Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Cekaj, imaju jednu tarifu sa neo minutama i neo netom?
Posto je to?
Pretpostavljam da onda imaju i tarife sa neo pricom i ogranicenim netom kao i ogranicenom pricom i neo netom, razlicite zavisno od ogranicenja? Koliko to kosta?
A kako se kod njih tarifira ta neo ponuda, da li po saveznoj drzavi ili vazi neo ponuda za cele SAD da mozes zvati odakle hoces i koga hoces?
 
Pa isti su operateri kroz celu usa..

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Još jedno pitanje, kada se promeni operater i uzme neka tarifa bez ugovorne obaveze, da li ima neki period u kojem ne može opet da se promeni operater, u konkretnom slučaju da se vrati nazad na prvobitnog operatera?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Ima. 3 meseca od dana prenosa.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Pa isti su operateri kroz celu usa..

Sto znaci da kartica uzeta u NY oda operatera XXY moze da obezbedi pozive ka bilo kom delu usa u neogranicenom trajanju razogovra i/ili da bilo gde da se s njom podje ima se simnet neograniceno (ako je takav paket), pa makar bio na Aljasci ili Havajima s njom? Dakle cele USA su jedno domace podrucje i obezbedjuje sve kao sto je i kod nas...
Ovo pitam jer ipak su USA ogromna zemlja, sa velikim brojem ljudi i pomisljao sam da mozda postoje neka ogranicenja.
Da li ima malih operatera u USA, ogranicenim na neko manje podrucje i da li i oni "pokrivaju" cele USA preko partnera, nesto poput domaceg rominga (il kako bi se to iznajmljivanje usluge van svojih antena zvalo)?
Isto tako je i u Kini sa 1,5 milijardom ljudi ili bilo gde drugo u svetu?
 
Ja smatram da zemlja ima svoje operatere i gde god ima svoju teritoriju će obezbediti svoje operatere.. Nema logike drugačije da bude.. Mada ne znam..

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Zeha uzmes taj ugovor sa neo netom i minutima vazi za celu USA,moguce da je iskorustivost i za Kanadu,nisam siguran 100%.To su mi potvrdili 2-3 nase kamiondzije koje voze tamo,voze ture po celoj USA,krenu u nedelju uvece i zavrsavaju u petak-subotu,imaju svuda net i tako ubijaju vreme preko telefona,tableta,lap topa gledajuci filmove,serije,razne emisije dok pauziraju od voznje,a dok voze cepaju nase narodnjake preko youtuba..Taj neo internet kroz mobilni paket ko zna kad cemo imati u SR,nemaju cak ni dosta ekonomski jace zemlje po Evropi poput DE,NR,itd..
 
ima vip vikend net jos uvek?

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
Sto znaci da kartica uzeta u NY oda operatera XXY moze da obezbedi pozive ka bilo kom delu usa u neogranicenom trajanju razogovra i/ili da bilo gde da se s njom podje ima se simnet neograniceno (ako je takav paket), pa makar bio na Aljasci ili Havajima s njom? Dakle cele USA su jedno domace podrucje i obezbedjuje sve kao sto je i kod nas...
Ovo pitam jer ipak su USA ogromna zemlja, sa velikim brojem ljudi i pomisljao sam da mozda postoje neka ogranicenja.
Da li ima malih operatera u USA, ogranicenim na neko manje podrucje i da li i oni "pokrivaju" cele USA preko partnera, nesto poput domaceg rominga (il kako bi se to iznajmljivanje usluge van svojih antena zvalo)?
Isto tako je i u Kini sa 1,5 milijardom ljudi ili bilo gde drugo u svetu?

Пример 1 - AT&T: https://www.att.com/plans/wireless/
Пример 2 - Verizon: https://www.verizonwireless.com/plans/

Најприближнији томе код нас је МТС са Соко тарифом. Али, треба узети у обзир реалну минималну или барем медијана зараду у САД и овде. Са њиховим нормалним примањима је много лакше приуштити тај неки full neo пакет него код нас.

У Холандији, барем код Vodafone NL, имаш Red Unlimited пакет за 40 евра (без телефона) код кога је доступно следеће: Unlimited GBs, Unlimited calling, Unlimited calls to the EU,Unlimited texting + With 6 months of Apple Music as a gift.
 
Kod nas će biti povoljnijeg neo net-a verovatno kad se odomaći 5G pa bude veći protok. Verovatno ćemo biti malo više bolešljivi uz 5G zračenje i BS na svakom ćošku, al' za utehu će biti povoljniji flat YT sa svakog bolnilčkog kreveta :trust:
 
Ja smatram da kod nas 5g neće zaživeti još par godina.. I u većim zemljama / silama imaju jako velikih frka oko toga
Sam mkbhd kaže da je 5g za sada useless a nalazi se u 5g gradu..


Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Ne postoje nikakvi konkretni dokazi o štetnosti 5G. Sve je u domenu rekla kazala. Frka se dizala i oko 3G pa 4G... Istina je jedino da je za proučavanje uticaja ovih tehnologija na ljudski organizam potrebno da prođe neko vreme, tipa 15-20 godina.
Tehnologija je svuda oko nas i elektromagnetna zračenja je nemoguće izbeći. Tako da... ali ajd da se ne ide u off...
Ćulibrk je rekao da će 5G da startuje već sledeće godine! :d
 
5G je (dokazano) štetan kao i 2G, 3G i 4G. Kako? Pa lepo, koristi iste frekvencije kao i sve prethodne generacije. Doduše, može da koristi i više frekvencije - zavisno od konkretne potrebe, ali to ne znači da će ih svugde koristiti.
Pozdrav
 
Ljudi, jel ima neko kontrolu troškova? Jel to kao neki prepaid?

