kaf nema roaminga i da zoves kao da si u domaćoj mreži i sa Srb i sa Cg brojevima?
Ili je sve šarena laža kako to obično biva kod nas?
 
Zaokruzuje se na 60 sekundi .
 
Ok,to mi je jasno...
Ali mtel minuti su kada zoves iz Srb broj u Cg koji je na mtel mreži,ako sam ja to dobro ukapirao
 
Verovatno ih drugacije zaokruzuju kad zoves iz maticne mreze i kad zoves iz “rominga”..
 
Racunanje im je takvo da prvo skidaju mtel minute i kad zoves iz zemalja Zapadnog Balkana ka Srbiji i prvo skiadju te minute, provereno i pisano je skorije u temi za roming u pomenutim drzavama :)
 
Да,тарифирање је колико знам,из роминга,30+1
 
Obračunski interval za odlazne pozive iz zone 0 ka mrežama u Srbiji i zoni 0 traje 30s + 1s. Obračunski interval za sve ostale odlazne pozive je 60s + 60s.

Obračunski interval za dolazne pozive je 1s + 1s.
 
I, da li je MTS ikoga ko nema UO prebacio sa starih tarifa na nove?
:D
Jeste mene. Pre par dana sam video u aplikaciji. Sa starog Zmaja na novi Zmaj. Idem danas da sklopim ugovor da ne bi plaćao punu cenu. Inače su me tri puta zvali u vezi ovoga, prvi put pre nove godine, pisalo se o tome, svaki put sam ih otkačio.
 
Mene još uvek nisu prebacili sa Morava 1 ali eto u međuvremenu tj u nekom momentu od juče do danas jesu konačno promenili ćaletu Box4 paket tj tarifu sa Omorika 1 na Omorika 3.
Iako lažu tj stoji u "Moje porudžbine" datum 12.06.2022.

Screenshot_2022-06-21-12-12-35-027_com.android.chrome.jpg


I Net Limiter "usluga" kao nije reaktivirana...
 
I mene, odnosno kevu (na meni broj) ... Jos sam u dilemi sta da radim, da li potpisati ugovor ili...
 
Ja ću verovatno na prepaid. Moravicu sam samo uzeo radi parazitiranja na 100GB iz Box4 paketa a pošto su na najnovijm varijantama Box paketa ukinuli mogućnost "pridruživanja" Morava a bratu sredinom oktobra ove godine ističe UO za Box kad istekne i automatski ga prebace na noviju & skuplju verziju Box paketa ode meni 100GB. Tako da je pitanje samo da li ću da odložim promenu tarife & provajdera i da parazitiram do novembra i plaćam cenu od 1049 din mesečno za to zadovoljstvo ili da odmah tj do kraja meseca se prebacujem na prepaid.
 
КТ500 стару тарифу још нису дирали, видећемо до кад. :)
 
Neznam da li je neko objavio, na aplikaciji mts-a, moze da se aktivira 2,5 gb, besplatno.
 
Јесте,управо користим,а требао је да истекне у поноћ.
Исправка-послије истека користи кредит,иако сам редовно гледао и рефрешовао апликацију није показивала право стање.Срећом нисам ни имао пуно кредита.
 
Poslednja izmena:
Imam pitanje, presao bih na Omorika 8 jer ima neogranicen net za onih 6 aplikacija koje maltene svi najvise koristimo, medjutim da li to znaci da su one odmah neogranicene ili prvo potrosis 8 giga sto imas pa onda kao imas dzabe te aplikacije?
 
Posebno su evidentirane baš kao neograničene i ne utiču nikako na potrošnju neta koji ti pripada.
Tih 8 gb koristiš za sve ostalo.
 
Nazad
Vrh Dno