Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Nešto se čudno dešava… nikad nisam čuo bezvoljnije operatere…
Info od prijateljice koja radi u jednoj od filijala za privatne korisnike. Od skoro ih teraju da zovu ljude sa tim “super” ponudama i to su ti bezvoljni operateri…
 
Užasno su nezainteresovani i izgleda da zatvaraju naloge samoinicijativno… lik koji se javio kao da je spavao do tog trenutka, razgovor je do registracije zahteva bio neprijatan, nakon odslušane muzike i registracije onako… kao da je od tog trenutka sniman…
 
Užasno su nezainteresovani i izgleda da zatvaraju naloge samoinicijativno… lik koji se javio kao da je spavao do tog trenutka, razgovor je do registracije zahteva bio neprijatan, nakon odslušane muzike i registracije onako… kao da je od tog trenutka sniman…
Nije da ih branim al nemaju ni jedan razlog da budu zainteresovani (pricam o ovima sto rade u poslovnicama i naterani su da zovu) jer primorani su da rade posao za koji nisu placeni, a vec imaju i previse posla u poslovnicama…Tako da eto bas bez veze i za njih i za nas
 
Ima li neko od vas iskustvo sa korišćenjem "Senior" postpaid paketa?

Ćale ide u peMziju i planira da raskida Box4 ugovor u firmi (koju zatvara) u kojem je do sad imao Omoriku (dakle NEO minuti pa navikao da jaši i ne misli o potrošnji) , pa sad razmatra opcije šta da uzme za mobilnu tarifu.

Pošte jelte Senior tarifa ima 0 MB za internet u paketu a piše da je u paket uključeno neograničeno korišćenja Viber-a plus ima napomena da je 'Net Limit' uključen u iznos pretplate tog paketa) šta se dešava u tom slučaju kad je mobilni net uključen zbog Viber-a, kako se tarifa ostatak internet saobraćaja koji prave druge aplikacije?
Ostalo rado po sakatoj 64 kbps brzini i ne naplaćuje se ili cepa po računu?

I ne vidim Senior u listi paketa u opisima tarifnih dodataka za net i dodacima za socijalne mreže. Da li neko zna da li su ti internet dodaci u praksi dostupni za aktivaciju na Senior tarifi?

Matori je do sad koristio dumb phone a sad kao planira da kupi smart phone...
 
Ne mogu da tvrdim da je tačno ali prenosim šta je meni rečeno kada sam pitao za majku.
U poslovnici su rekli da je puna brzina za Viber (naravno, koliko signal dopušta) i da je ta spora za ostalo, pošto net limit blokira saobraćaj.
Uglavnom, uzela je omoriku 3 po 1300 dinara/mesečno i 25TB, ponudili joj tada pošto je prebacivala broj iz Yettela.
Nemam iskustvo, ali me uveravala u poslovnici da smo "bezbedni" što se tiče preplaćivanja na toj senior tarifi. Mada znaš i sam kako je sa njima :)
 
Sa 25 TB teško biti bezbedan 🤣🤣

Hvala na odgovoru. Mada više me zanima ovo drugo podpitanje: mogu li ili ne mogu da se aktiviraju tarifni dodaci za neku šačicu MB ako nekad baaaš zatreba za nešto gde 64 kbps ne radi pos'o.
 
Не знам што не би могли. Постоје они интернет додаци на *797# или у апликацији. Ту се изабере колико интернета хоћеш. Ако активираш дода ти се на рачун и то је то. Само, никако не заборавите да деактивирате тај додатак иначе ће додавати сваког месеца.
 
To joj dali čim je spomenula da bi prešla sa Yettela i zato je uzela Omoriku 3. Cilj je bio senior(ka) tarifa :)

Rečeno je da mogu standardni net dodaci da se dokupe. Zato sam i razmišljo prvo o toj tarifi da je prebacim, pa probam je dodam kod mene u box 4u4 pa ako prođe super. Pogledao sam sada i ne piše nikavo ograničenje za one standardne dodatne Net dodatke, ima do 100GB.
Mada najbolje idi i sa njim i proveri. Možda dobije neku dobru ponudu kod rasparčavanja box-a. Mi smo bukvalno ušli da se raspitamo i sve sredili odmah.
 
Не знам што не би могли.


Screenshot_2023-01-25-04-22-13-288_com.android.chrome.jpg
Zato što su jedina tarifa iz grupe "generacijske" koja se ne spominje ovde? Gde su navedene čak i stare tarife koje se izbacuju iz upotrebe.

Zato pitam, jer nemam SIM sa tom tarifom pa da onda testiram i MojMTS app šta nudi od dodataka i ako nešto nudi da li u praksi radi aktivacija.

Šta znam kakva im je poslovna filozofija i šta je njima logično.
 
Е, онда се извињавам стварно. Мислио сам да то може на свим тарифама. Не видим разлог зашто не може баш са том.
Стварно су пилићари. Све гори и гори постају.
 
Danas sam dobio ponudu omorika 12 1600 din plus 60gb neta mesecno, to je uz zahtev za prenos broja, da li može nešta bolje da se dobije ili je to max trenutno?
 
Kolike su sanse da podnesem zahtev za prenos broja kod nekoga i da me iz mts-a ne pozovu vec samo odobre prenos ? :D
Posto mi se ne menja provajder, ali mi ugovor istice prekosutra pa bih pokusao da izvucem sto vise neta.
 
A vidim i ja :D Kakvi su preko maila ? Da pokusam nesto na tu foru? Tj da li ima smisla i da li je neko pokusao na taj nacin, kad su vec ovi na telefonu izmučeni
 
@kidu_moc
Negde sam procitao, da ako se ne plati poslednji racun, da ne moze da se prenese automatski, ako slucajno ne pozovu ili propustis poziv...
Ja sam tako radio prosli put, mada su zvali, pa nisam uspeo da proverim tu tvrdnju... :D
 
Evo i ja da se oglasim, višegodišnji sam postpejd korisnim mts-a. Za par nedeljea istice ugovor i pozvao sam 064733. Objasnio coveku da mi istice ugovor te da zovem da vidim da li postoje neke promocije za mene i produženje ugovora. Ladno mi je iscitao ponudu sa sajta za omoriku 12 (bez dodatnog internet saobracaja-znaci 12gb mesecno samo!) Bez cene od 1600 tokom cele ugovorne obaveze od 24 meseca kako su neki sa foruma dobijali, vec 1600 prvih sest meseci a zatim 1900 narednih 18. Znaci ponuda sa sajta koju sam i sam video bez njega, na kraju kao evidentirao broj pa ce me nazvati za neki eventualni drugi dogovor. Bas sam razocaran, poskupljenjem cena, odnosom prema korisnicima. Trenutno koristim omoriku 1, koju sam placao 1000 din mesecno, sa neograničenim minutima ka svima, 4gb neta + 100gb prvih 12 meseci. Ovo sada je drasticno poskupljenje paketa.
Preko sajta globaltel-a sam podneo zahtev za prenos broja u njihovu mrežu i odabrao paket koji se zove freepaid, bez ugovorne obaveze, 1000 din mesecno, neograničeni pozivi i 8gb neta mesecno plus 200gb poklon koji traje sve dok se produzava ovaj freepaid mesecno. Iskreno mozda je i došlo vreme za neku promenu.
 
Ma ne daju ništa ispod 1600 za omorike trenutno, dugogodišnji korisnik, bez dana kašnjenja u plaćanju računa... Imao sam 2 razgovora...

Dal će promeniti to posle dosta prelazaka pitanje je, verovatno da.

Iz principa sam preša u yetel.

Evo šta ima u yetelu za ispod 1600 din, kad se aktivira eracun.

1.png

1074 din

2.png
 
I prva i druga ponuda yettela su apsolutno bolje od ovih omorika iz mts-a, em sto se dobija vise za samu cenu, i jos plus slot za hbo max koji posle moze da se kombinuje na ovom forumu i podforumima za razne servise. Totalno su iz telekoma digli ruke od korisnika, moze im se...
 
Sibicarske fore MTS-a. Ko primeti pa se zali, njemu cemo da vratimo a ko ne primeti super...
Meni su tako naplatili promenu paketa 50 din, a ja produzavao ugovor pa vise nije bilo starog paketa... U ugovoru pise da se promena paketa ne naplacuje.
Kad sam zvao KS, rekose mi da je greska njihova ali da moram u poslovnicu.
Da bih otisao u poslovnicu, treba da upalim auto, potrosim gorivo, da platim parking ili bus kartu i da cekam red da bi mi oni otpisali 50 din. NE ISPLATI MI SE.
Ali pazi sad ovo:
Neka imaju 2 miliona postpejd brojeva a imaju vise. Svi oni jednom u dve godine produzuju ugovor i menjaju paket. To je milion korisnika godisnje po 50 dinara je 50 miliona dinara koje uzmu samo na ovu jednu foru, pa onda na tu tvoju, pa ko zna koliko fora jos imaju...
Kad sve to saberes radi se o milionima evra godisnje maznutih na sibicarenje i vacarenje na sitno.
pises reklamaciju preko portala ili mejlom
 
Da li postoje povovljnosti za prelazak iz A1 u mts? Ako postoje da li neko zna kakva je procedura? CImao sam jednog agenta što nudi box pakete, on mi je ponudio 6m besplatno i posle regularno sve, što opet izađe skuplje od A1.
 
Ja zvao za suprugu. Sa Omorike 1 presla na O 12 za 1600d tokom cele obaveze plus 50gb neta svakog meseca. Kad sam zvao rekao sam sta hocu,zvali sutradan i ponudili ovo sto sam napisao. Otisli danas do poslovnice i zavrsili sve.
 
Upravo sam od korisničke službe A1(chat) dobio potvrdu da je dovoljno otići u poslovnicu… uz zahtev za prenos, sledi i kod…
 
Upravo sam od korisničke službe A1(chat) dobio potvrdu da je dovoljno otići u poslovnicu… uz zahtev za prenos, sledi i kod…
Ja to juče probao da uradim u poslovnici A1 u TC Ušće i ćorak. Radnice prvo pojma nisu imale šta tražim i tek posle konsultacija sa nekim od šefova rekle da se kod dobija samo kad neko sklopi UO na Neo 23
 
Da li postoje povovljnosti za prelazak iz A1 u mts? Ako postoje da li neko zna kakva je procedura? CImao sam jednog agenta što nudi box pakete, on mi je ponudio 6m besplatno i posle regularno sve, što opet izađe skuplje od A1.
Imate li kontakt tog agenta meni bi odgovaralo i 6 m po dinar za omoriku da predjem iz A1
 
Nazad
Vrh Dno