Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Kada se posalje poruka za donaciju za lecenje dece i sl. da li se na nju naplacuje pdv ili se neko, negde, nekako, nesto ugradjuje?
Npr poruka je 100rsd, meni ce se ona iskazati u racunu kao 100rsd ili kao 100+20 za pdv?
Isto tako da li se naplacuje pdv na poruku za placanja, za parking, oglase i sl.?
Ne treba da se plaća PDV, ako postoji osnova za plaćanje PDV-a onda je ona uračunata u tih 100rsd.

Zakon o porezu na dodatu vrednost član 17.
"Osnovica ne sadrži:
2) iznose koje obveznik naplaćuje u ime i za račun drugog, ako taj iznos prenosi licu u čije ime i za čiji račun je izvršio naplatu."
 
Majki istekao ugovor, imala je Morava 2, ali su promenili paket izgleda i sada joj traže 1000 din za paket. Njoj nije to potrebno. Može li i dalje da se potpiše novi ugovor, da se šalje ona žalba za korigovanje cene?

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Sta ti pitaš?
Sta da se potpise i na sta da se salje zalba?

Ne mora da potpisuje novi ugoovr niti novu uo, moze da nastavi koristiti istu tarifu M2 i placati cenu M2 bez ugovorne obaveze (uo).
Jesi to mislio da pitas?

Ako si mislio da saljes email sa upitom da li se moze dogovoriti neki benefit, nekoliko meseci po 1 dinar, pa moze i onda oni zovnu majku na njen broj i nesto joj ponude i onda prihvati ili dobije i sve dok ne potpise neku novu uo placa po staroj ceni bez uo za Moravu 2.
 
Pitam da li je moguće da se izboksuje da potpiše ugovor i da plaća kao što je do sada plaćala u ugovornoj obavezi. Tako nešto. Pošto sam ja za sebe uspeo da smanjim račun da bih ga plaćao kao što sam ga plaćao u prošlom ugovoru (iako je skuplji za jedno 200 dinara valjda bio).
 
ovo i mene zanima, u istom sam polozaju, ali po svim iskustvima odavde, nema sanse. Morava 2 je poskupela skoro 50% uz uo, i to mu je .. nece je dati za 649 din kao sto je bila. ja cu verov kad uo istekne, preci na m1 jer imam dual sim i sem mts minuta nista mi ne treba. sada je trend i tako ce i ostati da nema malih paketa, vec svima svega, ali za 10 evra ..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ja ću da probam makar nešto manje da izvučem ako može. Ako ne, bolje onda Zmaj paket da uzme, ima 10gb neta u odnosu na 1gb u Morava 2.
 
Ajde ponovo, koliko se placala M2 dok je isla UO?
Koliko se placa M2 (po starom ugovoru) kad istekne UO?
Koliko je cena M2 sada sa UO?
Koliko se moze dobiti meseci po 1 dinar za M2, jel to 1 ili 2m?

Mislim da NE MORATE sklapati novu UO za M2, mislim da bi placali samo istu cenu za M2 po onom starom cenovniku ali bez UO (koja je nesto visa), ovo proverite...
 
Plaćala je oko 650din paket tokom ugocora, sada je bez ugovorne obaveze oko 900 din da nastavi stari paket. Ako potpiše M2 novi ugovor biće 1000din.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
kad istekne uo, racun za m2 bez nove uo bio bi 1399, a sa novom uo bi bio 949. i mozda sa novom uo dobije neki mesec za 1 din i to je verovatno sve sto se moze izvuci, uz mozda vise interneta za vreme trajanja uo.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Videću šta će reći na mailu. Onda se najviše isplati da plaća ovo bez ugovora ili Zmaj da uzme sa ugovorom.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Stara Morava 2 bez ugovora je 1049din. Bolje joj je da uzme Zmaj ako vec placa crvenu MTS-u. Isti broj minuta ali ima 10GB net-a u odnosu na 512MB koliko je bilo u staroj tarifi
Bez ugovora nikako nije isplativo jer nece placati 649din nego 1049din
 
kako 1049? pise 1399/949 ...
07c0513247b5cccb2387ca0160c141b2.jpg


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ima M2 po starim cenama kada su pre 1-2g ljudi ugovarali i nova M2.
Nova je 1399 ako dobijate pisani racun postom i ako nemate UO.
Stara je dakle bila 650 dok traje uo a bez uo je 900. Tu ima manje neta.
Ovo gore je slika za novu M2.

Sad imate sav racun pa kome sta treba, ko sta vise voli, kome se sta vise isplati neka se po tome ravna...

Vodite racuna da sa istekom uo ne istice ugovor i placanje se nastavlja prema tom starom ugovoru (ali nema umanjenja cene kao sto je bilo dok je trajala uo) a ne prema cenama za movu M2.
 
@Zeha, tako je. Oko 900din sada plaća kada joj je istekao ugovor, jer je to stari paket.
Videću da li nešto može da se izboksuje makar.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Ljudi da li neko moze da potvrdi, posto sam gledao note 20 ultra i on je bio 3350 din mesecno uz omorika 2, secam se da je s20 ultra bio na popustu 4000 otprilike, a sad je kao novogodisnja akcija i taj s20 ultra kosta 4975 din uz isti paket???

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Jeste, podigo je cene telefona mts, odnosno novogodišnja akcija je lošija od one koja je trajala do juče. [emoji846]
 
Za Zmaj tarifu ne postoje dodaci u vidu minuta (osim "mts Najdraži broj" koji vazi samo za mts mobilne)? I jesu prestali s onom 3G pretplatom kad se uzima telefon ili to jos zloupotrebljavaju?
 
hvala Zeha, pomislih u jednom trenutku da nas z, ali ne poverovah do sada. znaci, paradoks (na neki nacin) je da potpisom UO, m2 umesto da postaje skuplja bez popusta po starom, nego sto je sa popustom po novom ..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Tako je. M2 po starom bez UO jeftiniji nego potpisivanje novog M2 ugovora.
Javljam kada mi odg na mail da vidim šta će ponuditi, ako ponude.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
I mesec dana od novog ugovora mi iskljuce dodatak drustvene mreze. Da li je moguce da su toliko jadni, naravno
odmah sam pisao mail jer me zanima zbog cega su iskljucili iako je dogovor bio da 24m imam neograniceno drustvene mreze.

Ugovor mi inace nikad nije stigao na adresu.. sve je dogovoreno usmeno.
 
Tako je. M2 po starom bez UO jeftiniji nego potpisivanje novog M2 ugovora.
Javljam kada mi odg na mail da vidim šta će ponuditi, ako ponude.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk

Ali to, ako se ne varam, uopšte nisu isti paketi. Samo se isto zovu. :D Stari M2 valjda ima 200 minuta i 200 poruka a novi M2 300?
 
Da, drugačiji su. Kao da su dodali ne znam ni ja šta mnogo. 100min i sms.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Mućkaju da slude korisnike. :D Uglavnom ako već mora da daješ hiljadarku probaj da izboksuješ omoriku. Ne znam u kakvom su raspoloženju trenutno ali znam sigurno da su drugu pre 3 meseca dali omoriku 1 za 949 kad se uračuna onih -50 za eračun.
 
sludecu ja njih, ako mi bude dosadno .. moze li kad nisi na uo da menjas postpaid paket iz meseca u mesec? mislim svi su kolektivno poskupeli i ja sam uvek bio zadovoljan sa mts ( na drugom simu imam vip postpaid i nisam primetio nikakvu razliku u kvalitetu servisa), ali ako morava vise nije morava, neka smisle neko novo ime, posebno posle prolaska tendencije 'domacih' imena paketa i povratka na zmajeve ...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ne znam jesam li na pravom mestu :)
Jel zna neko mozda do kad vazi novogodisnji popust na telefone u mts-u. Npr. (screenshot attached) naleteh na njihovom sajtu da stoji "novogodisnji popust" natpis kod Redmi Note 8T, a to mi simpaticno za kevu.

Hvala.
 

Prilozi

  • Screenshot_20201201-200444_Bromite.png
    Screenshot_20201201-200444_Bromite.png
    216.5 KB · Pregleda: 208
Nazad
Vrh Dno