Послато са Moto C Plus помоћу Тапатока
 
Jel vam radi aplikacija? Meni izbacuje gresku na serveru
 
^ne radi ni meni app.
A bogami ne radi mi ni mreža danas kako treba, od 15 poziva 6 nije hteo da okrene, samo se prekine veza.
 
Mts je pokazao da za vreme vanrednog stanja, odnosno u vreme pojačanog saobraćaja prestaje da bude upotrebljiv. Sinoć i danas veliki broj poziva, posebno ka drugim mrežama, nije mogao da se ostvari. Za to vreme, Telenor radi besprekorno. Nemam VIP karticu da proverim kako oni rade.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Mts je pokazao da za vreme vanrednog stanja, odnosno u vreme pojačanog saobraćaja prestaje da bude upotrebljiv. Sinoć i danas veliki broj poziva, posebno ka drugim mrežama, nije mogao da se ostvari. Za to vreme, Telenor radi besprekorno. Nemam VIP karticu da proverim kako oni rade.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Meni telenor neupotrebljiv satima dok mts radi bez problema, moguce da je i do lokacija

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Moja zena koristi telenor i imala problem sa mrezom isto i ja sa mtsom.

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
 
Mobilna komunikacija i plaćanje karticama u poslednja dva dana bili su znatno otežani. Šta se to dogodilo?


"Glavni razlog preopterećenja koji se desio posle uvođenja vanrednog stanja jeste sšto je saobraćaj koji se generisao kod sva tri mobilna operatera bio za 50% veći nego saobraćaj koji se generiše čak i za novu godinu.Nijedan od tri mobilna operatera ne pamte ovoliki saobraćaj koji se generisao u poslednja dva dana" rekao je u Jutru Prve TV Vladimir Lućić, koordinator za internet i multimediju Telekoma.

Najveći porblemi, kaže on, dešavali su se kada se iz mreže jednog operatera zove u mrežu drugog.

"Preporučio bih svima da ukoliko ne mogu da dobiju nekoga normalnom komunikacijom, koriste Viber ili WhatsApp.Na kraju, dobri stari SMS u većini slučajeva odlično funkcioniše", dodao je Lučić.

Što se tiče problema koji su se javljali ukoliko je neko hteo da plaća kreditnim karticama, otklonjeni su. Ne zna se u čemu je bio problem, ali se brzo oporavilo pa i juče i danas se radi bez problema, kaže on.
 
Bravo za izjavu! U 2020.godini sms odlično funkcioniše.
Jel neki probao dial up? Trebalo bi da smo i to usavršili do maksimuma. [emoji23]

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Bravo za izjavu! U 2020.godini sms odlično funkcioniše.
Jel neki probao dial up? Trebalo bi da smo i to usavršili do maksimuma. [emoji23]

Taj Lucic je odavno zalutao na mesto na kom se nalazi.
 
A sta je rekao toliko blesavo?
Ne rade veze, probaj sms (iako njima, mts-u, sms zna dobrano da kasni), imate wifi pa probajte viber...
Da li je samo mts bio u problemima, pa nije i drugi operateri su imali problem i sta sad, ajde da raščerečimo čoveka jer je bio praktican...
Vi kao ne shvatate da ovih dana nije i nece nista vise biti normalno!
 
Na kraju sam ipak prihvatio ponudu za O1 po ceni od 1199 sa 7GB slobodnog neta, besplatnim društvenim mrežama i 10GB YT, ali isključivo zbog mogućnosti da de priključim na delejnih 100GB neta preko Box4 paketa što sam pronašao.

Međutim, od kako mi se na Moj MTS ažurirala ta tarifa, piše mi da imam 105856MB neta pa mi ništa više nije jasno...?
1a2db72760e23b1769946ec03056fcda.jpg


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Što se tiče problema koji su se javljali ukoliko je neko hteo da plaća kreditnim karticama, otklonjeni su. Ne zna se u čemu je bio problem, ali se brzo oporavilo pa i juče i danas se radi bez problema, kaže on.

Ovo je mnogo veci WTF nego koriscenje SMS ili Vibera

Al bitno je da su otklonili a da ne znaju sta ni kako. Niti znaju da li ce se ponovo pojaviti. Ali ce opet ONI otkloniti posle nekog vremena :)
 
A sta je rekao toliko blesavo?
Ne rade veze, probaj sms (iako njima, mts-u, sms zna dobrano da kasni), imate wifi pa probajte viber...
Da li je samo mts bio u problemima, pa nije i drugi operateri su imali problem i sta sad, ajde da raščerečimo čoveka jer je bio praktican...
Vi kao ne shvatate da ovih dana nije i nece nista vise biti normalno!

Koji je tvoj problem?!
 
Na kraju sam ipak prihvatio ponudu za O1 po ceni od 1199 sa 7GB slobodnog neta, besplatnim društvenim mrežama i 10GB YT, ali isključivo zbog mogućnosti da de priključim na delejnih 100GB neta preko Box4 paketa što sam pronašao.

Međutim, od kako mi se na Moj MTS ažurirala ta tarifa, piše mi da imam 105856MB neta pa mi ništa više nije jasno...?
1a2db72760e23b1769946ec03056fcda.jpg


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
Je l to bila ponuda pred istek ugovora ili si podneo zahtev da pređeš u drugu mrežu?

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Mislim da mora zahtev, ovako će ti ponuditi nešto ako tražiš, ali ovo teško....

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno